€34,5 Rijnart !11LsSM m VOORDELIG!! THE ULTIMATE COLLECTION: Op deze manier garandeert The Ultimate Whisky Company de eerlijke en pure smaak van de gekozen whisky. Om U kennis te laten maken met deze superieure whiskies hebben wij deze voor U in het zonnetje gezet. Op onze Whiskyproeverij (zie kader) laten wij U deze mooie dranken proeven, en nemen U mee op een reis die U smaakpapillen zeker zal bevallen! ARDMORE 1992 - 15 jaar BEN NEVIS 1992 - 14 jaar CAPERDONICH 1996 -11 jaar CLYNELISH 1990 - 13 jaar GLEN GRANT 1989 - 17 jaar GLENDULLAN 1991 - 15 jaar GLEN SCOTIA 1992 - 13 jaar BOWMORE 2000 - 7 jaar BOWMORE 2000 CS - 7 jaar LAPHROAIG 1999 - 7 jaar CAOL ILA 1999 CS - 7 jaar De Ultimate Collection wordt aangeboden vanaf t h,49 9,49 9,99 5,99 12,4® 9,99 Chateau de Montifaud per fles! Whisky DH 17 Master's blend Cognac Cognac Le Caillou nu voor 9,95 nu voor 13,95 Zuidplaslaan 184-186, 2743 CP Waddinxveen «dus,cve J* WÊÊ M pagina 22 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 12 maart 2008 Bij Uw DH 17 Slijterij "M«t gg=,cde- leven" 0 The Ultimate collection is een serie die speciaal geselecteerd is voor The Ultimate Whisky Company in Nederland. Er wordt gezocht naar de mooiste vaten whisky die te vinden zijn in Schotland om hiermee hun flessen te vullen. Alle flessen uit deze serie zijn unchill filtered, genummerd, niet bijgekleurd, single barrel en afgebotteld op 46 alcohol om zo de pure smaak van het geselecteerde vat in uw glas te laten komen. Op iedere fles vindt u de datum van distillatie, de botteldatum en het vat nummer. Het voordeel dat U als whiskyliefhebber heeft wanneer U van een Ultimate whisky nuttigt, is dat U er van verzekerd kunt zijn dat U een 100 originele, vaak unieke drank geniet. De gekozen vaten wijken vaak af van het door de Distelleerderij normaal gestookte product. Het is een kwalitatief rijkere basis, die door de specifieke manier van behandelen en bottelen een duidelijk inten ser en vollere smaakbeleving geeft! from bourbon barrel 4896, non cbill filtered at 46%. De blenders firma Teachers besloot in 1897 een eigen distil leerderij te bouwen, Ardmore opende zijn deuren in 1898. Nog steeds gaat het overgrote deel van deze whisky in de Teachers blend. Ardmore is regelmatig te vinden als onafhan kelijke botteling. Ardmore ligt tussen de Speyside en de Noordzee, het is een echte Eastern Highland malt. Deze goudkleurige whisky heeft een fris citrusachtig bou quet, wat grassig. De smaak is droog met een bittertje, hout- tonen en butterscotch zijn herkenbaar. Finish: Middellang, het boterige karakter blijft lang hangen. Conclusie: Een mooi voorbeeld van malt die anders smaakt dan de neus doet vermoeden. from sherry butt 2502, non chill filtered at 46%. Al sinds 1825 staat deze distilleerderij in Fort William, mid den in de Highlands. De whisky van Ben Nevis is eigenlijk met geen enkele andere whisky te vergelijken, apart is een mooie omschrijving. De distilleerderij ligt aan de voet van de hoogste berg van Schotland, de Ben Nevis. Het gebruikte water komt rechtstreeks van die berg. Veel Ben Nevis gaat in hun eigen blends, Dew of Ben Nevis en Glencoe. Een kruidige, fruitige goudkleurige whisky. Geuren van abri kozen en vleesbouillon Finish: Middellang, het bittertje gaat over in een kruidig zoetje. In de smaak komt de kruidigheid, met walnoten en witte chocolade. Conclusie: Apart en lekker! Een whisky met smaken die je niet zo vaak tegen komt. from whisky bog 82223, non chill filtered at 46%. Ook bekend als de Glen Grant twee, de distilleerderij ligt vlak naast de oude Glen Grant in de Speyside, vlakbij Rothes. Gebouwd in 1897, is Caperdonich meer dicht geweest dan open, vanaf 2001 ligt hij alweer stil. De whisky is niet ver krijgbaar als single malt, de productie ging naar blenders als Chivas Regal. Het is een typische Speyside whisky. Neus: Hooi, fris, peren, houttonen, lentebloesem Smaak: Citrus, houttonen, droog, fruit, licht mintdrop Finish: Middel lang, houttonen gaan over in lichte chocolade Conclusie: Deze Caperdonich heeft veel verschillende kleine aroma's. Mooi! from refill butt 3946, non cbill filtered at 46%. Naast de gesloten Brora distilleerderij, in de gelijknamige plaats in noord Schotland, ligt de Clynelish distilleerderij. Geopend in 1968 is deze distilleerderij veel groter en moder ner dan de oude Brora. Lange tijd is er amper single malt van Clynelish op de markt gekomen, en dat is jammer, het is een mooie en stevige whisky die populair is bij whisky kenners. Neus: Marsepein, pruimen, Eau de Vie, amandelen, fruitig Smaak: Vol, kruidig, karamelzoetje, butterscotch, rood fruit Finish: Middellang, prettig zoetje gaat langzaam over in pure chocolade Conclusie: Stevige complexe whisky, ideaal voor koude winter avonden. from whisky hogshead 23061, non chill filtered at 46%. De eerste distilleerderij in de Speyside die aansluiting kreeg op het elektriciteitsnet! Geopend in 1840, was het voor die tijd een zeer moderne distilleerderij, vlakbij de plaats Rothes. Glen Grant is wereldwijd een zeer goed verkochte malt. Vooral in Italië is de whisky zeer populair. In dat land werd in 1961 al Glen Grant whisky geïmporteerd. Kleur: Lichtgoud met frisse citrustonen Smaak: Droog, stevig, pepertje, sinaasappelmarmelade Finish: Middellang, het bittertje blijft lang hangen Conclusie: Een makkelijk drinkbare whisky met vrij veel smaaknuance from whisky hogshead 4061, non chili filteredat 46%. Alweer een tamelijk onbekende whisky, Glendullan is een vrij grote distilleerderij waarvan blenders graag gebruik van maken. 98% van de whisky gaat naar die blenders.. Glendullan ligt in Dufftown in de Speyside en is de buurman van Glenfiddich. Geopend in 1898, maar in 1972 is er naast de oude een compleet nieuwe distilleerderij gebouwd. De oude werd in 1985 gesloten. Neus: Licht, fruitig, citrus, iets kruidigs, bloemen, iets van hooi Smaak: Fris, lichte fluittonen, sinaasappelmarmelade, Finish: Middellang, komt langzaam een bittertje, blijft fris Conclusie: Een echte aperitiefwhisky. Licht en fris met volle fruittonen. from bourbon barrel 398, non chill filtered at 46%. Een echte Campbeltown malt, maar toch erg onbekend. Geopend in 1832 heeft Glen Scotia altijd weten te overleven, ondanks een roerige geschiedenis van sluitingen en overna mes. De whisky van Glen Scotia zie je niet veel in flessen en dat is jammer, het is een hele mooie en aparte malt, zeker geen doorsnee whisky. Neus: Fruit, bloemen, fris, hints van hobbylijm Smaak: Stevig, pepertje, citrus, ananassnoep, iets turf Finish: Middellang, het zoete van snoep zoals peerdrops komt duidelijk boven Conclusie: Een mooi voorbeeld van Glen Scotia. from bourbon barrel 8063, non chill filtered at 46%. Gelegen op Islay midden in het plaatsje Bowmore. De distil leerderij is geopend in 1779 en is de oudste van Islay. Een derde van de gebruikte mout komt van hun eigen moutvloeren. Bowmore heeft heel veel eigen bottelingen, Onafhankelijke bottelingen, zoals deze Ultimate, zijn zeldzamer. Kleur: Lichtgoud Neus: Citrus, fris, grassig, iets kruiden, iets rook Smaak: Droog, pepertje, licht turf, citrus, salmiakdrop Finish: Middellang, trekt droogbirter weg, komt iets van drop Conclusie: Verassend vol voor een jonge whisky. from bourbon barrel 800064, cask strenght, 60 Het gaat goed met Bowmore, getuige deze cask strenght bot teling. De volle stevige smaak komt uitstekend tot zijn recht, dat er veranderingen geweest zijn aan het einde van de vorige eeuw bij deze distilleerderij is goed te proeven in deze botte ling. Eigenlijk erg jong maar al verrassend vol van smaak. Kleur: Goud Neus: Iets rook, fris, fruit, citrus Smaak: Stevig, vol, licht turf, fruit, pepertje Finish: Lang, er komt langzaam een prettig zoetje naar voren Conclusie: Met water komt de turf helemaal los, prachtig! from refill butt 3691, non chill filtered at 46%. Onder liefhebbers van geturfde whisky is Laphroaig erg populair. De distilleerderij heeft nog steeds eigen moutvloe ren, ongeveer 20% van de gebruikte mout komt van hun eigen vloeren. Laphroaig gebruikt uitsluitend Bourbonbarrels om hun whisky te laten rijpen. Kleur: Lichtgoud Neus: Rook!! Moutig, wax, hints van fruit, iets grassigs Smaak: Turf, vanille, borerig, pepertje Finish: Middellang, er komt een mooi zoetje door de turf omhoog Conclusie: Een heel mooi voorbeeld van de typische Laphroaig whisky's from whisky hogshead 07132912, cask strength 39,9 Deze productiedistilleerderij (3,5 miljoen liter per jaar) van Islay is bekend geworden door de vele onafhankelijke botte lingen die er op de markt zijn. Caol Ha is geopend in 1846 en in de jaren zeventig van de vorige eeuw afgebroken en hele maal nieuw herbouwd. Het is een echte Islay malt die popu lair is bij blenders. Kleur: Lichtgoud Neus: Licht rook, fris, fruit, gras, iets turf Smaak: Erg stevig, pepertje, droog, vanille, turf Finish: Lang, de turf blijft overheersen maar gaat lang zaam over in drop Conclusie: Met water komt hij helemaal los, een prachtige volle Caol Ila. Doordat er alleen single barrel producten door The Ultimate Selection worden aan geboden is het aanbod steeds wisselend. Wanneer een vat uitverkocht is komt het nooit meer! Vraag aan IJw DH 17 'slijter hij nieuw aanbod tie kenmerken van de nieuwe Ultimate soorten. Het ts weer bijna Pasen, feest van wederopstanding Maar ook weer de aanloop naar het voorjaar! Maar deze vroege paasdagen zijn bij uitstek geschil- om nog eens lekker uitgebreid te genieten van elkaar, maar ook van bourgondiscbe gerechten. En natuurlijk mooie dranken om het geheel te complementeren, hij Uw DH 17 slijterijen weer een uit gebreide keuze aan uitgelezen specialiteiten. De prachtigste whiskies, cognacsoorten en allerlei ande re topartikelen. Natuurlijk scherp geprijsd, zoals U van ons gewend bent! Prettige paasdagen! Bokma jonge jenever t hr. Sperwer beerenburg itr. Malibu o,7 itr. Bailey's whisky cream 0,7 ltr. f. 14,95 12,49 Arran, originele whisky cream 1 15,95 11,95 0,7 itr. Originele Guyana rum El Dorado, wit of gold 0,7 ltr. 9,95 7,9! mooie Braziliaanse cocktail Batido Black, of Batido de coco f 13,49 9,95 De merknaam van onze buitengewone topkwalit CognacOmdat de wijnen waar deze genvek ognac van gestookt is allemaal afkomstig zijn van liet eigen Chateau, mag dew cognac de hateaunaam gebruiken. Op de meest eerlij manier wordt op de fles precies aangegeven 1 oud de drank is die hierin verwerkt is. Compleet onalliankeiijk. en daarom nog steeds op autenthie ke wijze geproduceerd. Een mooie uitgelxilance de drank met kracht en finesse, in alle slijterijen die deze drank mogen verkopen is dit merk de noma! Chateau de Montifaud VSOF, (9 jaar oud!) van 29,95 nu voor €27,69 SPECIAAL VOOR PASEN ONZF. KWALITATIEF HOOGSTAANDE HUISMERKEN van J 3,95 vari 17,95 In verhand met de exclusiviteit van deze zeldzame whisky's raden wij U aan deze te bestellen bij onze slijterij. Het kan zijn dat deze whisky's niet op voorraad zijn in de slijterij' sa® •W-% a mi 21 00 our oiganiseren wi| O kosten voor t)ll 17 slijter»)

Hart van Holland | 2008 | | pagina 22