I C0ENEC00P COLLEGE START VERBREDINGS PROJECT ENGELS IN ONDERBOUW VIERHONDERD EURO OOR FLYERS "MOOI DAT WADDINXVEEN SCHOON BLIJFT" ff SMURFENVOETBAL WSE GOED BEZOCHT WADDINXVEEN Winnaars ontwerpwedstrijd nieuwe afvalbakken P5 CURSUS MODELTEKENEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 maart 2008 pagina 23 Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Het Coenecoop College timmert hard aan de weg: op diverse manieren werkt de school aan onderwijsverbe tering en onderwijsverbreding. In het nieuwe leerjaar gaat de school onder meer van start met sportklassen, wordt de MAVO opnieuw ingevoerd en wordt een andere invulling gegeven aan de richting VWO+. Een goed voorbeeld van deze laatste vernieuwing is de moge lijkheid tot deelname van eer steklassers aan het Anglia pro ject. Dit verbredingproject biedt VWO-leerlingen die goed zijn in Engels een verdieping van de En gelse taal. De Anglia-lessen vin den buiten schooltijd plaats. In de lessen gaat veel aandacht uit naar grammatica en spreek- en luis tervaardigheid. Het Coenecoop College heeft al ervaring met het Anglia project. In de afgelopen jaren nam een aantal leerlingen uit de bovenbouw van HAVO en VWO deel. Met veel plezier overi gens, waardoor de school besloot het project op grotere schaal in Tamara Bakker en Kevin van Leeuwen (beiden uit 6VWO) namen deel aan het Anglia project en behaalden onlangs hun diploma. Tamara: "Ik vond het erg leuk om aan dit project mee te doen. De begeleiding was goed en ik heb er veel van geleerd." Kevin: "Ik wil graag geneeskunde gaan studeren. Als ik word uitgeloot, kan ik altijd een jaartje in het buiten-1 land gaan studeren. Anglia is een echte aanrader voor eer- steklassers. Als de mogelijkheid er was geweest toen ik in de eerste zat, had ik zeker meege- daan." De officiële onthulling van het Anglia bordje door Coenecoop-sectordi- recteur Jan Sikken en Ab van Rheen van Anglia Nederland. te voeren. Hoewel het nog even duurt voor het nieuwe school jaar start, mag het Coenecoop College zich vanaf nu al Anglia- school noemen. Dit werd gisteren op kleine schaal gevierd met de onthulling van een gevelbordje in de hal van de school. De offici ële handeling werd verricht door Coenecoop-sectordirecteur Jan Sikken en Ab van Rheen van An glia Nederland. Netwerkfunctie Arthur Gelink, docent Engels: "Anglia is een internationaal samenwerkingsverband tussen scholen en docenten Engels in heel Europa. Inmiddels zijn 250 scholen bij het Anglia aangeslo ten. Zij worden begeleid door het Waddinxveen - De leerlingen van de Waddinxveense basisscholen heb ben al hun creativiteit losgelaten tijdens de ontwerpwedstrijd voor nieu we afvalbakken in Waddinxveen. Maandag 10 maart werden de win naars bekend gemaakt en werd het startschot gegeven voor Nederland Schoon door wethouder Lont. Waddinxveen - De voorzitter van de basketbalvereniging Waddinx veen Flyers ontving zaterdag 8 maart in de Duikelaar tijdens de rust van de wedstrijd Heren Under 22 tegen Rowic 1 uit Dordrecht een cheque van 400 euro. De cheque werd hem overhandigd door Tha- le Lesschen (links op de foto). De Chichester College in Engeland en het doel is om het vak en de taal Engels meer te stimuleren. Het Anglia project biedt opleidingen en examens op diverse niveaus en is daarmee geschikt voor alle leerlingen, die goed zijn in En gels, van VMBO tot VWO. Dat is - naast de netwerkfunctie - ook het leuke van dit project. Het is een grote meerwaarde voor leer lingen die in het buitenland wil len studeren. Met het diploma op het hoogste niveau, het zo geheten Master Level, kunnen zij worden toegelaten op Engelse Hogescholen en Universiteiten. Ik verwacht veel van het project. In de komende jaren zal het op het Coenecoop College waarschijnlijk nóg breder ingezet worden." Waddinxveen - Aleid Abels ver zorgt voor Stichting Vonk, voor heen Kreater/SWW, vanaf dinsdag 25 maart van 19.30 tot 22.00 uur een vijfwekelijkse cursus Modelte kenen in het leslokaal aan de Peter Zuidlaan. Cursisten krijgen hier de gelegenheid zich bezig te houden met het weergeven van de mense lijke figuur op het platte vlak. Er worden enkele schetsen per avond gemaakt. Degenen, die nog nooit model hebben getekend, werken met houtskool; de gevorderden werken met andere materialen, als irikt en aquarel. Voor meer informatie en aanmel den, tijdens kantooruren: 0182- 614422. Lont omringd door creatieve leerlingen. De vier winnaars konden maan dagmorgen geoorloofd spijbelen, ze waren immers uitgenodigd door wethouder Dirk Lont om de prijzen in ontvangst te nemen op kinderboerderij Dierendal. "Mooi dat Waddinxveen schoon blijft", sprak de wethouder, die onder an dere verantwoordelijk is voor het beheer van de openbare ruimte in de gemeente. "Het is erg fijn om te zien dat jullie er zoveel creativ iteit op hebben losgelaten". En dat is ook zo, een voor een werden de dozen opgetild en telkens kwam er een andere verrassend mooi ont werp op een afvalbak te voorschijn in frisse kleuren. Jolinda Eykel- boom (Rehobothschool), Francisca van Vark en Vera Konijn (Koningin Beatrixschool) en Danique Willem- stein (Theo Thijssenschool) zijn de gelukkige winnaars. Ze kregen uit handen van Lont een ingelijste af druk van hun eigen ontwerp mee naar huis. Vier vlotte meiden die met hun ontwerpen honderd nieu we afvalbakken van een nieuw de sign gaan voorzien. Afval Plus Van ieder ontwerp komen er vijfen twintig te staan bij scholen, in de openbare ruimte en in de buurt van supermarkten waar vaak (te) veel zwerfafval te vinden is. De wedstri jd is gekoppeld aan de actie Neder land Schoon, zaterdag 15 maart is de landelijke Opschoondag. Ook in Waddinxveen doen ze daar aan mee, de scholieren hebben pa pierprikkers gekregen om de om-j geving van hun school schoon te houden. "Nederland Schoon en de ontwerpwedstrijd vallen binnen ons project Afval Plus. Ruim een jaar geleden hebben we een zoge naamde nulmeting gedaan in de gemeente. Straks gaan we kijken of er minder zwerfafval is", aldus de wethouder. Hippe bakken Ook voorlichting op scholen isj onderdeel van het project. Hoofdj realisatie en beheer, Ger Helder, isj belast met het ophangen van de afvalbakken de komende week. De gemeente hoopt dat ze er lang: blijven hangen. Vaak zijn de afval bakken nogal eens het doelwit van vandalisme. In het mooie park ron dom de kinderboerderij ligt in een bepaalde hoek aanzienlijk meer) zwerfafval dan elders in het park. Hier zijn dan ook de afvalbakken verdwenen. Lege blikjes bier en energiedrank vormen het landsc hap rondom de speeltoestellen.1 Elders in het parkje is het netjes,! daar hangen de gele afvalbakken dus nog steeds. Weldra vervangen door een paar hippe bakken zo^ als in de rest van de gemeente zal gebeuren. Wellicht sieren de he dendaagse moderne kunstwerken, gemaakt door creatieve kinderen die graag hun bijdrage willen leveren aan een schoon milieu, nog lang de gemeente. cheque ontving Lesschen op 8 fe bruari toen hij werd gekozen tot Vrijwilliger van het jaar 2007. Wad dinxveen Flyers gaat het bedrag besteden aan de ontwikkeling van een competitie/spelvorm om kin deren vanaf 6 jaar en mogelijk nog eerder op een speelse manier te binden aan basketbal. Waddinxveen - Een groot aantal enthousiaste kinderen bezocht za terdag 8 maart het smurfenvoet bal bij voetbalvereniging WSE. Tus sen tien uur en elf uur 's ochtends meldden zij zich aan bij de me dewerkers van het smurfenteam in het jeugdhonk van de kantine. Het was de eerste training van het smurfenvoetbal na de winterstop. Er waren dertig kinderen aanwe zig. Hoofdsmurf Cees, geholpen door smurf Edwin, hield de kleine smurfjes een uur lang bezig. Na af loop kregen de kinderen limonade en een verrassing. De kinderen die vijf keer aanwezig zijn geweest kregen daarnaast nog een extra cadeautje. Aan het eind van het smurfenvoetbalseizoen krijgen alle deelnemende kinderen een diploma. De kinderen die binnenkort zes jaar worden wordt de mogelijkheid ge boden een aantal keren gratis mee te trainen met de F-groep van WSE waar trainer Marty van der Meer er alles aan zal doen om de voet balkwaliteiten bij de kinderen naar boven te halen. Voor meer informatie: 0182-614710.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23