FINANCIËLE GEVOLGEN LEGALISATIE RECREATIEWONINGEN 'TE TALRIJK' LOVENDE WOORDEN VOOR VISIE AMBONWIJK INLOOPMIDDAG PSORIASIS INLOOPMIDDAG REUMA POUTIEK MARJOLEIN MAITIMU EXPOSEERT IN HAAGSE PULCHRI STUDIO MOORDRECHT. Moordrecht Wethouder Gravesteijn onderzoekt ander opties voor permanente bewoning KERKDIENSTEN 16 MAART Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 maart 2008 pagina 31 I _l J_x..I U U/-J -V r-. r-\\s l—v lil rv\ r\+ rlö +AQ70nninn Moordrecht - Waar normaal gesproken de commissievergadering in het gemeentehuis wordt gehouden, vond deze afgelopen 3 maart plaats in De Zespunt. Aanleiding daar voor was de behandeling van de tussenrapportage betreffende de gedeeltelijke lega lisering van permanente bewoning van recreatieparken. Een meerderheid vond verder onderzoek niet nodig. Over de vraag of permanente bewoning al dan niet kan worden toegestaan verschilden de meningen echter. In mei 2007 stelde de commissie een aan tal onderzoeksvragen op. Essentieel waren hierbij de vragen of gedeeltelijke legalise ring mogelijk was en of er financiële conse quenties kleven aan een dergelijk besluit. In de tussenrapportage wordt vermeld dat er geen objectieve juridische of beleidsmatige argumenten bestaan voor gedeeltelijke le galisatie en dat de keuze voor gedeeltelijke legalisatie daarmee niet voor de hand ligt. Daarnaast wordt geconcludeerd dat het planschaderisico bij legalisatie een bedrei ging vormt en dit zich bij gedeeltelijke lega lisatie zich nog nadrukkelijker manifesteert. Met betrekking tot de financiële gevolgen wordt gesteld dat de financiële effecten van legalisatie talrijk zijn en dat het lastig is om in een vroeg stadium een compleet beeld te schetsen van de exacte financiële gevolgen van legalisatie. Het college concludeert dat beide onderzoeksvragen leiden tot blok kades en daarmee acht het college het niet zinvol om het onderzoek voort te zetten. Exra woningaanbod Voorafgaand aan de beraadslaging nam de voorzitter van de vereniging Poldertuin - 't Vissertje, de heer Mellergers, het woord. Hij gaf aan dat door aanpassing van het bestemmingsplan permanent wonen op de parken Poldertuin en 't Vissertje zonder veel moeite toegestaan kan worden. Daar mee zou de gemeente er 162 woningen bij krijgen waardoor er extra woningen be schikbaar zouden komen voor starters of ouderen. "Mits er permanent in gewoond mag worden. Dat kunt u nu besluiten," aldus de heer Mellergers. "Wie van u is er tegen zo'n extra woningaanbod zonder dat er extra gebouwd hoeft te worden?" Verder gaf de heer Mellegers namens de vereniging aan het niet eens te zijn met de conclusie dat een eventueel beroep op het gelijkheidsbeginsel een kans maakt. "Er zijn drie jaren van debatteren over permanent wonen voorbij gegaan waarbij de parkbe woners IJsseldreef en Klein-Moordrecht zwegen als het graf. De recreanten voelen zich niet gediscrimineerd', niemand heeft daarover hier ingesproken. Samenvattend is onze eindconclusie dan ook dat het col lege u voorstelt een verkeerd besluit te ne men." Handhaven of gedogen? De coalitiepartners schaarden zich achter het voorstel van het college om geen ver der onderzoek naar gedeeltelijke legalise ring te verrichten. Het CDA, de VVD en de PvdA vonden de financiële risico's te groot. De heer Van der Wolf (VVD): "Als duidelijk is dat gedeeltelijke legalisering niet mo gelijk is dan moet je het lef hebben om er mee te stoppen. Wij pleiten dan ook voor definitieve sluiting van dit dossier." De heer Groenendijk van het CDA gaf aan dat als de recreatiewoningen niet worden gelegali seerd dat dit dan wel inhoud dat er overge gaan moet worden op handhaving. "Ik ben dan ook blij met de toezegging van het col lege om ons rond de zomer te informeren over het handhaving- en gedoogbeleid." De SGP gaf aan geen tweede onderzoek te willen maar wel vervolgstappen te willen zetten naar gedeeltelijke legalisatie en riep het college op dit onderwerp constructief op te pakken en er een goed gevolg aan te geven. Beter Moordrecht liet een heel an der geluid horen en had geen goed woord over voor de houding van de overige com missieleden. "De fractie is van mening dat het beleid van de Rijksoverheid voldoende ruimte biedt aan de gemeente Moordrecht om over te gaan tot legalisering van de re creatiewoningen," aldus de heer de Koning. De fractie van BM deed een beroep op het college om de bewoners een persoonsge bonden beschikking af te geven op grond waarvan de huidige bewoners in de wo ningen mogen blijven wonen. Wethouder Gravesteijn gaf aan hier de komende tijd naar te gaan kijken. Aan het einde van de beraadslaging bleek dat een meerderheid van de fracties het eens was met het voor stel van het college om geen verder onder zoek te verrichten. Moordrecht - Over het algemeen reageer den de fractieleden positief op de Wijkvisie Ambonwijk Moordrecht: 'Naar een dijk van een wijk' die vorige week tijdens de com missievergadering werd behandeld. Deze wijkvisie geeft richting aan de toekomst van de Ambonwijk en er zijn voorzetten gedaan die de toekomst van de wijk moe ten waarborgen. De afgelopen maanden werkten bewoners uit de Ambonwijk en de gemeente positief en effectief samen aan de totstandkoming van deze visie. Deze samenwerking moet worden voortgezet om de visie om te zetten in een gedragen uitvoeringsprogramma. Er werden lovende woorden vol waardering gesproken over de wijkvisie. De heer Loch (PvdA): "We vinden dat de dilemma's en problemen goed zijn beschreven. Alle ac ties die er tot nu toe zijn geweest zijn goed voorbereid en ook goed uitgevoerd. Ook is er een uitstekende discussie gevoerd met de burgers uit de wijk." Ook de plannen om het voorlopig weer goed en veilig be speelbaar maken van de speelvoorziening waar het basketbalveld deel van uitmaakt vielen goed. Naast de uitgesproken waar dering werden er ook zorgen geuit door de fractieleden. Deze betroffen ondermeer de eventuele overdracht van de woningen aan een woningcorporatie. De heer van Dam (BM): "Laten we heel voorzichtig en zorgvuldig omgaan met de belangen van de bewoners. Maar ik ben ervan overtuigd dat u er tot op heden zeer zorgvuldig in bent geweest." De VVD uitte zorgen over de zeer stellige formulering van de ambi ties in de wijkvisie. "Ik hoop dat duidelijk is naar de inwoners van de wijk dat deze am bities niet allemaal één op één gerealiseerd kunnen worden,"aldus mevrouw Beekman. Vanuit de PvdA en het CDA werd de wens uitgesproken om het nieuwe wijkgebouw aan de buitenkant van de wijk te plaatsen zodat ook andere inwoners er gebruik van kunnen maken. Wethouder Gravesteijn zei toe deze suggestie mee te nemen en te kij ken in hoeverre het college daar wat mee kan. Het onderwerp zal tijdens de raads vergadering van 18 maart verder worden besproken. Gouda - Psoriasis is een niet-be- smettelijke, chronische huidaan doening, waar meer dan 500.000 mensen in Nederland last van heb ben. Bij 15 tot 20 procent van hen worden ook de gewrichten aange tast en ontstaat artritis psoriatica, een reumatische aandoening. De Psoriasisvereniging organiseert voor woensdag 19 maart van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmiddag in het patiëntenservicebureau op de Jozeflokatie van het Groene Hart Ziekenhuis, ingang Jan van Beau- mantstraat. Voor meer informatie: www.pvn- net.nl. Gouda - De Reumapatiënten vereniging Gouda en omstreken organiseert voor woensdag 26 maart van 14.00 tot 16.00 een inloopspreekuur in het Patiën tenbureau aan de Joseflokatie van het Groene Hart Ziekenhuis. Er zijn deze middag twee erva ringsdeskundigen van de vereni ging aanwezig om vragen te be antwoorden over alles wat met reuma te maken heeft. Vooraf aanmelden is niet nodig. De toe gang is vrij. Voor meer informatie: 0182- 523980, www.gouda.Reumapv. nl of secretariaat.gouda@reu- mapv.nl. Moordrecht/Den Haag - Kun stenares Marjolein Maitimu exposeert tot en met 13 maart in de Pulchri Studio aan het Lange Voorhout in Den Haag. Van 28 tot en met 30 maart ex poseert Marjolein met een vi deobeeld in de gerestaureerde Louis XV zaal in Pulchri tijdens de Kunst3daagse. Zaterdag 29 maart wordt deze expositie officiéél geopend. Voor meer informatie: www.maitilinart.com/Smaak. pdf Moordrecht Volle Evangelie Gem. 15.00 uur dhr K. Goedhart. Herv. gem. Bethel: wo 12 maart (biddag) 10.00 uur en 18.30 uur ds. G.C. de Jong en 16 maart 10.00 uur ds. P.J. Teeuw en 18.30 uur ds. D.C. Floor. Ger. Kerk: wo 12 maart (biddag) 19.30 uur ds. K.H. Wigboldus; 16 maart mevr.dr. M.C.A. Korpel (Palmzondag); 17, 18, 19 maart 19.30 uur passievesper. Herv. Gem. Wo 12 maart (biddag) 19.30 ds. K.H. Wigboldus en 16 maart 10.00 ds. H. Schipper. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 10.00 uur (Palmzondag) Dick Vrijburg; di 18 maart 19.30 uur (Boeteviering) Dick Vrijburg en verder elke donderdag van 10.00 tot 13.00 uur geopend met om 12.30 uur een gebedsdienst. Maatschappelijke Dienstverlening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 31