MIA IS DE SCHRIKKELBABY INSCHRIJVING ZONTA VROUWENFESTIVAL GESTART RAADSSTUKKEN EN VERSLAGEN OP WEBSITE BOSKOOP NATUURWANDELING IVN VAN OUDE MENSCHEN... BOEKENWEEK IN BIBLIOTHEEK SCHOUWLEDEN IN HUWELIJKSBOOTJE NIEUWS VAN ANBO WSV 3 MET OVERMACHT KAMPIOEN WADDINXVEEN SCHOONT OP HOOFDROL VOOR KLEURRIJKE KUNST IN DE UNIE BINGO 'T ZUIDEN I" wad di nx vee n/ boskoop. SCHAKEN Boskoop - Mia Fiona Nahon uit Boskoop zal pas over vier jaar haar eerste verjaardag vieren. Ze werd namelijk op 29 febru ari geboren, een datum die maar eens in de vier jaar voor bijkomt. Ouders Mark Nahon en Esther van der Werf stuur den een geboortekaartje naar de redacte van deze krant, en Mia is dus de Hart van Holland schrikkelbaby. Esther van der Werf: "Mijn man ging de ge boortekaartjes ophalen bij de Hema in Waddinxveen. De ver koopsters wezen ons op de ac tie van Hart van Holland en zei den dat we vooral een kaartje moesten insturen." Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 maart 2008 Waddinxveen - Altijd al willen weten of cosmetische chirurgie iets voor je is, willen leren pokeren of smartlappen zingen? Dat en nog veel meer kan tijdens het Zonta Vrouwenfestival op 19 april in het Coenecoop Col lege in Waddinxveen. Deelnemers hebben de keuze uit vijfentwintig workshops. Binnenkort komt de redactie bij Mia, haar pappa en mamma en grote broer Harm langs met een verrassing. Tweede Kamerlid Liesbeth Spies vertelt over 'Een vrouw in de poli tieke arena', ontwerpster Els Rose- boom biedt een kijkje in de wereld van de bekende modeontwerpers en bewegingsdeskundige Nanny Vogelaar leert je met behulp van Feldenkrais en Tai Chi met mini male inspanningen maximaal ef fect te bereiken. Voor elke vrouw van 18 tot 81 is er iets te vinden tij dens het Vrouwenfestival. Dansen, zingen, sieraden maken, verhalen schrijven of wegdromen bij verha len over Zuid-Afrika. De organisatie van de dag is in handen van Zonta club Gouda, een serviceclub van werkende vrouwen uit Gouda, Waddinxveen, Reeuw- ijk en omgeving. De opbrengst van het Zonta Vrouwenfesival komt ten goede aan het project Imani, voor straatkinderen in Nairobi, Ke nia. Mede dankzij de bijdragen van sponsors en de belangeloze mede werking van velen, kunnen de kos ten laag gehouden worden. Voor 25,00 kan men twee work shops kiezen, hapjes en drankjes zijn inbegrepen. Voor meer informatie en aanmel den: www.zontagouda.nl. Boskoop - Sinds kort is het moge lijk om via de gemeentelijke websi te de agenda's van vergaderingen, inclusief de bijgevoegde stukken en brieven digitaal in te zien. Ook alle bijbehorende adviezen, brie ven en besluitenlijsten zijn terug te vinden onder de knop 'Politiek I Organisatie' en 'Bestuursverga deringen'. Voor iedere raads- en commissie vergadering kunnen geïnteres seerden van achter hun bureau de stukken inzien, en hoeven hiervoor niet langer naar het gemeentehuis. Het systeem is uitgerust met een zoekfunctie, waarmee informa tie over een specifiek onderwerp direct is op te vragen. Het archief gaat terug tot het jaar 2000. Voor meer informatie; http://www. boskoop.nl Regio - Het IVN Alphen aan den Rijn e.o. organiseert voor zaterdag 15 maart een natuurwandeling over de Kruiskade, een eeuwenou de houtkade in de polders tussen Alphen aan den Rijn, Boskoop en Hazerswoude. Enkele natuurgidsen zullen de deelnemers laten zien dat ook in deze tijd het polderlandschap de moeite waard is. Bomen en strui ken op de Kruiskade laten hun silhouet goed zien. Vele winter- gasten onder de vogels zijn nog in de polder te vinden zoals wilde zwanen en smienten. Vanuit de vo gelobservatiehut kunnen we volop van de watervogels genieten. En misschien zijn de eerste grutto's weer terug uit het verre Afrika. De wandeling begint om 14.00 uur bij 'Het Ooievaarsnest' aan de Galgweg en het Spookverlaat tus sen Hazerswoude-Dorp en Hazers- woude-Rijndijk. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Voor meer informatie: 0172 518076 of www.ivn-alphenaandenrijn.nl Waddinxveen - Naast een leden werfactie waarbij iedereen die in de Boekenweek, van 12 tot 22 maart, lid wordt van de bibliotheek een ton ontvangt voor een exemplaar van het Boekenweekgeschenk, ge schreven door J. Bernlef met als titel 'De Pianoman' én een boekenbon ter waarde van 5,- euro, verzorgt Neerlandicus Rutger Martens voor donderdag 20 maart om 19.30 uur inde bibliotheek een literaire lezing met als titel 'Van oude menschen derde leeftijd en de letteren'. Er zijn veel boeken geschreven vanuit het perspectief van een ouder per sonage. Wat doet dit met een ver haal" Zijn er overeenkomsten aan te wijzen tussen het meesterwerk van Couperus uit 1906 en recentere romans die over ouderdom gaan als 'Het satijnen hart' van Remco Cam- pert of 'Alleman' van Philip Roth. In deze interactieve lezing wordt inge gaan op de derde leeftijd in de lite ratuur. Het beginpunt zal de roman van Louis Couperus zijn, maar het verdere verloop van de lezing hangt voor een groot gedeelte af van de inbreng van het publiek. Ouderdom is veel meer dan een leeftijd. Het is liefde, dood, herinneringen, verlies, geluk, wijsheid, verdriet: het is het volle leven. De toegang bedraagt 3,50 euro in de voorverkoop en 5,- euro aan de zaal. Zaal open om 19.30 uur. Voor meer informatie: www.bi- bliotheekdegroenevenen.nl. Waddinxveen - Tijdens de druk bezochte Algemene Leden vergadering van de ANBO op woensdag 5 maart in Zorgcen trum Souburgh werd afscheid genomen van voorzitter Arie Both en van bestuurslid Ton van den Berg. Arie Both treedt na de tweede periode van vier jaar (statutair) af; hij heeft heel veel voor de ANBO betekend, vooral door zijn inzet om de belangen van de ouderen in Waddinxveen en Boskoop te behartigen. Hij was een grote voorstander van samenwerking met de an dere Ouderenbonden en de Seniorenraad, met respect voor ieders identiteit. Ton van den Berg treedt terug na meer dan tien jaar bestuurs lid te zijn geweest. Hij zette zich onder andere in voor de redac tie van de afdelingsnieuwsbrief en heeft naast zijn bestuurs functie ook veel werk verricht voor het seniorenvervoer in Waddinxveen. Kees Tromme len, secretaris van de afdeling, reikte namens het landelijk bestuur de Oorkonde voor het Lidmaatschap van Verdiensten uit met de daarbij behorende gouden speld. De penningmeester van de af deling, Co Honkoop-Vis, reikte namens het landelijk bestuur de Oorkonde voor het Lidmaat schap van Verdiensten met de daarbij behorende gouden speld uit aan de dames Rina Metselaar-Boom en Gré Vos- hol-Hof. Zij zijn al meer dan tien jaar bestuurslid en hebben inmiddels diverse functies ver vuld. Elk jaar kan er weer een beroep op hen worden gedaan om nog een jaartje te blijven. In deze vergadering werden ze wederom voor één jaar geko zen. De dames zijn graag geziene gastvrouwen bij de vakantie bingo, de themamiddagen en de uitstapjes met de bus. Als opvolger voor Arie Both werd de heer Luc Hengeveld uit Bos koop bij acclamatie benoemd tot bestuurslid/voorzitter. Frie- dus van Gasteren werd bij ac clamatie bestuurslid/redacteur voor de nieuwsbrief van de af deling, genaamd 'ANBO-INFO'. In Boskoop zijn afgelopen zater dag Patrick van der Laan en Marie ke Lammers in het huwelijksbootje gestapt. Voor leden van Buiten centrum De Schouw een bekend koppel, daar zij beiden al jaren actief betrokken zijn bij de vereni ging; Patrick onder meer als leider van verkennersgroep De Marshalls en Marieke als leidster bij zowel gidsengroep De Cabomba's als bij Blauwe Vogelgroep De Dino's. Aangekomen op de A.P. van Ne slaan voor de Kerkelijk inzegening mocht het paar onder een ereboog van De Bevers haar entree maken. Speciaal voor deze groep kinderen en voor de Dino's had het kersver se paar in de Rozenburcht een kin derreceptie georganiseerd. Waddinxveen - Het derde schaak team van WSV is met overmacht kampioen geworden van de derde klasse van de RSB-competitie. Het team, dat voor het kampioenschap voldoende had aan een gelijk spel, behaalde een 4,5-3,5 zege op het vierde van aartsrivaal Messemaker. Na een 1-0 achterstand in het be gin, kwam WSV terug in de wed strijd en wist het duel uiteindelijk in haar voordeel te beslissen. Met deze overwinning heeft WSV, dat in de competitie nog geen match- punt heeft gemorst, het kampi oenschap een ronde voor het einde van de competitie veiliggesteld. In de interne competitie versloeg koploper Erik Hennink oud-club kampioen Hans van Woudenberg in een Scandinavische partij. Wim Hennink won de partij tegen Ro nald Dannis. Arjen Zuurmond lanceerde tegen Wim Muider een gevaarlijke koningsaanval door in de opening een paard te offeren. Mulder verdedigde zich accuraat en won bovendien een tweede stuk waarna Zuurmond het opgaf. Wim van Os trok aan het kortste eind in zijn partij tegen Ton van Nieukerke. Peter de Louw boekte een zwaar bevochten overwinning op de verrassend sterke nieuwko mer Tjarda Boekholt. Randy Gird- hari offerde tegen Laurens El Iers pagina 35 Waddinxveen - Net als voorgaan de jaren sluit de gemeente Wad dinxveen zich aan bij de Lande lijke Opschoondag op zaterdag 15 maart, georganiseerd door de stichting Nederland Schoon. Vrijwilligers uit verschillende wij ken steken deze dag de handen uit de mouwen voor een schone leefomgeving. Wethouders Dirk Lont, Wiebrand Dijksterhuis en Dorenda Gerts zullen ook de prikstok ter hand nemen. Onder andere de hengelsport vereniging en de kinderen van de Brugweg en bewoners en kin deren aan de Dotterweide heb ben aangegeven de 15e te gaan schoonmaken. De gemeente zorgt voor materialen die nodig zijn om Waddinxveen op te rui men. Ook krijgt elke deelnemen de wijk een kleine vergoeding om na de actie iets leuks met de buurt te organiseren. Een dag eerder, vrijdag 14 maart, zullen leerlingen van de Eben Haezenschool het schoolplein en de omgeving gaan opschonen. Dertig kinderen gaan die middag samen met wethouder Wiebrand Dijksterhuis aan de slag. Geïnteresseerden voor de op schoondag kunnen zich nog steeds opgeven. Zij kunnen bel len of een e-mail sturen naar An- nemieke Gerdes, de coördinator van de opschoondag van de ge meente Waddinxveen. Dit kan via a.gerdes@waddinxveen.nl of via de website, www.waddinxveen. nl. Telefonisch kan dit op woens dag en donderdag op 0182-624 506. Voor meer informatie: www.nederlandschoon.nl. Waddinxveen-In de maand maart spettert het van kleur in Hotel Café Restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost 226 dankzij de vierde expositie van de Waddinx- veense Kunstkring met werken van Will Borst en Magg Bosma. De expositie duurt 7 april. Voor Will Borst is de natuur de groot ste inspiratiebron, wat tot uiting komt in werken met landschap pen en bloemen. Kenmerkend voor haar werk zijn de kleuren die uitermate mooi harmonië ren met de onderwerpen. Ook in haar meer abstracte werken vor men kleuren het hoofdmotief in een perfecte samensmelting van vorm en beweging. Magg Bosma schildert al jaren met pastel, acryl- en olieverf. Haar stijl is los en kleurrijk, waardoor haar schil derijen met afbeeldingen van portretten, abstracte voorstel lingen en zeeën een levendige uitstraling hebben. Alle tentoon gestelde werken zijn te koop. Een deel van de opbrengst is bestemd voor het kunstproject 'Anders be keken'. Dit project voor (ex)GGZ- cliënten levert een bijdrage aan hun maatschappelijke integratie en bevordert de erkenning van en waardering voor hun kunst. De Unie is van maandag tot en met vrijdag geopend van 6.30 tot 24.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 24.00 uur. Zondag ge sloten. Boskoop - Buurtvereniging 't Zuiden organiseert in het jeugd huis aan de Julianastraat 50 voor maandag 17 maart om 20.00 uur een bingoavond. Zaal open om 19.00 uur. De toegang voor niet- leden bedraagt 1,25 euro.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 35