KIDS FAIR, BEURS VOOR KINDEREN ÉN OUDERS ENSEMBLE HORUS DUO IN ZORGCENTRUM BOSKOOP SUCCESVOL ONDERNEMEN BEGINT BIJ REGISTREREN "ZIJN SAX ALTIJD TROUW GEBLEVEN" B-GR00T GEEFT CONCERTJE OP KIDDS FAIR BOSKOOP ~1 THEMA-AVOND GELE LINDE LEZING BOTANICUS CLUSIUS Huldiging trouwe leden Concordia pagina 38 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 12 maart 2008 Boskoop - Het Horus duo treedt zaterdag 29 maart op in Zorgcentrum Boskoop. Het ensemble bestaat uit Leonie Stevens - cello en Natsuko Tamaru - piano. Zij brengen een gevarieerd klassiek programma met romantische werken, onder meer van Beethoven, Fauré, Massenet, De bussy en Cesar Franck. Het concert is toegankelijk voor alle senioren uit Boskoop en omgeving. Zorgcentrum Boskoop organiseert deze klassieke concerten samen met Stichting Muziek In Huis. Deze stichting brengt sinds november 1997 jonge, professionele mu- ziekensembles en solisten op de podia van zorginstellingen. Het zijn steeds wisselende concerten, zowel qua instrumenten als wat betreft de muzikale werken. Deze keer zorgt het ensemble Horus duo voor de bijzondere combinatie van piano en cello. Voor ouderen uit Boskoop is dit een mogelijkheid om dicht bij huis concerten bij te wonen. In samen werking met de Stichting Boskoops Ouderenvervoer kan het vervoer van en naar het klassieke concert aangeboden worden voor 1 euro per rit. De toegang bedraagt 8,50 euro voor leden 'Comfort a la carte' en 9,50 euro voor niet-leden. Reserveren is mogelijk via: 0172- 235101. Het concert in het zorgcen trum aan de Boezemlaan 4 begint om 19.30 uur, de zaal is om 19.00 uur open. Boskoop/Hazerswoude - Villa Ka baal organiseert voor vrijdag 14 maart van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag 15 maart van 9.00 tot 17.00 uur de tweede Kids Fair, beurs voor ouders en kinderen, in het Plantarium op het ITC-terrein. Ruim 80 standhouders hebben zich ingeschreven om hun product of dienst te promoten of te verkopen. Op zaterdag is er een professioneel kinderfotograaf aanwezig. Bij tal van workshops kan men, tegen een kleine vergoeding, voor visagie, nailart, mozaïeken, oppimpen van kledingstukken of een workshop waarin men tips krijgt voor het combineren van werk en gezin. Vrijdag 14 maart opent de Kids Fair om 14.00 uur. Om 16.00 uur is er binnen op het podium een optre den van kindergoochelaar Maarten Boskoop - Inloop De Gele Linde houdt 20 maart een thema-avond. Carlo van Tol, huisarts in Boskoop houdt een lezing met als thema 'Waarzitde pijn'. Hij spreekt overde fysieke en geestelijke pijn die kan ker met zich mee brengt. Geïnteres seerden kunnen zich aanmelden via 06-13611988 of info@de-gele-linde. nl. De Gele Linde is te vinden aan de Zijde 11a, naast De Loods. Info: www.de-gele-linde.nl Boskoop - Het bestuur van de afde ling Boskoop van Groei en Bloei or ganiseert voor 17 maart om 20.00 uur in gebouw De Loods, aan de achterzijde van de Zijdekerk, een lezing door Carla Teune, dendro- loog en hortulanus in de Hortus in Leiden, die zal vertellen over Clu- sius, een botanicus die leefde twee eeuwen voor Linnaeus. Zaal open om 19.45 uur. De toegang is vrij. Bruins, gevolgd door twee voorstel lingen van mini-theater De Rode Maan. Ook is er vrijdag een aantal lege kramen beschikbaar voor een ruilbeurs. Kinderen kunnen daar hun Pokémonkaarten, Diddle- of voetbalplaatjes ruilen. Op zaterdag 15 maart zijn er, ver deeld over de dag, diverse op tredens en voorstellingen van bijvoorbeeld jeugdcircus Miloco, kinderorkest B-groot van Harmonie Excelsior en poppenkastvoorstellin gen van Stef Wolters. Beide dagen zij er grote kinderspelen en is er een springkussen. Stichting De Opkikker Alle standhouders zetten zich tij dens de Kids Fair belangeloos in voor Stichting De Opkikker, een stichting die zich inzet voor lang- Boskoop - Kweken is innoveren en het registeren van ideeën kan een eerste stap zijn om dit creatie proces te beveiligen. Steeds meer boomkwekers beschermen hun nieuwe planten door middel van het kwekersrecht. Om wat meer inzicht te krijgen in dit kwekers recht, zowel op nationaal als in ternationaal gebied, organiseert Studieclub Regio Boskoop voor dinsdag 18 maart om 20.00 uur in de Rozenburcht aan de Rozenlaan 4 een thema-avond die in het te ken staat van Europees Kwekers recht en alles wat hiermee te ma ken heeft. Sprekers deze avond zijn de heren Ton Kwakkenbos van Community Plant Variety Of fice (CPVO), Bruno van der Schoot durig zieke kinderen. Er is onder meer een Opkikkerloterij en er zijn produkten te koop waarvan 1,- rechtstreeks aan de stichting wordt gedoneerd. Zaterdag om 16.30 uur wordt aan Stichting De Opkikker een cheque overhandigd met de opbrengst van alle acties. Snuffelmarkt Gelijktijdig met de Kids fair wordt er in het Plantarium de wekelijkse Groene Hart Snuffelmarkt gehou den. Bezoekers aan de Kids Fair hebben vrije toegang tot deze markt. De toegang voor de com binatie Kids fair/Snuffelmarkt be draagt 2,50 euro. Kinderen tot en met 12 jaar gratis. Voor meer informatie: www.villak- abaal.nl of www.kidsfair.uwstart. nl. van Benelux Bureau voor de Indu striële eigendom (BBIE) en Peter Kolster van Kolster BV. Tijdens de avond wordt het systeem van Eu ropees kwekersrecht besproken en worden praktische tips gege ven voor het doen van aanvra gen. Er zal ook worden ingegaan op het verschil tussen een rasbe naming, handelsnaam en merk. Verder zullen de ontwikkelingen in het kwekersrecht worden be sproken en is er aan het einde van de avond een mogelijkheid om hierover te discussiëren. Gezien het belang van het onderwerp zijn ook niet-leden welkom. Voor meer informatie: 06- 28454955 of www.studiedubre- gioboskoop.nl. Boskoop - Beginnersorkest B-Groot van Harmonie Excelsior verzorgt op zaterdag 15 maart van 11.00 tot 12.00 uur een concertje tijdens de Kidds Fair in het Plantarium. Voor B-Groot, onder leiding van Liesbeth Blonk, wordt het een try-out voor het grote werk: op vrijdag 28 maart bijt B- Groot namelijk het spits af op het traditionele voorjaarsconcert in de Ontmoetingskerk. "Wat heeft hij niet gedaan bij de vereniging." Boskoop - De christelijke muziekvereniging Concordia gaf vrijdag 7 maart haar winterconcert in een Plantariumgebouw. Tijdens deze uit voering werd tijd ingeruimd voor de huldiging van een tweetal leden. Op grond van grote verdiensten voor de vereniging werden ze in het zonnetje gezet. Door M. Lindhout Boven het podium waarop de spe lende leden zaten, hing een span doek: 'Een vereniging met 105 jaar muziekplezier'. Dat muziekplezier spatte er tijdens het concert vanaf. Het was niet de gemakkelijkste mu ziek die ten gehore werd gebracht onder leiding van dirigent Dirkjan de Boer. Even wachtend op de hul diging zat ik achter in de zaal naast drie leden die samen 140 jaar lid maatschap vertegenwoordigden. Lof Concordia heeft een lange geschie denis met trouwe en toegewijde le den. De heren Gelderblom en Van den Ent kregen op deze avond van de vereniging de lof voor die trouw en toewijding uitgedrukt. Voor zitter Joop Binken zette als eerste Leen Gelderblom in het zonnetje, die sinds vijfendertig jaar lid is van de vereniging. Gelderblom heeft zich op velerlei wijze ingezet voor de vereniging, niet alleen als spel end lid. Als bibliothecaris, als alge meen adjunct en als voorzitter van 2005 tot 2007. Verder is sprake van betrokkenheid bij het organiseren van de rommelmarkt, van het jubile um in 1978 en 2003. Hij maakte deel uit van de muziekkeuzecommissie. "Leen is zijn sax altijd trouw geble ven." Hij is ook een graag geziene gast bij andere verenigingen en doet graag mee bij de zogenoemde play-ins in de regio. "Op zo'n lid". Een lid om trots op te zijn. aldus de voorzitter, "willen we trots zijn." Daarop kreeg Gelderblom de verenigingsspeld opgespeld. Arie van den Ent 50 jaar lid Ook voor de huldiging van Arie van den Ent, die 50 jaar lid is, kon de voorzitter alleen maar spreken in lovende woorden. "Je moet wel erg toegewijd zijn om zoveel voor de vereniging te willen doen." Voorzitter geweest in 1969 en van 1975 tot 1995. Penningmeester van 2000 tot nu en tweemaal secretaris. "Wat heeft hij eigenlijk niet ged aan bij de vereniging." Zelfs voor repetities was Van den Ent niet te beroerd om tot in de wijde omtrek mensen op te halen en weer thuis te brengen. Onder voorzitterschap van Van den Ent kwam in 1993 het huidige clubge bouw tot stand. Een man om op te bouwen, vandaar het opspelden van de verenigingsspeld voor 50 jaar lidmaatschap. Excelsior is ook met een kraam vertegenwoordigd op de Kidds Fair. Hier kunnen belangstellenden onder andere informatie krijgen over het nieuwe beginnersorkest A-Klein. Dat nieuwe A-Klein zal vanaf september 2008 geformeerd worden en een nieuwe groep jon ge kinderen (vanaf 8 jaar) de kans bieden om kennis te maken met muziek en muziekinstrumenten. De beproefde Australische metho de, die Excelsior hiervoor sinds een aantal jaren gebruikt, leverde in middels veel jonge muzikanten af in leerlingorkest C-Akkoord. Som migen daarvan zullen na het voor jaarsconcert instromen in Excelsior of bij zustervereniging Concordia in Waddinxveen. "Mijn leerlingen kijken erg uit naar het concert op de Kidds Fair", aldus Liesbeth Blonk. "We hebben hard gerepe teerd want het is bijzonder leuk om op zo'n kinderfestijn te mogen spelen." Voor meer informatie: www.excel- siorboskoop.nl of 0172-213717.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 38