Ze ve n h u i zen - M oe Gemeente Gemeente stelt Algemene Inkxjpvoarwaarden rast Vertrek wethouder Stem de Jong Opening Begoniaplem in Franse sfeer m RAAD EN G0MMISSIES Ruimtelijtoe Ordening Toename elektriciteitsgebruik WELSTAND Openbare vergadering Bestuurlijke Klankbordgroep Fusie Koninklijk ondersc Kijk ook eens op wvvw.zevenhuizen-moerkapelle.nl IVfieuvregenreentegkismyDQ^ Aanvragen bouwvergunning Aanvragen sloopvergunning Vrijstelling bestemmingsplan i mi rui pagina 4 Hart van Holland 12 maart 2008 WWW.ZEVENHUIZEN-MOF.Rlf a pn. Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl WEEK 11 Wethouder Siem (SAA.) de Jong (CDA) legt per 1 mei 2008 zijn functie als wethouder neer om persoonlijke redenen. De Jong maakt sinds de gemeenteraadsverkiezingen in 2002 als wethouder deel uit van het college van bur gemeester en wethouders. Zijn politieke loop baan begon in 1986 toen hij als raadslid plaats nam in de gemeenteraad van de gemeente Zevenhuizen. Ook na de herindeling in 1991 bleef De Jong raadslid van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De laatste jaren voor zij n wethouderschap was hij nestor van de raad. Dejong heeft zich in zijn politieke carrière - zowel als raadslid en als wethouder - intensief beziggehouden met de financiën van de gemeente. Ook werden onder zijn leiding op veel plekken in gemeente verbeteringen doorgevoerd, zoals de aanpak van de water overlast, de riolering, het fietspad langs de Bredeweg, de revitalisering van de Bloemen- buurt en de herinrichting van het Ringvaart park. Ook voor de komst van de nieuwe omlei- dingsweg N219 heeft hij zich sterk gemaakt Wethouder Dejong heeft de portefeuille Financiën, Beheer openbare ruimte, Verkeer en vervoer, Sport en recreatie. Kunst en cultuur, Vastgoedbeheer/ICT, Grondzaken en Eigendomsbeheer. De raad komt met een voorstel voor de opvolging. Een jeu de boules baan, autovrij, ondergrond se afvalcontainers, platanen en bankjes in de zon én sfeervolle straatverlichting. Dit zijn de ingrediënten voor een gezellig ontmoe tingsplein voor buurtbewoners. Tijdens de geslaagde opening van het Begoniaplein in de Bloemenbuurt van Zevenhuizen op woensdag 5 maart jl. werd menigjeu de boulesballetje geworpen en ontmoetten omwonenden elkaar onder het genot van een Frans hapje en een drankje. De vootjaarszon maakte de Franse sfeer compleet Het nieuw ingerichte plein is een aanwinst voor de Bloemenwijk, die in zijn geheel wordt opgeknapt De totale revitalisering zal eind 2008 gereed zijn. Akse Media is gestart met de voorbereiding van de gemeentegids Zevenhuizen-Moerka pelle, editie 2008/2009, die medio mei zal verschijnen. Deze week worden adverteer ders bezocht Ook ontvangen alle instanties die vermeld staan in de gids een bericht de gegevens te actualiseren en/of na te gaan of deze correct zijn. Zorg er dus voor dat u dit doet anders staat u er een jaar lang verkeerd in. Wilt u adverteren in de gids dan kunt u contact opnemen met mevr. L Horst Ze is bereikbaar via sales®aksemedia.nl of0223-66 88 77/06-51407640. Voor eventuele overige vragen kunt u contact opnemen met communicatie@zevenhuizen- moerkapelte.nl NH Z'ÓÓJ/2006. Op 4 maart 2008 heeft het college Alge- op alle daaruit voortvloeiende rechtsbetrek- mene inkoopuxrrwaatden (AV) vastgesteld. kingen. De AV zijn van toepassing: wanneer de gemeente verzoekt om het uitbrengen van een aanbod door een opdrachtnemer tot het verrichten van diensten of werken dan wel het leveren van roerende zaken op de uitgebrachte aanbieding tot het verrichten van diensten of werken dan wel het leveren van roerende zaken door een opdrachtnemer, op alle opdrachten van de gemeente en op over eenkomsten met opdrachtnemers waarbij de gemeente als (potentiële) koper van producten en/of diensten optreedt alsmede Vergaderschema Raad 18 maart 2008 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechtho rend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de ver gadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180637713. Agenda Raadsvergadering 18 maart Agendapunten, onder meer Vragenuur Ingekomen stukken - Voorstel tot het vaststellen van het Beleidsplan WMO 2008-2011 -Voorstel inzake de Prestatieafspraken 2008-2010 met Woonpartners Midden-Holland - Voorstel tot het instemmen met de partiële wijziging van de gemeenschappelijke regeling Recreatieschap Rottemeren - Voorstel tot het vaststellen van de jaarrekening 2006 en het goedkeuren van de begroting 2008 van de Scholengroep Holland -Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aankoop van het pand/perceel Dorpsstraat 85 te Zevenhuizen - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het actualiseren van de beheer- plannen - Voorstel tot het vaststellen van de Planning en Controlcyclus 2008 De AV liggen ter inzage op het gemeente huis en worden op eerste verzoek kosteloos toegezonden, of zijn kosteloos mee te nemen. De voorwaarden liggen ook ter inzage bij de Kamer van Koophandel (KvK) te Rotterdam, KvK te Dordrecht en KvK te Gouda en zijn op zeer korte termijn in te zien op de gemeentelijke website. Indien nodig kunt u algemene vragen over de AV stellen aan A. Zwanenburg, juridisch beleidsmedewerker, bereikbaar op woens dag t/m vrijdag via te. 0180637777. -Voorstel tot het vaststellen van de Startnotitie bestemmingsplan Zuidpias Het Nieuwe Mid den -Voorstel inzake het overleggen door de dorps huizen Swanla en Op Moer van een accoun tantsverklaring - Sluiting Complete agenda inzien In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van res pectievelijk raad en de commissies I en n inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerka- pelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeen telijke informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. In de periode van 28/2/2008 t/m 6/3/2008 zijn de volgende aanvra gen om vergunningen binnengekomen: De Bonk, 2761 EG Zevenhuizen, plaatsen recreatiewo ning (BR/2008/0008) Bredeweg 48a, 2752 AB Zevenhuizen, oprichten van een bedrijfsgebouw (BR/2008/0009) Julianastraat 98, 2751 GA Moerkapelle, plaatsen tuin bouwkas (BR/2008/0010) Ambachtsingel 39,2761 LX Zevenhuizen, veranderen keukenraam (BL/2008/0011 Bredeweg 32B, 2752 AA Moerkapelle, slopen asbestgoli platen van dak en gevels (SA/2008/0006) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "De Bonk" voor het plaatsen van een schuur op het perceel De Bonk 17,2761 EG Zevenhuizen Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 13 maart 2008 t/m 23 april 2008 gedurende 6 weker tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze mondelim: of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wet houders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732. De beheerder van het hoogspanningsnet in Nederland, TenneT voorziet dat het elektriciteitsgebruik de komende jaren fors zal groeien. Een uitbreiding van het energietransportnet moet ervoor zorgen dat er ook na 2010 voldoende stroom aan de Randstad geleverd kan worden. Begin januari 2008 is de behandeling van de planologische kernbeslissing Randstad 380 kV in de Tweede en de Eerste Kamer afgerond. Beide kamers zijn akkoord gegaan met het plan voor een verbinding tussen Wateringen en Zoetermeer (Zuidring) en tussen Zoetermeer en Beverwijk (Noordring); de zogenoemde Randstad 380 kV-verbinding (zie wwwrandstad- 380kv.nl). TenneT gaat de verbinding bouwen en onderhouden. Een nieuwe verbinding komt er niet zomaar. Hieraan ging een proces vooraf waarbij iedereen volgens een vaste procedure op verschillende momenten kan inspreken. In het Tweede Struc tuurschema Elektriciteitsvoorziening (SEVII) staat welke hoog spanningsverbindingen van 220 kV en meer er de komende jaren gebouwd mogen worden. De Randstad 380 kV verbindi; moet aan deze lijst worden toegevoegd, hiervoor moet het SF D dus worden veranderd. Dat gebeurt via de procedure van een planologische kernbeslissing (pkb-procedure). Het laatste deel van de pkb, deel 4, is het plan zoals het door de Eerste Kamer is goedgekeurd. Pkb 4 is op 28 februari ter inzage gepubliceerd ir onder andere de Staatscourant Doordat de pkb Randstad 380 kV is aangenomen, kan het vervolgtraject van de Zuidring volgens planning doorgaan. Binnenkort zal het MER voor de Zuidring worden afgerond er zal het concept-tracébesluit worden opgesteld. Voordat hierover een besluit wordt genomen zal de minister van Economische Zaken de uitkomsten van het MER aan de Tweede Kamer stu ren. Het tracébesluit voor de Noordring volgt in een latere fase Openbare welstandsvergadering Dinsdagmiddag 25 maart 2008 om 15.45 uur in het gemeentehuis te Zevenhuizen. Openbare vergadering regionale welstandscommissie Gouwestreek en Krimpenerwaard Dinsdagmiddag 18 maart 2008 in het gemeentehuis te Bergambacht tussen 15.00 -17.00 uur. Op 1 maart 2008 is ter gelegenheid van het 25 jaar als vrijwilligster verbonden zij n aan de bibliotheek De Groene Venen, Vestiging Zevenhui zen-Moerkapelle, aan mevrouw M.W. van Dijk-Telghuijs een Koninklijke onderscheiding toegekend. Burgemeester Eijen heeft haar in de bibliotheek in Zevenhuizen de Koninklijke onderscheiding uitgereikt Mevrouw Van Dijk is benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Op woensdag 19 maart vergadert de Be stuurlijke Klankbordgroep Fusie" (BKG). De vergadering wordt dit keer gehouden in de Raadszaal van de gemeente Nieuwerkerk aan den Ijssel. De vergadering start om 19.30 uur. Voorlopige agenda: Opening en mededelingen Vaststelling verslag vergadering 6 februari 2008 Planning proces en voortgang Bestuurs- en managementconcept Voorstel werkgroep financiën inzake de inrichting van de concept-programma- begroting Voorstel inzake huisvesting Rondvraag Wat is de Bestuurlijke Klankbordgroep Fusie? De Bestuurlijke Klankbordgroep Fusie bestaat uit 16 fractievertegenwoordigers van de gemeenteraden Moordrecht, Nieu werkerk aan den Ijssel en Zevenhuizen- Moerkapelle. De Klankbordgroep adviseert de Stuurgroep Fusie over de uitvoering van het plan van aanpak en heeft ook de rol om als klankbord te dienen bij het voorbereiden van beslissingen. Doel daarbij is een breed politiek en bestuurlijk draagvlak. De klankbordgroep kan over raadspecifieke zaken aan de gemeente raden ook zelfstandig voorstellen doen bijvoorbeeld voor de inrichting van de nieuwe gemeenteraad. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8 30-12.00 uur Alarm Alarm 1 1 2 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 j voor overige informatie

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4