LwmmwmmM GEMEENTE TEKENT OVEREENKOMST OVER MANTELZORG waddinxveen leeft! Waddinxvener WIELERSPEKTAKEL C0ENEC00P KERKDIENSTEN 23 MAART in het nieuws... BINGO IN BOOG JEUGDDISC0 PADDESTOEL HET 00G VAN EEN NAALD pagina 14 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 maart 2008 waddinxvffm Waddinxveen Bruggenviering zo 23 maart 11.00 uur Ontmoetingskerk Jan Delhaas. Wijkgemeente De Rank do 20 maart 19.30 uur ds. M. de Boer; vr 21 maart 19.30 uur ds. Z. de Graaf, za 22 maart ds. Z. de Graaf; zo 23 maart ds. J. Henzen. Ger.kerk. vr 21 maart 19.30 uur ds. E. Brink; zo 23 maart 9.30 uur ds. E. Brink en 16.30 uur ds. J.M. Batteau. Ontmoetingskerk zo 23 maart ds. H.G. van Viegen. Imma- nuelkerk do 20 maart 19.30 ds. H.G. van Viegen en pastor G.J. Martini; vr 21 maart 19.30 uur ds. H.G. van Viegen en dhr. J.D. Geel; za 22 maart 22.00 uur dra. K.H. Vonk, ds. H.G. van Viegen en dhr J.D. Geel; zo 23 maart 10.00 uur ds. F. Bos. Boskoop Chr. Ger.kerk. vr 21 maart 15.00 uur ds. R. de Reuver in Zorgcen trum; 19.30 uuur ds. A.P. van Lan- gevelde; zondag 23 maart 9.30 uur ds. C. Langbroek en 18.30 uur ds. M. Hogenbirk. De Stek vr 21 maart 19.30 uur ds. E. Westrik; 23 maart 9.30 uur ds. E. Westrik. Zijdekerk vr 21 maart ds. E. Baljet; zo 23 maart ds. E. Baljet. Dorps kerk vr 21 maart 19.30 uur dr. R. de Reuver; zondag 23 maart 9.30 uur dr. R. de Reuver en 18.30 uur ds. S. Janse; ma 24 maart 9.30 uur ds. E. Baljet. Chr.gem.Bethel 9.30 uur Ab Agtereek. Ger. Gem. vr 21 maart 19.30 uur ds. M. Gol- verdingen; zo 23 maart 9.30 en 16.30 uur M. Golverdingen; ma 24 maart 9.30 uur M. Golverdin gen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur P. Rullmann. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoor uren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), (Groene Hart Ziekenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Mulder Mannenmode bestaat deze maand 150 jaar. "Reden genoeg voor veel activiteiten en evenementen", aldus John Mulder. Hij is de vijfde generatie Mulder die in de zaak werkzaam is. Dat doet hij overigens met veel plezier. Op niet al te lange termijn zal hij, als alles volgens plan verloopt, het bedrijf overnemen van zijn ou ders, Jan en Tiny Muider. In de afgelopen tijd is er al het een en ander veranderd. Mulder Mannenmode laat tegenwoordig een nieuw gezicht zien. John Mulder: "In 2003 kwam er een nieuwe huisstijl, is de win kel verbouwd en werden nieuwe collecties toegevoegd. Mulder Man nenmode kan een man kleden voor 'zakelijk overdag', maar ook voor 'casual' na het werk. Daarmee zijn we interessant geworden voor een breder publiek." Door Karin Jongkind (TekstUeel) Begin en ontwikkeling De historie van het bedrijf gaat terug tot 1858. In dat jaar startte Jac. H. Mulder aan de Zuidkade met een kleermakerij, die later door zijn zoon en kleinzoon werd voortgezet en uitgebouwd tot een herenmodezaak. In 1951 ver huisde Mulder Herenmode naar de huidige locatie aan de Passage. Het was het eerste winkelbedrijf dat zich hier vestigde. In 1979 nam Jan Mulder (vader van John) de leiding in de zaak over van zijn vader. Hij was op dat moment tien jaar werkzaam in het bedrijf. John kwam in 2000, als vijfde generatie werken bij Mulder Mannenmode. In zijn middelbare schooltijd was het voor hem niet vanzelfspre kend dat hij in de wereld van de herenmode zou stappen: "Ik dacht aan een opleiding voor fy siotherapie en ging na de HAVO nog MEAO doen om de keus voor een vervolgopleiding uit te stel len. Gaandeweg kwam ik erachter dat ik toch veel affiniteit had met mode. Daarom ben ik in Doorn de Textiel Management Opleiding (TMO) gaan volgen. Van deze HBO-studie heb ik veel geleerd. Onder meer over leidinggeven, warenkennis, verkooptechniek en hoe je een heel eigen gezicht aan een zaak kunt geven. In 2003 is dat ook gebeurd. De winkel is in dat jaar verbouwd en heeft een nieuwe huistijl en uitstraling gekregen. Ook is het assortiment aangepast. Er komen nog steeds veel mannen voor zakelijke kwa- liteitskleding binnen. Al snel mer ken ze dan, dat we ze méér te bieden hebben. Met merken als State of Art, Tenson en Umano hebben we óók voor de jongere en/of sportievere man veel keus in huis." Leuk vak John Mulder is blij met de keuze die hij maakte. "Trends in de mode volgen elkaar snel op. Dat maakt het boeiend en afwisselend. Als ondernemer heb je bovendien te maken met alle facetten van het vak: van inkoop tot personeelsbe leid en van logistieke processen tot het oplossen van klantspeci- fieke problemen. Wij werken er iedere dag weer naar toe dat de klant tevreden naar huis gaat. Om nieuwe merken te zoeken ben ik regelmatig op een beurs te vin den en lees ik veel vakbladen." John Mulder is geboren en geto gen Waddinxvener. Hij is lid van de OVW (Ondernemers Vereni ging Waddinxveen) en ook een flink gedeelte van zijn sociale le ven speelt zich hier af. "Ik tennis en ben bestuurslid van WSE. Daar naast heb ik nog veel contact met mijn studiegenoten van de TMO. Dat is een interessant en nuttig netwerk gebleken." Gevarieerd feestprogramma Mulder Mannenmode viert het 150-jarig jubileum uitgebreid. De jubileumperiode start op 24 maart. Vanaf die datum krijgen klanten (tot en met 17 mei) bij besteding van een bepaald be drag een toegangsbewijs voor een spetterende mannenavond (23 mei). Deze avond sluit de jubi leumfestiviteiten af in een bijzon dere setting: Toine van Peperstra ten is gastspreker, er zijn gadgets, een horlogemaker en er wordt een grote loterij georganiseerd. Tussentijds staat er voor maart en april ook genoeg gepland: op 28 maart is er een officiële receptie voor genodigden en op 29 maart is de winkel zo mogelijk nóg sfeer voller dan anders. Op die dag is er namelijk live muziek, is er voor ie dere klant een drankje en zijn er diverse acties. Ook voor zaterdag 19 april staan er diverse acties op het programma. Waddinxveen - Rondom de jaar lijkse wielerronde wordt voor maandag 24 maart. Tweede Paas dag, van 10.00 tot 17.00 uur op industrieterrein Coenecoop het Wielerspektakel georganiseerd, waar men terecht kan voor nieuwe én tweedehands producten op de braderie annex rommelmarkt. Voor kinderen zijn er diverse at tracties als een kindertrein, een springkussen en een quadbaan. Er zijn tevens diverse consumpties verkrijgbaar. Dansgroep In 'E' Mo tion verzorgt enige demonstraties. De toegang is vrij. Voor meer informatie (ook voor re serveren van kramen): 0182-614411 of www.marktenonline.nl. Waddinxveen - Wethouder Do- renda Gerts en Pieter de Jong van Stichting Informele Zorg Midden Holland tekenden afgelopen don derdag de uitvoeringsovereen komst over de mantelzorg 2008. De overeenkomst gaat over de prestaties die de stichting moet leveren aan de mantelzorgers. De Wet maatschappelijke onder steuning (WMO) is ingevoerd. Eén van de taken waar de WMO zich op richt is de mantelzorg. Mantelzorg is de zorg voor chro nisch zieken, gehandicapten en hulpbehoevenden door familie leden, vrienden, kennissen of buren. Mantelzorgers zijn geen professionele zorgverleners, maar mensen die een persoonlij ke band hebben met de zieke of gehandicapte persoon. De zorg is onbetaald en vaak langdurig. Mantelzorg kan soms een zware belasting zijn. Het is daarom be langrijk dat de mantelzorgers on dersteuning krijgen. Stichting Informele zorg heeft van de gemeente de opdracht gekre gen om die ondersteuning te bie den. Voor de subsidie die stichting Informele zorg ontvangt moet de stichting een aantal prestaties leveren. Bijvoorbeeld het organi seren van respijtzorg, waardoor de mantelzorger een aantal uren van huis weg kan, het voeren van ondersteunende gesprekken met de mantelzorger en het geven van informatie. Voor meer informatie: www.in- formelezorg.nl of 0182-2547900 van 09.00 tot 12.00 uur, of het zorgloket in het gemeentehuis. Wethouder Dorenda Gerts en Pieter de Jong van Stichting Informele Zorg tekenen de uitvoeringsovereenkomst over de mantelzorg. Waddinxveen - In buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2 wordt voor 21 maart om 19.00 uur een bingo georganiseerd. Zaal open om 19.00 uur. Waddinxveen - Wijk en Speeltuin vereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18 organiseert voor 21 maart van 19.30 tot 22.00 uur een disco voor kinderen van 9 tot 15 jaar met als thema: Show Your Video Par ty! Voorafgaand aan de avond kan via de website worden aangegeven van welke artiest men een videoclip wil zien, die dan op een groot sche' m wordt vertoond. Verder draait DJ Ri- cardo muziek en kunnen de kinderen meedoen aan de loterij. Info: www. wsv-depaddestoel.nl. Waddinxveen - Open Cirkel organi seert voor 26 maart om 20.00 uur in Het Anker (achter de Brugkerk) een lezing met als thema 'Het oog van een naald: over de markt, het geluk en de solidariteit' waar Johan Graaf land een toelichting geeft op de ef fecten van de actuele marktwerking op het menselijk geluk, een recht vaardige verdeling én de invloed op gedrag van mensen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 14