VOETBALKAARTJES RUILEN VOOR VILLA PARDOES LEZING EN LEDENWERFACTIE IN BOEKENWEEK DIERENDAL CREATIEF LEERLINGEN DE REGENBOOG MAKEN PALMPASENSTOKKEN WADDINXVEENS COLLEGE PRIKT EN PRAAT MEE TIJDENS 0PSCH00NDAG RO-AD ORGANISEERT 'DAG VAN DE PREVENTIE' WADDINXVEEN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 maart 2008 pagina 21 Waddinxveen - Bij Be Fair werd op 20 februari een ruilmiddag voor voetbal kaartjes georganiseerd. De middag werd goed bezocht en leverde voor veel kinderen een album vol plaatjes van eredivisie spelers op. Na deze middag is er contact gezocht met Villa Pardoes om te kijken of men daar, net als vorig jaar, interesse had om de door de jeugd van Be Fair volge- spaarde albums in ontvangst te nemen. Bij Villa Pardoes was men heel blij met de zeven albums. Een plaatselijke supermarkt schonk resterende pakjes voetbalkaartjes aan de kinderen van Villa Pardoes en de albums werden beschikbaar gesteld door de Jeugd Activiteiten Commissie van Be Fair. Waddinxveen - Iedere volwassene die zich tijdens de Boekenweek, van 12 tot en met 22 maart, aan meldt als lid van de bibliotheek ontvangt een bon voor een exem plaar van het Boekenweekge schenk alsmede een boekenbon van 5,- euro. Het lidmaatschap kost 31,- per jaar. Literaire lezing In de plaatselijke vestiging van de bibliotheek wordt voor donderdag 20 maart om 20.00 uur een lezing georganiseerd met Neerlandicus Rutger Martens met als thema 'Van oude menschende derde leeftijd en de letteren'. Er zijn veel boeken geschreven vanuit het per spectief van een ouder personage. Wat doet dit met een verhaal? Zijn er overeenkomsten aan te wij zen tussen het meesterwerk van Couperus uit 1906 en recentere romans die over ouderdom gaan, zoals bijvoorbeeld 'Het satijnen hart' van Remco Campert of 'Alle man' van Philip Roth. Het verloop van de lezing hangt voor een groot gedeelte af van de inbreng van het publiek. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 3,50 euro in de voorverkoop en 5,- euro aan de zaal. Voor meer informatie: www.bibli- otheekdegroenevenen.nl. Waddinxveen - Vrijwilligers van kinderboerderij Dierendal orga niseren voor woensdag 26 maart van 13.30 tot 16.00 een kijkmid- dag en demonstreren hun eigen hobby. De werkstukken worden op de boerderij verkocht; de op brengst is voor de kinderboerde rij. Ook wordt er voor de kinde ren een korte workshop gegeven op knutselgebied.ledereen is welkom. Waddinxveen - De leerlingen van basisschool De Regenboog hebben vrijdag14 maart Palmpasenstokken gemaakt. De kinderen werd duide lijk verteld wat de betekenis van de palmpasenstok is: "De palm- pasenstok heeft de vorm van een kruis en dat kruis herinnert aan de kruisdood van Jezus. Dit gedenkt men op Goede vrijdag. De palmpa senstok is versierd en elke versie ring heeft een andere betekenis: het broodhaantje bovenop de stok herinnert onder andere aan het verhaal hoe Jezus tijdens zijn af scheid van zijn vrienden het brood in zijn handen nam om het te zege nen. De mandarijnen waren voor de 'oude' en 'zieke' mensen. De slinger gemaakt van twaalf dop- pinda's en een zakje gevuld met dertig krenten stellen de vrienden voor; de apostelen. Het zakje ge kleurde eitjes verwijst naar een nieuw leven en dat nieuwe leven vieren we met Pasen." Oudervereniginglid Danielle van der Meer: "Vroeger maakte ik op school deze stokken ook en had daar goede herinneringen aan. Toen ik dit idee opperde was men erg enthousiast. Ik ben blij dat vrijdag alle kinderen met veel in zet hun best hebben gedaan een prachtige stok te maken en eventu eel aan een opa of oma te geven. Wethouder Lont prikt propjes op de nationale opschoondag. lende klassen hadden in en soort van ploegendienstonder meemr het Warnaarplantsoen schoonge maakt. Het resultaat was meer dan twintig zakken afval."Er deden meer dan zeventig kinderen mee. Zij maakten de school en de omge ving schoon. De leerlingen maak ten ook heel goed plekken achter de bosjes schoon. Dit zijn plekken waar gemeenteschoonmakers vaak niet komen. Zij hebben hun werk dus uitstekend gedaan," al dus Dijksterhuis. De kinderen die aan de Brugweg wonen vonden het werk vooral leuk en gezellig, maar ook be langrijk. De grootste ergernis on der jong en oud was toch echter de hondenpoep. De kinderen in de buurt hebben zelfs briefjes bevestigd op verschillende plaat sen waarin wordt opgeroepen de overlast door hondenpoep aan te pakken. Waddinxveen - In het Waddinx veen Business Center aan de Li- maweg 51 vindt dinsdag 25 maart de eerste 'Dag van de Preventie' plaats. Tijdens deze dag worden bedrijven en overheden erop ge wezen hoe je ziekteverzuim van een medewerker aan kunt zien komen én wat je er in een vroeg stadium aan kunt doen als je dit signaleert. Ook wordt informatie gegeven over zorg en welzijnsmid- delen, die de duur van het ziekte verzuim positief kunnen beïnvloe den. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Organistoren Dik en Elma Rose- boom (Ro-Ad BV) zijn erg enthou siast over de Dag van de Preventie. Zij vinden zelfs dat die dag jaarlijks terug moet keren. Elma Roseboom: "De aanleiding voor dit evenement is de officiële opening van onze nieuwe huisvesting. Afgelopen september verhuisde Ro-Ad naar het Waddinxveen Business Center en dat verdient een feestje. Bij een brainstormsessie over de mogelijk heden voor een passend evene ment, bedachten we de 'Dag van de Preventie'. Het terugdringen van het ziekteverzuim staat hoog op de politieke en maatschappe lijke agenda. Als Arbo-dienst heb ben nagenoeg al onze producten met preventie en ziekteverzuim te maken. Navraag leerde dat deze dag nog niet bestond, maar veel (semi)overheidsinstanties reageer den erg enthousiast op onze plan nen." Dik Roseboom vult aan: "We heb ben inmiddels een Stichting opge richt, die er voor gaat zorgen dat voortaan jaarlijks iedere vierde dinsdag in maart de Dag van de Preventie wordt georganiseerd. Overigens staan wij er volgende week zeker niet alleen voor. Ook Waddinxveen - Zaterdagochtend deden verschillende organisaties en inwoners in de gemeente mee aan de landelijke opschoondag. Bij de Petteplas werd de hengelsportvereniging daarbij bijgestaan door wet houder Dirk Lont. Op de Brugweg kwam wethouder Wiebrand Dijkster huis een kijkje nemen hoe de bewoners van deze straat de handen uit de mouwen staken. Door Niels Raas In verschillende wijken gingen vrijwilligers aan het werk om een schonere leefomgeving te orga niseren. Elke deelnemende wijk kreeg een kleine vergoeding om na de actie iets leuks met de wijk te organiseren. Naast het feit dat de materialen werden verzorgd door de gemeente, hielpen de bur gemeester en wethouders ook een handje mee. Wethouder Lont was al vrij vroeg bij de Petteplas aan wezig om daar mee te helpen. "Ik ben een uurtje eerder gekomen om bij de Petteplas mee te prikken. Straks zal ik ook nog bij de Mau- ritslaan langsgaan," aldus Lont. De actie was tevens een mooi moment voor de wethouder om met de le den van de hengelsportvereniging in gesprek te gaan. De verenging sprak onder andere de wens uit om de oevers beter af te zetten en om de kwaliteit van de schroei ing te verbeteren om het gevaar voor spelende kinderen langs het water te verminderen. "Het vuil is niet overal even erg. Het probleem concentreert zich vooral rond supermarkten en plaatsen waar vaak jongeren rondhangen," aldus Lont. Bij de Brugweg was een groot aantal kinderen vuil aan het ver zamelen. Ook zij kregen bezoek van een lid van het college, wet houder Wiebrand Dijksterhuis. De wethouder ging in gesprek in de kinderen, maar deed niet mee aan de schoonmaak. Dijksterhuis hadft echter de dag daarvoor uitgebreid de leerlingen van de Eben Haëzer- school bijgestaan. De verschil- Leerlingen van de Eben Haëzerschool vulden vuilniszakken rommel. een groot aantal partnerbedrijven, gespecialiseerd in zorg en welzijn, presenteren zich. Met de Dag van de Preventie willen we onderne mers laten zien, dat zij zelf veel kunnen doen om ziekteverzuim te beperken of zelfs te voorkomen. Dat kan soms eenvoudig door aanpassingen te doen aan werk plekken. Andere keren is er een aanpassing aan de bedrijfscultuur nodig. Met de Dag van de Preven tie hopen we besef te kweken bij de ondernemers in de regio. Dat doen we door lezingen te hou den, maar ook met ludieke acties. De toegang is gratis en binnenlo pen kan op ieder moment van de dag." De Dag van de Preventie vindt plaats in het Waddinxveen Busi ness Center op dinsdag 25 maart van 13.30 tot 19.00 uur. Organisatoren Dik en Elma Roseboom.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 21