^fc©nticn DE NESSELANDE VAART VAN NIJMEGEN NAAR HAMM LEONTIEN'S LADIES RIDE OOK DOOR NESSELANDE AFSLUITING BRANDINGDIJK WEGENS WEEKENDWERKZAAMHEDEN ladies ride ÜS_ NESSELANDE Miauw motortankschip voor de familie Jünger Iiaana pi JaÉËft toga ft Hart vari Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 maart 2008 pagina 37 9SJ"P»"T"! NESSELANDE Na de 'Kralingen' en 'IJsselmonde' nu ook de 'Nesselande'. Nesselande - Sinds 7 februari zijn Johann en Susanne Jünger de trotse ei genaren van een motortankschip van 85 meter lang, waarmee zij ladingen vervoeren van Hamm in Duitsland naar Nijmegen. Zij hebben het schip 'Nesselande' gedoopt omdat het gezin als thuisbasis een huis in Nesse lande bewoont. Door Maartje Letzel Johann's oma en zijn ouders voe ren al 'op de binnenvaart'. Hij zelf werkt sinds zijn zestiende als ma troos en schipper bij een rederij. De rederij kreeg echter steeds minder opdrachten. Omdat het varen Jo hann echt in het bloed zit, begon het bij hem te kriebelen. Hij wilde méér. Alles viel op zijn plek, toen hij samen met zijn vrouw Susanne in 'de Schuttevaer'een krant voor de binnenvaart, een schip ter over name vond. Ze zijn gaan kijken en ze waren meteen verkocht. Er werd een ondernemingsplan geschreven en zij hebben het schip 'de Merca- tus' gekocht. Johann en Susanne wonen met hun twee kinderen sinds vier jaar in Nes selande. Zij kwamen er achter dat erin Nederland al schepen rondva ren met de namen 'Kralingen', 'Hil- legersberg' en 'IJsselmonde', maar nog niet met de naam 'Nesselande'. Het motortankschip is daarom door Johann en Susanne omgedoopt tot de 'Nesselande'. Het is 85 me ter lang, speciaal geschikt voor de kanalen waar Johann door moet. Tegenwoordig is dat een 'tussen- maat', door de schaalvergroting worden de schepen steeds groter. Het schip is speciaal geschikt voor de sluizen en het kanaal waar hij door moet. Hij vervoert namelijk een tarwe-zetmeelproduct van een fabriek uit Hamm in Duitsland, naar Nijmegen. Daar wordt het verder verwerkt tot veevoer. Hij vaart met het schip samen met een matroos twee keer per week heen en terug. Hij doet over een enkele reis onge veer 24 uur en dan moet er nog ge lost of geladen worden. Het komt er op neer dat Johann nooit een vrij weekend heeft. Vroeger zou het gezin op het schip meevaren en zouden de kinderen naar een scheepsvaartinternaat gaan. Maar dat was voor Susanne en Johann geen optie. Omdat de kinderen ook niet op het schip ge boren zijn en een 'leven aan de wal' gewend zijn, wilden ze dat niet ver anderen. Daarom gaat Susanne in de weekenden en in de vakanties met de kinderen naar het schip toe en dan varen ze mee. Op zondag gaan ze dan weer van boord en rij den terug naar Nesselande. De kin deren moesten even wennen op het schip. Ze moeten zich op een rela tief kleine ruimte vermaken, buiten fietsen of naar de speeltuin is geen optie. Al snel vonden zij hun draai en 'helpen' zij hun ouders. De jong ste voelt zich al matroos en wil later ook schipper worden. Susanne doet thuis de administratie van het schip, wat door alle regels een behoorlijke klus is. Zo moet ze bijvoorbeeld een vaartijdenboek bijhouden, de red dingsvesten laten keuren, en uiter aard facturen sturen en rekeningen betalen. Daarnaast zorgt ze dus bijna alleen voor de kinderen en is ze drie dagen in de week overblijf- moeder op school. Stilstand is achteruitgang, dus Jo hann heeft al plannen om in de toekomst een groter en nieuwer schip te gaan varen. Als 'de kop er af' is, hoopt hij ook iets meer thuis te kunnen zijn. Voorlopig durft hij zijn schip nog niet zo gemakkelijk aan een ander toe te vertrouwen. Het is een hele verantwoordelijk heid, maar ook prettig om eigen baas te zijn. Hij heeft van zijn passie zijn werk gemaakt. Nesselande - De fietstocht voor vrouwen, Leontien's Ladies Ride, zal zondag 13 juli ook Nesselande aandoen. Rotterdam wordt deze dag de derde stad, na Den Bosch en Zwolle, waar de populaire fietstocht voor vrouwen van 8 tot 88 jaar wordt gehouden. Winkel centrum Alexandrium is het ter rein van zowel de sfeervolle grand depart als finish van de tocht over 65 tot 70, of 35 tot 40 kilometer, afhankelijk van het definitieve vaststelling van het parcours. De fietstocht vormt dit jaar de afslui ting van La City, de manifestatie in juli waarin de vrouw in de Maas stad centraal staat. Sinds de start van Leontien's Ladies Ride, in sep tember 2005, in Den Bosch, heeft de belangstelling voor de toer tocht alle verwachtingen over troffen. Nadat het evenement in Brabant in 2006 het maximum aantal deelnemers van 7500 had bereikt, werd besloten om in 2007 ook een Ladies Ride in Zwolle te organiseren. Toen in het debuut jaar in de Hanzestad direct 4500 vrouwen op de fiets stapten, werd door de organisatie besloten om voor 2008 nog een derde stad aan de kalender toe te voegen. De eerste Rotterdamse editie van Leontien's Ladies Ride voert de deelnemers onder meer door de deelgemeente Prins Alexander, waartoe ook de nieuwe wijk Nes selande behoort. Daarna worden er kilometers afgelegd over het oude trainingsrondje van vier voudig Olympisch kampioene Le- ontien Zijlaard-Van Moorsel. Dat betekent fietsen door zowel het Groene Hart als de Krimpener- waard. De laatste kilometers van de toertocht worden afgelegd door het centrum van Rotterdam, om weer in de deelgemeente Prins Alexander bij winkelcentrum Alexandrium te eindigen. De Rotterdamse editie van Leon tien's Ladies Ride kent een maxi mum aantal van 5000 deelnemers. Inmiddels hebben zich al 1500 da mes voor de toertocht ingeschre ven. Het Thorbecke Voortgezet Onderwijs heeft zich als eerste bedrijventeam aangemeld. De school, met vestigingen in Rotter dam en Nieuwerkerk aan den IJs- sel verschijnt in juli met alle vrou welijke docenten aan de start. Nesselande - Vanaf vrijdag 28 maart 18.00 uur tot en met maan dag 31 maart 05.00 uur worden er werkzaamheden verricht aan het oostelijke gedeelte (zie kaartje) van de Brandingdijk. Om dit werk uit te voeren is gedurende dit weekend de Brandingdijk afge sloten voor het verkeer ter hoog te van de kruising Reinier Rond- horstdijk tot en met de rotonde met de Laan van Avant-Garde. Dit houdt in dat er geen door gaand verkeer over de Branding dijk mogelijk is. Gedurende deze Nesselande Nieuwerkerk aan den IJssel Nieuwerkerk aan den IJssel omteKttng A (naar Nesselande) omleiding N (uit Nesselande) omleiding A (komend vanuit Waterwijk) werkzaamheden kunnen fietsers richting de Groenewegbrug ge bruik maken van de parallelweg aan de kant van de woningen aan de Brandingdijk. Fietsers komend vanuit de richting Groeneweg brug kunnen het voetpad gebrui ken. Dit wordt met borden aan gegeven. Op genoemde dagen begint het werk om 7.00 en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Gekozen is om vroeg te beginnen zodat er in principe geen nachtwerkzaam heden nodig zijn. Omleidingsroutes Tijdens de weekendafsluiting van de Brandingdijk geldt een omlei dingsroute voor het autoverkeer. Deze omleidingsroute wordt met borden aangegeven conform bij gaande tekening. Afsluiting parallelweg Tijdens de weekendwerkzaam heden is de parallelweg aan de Brandingdijk ter hoogte van de huisnummers 52 tot en met 204 niet bereikbaar. Bewoners wordt verzocht de auto de dag ervoor op een andere plek te parkeren. Parkeren Gedurende het weekend is een parkeerplaats ingericht naast Brandingdijk nummer 52, nabij het Shellstation. Ook is het moge lijk op het gedeelte van de bouw- weg aan de Brandingdijk tussen de rotonde Brandingdijk/Laan van Avant-Garde en het Rietveld park te parkeren. Tijdelijke wijziging dienstregeling Connexxion Tijdens de werkzaamheden rijdt lijn 175 van Connexxion een aan gepaste route. Voor meer infor matie: www.connexxion.nl of 0900-9292. Voor vragen met be trekking tot de werkzaamheden: 010-4895806 (binnen kantoortij den) en 06-53220983 (tijdens het weekend). Kerkdienst zondag 23 maart Kerk in Nesselande (Brede School) Nesselande: vr 21 maart 19.30 uur Ds L.C. de Borst; zo 23 maart 10.00 uur ev. G. van den Bos. HUISARTSENPRAKTIJK Nesse lande Noord, Robert van 't Hof- fstraat 10, tel. 010-8903320. SPOEDGEVALLEN en/of levensbe dreigende situaties: op werkda gen 8-17 uur: 010-8903321. Spoedgevallen tijdens avond, nacht, weekeinde of feestdagen: Huisartsenpost IJsselland Zieken huis, tel. 010-2799262. HYPOTHEEK VISI

Hart van Holland | 2008 | | pagina 37