BOEKENMARKT REIGERHOF PAASRIT SKYMASTERS DIPLOMA ZWEMMEN POLDERBAD ROTONDE 'DE SCHEVE OVERWEG' BELANGRIJKSTE AANDACHTSPUNT WIJKSCHOUW DRIE MAAL RAAK VOOR JUDOKA'S BC GEISHA Bil nieuwerkerk THEMA-OCHTEND OUDERS VAN PASGEBORENEN JUDO Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 maart 2008 pagina 41 Nieuwerkerk aan den IJssel - In zwembad het Polderbad is on langs een groot aantal kinderen geslaagd voor de diverse zwemdi ploma's. Voor het A diploma: Carmen van de Bergh, Yaell Brou wer, Romano Dizdarevic.Rebin Erkelens, Jade Fransen, Martijn van de Graaf, Job Hellendoorn, Kasper Jak, Valentijn Versluis Jansen, Laurens Kleijbeuker, Wil- lemieke Kleijbeuker, Leanne van de Leij, Krisha van de Male, Clau- dio Martins, Arwen Mollenbrok, Mitchel Muit, Marit Petterson, Lara Pieterse, Joelle van Rikxoort, Martijn Reijm, Rianne Reijm, Rays Shafique, Kaylee Staffhorst, Oscar Straathof, Eunike Struik, Joelle lulling, Daniel Deulz, Lorenzo Lugtigheid, Anne Alblas, Björn van Bekkum, Maissa Benali, Niek van Dalen, Daimy Dumay, Sylvan Elderson, Virginia van Encke, Tom Govers, Dian van Gulik, Dylan van der Ham, Denise van den Hooven, Hans Hsiao, Marit Jonkers, Susan van 't Kruijs, Daan Lemmers, San ne Lindhout, Lars Meeuwisse, Ben Oualid Ben Moussa, Shanice Pen- gei, Tijmen van der Ree, Cheyenne Robinson, Laurenz Scholten, Laura Sijben, Maaike de Vogel, Len Wes terbroek, Zhi Cheng Lin, Jeroen Suiker, Aaliyah Werners, Jesse van Willigen, Famke de Neve, Sanne van den Borg, Ties de Beijer, Quin- ten Chin-jouw-kong, Nikki Ames, Emerantinana van Blitterswijk, Dani van de Boogaard, Wesley Dijkstra, Francisca Engelberts, Jef frey de Groot, Dion van de Haak, Rowan Helvensteijn, Edward Houben, Stephan Kaat, Bastiaan de Kreij, Reinier van Loon, Elza Luinstra, Mauryn Marchandot, Lise Meijster, Amber Nelemans, Maurits Nesselaar, Björn van de Palm, Svan van de Palm, Jytte Pee- perkorn, Donna Poot, Rebecca Prinsen, Berthier Remis, Rouget Remis, Nick Schippers, Alec Scho- neveld, Maikel Schramm, Manon Terpstra, Vincent Verstoep, Denise Wennekes, Joey Wiendels, Dennis de Waardt Voor het B diploma: Sandra Andriese, Lara van Arent, Anne Bakker, Vince Bouman, Char- maine Dragman, Marit Geene, Wouter de Hek, Susan van de He rik, Rhode van de Hoek, Luuk van de Hoeven, Arwin Hsiao, Daniel Hsiao, Mick Jansen, Kosta Jong stra, Konstandina Jongstra, Britt Junger, Amor Kalicharan, Menno Kalmeijer, Pascal van de Kleij, Fleur Klootwijk, Julian Korenstra, Zahra Lie-a-Lien, Irene Pappas, Max de Pater, Charlotte van de Pijl, Ilse van de Ploeg, Roos Poel man, Jelena Rajkovic, Rachel Rij- neveld, Sebastian Rincon Caicedo, Jasper de Ruiter, Fay Stegman, Jas mijn van Stenis, Jim Stofbergen, Jesse Stolk, Justin Stoppelenburg, Jelle van Spanje, Deborah Smit, Jessica Smit, Jenne Teeuwen, Ivo van Loon, Wessel van Tuijl, Teun Willems, Kevin van Wijnen, Tim van de Windt, Yasmina Zekhini, Marlijn Smit, Lotte Amersfoort, Nikita Boers, Bowie Braaksma, Marley Broeder, Fleur Brusik, Ro berto Catsburg, Stijn Groothuis, Glenn Harinck, Suzanne van de Heide, Priscilla van 't Hof, Nina van Horssen, Lamy Huang, Anouk Jansen, Lotte Jespers, Jarno Kas- bergen, Shivani Khelawan, Mila de Kiefte, Jorika van Leeuwen, Chloe van Loon, Robin Meertens, Mitchell Meijer, Bianca Mesritz, Benali Nasreddin, Sam Norbart, Antonie Oude Essink, Senna Nati, Hannah van Pijkeren, Lennart Pul, Marnix Raaphorst, Julian Reijm, Brett Ross, Nadieh Schanschort, Jelle Schuur, Stan Smith, Aaron Sosrojoedo, Jelle Terlouw, Lean Vellekoop, Mike Verweij, Lester Vlaming, Lara de Vleeschhouwer, Lennart Vrolijk, Sven Vuyk, Jurian Wildemans, Rianne Zijlstra, Paul de Vries Voor het C diploma: Ryan Adriaanse, Jolien Baljeu, Pi lar van de Barselaar, Lars Brasser, Pauline Douma, Issam el Azzouzi, Roos Hoekman, Bart in 't Hout, Chiel in't Hout, Ellen Jansen, Ala- no Kling, Caroline Kuhne, Emily Kuhne, Saskia Lammers, Nienke de Lange, Joost Matthijsse, Jan Paul van Meenen, Tycho Jay Mostert, Jacko Muit, Nadia Muit, Dylan Radder, Marit Radder, Kimberley Rijken, Lennart Rijken, Sean van Rosmalen, Anouk van Santen, Jacco Spelt, Pirn Sjouken, David Stapel, Sam van de Starre, Daphne Wagelaar, Jasmijn Wilhelm, Eva de Jonge, Julia Perenboom, Tim Horstman, Rick Horstman Voor het Snorkelen 1 diploma: Soufiane Belali, Colin den Braber, Sanne Fredriks, Hadassa Hoorn, Chelsey Huberts, Demi Verhoeckx, Kaya Hedegaard, Tobias van de Zande. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie van boeken hield kon zaterdag 15 maart in de Reigerhof zijn hart ophalen. Tijdens de boekenmarkt die daar werd gehouden kon het winkelende publiek snuffelen tus sen de vele boeken die op diverse Nieuwerkerk aan den IJssel - Ondanks een harde wind en de voortdu rende dreiging van regen stapte het college van burgemeester en wet houders op 11 maart op de fiets om verschillende locaties in Esse te be kijken in het kader van een wijkschouw. Tijdens de tocht werden onder andere de Bermweg en de rotonde 'De Scheve Overweg' bezocht. Door Niels Raas Burgemeester Bonthuis nam snel het voortouw en leidde de rest van het college naar de Bermweg aan de rand van de gemeente. Wet houder van Loon belde aan bij de boerderij van de heer Zegers om dat deze zich vaak op wijkavonden beklaagt over een gasleiding die zich te dicht bij een wateroverlaat bevindt. "Het bezoek aan deze lo catie is erg belangrijk, omdat deze zich aan de rand van de gemeente bevindt. Mensen hebben daar vaak het gevoel dat ze vergeten worden," aldus de burgemeester. De heer Zegers gaf het college uitgebreide toelichting over de gasleiding die zichtbaar is aan het oppervlak, op enkele centimeters van een wateroverlaat. "De heer Zegers is zo vaak op wijkavonden te vinden. Daarom gaan we hem nu eens met een bezoekje verblij den," aldus wethouder van Loon. Wethouder Verbeek onderstreepte onderweg het belang van de wijk schouw te fiets: "Behalve dat het gezond is en geen vervuiling ver oorzaakt, zorgt het gebruik van de fiets ervoor dat je onderweg mak kelijker met mensen kunt praten of een tussenstop kunt maken." De tocht leidde vervolgens naar rotonde "De Scheve Overweg,' aan de Schielandweg. De rotonde is al lange tijd een bron van zorg, omdat het asfalt verzakt. Grote vrachtwagens hellen daardoor zover naar opzij, dat er een reëel kantelgevaar bestaat. "Deze ro tonde is echt het gevaarlijke punt. Er is al veel asfalt weggezakt. Als er een vrachtwagen omvalt, zijn de gevolgen niet te overzien. Ove rigens is dit niet de enige rotonde die in deze staat verkeert. De ro tonde op de N219 bij de afslag A20 is net zo slecht," aldus wethouder van Loon. De burgemeester toon de zich bezorgd over de wielspo ren die zich naast de rotonde in het gras bevinden. Het college zal binnenkort een brief naar de pro vincie sturen. De provincie heeft tot dusver niet ingegrepen omdat er geen geld beschikbaar zou zijn voor renovatie. Vervolgens vervolgde het college haar tocht richting de voormalige camping Hitland en toonde zich tevreden met de verbeteringen op het terrein. Na verscherping van de regels is de kwaliteit van de bebou wing aanmerkelijk verbeterd. De tocht ging verder langs de Groe nendijk. In Kortenoord werd nog even door wethouder Slagt opge merkt dat de eerste sloopwerk zaamheden voor de herinrichting van het gebied zijn begonnen. De Scheve Overweg is zodanig verzakt dat voor grote vrachtwagens een reëel kantelgevaar bestaat. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vier- stroomzorgring organiseert voor maandag 14 april om 10.00 uur een thema-ochtend voor ouders van pasgeborenen om in contact te komen met andere ouders en ervaringen uit te wisselen. De bij eenkomst wordt begeleid door een verpleegkundige van het con sultatiebureau. Voor meer infor matie en aanmelden: 0900-9300 of cursussen@vierstroomzorgring.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Au tomobielclub A.M.C. The Skymas- ters organiseert voor donderdag 20 maart een Paasrit in de omge ving. De rit wordt afgesloten met een rad van avontuur. Voor dege nen die eens kennis willen maken met een autopuzzelrit is er een beginnersreglement in de C-klasse en er behoeft geen inschrijfgeld betaald te worden. Voorafgaand aan de rit wordt enige uitleg ge geven. Voor de A en B-klassers geldt het NRF/KNMV 2000 en DRR regle ment. Inschrijven op de avond zelf tussen 19.45 en 20.30 uur in Sport complex Parkzoom, bij het zwem bad, aan de lersestraat 15. Voor meer informatie: 06- 46611861 of www.skymasters.nl. kramen lagen uitgestald. De par ticulieren die de kramen hadden gehuurd hadden flink uitgepakt met thrillers, romans, tuinboeken, kinderboeken en vele andere gen res en daarmee was er voor elk wat wils. Nieuwerkerk aan den IJssel - Acht tien judoka's van BC Geisha kwa men in actie op het toernooi van SV Nederlek in Lekkerkerk. Drie van hen werden vierde, waaron der Shannen de Jager. Zes judoka's behaalden de derde plaats, te we ten Marit Radder, Yuri Brog, Lau ra Braam, Madeion Stigt, Jeffrey Teegelaar en Jordy Mintjes. Twee de werden Jelle Kerkstra, Luuk van den Bos, Kimberly de Jager en Elize Kleijbeuker. Elize behaalde haar tweede plaats door na drie minuten te hebben gejudood te gen dubgenood Jeffrey Teegelaar bij een gelijkstand in de verlenging met een Kubi Nage de Golden sco re te maken. Het winnende goud werd binnen gehaald door Tia den Ridder, Sabine van Kekem, Lorenzo Schinkelshoek, Corianne Kleijbeu ker en Richard van Kempen. Op zaterdag 15 maart kwam een aantal judoka's uit op het Lente- toernooi in Rockanje. Een toernooi van een zwaarder kaliber waar ge werkt werd met een afvalsysteem wat inhoudt, dat men na twee ver- liespartijen naar huis kan. Lorenzo Schinkelshoek belandde door zijn onervarenheid op de 3e plaats. Zijn tegenstander had hij in een stevige houdgreep, maar onver wacht liet hij hem gewoon los. De tweede maal dat hij hem weer ste vig onder controle had ging zijn te genstander huilen en Lorenzo, zes jaar, liet uit medelijden los. Door dat zijn tegenstander een hogere score had ging deze door naar de finale en werd Lorenzo derde. Ook Tia den Ridder werd derde. Jelle Kerkstra herhaalde zijn succes van het weekend ervoor en werd we derom tweede. Afgelopen zondag behaalde Tia den Ridder op het Instaptoernooi in Den Haag 17 punten en Reint Koppert 23 punten. Voor meer informatie over de club: 0181-314563.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 41