COMMISSIE STELT BELANG BREDE SCHOOL VOOROP BIJ VERLENING EXTRA KREDIET POUTIEK BOEKENWEEK FEESTELIJK VAN START MET BOEKENBAL HUISKAMERCONCERTEN MUZIEKSCHOOL MËÉi h Nieuwerkerk Nieuwerkerk pagina 44 Op dea pagina pnlitiaka ™de,„rp„„ i„ de 0e!e w„dt !amenscsKld 0„d„ red,fSf«„„M *delljkheid ™dcw„leIS >a„ Ho|,a„d Nieuwerkerk aan den IJssel -Tijdens de commissie Welzijn, Cultuur en Onderwijs was flnN Van commissieleden weinig bezwaar tegen het toekennen van een aanvullend krediet voor de bouw van de brede school Esse Zoom. De positieve bijdrage extra koeten hebben °P de gemeente woog voor alle fracties zwaarder dan de Door Niels Raas Door extra kostenoverschrijdingen is de gemeente genoodzaakt een extra krediet aan te vragen voor de brede school in Esse. Mevrouw van Gelderen (PvdA) was welis waar geschrokken van de kostenstijging, maar gezien het grote belang van een brede school in de veranderende samen leving toonde zij geen bezwaar tegen het aanvragen van het extra krediet. Voor de heer Zijlstra (CDA) kwam de kostenover- schrijding niet onverwacht en prees wet houder Verbeek vanwege het goed op de hoogte houden van de commissie. Zijlstra had echter nog wel een vraag wie de ex tra kosten gaat dragen. De heer de Romph (CU/SGP) had ook geen bezwaar tegen het extra krediet: "ledereen was voorstander van een brede school. Wie A zegt, moet daarom ook B zeggen en eventueel zelfs C." De Romph vroeg zich echter wel af hoe bij toekomstige projecten beter geantici peerd kan worden op extra kosten. Wethouder Verbeek toonde zich bijzon der blij met het begrip van de commissie. Verbeek benadrukte het unieke karakter van het project, waarbij wordt samenge werkt met Gemiva en Humanitas. "Deze kostenoverschrijding zat er wel aan te ko men. De overschrijding van 800.000 euro in onze gemeente valt in verhouding nog wel mee. In twee omliggende gemeenten worden twee scholen gebouwd met over schrijdingen van 1,4 en 1,5 miljoen euro. In Nesselande is de bouw van een school zelfs stilgelegd," aldus de wethouder. De bijdra ge van de gemeente bedraagt in principe de helft. Verbeek toonde waardering voor Vestia en het schoolbestuur, "ledereen gaat bij een probleem naar de gemeente. Vestia en het schoolbestuur zullen ook een groot gedeelte van de extra kosten dra gen. Er is van deze instanties een grote bij drage gevraagd en deze is ook gegeven," aldus Verbeek. De commissie toonde zich tevreden met het antwoord van de wethouder, waarbij de heer Zijlstra zich afvroeg wanneer de bouw van de brede school gaat beginnen Wethouder Verbeek deelde mee dat het definitieve ontwerp 31 maart gereed is, waarna het naar de commissie gestuurd zal worden. De bouw zal dan na de zomerva kantie van start kunnen gaan. De tienjarige Esther speelde gitaar bij mevrouw Peinder in zorqcen- trum Chrysanthemum. Door: Lynn Strop Nieuwerkerk aan den IJssel - Als je denkt aan een boekenbal, denk je al snel aan boeken, boeken en nog eens boeken. Het jaarlijkse Boekenbal in de bibliotheek van Nieuwerkerk is echter meer dan dat. Een groot aantal bezoekers genoot van de verschillende optre dens, waarin o.a. verteld, gedanst en gezongen werd. Dit jaar is het thema van de boe kenweek, die 12 maart van start ging, 'Van oude menschen...' naar een titel van het boek van Louis Couperus. Het boekenbal stond daarom ook in het teken van vroe ger en herinneringen. Het muzi kale gedeelte van de avond werd verzorgd door Stichting Cantare Con Piacere. De voorstelling werd gepresenteerd door 'Tante Thea' (Thea Koppenol), die het publiek regelmatig deed lachen met haar boeiende verhalen over haar jeugd en verleden in Rotterdam. Tussen de proza door werden er bekende en onbekende liederen gezongen In de pauze was er gelegenheid tot het kopen van een boek en het bemachtigen van het boeken weekgeschenk. Door Wil Waterreus een aantal composities van haar leraar Harold Boxtart. Mevrouw Peinder, wier zoon die in Australië woont en ook gitaar speelt, genoot. "Als kind speelde hij in de keuken en moest ik moeder tijdens de afwas meezingen", vertelde ze. Voor mevrouw kwam de tijd van vroeger weer even terug. Mee zingen zat er nu echter niet meer in, zei ze. Peter van Swienen leest zijn verhaal 'Er is goed leven na het werk'. "Van oude Menschen...." Dat was het thema van de boekenweek 2008 en de muziekschool van Nieuwerkerk heeft daar op inge speeld, door het organiseren van huiskamerconcerten bij ouderen op zaterdag 15 maart. Esther vertelde dat zij, na eenn jaar algemene muzikale vorming te hebben gevolgd op de muziek school, bewust gekozen voor gi taar en hoopt met hard studeren ver te komen. zoals 'ik ziet de haven al!' en 'Non, je ne regrette rien'. De 16-jarjge Sanne Collée verbaas de het publiek, waaronder ook wethouder Tamara Venrooy en Burgemeester Bonthuis, met haar zelfgeschreven gedichten. Ook oud-journalist van het Rotterdams Dagblad en verhalenschrijver Pe ter van Swienen was dit jaar weer van de partij. Hij las het verhaal 'Er is goed leven na het werk' voor. Bezoekster Ria Baaij: "Ik vind het een ontzettend leuke avond. Het programma was voor mij een ver rassing, maar ik ben heel blij ver rast! Normaal kom ik nooit in de bieb, maar ik ben wel een enorme boekenfan. Daarom vind ik het erg goed dat dit soort activiteiten in de bibliotheek georganiseerd wor den. Steeds minder mensen lezen boeken en dat is heel jammer. Met een boekenbal wordt de bieb toe gankelijker." In de pauze kon iedereen onder het genot van een kopje koffie even bijkomen van alle optredens. De gesprekken gingen vooral over boeken en auteurs, en over het boekenweekgeschenk van dit jaar, 'De Pianoman' van Bernlef. De avond werd voorgezet met een verhaal verteld door Marjolein Meijers, verhalenschrijfster en ex- lid van het muzikale Rotterdamse volkstheater 'De Bernini's'. Het publiek was enthousiast. Aan de einde van de avond werd het boe kenbal beoordeeld met kreten als 'het was sprankelend' 'Je wordt er vrolijk van' en 'Ik heb de hele avond met een glimlach op mijn gezicht gezeten'. De boekenweek duurt nog tot 22 maart. Het boe kenweekgeschenk is te krijgen bij een besteding van €11,50 aan boe ken. Eén van deze concertjes werd ge geven bij de 91-jarige mevrouw Peinder in Chrysanthemum door de tienjarige Esther Eshuis. Esther heeft gitaarles sinds september vorig jaar. Het concert begon met een stukje van Vivaldi: 'Alle Men schen werden Brüder' en enkele kinderliedjes. Daarna speelde Esther ondersteund door en CD

Hart van Holland | 2008 | | pagina 44