GEEN NAPELSE TAFERELEN IN MOORDRECHT KUNST3DAAGSE ZANGAVOND GROTE KERK MOORDRECHT GEMAKKELIJK LANGS GLZ DELFSHAVEN POLITIEBERICHTEN HULDIGING OUDSTE LENER VESTIGING MOORDRECHT VOETBAL Hmoordrecht Moordrecht neemt deel aan Landelijke opschoondag »-• KERKDIENSTEN 23 MAART Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 maart 2008 pagina 45 Moordrecht - In 260 gemeenten werd op zaterdag 15 maart "de landelijke opschoondag" gehou den als afsluiting van de 7e week van 'Nederland Schoon'. In deze actieweek staat het opruimen van zwerfafval centraal. Ook Moor drecht deed mee aan deze dag. Door Maartje Letzel Wethouder van Milieu, de heer Ron Gast gaf tijdens de koffie met koek een korte toespraak: "Zwerf vuil in de leefomgeving is de groot ste ergernis van de Nederlander, ledereen weet dat het verbeteren van de leefbaarheid van de eigen omgeving prettig is, maar niet ie dereen weet dat je daar zelf aan kan bijdragen". Daarom gaven de leden van het College en de Raads leden zaterdag het goede voor beeld en kwamen zij bij elkaar om gewapend met papierprikkers, be zems en vuilniszakken het zwerf vuil in het dorp op te ruimen. De bestuurders vertrokken in twee groepjes, die zij voor de grap groep "links" en groep "rechts" noemden. De groep die het mees te vuil ophaalt krijgt de ereprijs. Onderweg staken dorpsgenoten spontaan hun handen uit de mou wen. Ook de burgemeester van Moordrecht, die wat later kwam door file, sloot zich bij het gezel schap aan. De heer Kors van der Wolf, pro jectmanager van Stichting Neder land Schoon en tevens Raadslid van de VVD in Moordrecht vertelt dat de Landelijke Opschoondag een initiatief is van VNO-NCW, Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG), het Ministerie van VROM, Stichting Nederland Schoon en SenterNovem. Zij heb ben als doel Nederland binnen drie jaar schoner te krijgen. Zij willen dit bereiken door innova tie en door gedragsbeïnvloeding. 'v' Ti Ti Moordrecht/Den Haag - De ge restaureerde Louis XV-zaal van de Haagse Pulchri Studio aan het Lange Voorhout 15 is het decor van een buitenissige tentoonstelling. Op chic gedekte tafels zijn instal laties te zien over eten, komisch eetgerei, buitensporig servies en andere (on)smakelijke kunstvoor werpen. In de antichambre staan schilderijen om van te watertanden opgesteld. Van de Moordrechtse kunstenares Marjolein Maitimu zal het videobeeld 'Wrong decision?' worden tentoongesteld. Met dit videobeeld werd ze in juli 2005 genomineerd en uiteindelijk ge selecteerd om deel te nemen aan het Korte Digitale Videofestival in De Vliegtoren in Den Haag. Anders dan haar gebruikelijke nieuwsi tems geeft dit autobiografische werk een psychologisch moment weer van een mensenleven. De Kunst3daagse start op zaterdag 29 maart om 16.00 uur. Pulchri is geopend van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: www.pul- chri.nl of www.kunst3daagse.nl. Moordrecht - In de Grote Kerk wordt voor zaterdag 29 maart om 19.30 uur een zangavond geor ganiseerd waaraan medewerking wordt verleend door het Gemengd Sebakoor uit Krimpen aan den IJs- sel, het Gemengd Koor Ouderkerk uit Ouderkerk aan den IJssel en het Christelijk Regionaal Mannenkoor Sola Fide uit Schoonhoven. Diri gent is Arie van der Vlist en de or ganisten zijn Jan Verweij en Johan van der Ham. De leiding van de avond is in handen van HVC-voor- lichter T.W. Kruithof die ook kort iets zal vertellen over het werk in India. Hiervoor zal ook een collec te gehouden worden. De toegang is vrij. Deur open om 19.00 uur. Giften kunnen ook overgemaakt worden op rekening nummer 561455139 van stichting HVC onder vermelding van India. Voor meer informatie: 0183- 563628, 0651-125621 of www. stichtinghvc.nl. Dat ruimt op. Wethouder Jan Oomen doet een vondst op nationale opschoondag Productverpakkingen kunnen an- particulieren het initiatief zullen ders gemaakt worden, waardoor nemen om hun eigen stukje stad het minder (zwerf-)afval veroor- of dorp schoon te houden, zaakt. Verder verwacht men dat In Moordrecht ziet het er in ieder door deze aandachtsweek meer geval weer spie en span uit! Moordrecht - Op het zeer snelle kunstgras kwam het technische spel fantastisch uit de verf. Moordrecht kwam snel op 0-1 door een goal van Jeffrey Hilgerman. De thuisploeg probeerde wat druk te zetten om de gelijkmaker te forceren en daardoor vielen er gaten in de defensie. Marnix Kasbergen (0-2) en Jonathan Slobbe (0-3) vlak voor rust wisten daar wel raad mee. Nadat Jan de Joode vlak na rust de 0-4 had gescoord was het verzet van de thuisploeg gebroken. Moordrecht hoefde niet meer zo no dig en uit de thuisploeg was alle fut verdwenen. Zaterdag om 17.00 uur speelt Moordrecht de inhaalwed strijd tegen de studenten van het Rotterdamse Antibarbari. Politie vordert vier rijbewijzen in bij alcoholcontroles Regio - De politie heeft het afge lopen weekend vier rijbewijzen ingevorderd van bestuurders die werden betrapt op het rijden on der invloed. Bij de ademanalyses werd boven de limiet van 220 ug/l geblazen en boven de invorde- ringsgrond. Deze ligt op 350 ug/l voor de beginnend bestuurder en voor anderen op 570 ug/l. Bij één bestuurder lukte het niet om dit vast te stellen. Van hem werd een bloedproef afgenomen. Naast dat de bestuurders hun rijbewijzen hebben moeten inleveren, maakt de politie proces-verbaal tegen ze op. Wel proces-verbaal geen invordering Verder kregen nog negentien be stuurdersvan motorvoertuigen een proces-verbaal voor het rijden on der invloed. Deze bestuurders kwa men boven de limiet van 220 ug/l (90 ug/l beginnend bestuurder) uit maar bleven onder de invorde- ringsgrond van 570 ug/l (350 ug/l voor beginnend bestuurder). Het ging hier om de plaatsen; Noord- wijk. Leiden (6x), Zoeterwoude, Roelöfarendsveen, Ter Aar, Alphen aan den Rijn, Waddinxveen (3x), Nieuwerkerk aan den IJssel (2x), Bergambacht en Schoonhoven (2x). In het belang van de verkeersveilig heid zal de politie blijven controle ren op het gebruik van alcohol in het verkeer. Politie onderzoekt inbraken in auto's De politie heeft het afgelopen weekend, van vrijdagavond 14 tot maandagmorgen 15 maart, twin tig aangiften binnengekregen van inbraken in auto's. In zes gevallen werden er navigatiesystemen, ook fabrieksgeïnstalleerde gestolen. Verder ging het om een op laptop en jas die zichtbaar op een achter bank lagen, enkele autoradio's een mobiele telefoon en portemon nee. In enkele gevallen bleef het bij schade aan de auto's omdat er in de auto niets gevonden om te stelen. In Boskoop werd er tussen zaterdag 15 en maandag 17 maart ingebro ken in een auto aan de Kersen- gaarde en één aan de Kievitstraat. Veder werd er in de omgeving van de Veldlaan van diverse auto's ben zine afgetapt na het boren van een gaatje in de benzineleiding. In Nieuwerkerk aan den IJssel werd van zondag 16 op maandag 17 maart ingebroken in een aan de mr. P.d. Kleylaan geparkeerde auto. Altijd aangifte doen! De politie wijst autobezitters er op om geen waardevolle goederen zichtbaar in de auto achter te laten. Verder vraag de politie om altijd aangifte te doen als ondanks de genomen maatregelen toch in de auto is ingebroken. Hiermee wordt de politie in staat gesteld om ade quaat op situaties te kunnen rea geren en helpt de opsporing. Een gang naar het politiebureau voor dit soort delicten is niet meer no dig. Aangifte kan gedaan worden via internet: www.politie.nl of te lefonische aangifte van 0900-8844. Verder is de politie altijd op zoek naar getuigen die via datzelfde te lefoonnummer kunnen reageren. Moerkapelle - Fotoclub Moerka- pelle exposeert van 4 tot en met 31 maart eigen werk van leden in de vestiging Moordrecht van Bi bliotheek De Groene Venen. Dit gebeurt in het kader van de lan delijke Boekenweek, welke wordt gehouden van 12 tot en met 22 maart. Het thema van de Boeken week is 'Van oude menschen; de derde leeftijd en de Letteren'. Zaterdag 8 maart had een extra feestelijk tintje. De heer J.A. van Vliet werd in het zonnetje ge zet. De heer Van Vliet is de oud ste actieve lener van de vestiging Moordrecht. Wethouder Ron Gast overhandigde hem namens de bi bliotheek een boeket bloemen en het boekenweekgeschenk. Voor meer informatie: www.biblio- theekdegroenevenen.nl. Bloemen en 'de Pianoman' voor de heer van Vliet. Moordrecht Volle Evangelie Gem. 15.00 uur mw T. Annotee. Herv. gem. Bethel: vr 21 maart 19.30 uur ds. G.C. de Jong; zo 23 maart 10.00 en 18.30 uur kand. K.M. Teeuw. Ger. Kerk do 20 maart 19.30 uur ds. W. Jeroense in Dorpskerk; vr 21 maart 19.30 ds H. Schipper in Dorpskerk; za 22 maart ds. W. Jeroense Paaswake; zo 23 maart 9.50 uur Paasliederen zingen, 10.00 uur ds. H. Schipper en ds. W. Jeroense in Dorpskerk. Herv. Gem. do 20 maart 15.00 uur ds H. Schipper en ds. W. Jeroense avondmaal in Moerdregt; 19.30 ds. W. Jeroense in Dorpskerk; vr 21 maart 19.30 ds. H. Schipper in Dorpskerk; za 22 maart 22.00 uur ds. W. Jeroense in Ontm.Kerk; zo 23 maart 10.00 uur ds. H. Schip per en ds. W. Jeroense in Dorps kerk. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: do 20 maart 19.30 uur Antoon Baan en Dick Vrijburg; vr 21 maart 15.00 uur en 19.30 uur Dick Vrijburg; za 22 maart 21.30 uur Dick Vrijburg; zondag 23 maart 10.00 uur Antoon Baan en Dick Vrijburg. Verder is de kerk elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel; 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 45