"dfijVAÈL ft TROMPET TROEF BIJ VOOR JAARSCONCERT EXCELSIOR GROEP 7/8 VAN BRUG POPULIERENHOF WINT BEKER BUD0CENTRUM BESTAAT 15 JAAR SPANNEND CONCERTJE B-GR00T OP KIDDS FAIR WAARDERING VOOR CONCEPT NIEUWE BESTEMMING ZWARTE PAD-GEBIED M BOSKOOP OPENING FIETSSEIZOEN AVANTI-B0SK00P MIDGETG0LFT0ERN00I TREKVOGELS IN WATER GEVALLEN Ingezonden Dubbel Prisma Super 50 m' iu Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 maart 2008 pagina 47 Boskoop - Het fietsseizoen 2008 van de Boskoopse afde ling van Toerclub Avanti wordt woensdag 2 april geopend. Vanaf die datum starten ie dere woensdag om 19.00 uur trimtochten van 25 a 30 kilo meter. Er wordt gezamenlijk en onder begeleiding gefietst met een snelheid van tussen de 15 en 18 kilometer per uur; een snelheid die voor iedereen met een gewone fiets en een klein beetje conditie haalbaar moet zijn. De kosten voor niet- leden bedragen 0,50 euro per keer. Starten vanaf De Plataan aan de Snijdelwijklaan 2. Oranjetocht Op woensdag 30 april wordt de Oranjetocht verreden met afstanden van 20, 40, 60 en 90 kilometer, waarbij de 20 en 40 kilometer zullen worden uitgepijld. Starten vanaf 9.00 uur en men heeft tot 17.00 uur de tijd om de tocht te vol brengen. Avondfietsvierdaagse Van maandag 23 tot en met donderdag 26 juni wordt voor de 27e keer de Avondfiets vierdaagse verreden. Starten vanaf 18.00 uur voor nieuwe routes van 30 a 35 km. Onder weg is er voor de deelnemers een consumptie. Starten van af De Plataan aan de Snijdel wijklaan 2. Voor meer informatie: 0172- 420093 of via jan.boezaard@ casema.nl. Boskoop - De Boskoopse mid- getgolfvereniging De Trekvo gels organiseerde voor afge lopen weekend een nationaal toernooi met deelnemers uit zowel het eigen district West als uit andere delen van Ne derland. Het aantal inschrij vingen lag dit jaar met 84 be duidend lager dan vorig jaar: toen 105. Reden daarvoor kan zijn dat midgetgolf aan het vergrijzen. De deelnemers die zaterdag aanwezig waren konden vier ronden spelen. Op zondag kon er helemaal niet gespeeld worden in ver band met de regen. Cees Sepers Voordat op zaterdag werd gestart en op zondag na het definitief niet doorgaan van de wedstrijd werd door Wim van der Meer, voorzitter van De Trekvogels, nog om een ogenblik stilte gevraagd om hiermee het op zaterdag 1 maart plotseling overleden lid van De Trekvogels Cees Sepers te herdenken. Toernooiwinnaar op zater dag bij de heren was Marco Slomp (Zoetermeer) met 91; Ruud Slappendel (Geldrop) eindigde met 96 op een tweede en Ed van Voskuilen (De Trekvogels) met 98 op een derde plaats. Christiane Ploem (Zicht Nirve) was met 95 slagen veruit de beste bij de dames; Wendy van Luypen (Hole Ridders, Ridderkerk) werd tweede met 113 slagen. Bij de heren senioren B won Herman Kas (Aalsmeer) met 102. Els van der Stroom (De Trekvogels) won bij de dames senioren A met 101. Corrie Vermeulen (De Trekvogels) was de sterkste bij de dames senioren B met 121. Jos Vlas veld (Zoetermeer) won bij de heren senioren A met 92. Frits Weijermans (Zicht Nirve) won bij de heren B met 115 en Ke vin Weijermans (Zicht Nirve) bij de jeugd met 119. Waddinxveen - Harmonie Excelsior geeft vrijdag 28 maart haar voor- jaarsconcertindeOntmoetingskerk. Het concert begint om 20.00 uur, de entree is vrij voor donateurs en 'sinaasappelklanten' van de vereni ging, overige belangstellenden be talen 5 euro. Excelsior presenteert traditiegetrouw alle geledingen, beginnersorkest B-Groot, leer lingenorkest C-Akkoord en het harmonieorkest. Daarnaast heeft Excelsior dit jaar een trompetsolist uitgenodigd: Friso Valkema, in het dagelijks leven trompettist bij de Koninklijke Militaire Kapel 'Johan Willem Friso'. De kerk is geopend vanaf 19.30 uur. Na het concert is er voor alle belangstellenden en medewerken den gelegenheid om na te praten in de foyer van de Ontmoetingskerk. Voor meer informatie: 0172-213717 of www.excelsiorboskoop.nl. Boskoop - leder jaar organiseert de Nederlandse Hartstichting een danswedstrijd voor de groe pen 7 en 8 van het basisonder wijs. Het doel van deze wedstrijd is dat kinderen zich bewust wor den van gezond eten en sporten. De kinderen verzinnen zelf een dans waar een gezonde bood schap in verwerkt is. Op basis school de Brug Populierenhof wordt er naast rekenen, taal en lezen veel aandacht geschonken aan gezond gedrag, bewegen en de expressieve culturele vakken. Deelname paste dus goed in het programma. Bij de voorronde in het Haagse Lucent Danstheater op dinsdag 11 maart behaalde groep 7/8 een een eerste plaats bij de vakjury. Er was ook een kinderjury die veel punten te vergeven had. Deze jury be paalde dat een andere school de eerste plaats overnam. Hierdoor eindigde De Brug Populierenhof uiteindelijke op een derde plaats en mocht de groep een mooie beker mee terug naar Boskoop nemen. Boskoop - Het is deze maand 15 jaar geleden, dat Hans Heimig de deuren opende van het gelijkna mige Budocentrum. Sporten als herenconditietraining, karate-jit- su, tai-chi, zelfverdediginglessen en zelfs enkele aerobiclessen zijn de revue gepasseerd. Rode draad door het geheel is het Jiu-Jitsu. Martial Arts Gala Het lustrum zal worden gevierd met een Martial Arts Gala, met spectaculaire demonstraties van verschillende Martial Arts, op za terdag 22 maart in sportcomplex De Spartaan aan de Snijdelwijklaan 2 van 12.00 tot 14.30 uur. Demon straties zijn te zien van onder meer Jiu Jitsu, Tai Chi, Shaolin Kung Fu, Nunchaku, Tenshi Shoden Katori Shinto Ryu en karate wadoryu. De toegang is vrij. Info: www.budo- centrumhelmig.nl of 06-15210863. Boskoop - Beginnersorkest B-Groot van Harmonie Excelsior gaf zaterdag 15 maart een concertje op de Kidds Fair in het Plantarium. Voor B-Groot, onder leiding van Liesbeth Blonk, werd het een try out voor twee con- certwerken. Die gaat het beginnersorkest binnenkort ook spelen op het voorjaarsconcert van Excelsior. De kinderen op de Kidds Fair kon den daarnaast nog ruim een half uur luisteren naar muziekstukjes uit het lesboek en volksliedjes, waaronder 'Grandfather's Clock'. In dat herkenbare liedje verruil den twee muzikantjes hun klari net voor woodblock en triangel en dat gaf een extra swingend effect. B-Groot sloot het concert af met 'Dikkertje Dap'. Op het voorjaarsconcert op 28 maart in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen wordt B-Groot aan gevuld met drie extra muzikantjes. "Dat komt de balans in het orkest alleen maar ten goede en juist op 28 maart willen we ons beste been tje voorzetten natuurlijk", aldus in structeur Liesbeth Blonk. Boskoop - Stichting Leefbaar Snijdelwijk heeft waardering voor de opzet van de bestemmingswijzigingen die voor het Zwarte Pad-gebied zijn voorgesteld, met name om van het gebied, in overeenstemming met het structuurplan, een groene en recreatieve gebruikszone te ma ken. Desondanks heeft de SLS zich in zijn reactie op het concept voor ontwerp van het nieuwe bestemmingsplan op enkele hoofdonderde len wel zeer kritisch uitgelaten. Het Zwarte Pad-gebied wordt in essentie gekenmerkt door drie typische elementen. - Ten eerste de boomkwekerij- bedrijven met hun historische kavelstructuur en het vele water. -Ten tweede de daardoor ge groeide natuurwaarden die van het gebied een waardevolle eco logische verbindingszone maken. - Ten derde in logische samenhang hiermee de educatieve en recre atieve functies die zich in het gebied hebben ontwikkeld en die een mooie, wijdse, groene bufferzone lieten ontstaan tus sen de twee bebouwde delen van Snijdelwijk. Theehuis Voor Boskoop is het volgens de SLS nu zaak om deze drie karakteristieken in hun onderlinge samenhang ook in de nieuwe inrichting van het gebied tot uitdrukking te brengen. Ze vormen de drager van de ruimtelijke visie op het gebied. Het betekent allereerst dat in het gebied enige kleinschalige volle- gronds boomkwekerijactiviteit be houden moet blijven, in tegen stelling tot wat in het concept voorontwerp bestemmingsplan staat. Het gaat om zeldzaam wordend en uniek erfgoed van Boskoop dat bescherming verdient en waarvoor het belangrijk genoeg is een documentatiepunt annex theehuis op te zetten. Het betekent vervolgens dat de natuurwaarden van het gebied moeten worden versterkt, onder meer door het aanleggen van natuurvriendelijke oevers en flinke plekken met ruigten, en door het herstellen van windakkers en water, opnieuw in tegenstelling tot het concept voorontwerp waarin het hele gebied vooral een stadsparkachtige aankleding zou krijgen. Het betekent tenslotte dat de (natuur)educatieve en recreatieve waarden van het gebied dienen te worden vergroot. De aanwezi ge scouting en de schooltuinen opereren al binnen deze doel stelling. Evenals de volkstuinen die er een goede, groene, recreatieve en tevens sociale activiteit zijn, wederom in tegenstelling tot het concept voorontwerp dat volkstuinen uit het gebied wil weren. Als nieuwe elementen moeten er verschillende mogelijkheden komen voor de jeugd om buiten actief te zijn en kan een deel van het gebied parkachtige worden ingericht, bijvoorbeeld om er te picknicken of aan het watertezitten. Hierbij is van belang dat de kinderboerderij en de schaapskooi, die net onder aan de ringdijk liggen, nauw worden betrokken in de uitwerkingen. En verder moet het gebied met name voor ouderen plezierig zijn om er te wandelen. Voor dit alles is het hele stuk ten noorden van de Plataan beschikbaar, maar helaas is dat niet groter dan zo'n negen hectare, inclusief de vele sloten en inclusief de ruimte die nodig is wegens de watercompensatie voor de Plataan en de voorgenomen bebouwing ernaast, en wegens de herbeplanting voor gekapte bomen van het Snijdelbos en de overheveling van waardevolle bomen uit het Viforpark - het groen daar zal plaats moeten maken voor (veel te) hoge flats die als een soort muur langs het Zwarte Pad zullen oprijzen, ten nadele van de aantrekkelijkheid van het Zwarte Pad-gebied, de SLS heeft er al eerder zijn bezorgdheid over geuit. Dit programma voor het Zwarte Pad-gebied is omvangrijker en gedifferentieerder dan wat in het concept-voorontwerp van het nieuwe bestemmingsplan staat. Er is dan ook absoluut geen ruimte voor een natuurijsbaan die wel in het concept staat. Een ijsbaan zou in het gebied niet alleen uit de toon vallen, maar er zouden ook bouwwerken bij moeten verrijzen en het geheel zou een enorm ruimtebeslag nemen. SLS wil daar niets van weten, net zo min als van parkeerterreinen in het gebied. Dergelijke zaken passen niet in de voorgestaneruimtelijkevisieenook niet bij de algemene opvattingen op de communicatieavonden van afgelopen oktober en december. Stichting Leefbaar Snijdelwijk SLS if "Tm ||r /f - CHALETPARK MOERKAPELLE i Voorzien van pannendak,CV hr, luxe keuken, luxe bad kamer met wasmachineaansluiting, 2 slaapkamers voorzien van kastenwand en spiegels. Inclusief volle dige tuin- en terrasaanleg. Prijs is inclusief grond. Het park is 365 dagen per jaar geopend. Bredeweg 66b Moerkapelle Brochures - Afspraak - Bezichtiging H.W. Beek 06-224 80 104 www.continental-rekreatie.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 47