Oiifte tijöen Metten*. LEERLINGEN ELIMSCHOOL BEZOEKEN TWEEDE KAMER ONTWERP JE EIGEN LETTERTYPE TRAININGSL00P MARATHON C00PERTESTEN ANTILOPE REGIO 1 v; SS HEB JIJ EEN EIGEN MENING? KOM DAN! ATLETIEK THUISZORG DE ZELLINGEN BEHAALT KWALITEITS CERTIFICAAT Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 19 maart 2008 S» - - iï •/•'--V 8 v *r - De leerlingen van groep 8 van de Elimschool op bezoek op het Binnen- Nieuwerkerk aan den IJssel - De twee groepen 8 van de Elimschool uit Nieuwerkerk aan den IJssel brachten afgelopen maandag een bezoek aan het Binnehof. Angekomen in de Ridderzaal ke ken de leerlingen een film over het ontstaan van het Binnenhof. Tijdens een rondleiding leerden de kinderen dat hier de koningin ieder jaar de Troonrede uitspreekt en bekeken ze de vaandels van de Nederlandse provinciën. In het Tweede-Kamergebouw be zochten ze de vergaderzaal en werd uitgelegd op welke plaatsen de verschillende partijen en de voorzitter zaten. Dit uitstapje maakt deel uit van een project over poiltiek waaraan alle groepen 8 in de gemeente deelnemen. Binnenkort wordt de gemeentepolitiek behandeld, en zullen Nieuwerkerkse raadsleden de scholen bezoeken. Den Haag - Ontwerpbureau Lava organiseert voor zondag 23 maart van 14.00 tot 16.00 uur in het Mu seum voor Communicatie een workshop waarin deelnemers, ge- inspireerd door het museum, vele tijdschriften en het internet, er op los kunnen schetsen, knippen en plakken met als resultaat graffiti sjablonen van de ontworpen letters. Lava maakt hiervan een nieuw digi taal lettertype, dat de deelnemers kunnen downloaden en gebruiken. De toegang is vrij. Vol is vol. Voor meer informatie: www.lava.nl. Bleiswijk - De Marathontrainings groep van De Kieviten organiseert in samenwerking met de wedstrijd commissie voor zondag 23 maart om 9.00 uur een trainingsloop in het kader van de voorbereiding op de Rotterdam Marathon. De te lo pen afstand is 35 km en er kunnen zeven verschillende rondjes wor den gelopen van elk vijf km met als centraal punt de Pekhuisbrug. Na iedere ronde staat er verzorging klaar in de vorm van sportdrank en water. Iedere kilometer staat dui delijk aangegeven en bij de verzor- gingspost staat een klok. Parkeren bij sportcentrum Rottemeren aan de Kooilaan 1a. ledereen is wel kom, ook voor minder dan de ge plande rondjes. Er zijn geen kosten aan de loop verbonden. Voor meer informatie: rduinker- ken@zonnet.nl of www.dekievi- ten.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert in samen werking met de kerk 'het Kruis punt' voor donderdag 20 maart om 20.00 uur in gebouw De Dui nen aan de 's-Gravenweg 266 een discussieavond voor iedereen die meer wil weten of vertellen over religie. De bedoeling van het de bat is om respect te hebben voor eikaars mening. Leen Koster, voor ganger van het Kruispunt, zal sa men met Jung Terwijn van Vedj de avond openen met vijf ingezonden vragen. Aansluitend zal het debat van start gaan, waarin onder meer aan de orde komen: Voet tussen de deur moet kunnen; Tegen de bijbel is niks in te brengen; Homofilie is een ziekte; Hardcore is duivels en Wat je ook doet, je wordt toch wel vergeven. Per stelling kan er tien minuten gediscussieerd worden. Speciale gast deze avond is Nick Rockx, raadslid van de Nieuwer kerkse VVD. Zaal open om 19.45 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 06-38787180 of info.vedj@gmail.com. Waddinxveen - ledereen die sport heeft min of meer een idee om trent de eigen conditie, maar 'Me ten is Weten'. Daarom organiseert atletiekvereniging S.C. Antilope vier Open-Antilope-Coopertes- ten. De coopertest is een oefening waarbij in 12 minuten zoveel mo gelijk afstand rennend moet wor den afgelegd. Rekening houdend met leeftijd en geslacht kan dan het conditiepeil van de sporter bepaald worden. De Open-Antilo- pe-Coopertesten zijn bedoeld om naast hardlopers ook niet-hardlo- pers aan de start krijgen als tennis sers, roeiers, hockeyers en basket ballers. De kunststof atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan is bij uitstek geschikt voor het afnemen van de coopertest want de afstan den kunnen nauwkeurig gemeten worden. De coopertesten worden voorafgegaan door een warming- up die verzorgd wordt door een ervaren trainer. Na afloop van de cooling-down kan men de uitslag ophalen en het conditieniveau bepalen. Inschrijven 15 minuten voor aanvang De kosten bedra gen 2,- euro. Data: dinsdag 8 april om 20.30 uur, zaterdag 17 mei om 9.00 uur, maandag 9 juni om 20.30 uur en donderdag 10 juli om 20.30 uur. Voor meer informatie: 0182-616089 (na 18.00 uur) of www.scantilope. Regio - Thuiszorg De Zellingen heeft op 1 februari het ISO/HKZ kwaliteitscertificaat behaald. Met het behalen van het kwaliteits certificaat maken zij zichtbaar dat intern de zaken goed op orde zijn, dat de cliënt altijd centraal staat en dat de organisatie voortdurend en systematisch werkt aan verbe tering van de zorg- en dienstverle ning. Het certificaat is drie jaar gel dig. Thuiszorg De Zellingen biedt thuiszorg in Capelle, Krimpen en Nieuwerkerk aan den IJssel en in de deelgemeente Rotterdam-Kra- lingse Veer. Thuiszorg De Zellingen is onderdeel van Stichting Zorg- beheer De Zellingen waaronder ook Verpleeghuis Rijckehove en de Zorgcentra Crimpenersteyn en Chrysanthemum vallen. De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steen plaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Door Elly van Gelderen Mevrouw Kroon tijdens de Avondvierdaagse. Mevrouw Kroon, geboren 1931, vertelt over Moerkapeiie: "Als kind woonde ik met mijn ouders en vier zussen en twee broers aan de Kruisweg naast het café tussen Moerkapeiie en Bleis wijk, in een rijtje huizen wat men N en V noemde. Ik ging daar naar het kleine schooltje waar ook zondags om de veertien dagen een her vormde dominee uit Bleiswijk een kerkdienst hield. Er was een kruidenier, Den Hertog, en de melkboer kwam aan huis. Toen de oorlog uitbrak was ik negen jaar. Voor mijn ouders was dit een moeilijke tijd met de zeven kinderen; er was bijna geen eten en ook geen kleding meerte krij gen. Mijn moeder raakte daar door overspannen zodat ze ons bijna niet meer verzorgde. Toen ik veertien jaar werd woog ik nog niet eens 30 kilo meer. En met de andere kinderen was het niet veel beter gesteld. Mijn oma trok het lot van de kinderen erg aan dus heeft zij bemiddeld dat vijf kinderen van ons gezin in een kindertehuis werden opge nomen aan de Vijverhoflaan in Kralingen. Het kindertehuis Eerst was het allemaal vreemd, de binnenstad was gebombar deerd en ook gedeeltes van Kralingen; alles lag aan puin. De eerste tijd kregen we goed te eten maar in het laatste jaar van de oorlog was de hongerwinter. Door de spoorwegstaking was er ook geen aanvoer. In Rotterdam stierven de mensen bij bosjes van de honger, ook wij kregen erg weinig, er was niets! dus aten we bloembollen en bietensoep van de gaarkeuken. In de groei had je altijd honger. Onderweg naar school op de 's- Gravenweg deden we overal de vuilnisbak open om te kijken of er nog iets te eten in zat. Je maag rammelde. De sfeer was wel leuk in het tehuis, je kreeg wel straf als je verkeerde dingen deed. Sommige jongens hebben dagen voor straf in de kelder gezeten. Als we naar de kerk moesten met de meisjes, dan gingen we om beurten niet naar de kerk maar gingen door naar huis; met de zendingscenten die voor de kerk waren, betaalde je de bus. De lei ding wist dit niet, anders kregen we straf. Vakantie In de schoolvakanties gingen we een week weg met 19 meisjes en 21 jongens, maar het mocht niets kosten. Dus ging alles lopend, vanaf het kindertehuis eerst naar Capelle, dan over de dijk naar Nieuwerkerk en Moordrecht. We zongen uit volle borst en deden onderweg vaak spelletjes. We mochten onderweg bij boeren slapen in het hooi en maakten daar een maaltijd klaar. Weer verder naar Zevenhuizen, ver volgens naar Moerkapeiie, dan weer het hooi in. De volgende dag naar Zoeter meer en Hillegersberg, via de Bergse laan naar Berkel- Roden rijs. Onderweg bij speeltuinen mochten we spelen en kregen drinken en soms snoep. Uiteindelijk kwamen we na een week weer in Rotterdam uit. We hadden veel lol en dat hoeft niet altijd veel te kosten. Weer naar huis Een poos na de oorlog kwamen we weer thuis wonen. In Moer kapeiie gingen we gymnastie ken, dansen, patat halen en de boodschappen doen. Het was ongeveer 5 kilometer lopen. La ter met mijn man en twee kinde ren woonden we in de Oranje straat en later in de Papaverlaan in Moerkapeiie. Toen mijn man ziek werd heb ik hem zes jaar lang verzorgd. En kele jaren na zijn overlijden ben ik hier in de Zevenster gaan wo nen. Ik zag er erg tegen op maar ik heb het heel erg naar mijn zin ze organiseren hier veel voor de bewoners. Afgelopen zomer hebben we met vrijwilligers die rolstoelen duwden, de avond vierdaagse gelopen. Onderweg hebben we veel gelachen. Op de foto kun je zien dat we een bos bloemen en een medaille kre gen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 48