Cuöc tijben fjcrlcxicn. GESLAAGDE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN OSS GEEN PAASMARKT, WEL VROLIJK PASEN... Z EVEN HU IZEN - M OF RK apf iT^g GYMNASTIEK VOLLEYBAL REGULIER VERLIES VOOR DAMES NESSELANDE pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 maart 2008 Door Elly van Gelderen Verdachte beledigt agenten Zevenhuizen - Een 17-jarige jon gen uit Haastrecht vond het no dig om agenten herhaaldelijk te beledigen nadat hij voor open bare dronkenschap en het niet kunnen tonen van een identiteits bewijs was aangehouden.Zondag 23 maart rond 03.00 uur gedroeg hij zich vervelend buiten bij een uitgaansgelegenheid aan de Zuidplasweg. Agenten sommeer den hem om weg te gaan. Dit deed hij niet en bleef vervelend. Vervolgens besloten de agenten hem aan te houden ook om het daar niet uit de hand te laten lo pen. Onderweg naar het politie bureau en in het bureau bleef hij de agenten beledigen. De jongen was flink dronken. In de loop van de dag werd hij weer in vrijheid gesteld. De politie maakt proces verbaal tegen hem op. De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steen plaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Mevrouw Anna Clazing-Molenaar vertelt over Zevenhuizen. "Ik ben geboren in de Stations- buurt in Capelle aan den IJssel. Vier jaar was is toen we ver huisden naar Zevenhuizen bij de grens met Nieuwerkerk aan den IJssel. Mijn vader werd boerenarbeider bij Piet van der Eijk. We huurden een boerendaggeldershuisje aan de Onderweg. Om te melken ging vader om kwart over vier 's morgens de deur uit en maakte veel uren tot 7.00 uur 's avonds. De boer had zeventig koeien en dat was voor die tijd erg veel. Vroeg aan de slag Op school kregen wij zaterdags morgens nog handwerken wat ik erg fijn vond. Acht klassen heb ik doorlopen en mocht niet doorleren, ik was dertien en moest gaan werken bij de boerin op de boerderij waar vader werkte. Van zeven tot zeven uur werkte ik daar; met mij erbij waren we daar met acht personen. Het vele werk bestond uit brood bakken, kaas en boter maken, het boenwerk, ook in de stal, melkbussen schuren, de was en de strijk en nog veel meer. Al mijn verdiende geld gaf ik aan moeder, het eerste zakcentje moet ik nog krijgen. Wel kocht ze soms kleren voor mij, maar sparen was er ook niet bij. Ik was enig kind dus kreeg ze alleen het zuurverdiende geld van de boerenarbeid van vader en mij. Ook zaterdags werkte ik tot kwart over vier en verdiende 4.50 gulden per week. Ik ging nooit uit want na zeven uur 's avonds kwam je 's winters niet meer buiten aan die donkere Onderweg die nu Zuidplasweg heet. Mijn vader is in 1930 bij boer Lekkerkerk gaan werken als los werkman aan het Zuideinde. Als je een paar stuivers extra kon beuren ging je naar een ander. Naast het boerenwerk kon hij samen met de boer een stuk land bewerken voor groenteteelt. Ze noemden het deelbouw. Goeie ouwe tijd? We verhuisden naar één van de arbeiderswoninkjes bij de boerderij. Daar leerde ik de boerenknecht, mijn latere man Piet Clazing kennen. Ook hij teelde groenten. We konden een oud huisje huren wat op het erf stond naast de boerderij voor twee gulden per week. Het was natuurlijk weinig maar het was vol gaten en kieren. Ik hielp de hele dag mee in de tuinderij toen ik getrouwd was. We verbouwden veel spruiten, die ik ook plukte. De hele dag op je knieën die soms zo'n pijn deden dat ik de vloer thuis niet meer kon vegen. We verbouwden ook uien en aardappelen die met de hand gerooid en gesorteerd moesten worden, ook de bieten dunnen. Soms ging het mis met de oogst, door vriezen, te veel regen of plantenziektes, dan was al je werk voor niets geweest en verdiende je niets. Maar in het voorjaar kon je genieten van het ontluikende groen. Je leefde dicht bij de natuur. Als je dan de zon 's morgens vroeg op zag komen als je in het veld bezig was, genoot je van de vrijheid en de ruimte om je heen. Je had dan ook voldoening als de oogst goed was gelukt. Mijn man ging soms varen en vissen in de Rotte met onze twee dochters en deed ook mee aan viswedstrijden. Later hebben we een huisje laten bouwen vlakbij de boerderij. Heel mijn leven bestond uit hard werken van 's morgens vroeg tot 's avonds laat met weinig ontspanning, maar ik was wel sterk ondanks het zware werk. Nu ben ik weduwe en woon ik in Zevenhuizens zorgcentrum waar de andere bewoners ook vertellen over het harde leven van toen, wij hadden geen 38- urige werkweek. Dus niet altijd 'die goeie ouwe tijd'. Zevenhuizen - Gymnastiekvereni ging OSS hield zaterdag 22 maart de jaarlijkse onderlinge wedstrij den. Onder grote publieke belang stelling lieten de leerlingen hun vaardigheden op de verschillende toestellen zien. Het niveau was hoog, wat ook bleek uit de behaal de punten. Amstelveen - De dames van GTI- Nesselande liepen maandag tegen een verwachte nederlaag op. Te gen de kersverse bekerwinnaar en de nummer 1 van de A-league Mar- tinus konden de Zevenhuizense dames niet stunten. Via de setstan den 25-13, 25-21 en 25-22 boekte Martinus een 3-0 overwinning. Voor Nesselande staan nog twee wedstrijden op het programma, zaterdag 5 april staat de wedstrijd tegen Dros Alterno in Apeldoorn te wachten en zondag 6 april slui ten de dames de A-leaguecompeti tie af met een thuiswedstrijd tegen Heutnk Pollux, aanvang 15.00 uur in dorpshuis Swanla in Zevenhui zen. Joally Jonker uit groep 8 turnde 36,5 punten bij elkaar en behaalde de hoogste score van de wedstrijd. Ze verdedigde daarmee haar titel van vorig jaar en mocht ook nu de wisselbeker in ontvangst nemen. Opvallend was het grote aantal leerlingen in de leeftijdsklasse 6 - 7 jarigen. In de pauze kon er genoten worden van een spetterend optre den van de acrogroep. Sponsoractie Met de uitreiking van de eerste twee boekjes aan twee ereleden (Lenie Markus en Geertje Wiggers), werd het startsein gegeven voor de sponsoractie voor de aanschaf van een Tumblingbaan. Om de kinde ren alvast kennis te laten maken met een Tumblingbaan, had gym nastiekvereniging Tarzan uit Moer- kapelle hun baan ter beschikking gesteld. Het enthousiasme waar mee gesprongen werd staat garant voor het slagen van de sponsorac tie. Uitslagen: groep 3: 1. Lotte Sol, 2. Jaimy Sleeuwenhoek; groep 4: 1. Vanity Bakker, 2. Vera van der Kooij; Jongens roep 1. Fabian Damen; jongens groep 5/6: 1. Daan Roos; groep 5: 1. Beau Jansen; 2. Ciska van Dijk; groep 6: 1. Marissa Jonker, 2. Elles Zwinkels; groep 8: 1. Joally Jonker, 2. Rowan Hertog; jon- De hoogste score van de wedstrijd. gens groep 8: 1. Toby van Leeuwen; Aspiranten: 1. Vera Bruggeman, 2. Monica van der Lee. Zevenhuizen - De weersomstandigheden waren niet ideaal voor de paasmarkt die woensdag 19 maart ge houden zou worden in en rond de C1000-supermarkt. Veel kraamhouders lieten hun kraam daardoor onbe mand. Toch was er sprake van een gezellige paasdrukte in en rond de supermarkt. Op het plein voor de super markt waren enkele springkussens opgezet; de jeugd maakte er gretig gebruik van. Behaaglijker was het In de supermarkt, daar werden volop toetjes gemaakt, er werd geschminkt en natuur lijk werden er paasboodschappen gedaan. Dat werd dankzij de bedrijvigheid in de winkel extra gezellig.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 10