PAULA VAN DEN HOEK ORGANISEERT ACTIE ROND VOETBALPLAATJES FILMS BIJ VONK BINGO PADDESTOEL BINGO ZUIDH0NK Waddinxvener Waddinxveen leeft! I WAHDINXVEEN KINDEREN EXPOSEREN IN KREATER OPBRENGST COLLECTE REUMAFONDS ROMMELMARKT ZUIDH0NK ROMMELMARKT IN BOOG BABY IN DRAAGDOEK? KERKDIENSTEN 30 MAART in het nieuws... V Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 maart 2008 pagina 19 Waddinxveen - Vanaf dinsdag 18 maart is teken- en schilder werk te zien van leerlingen van docente Catrini Lelieveld. Deze tentoonstelling werd dinsdag 18 maart onder grote belangstel ling geopend. De deelnemende kinderen zijn tussen de zes en dertien jaar oud. De afgelopen periode hebben de jeugdige cursisten al naar gelang hun leeftijd en interesse gewerkt met verschillende thema's zoals spiegelvlakken, geometrische figuren, winterlandschappen, houtskooltekeningen uit de los se pols en nog veel meer. De ex positie is te zien tot en met vrij dag 5 april, ledereen is welkom tijdens de openingstijden van gebouw Kreater, de toegang is vrij. Voor meer informatie: 0182-614422/ info@kreater.nl. Waddinxveen - Het Reumafonds heeft in Waddinxveen 8058,- euro opgehaald tijdens de jaar lijkse collecteweek. Met dit geld kan het fonds nóg meer onderzoek doen naar be handelmethoden en medicijnen om reuma te bestrijden. Vooral nu uit onderzoek van TNO bli jkt dat één op de vijf mensen in Nederland, boven de twintig jaar, last heeft van reuma. Het Reumafonds bedankt gevers en collectanten voor hun medewerking. Waddinxveen - In het Zuid- honk wordt zaterdag 29 maart de halfjaarlijkse rommelmarkt gehouden van 9.30 tot 14.00 uur. De toegang is vrij, ieder een is welkom Waddinxveen - De Stichting Vonk (voorheen Kreater/SWW) heeft een tweetal films op het pro gramma staan. De kinderfilm Ki- rikou en de heks wordt vertoond op woensdag 26 maart. De film is bestemd voor alle leeftijden.De nieuwsgierige Kirikou wil zijn Afri kaanse geboortedorp bevrijden uit de greep van heks Karaba. De film begint om 13.30 uur, de toegang bedraat 3 euro, kreapashouders betalen 2,50. Voor volwassenen wordt vrijdag 28 maart de film 'The wind that shakes the Barley' vertoond. Het verhaal speelt zich af tijdens de Brits-Ierse oorlog en de daarop volgende burgeroorlog van 1919 tot begin jaren '20. Ierse guerilla- groepen trokken door het land om de Britse Black and Tansquads te bevechten. In een van deze groe pen bevinden zich de broers Da- mien en Teddy; de kijker ziet wat de oorlog zowel hun familie als hun land aanricht. Aanvang 20.00 uur, de toegang bedraagt 6 euro, pas 65+ en kreapashouder betalen 5 euro. Voor meer informatie en reserve ringen: 0182-614422 of www.kre- ater.nl. Waddinxveen - Speeltuinver eniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18 orga niseert voor vrijdag 28 maart om 20.00 uur een bingoavond. Naast een geldronde en een drankenronde is er ook een Superronde; deze laatste is inbegrepen in het boekje. Als afsluiting is er een loterij. De toegang is vrij. Leeftijd vanaf 12 jaar. Voor meer informatie: www.wsv-depaddestoel.nl. 1 Waddinxveen - In buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2 wordt voor zaterdag 5 april van 10.00 tot 15.00 uur een rommel markt georganiseerd. Een tafel voor de verkoop van spullen kan gereserveerd worden op 0182- 610469 of 06-22681097. Waddinxveen - Borstvoedingorga nisatie LLL organiseert voor vrijdag 28 maart van 10.30 tot 11.00 uur een inloopochtend in de wacht ruimte van de verloskundigenprak tijk aan de Kanaalstraat 10 waar onder meer getoond zal worden hoe men een draagdoek om moet doen. Tevens kan men terecht met vragen over borstvoeding. De toe gang bedraagt 3,- euro. Voor meer informatie: 0182-631545 of lllwaddinxveen@gmail.com. Waddinxveen - In 't Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 wordt voor zaterdag 29 maart om 20.00 uur een bingo georgniseerd. Er wor den tien rondes gespeeld. Een en kel boekje kost 7.50 euro, een dub bel boekje 12,50 euro. De avond wordt afgesloten met een loterij. Jeugd alleen naar binnen onder begeleidig van een volwassene. Waddinxveen Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. C. Bregman. Ger.kerk 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink Ontmoetingskerk Groensvoorde 9.30 mw.dr. M.C.A. Korpel en 18.30 Vesper in IK. Immanuelkerk 10.00 uur mw.dra. K.H. Vonk en 18.30 uur ds. H.G. van Viegen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp... Waddinxveen - Paula van den Hoek is een actieve vrouw. Ze houdt als vrijwilliger de keuken van voetbalvereniging Waddinxveen draaiende, maakt tegen kostprijs hapjes en maaltijden voor grote groepen mensen en zorgde er tot voor kort voor dat scholen in de buurt schoon gehou den werden. Ook zet ze wel eens een actie op touw voor het goede doel. Dat liep naar eigen zeggen in de afgelopen twee maanden een beetje uit de hand. Woensdag 19 maart ging Paula, samen met een aan tal kinderen en mensen die haar geholpen hadden, met 110 boeken met voetbalplaatjes en een heleboel speelgoed naar twee ziekenhuizen en een kindertehuis. De spullen werden daar met veel plezier in ontvangst genomen. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Voetbalplaatjes Van den Hoek: "De supermarkt in onze wijk organiseert ieder jaar een actie met voetbalplaatjes. Voor een bepaald bedrag krijg je een zakje plaatjes en die kun je in een album verzamelen. Vorige ja ren waren het plakplaatjes, maar dit keer was het een mooi insteek- systeem. Ik ben pas 50 geworden en had voor een feest veel bood schappen nodig. Met alle plaatjes die ik kreeg, kon ik met gemak een paar albums volmaken voor mijn neefjes. Vervolgens had ik er nog een hele berg over. Omdat het fraaie albums zijn, wilde ik er iets speciaals mee doen. Zonde om de plaatjes zomaar weg te gooien." Sorteren tot diep in de nacht Van den Hoek besloot nog zo'n tien albums vol te maken en die te schenken aan het Sophia Kin derziekenhuis. Ze plaatste een oproep in de media én lobbyde bij familie, vrienden, buren en de leden van haar voetbalclub. "Op dat moment ging het wat uit de hand lopen. Ik kreeg van alle kanten plaatjes aangeboden. Zelfs kinderen uit Best, waar een buurvrouw les geeft op een ba sisschool spaarden mee. Soms zat ik tot half vier 's nachts te sorte ren. Overdag werd ik veel gehol pen, met name door een aantal kinderen. Zoals Andy de Mooij en Kim en Max Oosterom van voetbalvereniging Waddinxveen. Max en Andy zitten in groep 7 van de Dick Brunaschool en de directeur gaf hen alle ruimte om mee te helpen. Later versterkte Bas Speksnijder ons team nog. Hij woont aan de andere kant van Waddinxveen, maar meldde zich spontaan aan, toen hij hoorde van onze actie." Boeken en speelgoed Paula en de kinderen maakten 110 boeken vol. Gaandeweg merkte ze natuurlijk dat het veel boeken zouden worden."'Voor alléén het Sophia Kinderziekenhuis werden het er te veel. Daarom ging ik op zoek naar nog andere geïnteres seerden. Dat werden de kinder afdeling van het LUMC in Leiden en Kindertehuis Het Kompas in Den Haag. Inmiddels was de ac tie uitgebreid: ik wilde graag ook speelgoed aanbieden en ging geld inzamelen. Uiteindelijk haal den we 750 euro op. Van dat geld kochten we voor de kinderen van Het Kompas een sjoelbak. Die wil den ze zo graag hebben. Van het overgebleven geld kochten we babyspeelgoed, boekjes, knut- selspullen, spelletjes en poppen. Afgelopen woensdag brachten we alles naar Rotterdam, Den Haag en Leiden. Natuurlijk waren Max, Kim en Andy daar ook bij. Het werd een emotionele middag en een hele happening, 's Nachts heb ik er nog lang van wakker gelegen, ledereen was zó blij met alle spullen en dat geeft een heel goed gevoel. Nieuwe actie Paula heeft nog geld, boekjes en speelgoed over van haar inzamel- actie. Daar zoekt ze nu een goede bestemming voor. "Ik heb con tact met de 'Stichting zusters van Moeder Teresa' in Rotterdam, die vluchtelingenmoeders met kinde ren opvangt. Ook het brandwon dencentrum is geïnteresseerd. Daarnaast wil ik gebruikt speel goed, dat nog compleet en goed is, gaan inzamelen. Kinderen in tehuizen zijn daar zó gelukkig mee." Mensen die complete spelletjes, puzzels of ander speelgoed over hebben, kunnen contact opne men met Paula van den Hoek, te lefoon 0182-619584. Mailen kan ook: paulientje3@hotmail.com.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 19