wm 7 TEGEN 7 VOETBALTOERNOOI KLEDINGINZAMELINGSACTIE CONCORDIA SPONSORLOOP VOOR ETHIOPIË OP 16 APRIL TROUWE VRIJWILLIGERS GERED GEREEDSCHAP NIEUWE HUISVESTING VOOR LANDSCHAPSBEHEER ZUID-HOLLAND MUSICALGR0EP REJOICE MAAKT REIS DOOR DE TIJD T0I-T0I SPEELT STUK VAN PAUL HAENEN CONCORDIA 110 JAAR CALIMER0V0ETBAL KLAVERJASSEN BIJ WSE 0 WADDINXVEEN wmm Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 maart 2008 pagina 23 Waddinxveen - Toneelgroep Toi- Toi speelt op18en 19 april het stuk Gekookt ei van Paul Haenen op de toneelzolder van basisschool de Kameleon aan de Kanaalweg 2-4. Kaarten a 7,50 euro zijn te bestellen bij Mieke Bruining on dertelefoonnummer 614743 of bij Corrie de Knikker onder nummer 617634. Aanvang 20.30 uur. Waddinxveen - Muziekvereni ging Concordia neemt de toe hoorders op vrijdag 4 april vanaf 20.00 uur tijdens het lustrumcon cert in de Ontmoetingskerk mee op een muzikale reis door de tijd. Naast het optreden van het har monieorkest van Concordia, van opleidingsorkest C Akkoord en van Excelsior Boskoop verzorgt Jazzdans- en turnvereniging ook een aantal optredens. Concordia bestaat dit jaar 110 jaar en C Ak koord 10 jaar. Zowel voor, als na de pauze, wordt een grote di versiteit aan muziekwerken ten gehore gebracht door de diverse orkesten, waarna een gezamen lijk slot zal volgen. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar op 0182-616297 of aan de zaal. Waddinxveen - Voetbalvereni ging Waddinxveen aan de Sniep- weg organiseert voor zaterdag 29 maart en zaterdag 12 april Cali- merovoetbal van 10.00 tot 11.00 uur. Kinderen van vier en vijf jaar oud kunnen op deze wijze vrijblij vend en kosteloos kennismaken met de voetbalsport. Informatie: 06-14453198, johant- wigt@hotmail.com of via www. vv-waddinxveen.nl/calimero. Waddinxveen - Voetbalvereni ging W.S.E. organiseert voor vrij dag 28 maart om 20.00 uur een klaverjasavond. Het inschrijfgeld bedraagt 2,- euro, inclusief een consumptie. Waddinxveen - In het kader van de Waddinxveense Sportweek wordt een '7 tegen 7 voetbaltoernooi' georganiseerd. Gespeeld wordt op vrijdagavond 4, 11 en 18 april en op 9, 16 en 23 mei. Voor meer informatie en inschrijfformulieren: Joop van der Lans, Ch. de Bour bonstraat 14 of via joopvdlans@ casema.nl. Waddinxveen - Muziekvereni ging Concordia zamelt kleding in ten bate van het Leger des Heils, die er op haar beurt voor zorgt dat de kleding wordt verzonden naar Oostblok- en Derde Wereld landen. Onbruikbare artikelen worden gerecycled. De opbrengst hiervan, berekend aan de hand van het aantal ingeleverde kilo's, is bestemd voor de vereniging. Kleding, textiel en schoenen (per paar), kunnen op de donderdag avond worden ingeleverd van 18.00 tot 22.00 uur in het clubge bouw de Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1a, met uitzondering van zon- en feestdagen en de zo mervakantie. Meer dan zes zak ken op één adres kunnen worden afgehaald; afspraak maken kan op 0182-616297 Waddinxveen - Tijdens de verga dering op donderdag 20 maart vierde Gered Gereeschap het vrij- willigerslustrum (tien jaar) van Henk de Heer en Adriaan Warme- link en van Jan Mulder, die vijfjaar werkzaam is voor de werkgroep Waddinxveen. De vrijwilligers werden geprezen om hun trouw en vlijt en kregen een oorkonde met een gouden (10 jaar) of zilveren (5 jaar) lijst uitgereikt. Voorzitter Vink sprak de wens uit dat de vrijwilligers van Werkgroep Waddinxveen nog vele jaren zullen kunnen bijdragen aan projecten voor derde wereldlan den. Waddinxveen - De Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen houdt woensdag 16 april voor de negende keer haar sponsorloop onder het motto 'Lo pen voor Ethiopië'. Leerlingen van vijf Waddinxveense basisscholen zullen hun beste beentje voorzet ten om geld bijeen te 'brengen voor de verbetering van de leef omstandigheden in krottenwijk 09 in Kirkos subcity in Addis Abe ba. De deelnemende scholen zij de Leilinde, de Kameleon, de Dick Brunaschool, de Koningin Julia- naschool en de Koningin Beatrix- school. Deze week gaan leden van de kerngroep deze scholen langs om de leerlingen in een korte les te vertellen hoe moeilijk het leven voorde mensen in de krottenwijk in Addis is. De grootste verbete ring kan bereikt worden door de bouw van betere huizen. En dat is juist het doel waarvoor de leerlin gen gaan lopen. De sponsorloop vindt plaats op de atletiekbaan van de SC Antilope aan de Alberdingk Thijmlaan. De kinderen vonden het vorig jaar bijzonder dat de loop op een ech te atletiekbaan plaatsvond; zeer waarschijnlijk is dit ook de verkla ring voor het recordaantal van 400 deelnemers. Dit leidde vorig jaar dan ook tot een recordopbrengst van 12.322,30 euro. Niet alleen de kinderen waren enthousiast; ook de kerngroep was buitengewoon blij met de voortreffelijke samen werking met Antilope. Bovendien kon door deze samenwerking een aanzienlijke besparing plaats vinden op de organisatiekosten, waardoor uiteindelijk meer geld naar Ethiopië kon voor de bouw van nieuwe huizen voor de krot- tenwijkbewoners. Het doel waarvoor de kinderen gaan lopen. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Landschapsbeheer Zuid-Holland heeft een nieuw on derkomen. In november 2007 ver huisde de organisatie vanuit Gou da naar een leegstaand pand aan de leplaan in Waddinxveen. Don derdag 20 maart vond de officiële opening plaats. Onder grote be langstelling verrichtte Joop Evert- se, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland de openingshande ling. Samen met een vrijwilliger zaagde hij met een authentieke, maar zeer effectieve boomzaag een boomstronk door. Directeur Rob Hoekstra heette de aanwe zigen welkom. Hij zou graag zien dat het nieuwe kantoor een échte ontmoetingsplaats wordt voor alle vrijwilligers die - in diverse natuur- werkgroepen - aan de organisatie verbonden zijn. Dat zijn er naar schatting zo'n twee- tot driedui zend. Ommetje Waddinxveen Om ervoor te zorgen dat ieder een het kantoor gemakkelijk kan vinden, heeft Landschapsbeheer Zuid-Holland 'het ommetje Wad dinxveen' ontwikkeld. Dit is een wandeling rond het nieuwe kan toor in de oude dorpskern van Waddinxveen. Hiermee wil Land schapsbeheer Zuid-Holland laten zien hoe belangrijk het omlig gende landschap in een woonom geving is. Alle aanwezigen kregen dit 'ommetje' mee bij vertrek naar huis. Ook was er voor iedereen een es. Rob Hoekstra riep iedereen op, Zagen, zagen...; directeur Hoekstra hoopt dat het nieuwe kantoor een échte ontmoetingsplaats wordt. deze es op een mooie plek in de eigen omgeving te plaatsen, zodat het Zuid-Hollandse landschap nóg groener en mooier zal worden. Cultuurhistorisch erfgoed Landschapsbeheer Zuid-Holland is een zogeheten professionele vrij willigersorganisatie. Op het nieuwe kantoor werken zo'n 22 mensen. Zij zorgen ervoor dat het cultuurhis torisch landschap in Zuid-Holland zoveel mogelijk behouden wordt of in ere wordt hersteld. Land schapsbeheer Zuid-Holland heeft geen eigen natuurgebieden, maar adviseert over uit te voeren werk zaamheden aan het landschap en coördineert activiteiten. Zij praat met overheden, particulieren, boe ren en agrarische natuurverenigin- gen over het beheer van hun ge bieden. Ook geeft zij voorlichting over (financiële) mogelijkheden voor nieuwe aanplant en organi seert cursussen voor bijvoorbeeld snoeien van hoogstamfruit. In Zuid-Holland zijn tussen november en april veel mensen in zogeheten knotwilggroepen actief. Een an dere grote groep vrijwilligers zet zich in voor de weidevogelbescher ming. Om de vrijwilligersgroepen te ondersteunen, stelt Landschaps beheer Zuid-Holland materialen beschikbaar. Waddinxveen - Musicalgroep Re joice uit Waddinxveen brengt op 4 en 5 april brengt dan haar tiende musical op de planken. "De won derlijke reis van mijn leven" is een verzameling van alle hoogtepun ten uit de voorgaande negen mu sicals. geleden samen met toetsenist Peter Brinkhorst het initiatief om met kinderen en vrijwilligers uit de PKN-gemeente De Rank de mu sical "Jozef" uit te voeren. Negen musicals later is dit initiatief uitge groeid tot een groots opgezette productie waaraan 65 kinderen en jongeren en een groep van 90 vrij willigers uit verschillende kerken hun medewerking verlenen. De musical wordt opgevoerd in de kantine van het Coenecoop Col lege. Aanvang op vrijdag om 19.30 uur en op zaterdag om 14.00 uur en 19.30 uur. Kaarten kosten 5 euro en zijn verkrijgbaar via Ingrid Lodder (telefoon 0182 61 71 29) en aan de zaal indien beschikbaar. De musical is opgedeeld in twaalf verschillende hoofdstukken die elk het verhaal over een reis vertellen. Vanaf het ontstaan van de wereld neemt Rejoice de bezoekers van de musical mee op een twee uur du rend avontuur door de tijd. Volgens Ingrid Lodder belooft het een feest der herkenning te wor den. Lodder nam ruim tien jaar

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23