BASISSCHOOLLEERLINGEN PLANTEN BOMEN ONDANKS REGEN EN MODDER URKER VISSERSKOOR IN ONTMOETINGSKERK BIJZONDERE BIJDRAGE BRANDWEER AAN CABRI0T0CHT LITIE BERICHTEN KABOUTERVOETBAL BE FAIR SPEURTOCHT BOOMFEESTDAG MARANATHA-AVOND MET DATO STEENHUIS KERKDIENSTEN 30 MAART a a cd an<iir- fea 53 ra O OPEN PODIUMCONCERT WADDINXVEEN TUINARCHITECT GEEFT ADVIES OP TUINONTWERPDAG pagina 24 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 maart 2008 Waddinxveen - Voetbalvereni ging Be Fair organiseert voor zaterdag 29 maart om 10.00 uur Kaboutervoetbal voor kinderen van vier en vijf jaar. De kinderen kunnen op deze manier kosteloos en vrijblijvend kennismaken met de voetbalsport. Voor meer infor matie: 06-29314883. 'sff Waddinxveen - Bij kinderboerde rij Dierendal werd woensdag 19 maart een speurtocht gehouden ter gelegenheid van boomfeest dag. De belangstelling was groot: 43 kinderen vermaakten zich met de leerzame opdrachten. Waddinxveen - In zalencentrum Het Trefpunt aan de Stations straat 18 zal Dato Steenhuis op woensdag 2 april om 20.00 uur tijdens een zogenaamde Mara- natha-avond spreken over de toe stand in de wereld met als thema 'De nacht is vergevorderd'. De bijeenkomst wordt geleid door Teun van Ommen, oud-medewer ker van de EO. De samenzang zal begeleid worden door Berend de Wit. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0343-477288. Waddinxveen Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. C. Bregman. Ger.kerk 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink Ontmoe- tingskerk Groensvoorde 9.30 mw.dr. M.C.A. Korpel en 18.30 Vesper in IK. immanuelkerk 10.00 uur mw.dra. K.H. Vonk en 18.30 uur ds. H.G. van Viegen. Boskoop Chr. Ger.kerk 11.00 uur ds. J. Har deman en 19.00 uur ds. D. Quant. De Stek 9.30 uur dr. R. de Reuver. Zijdekerk 9.30 uur ds. E. Over- eem. Dorpskerk 9.30 uur kand. K. Hage en 18.30 uur dr. R. de Reuver (jeugddienst). Chr.gem. Bethel 9.30 uur Henk van Pagee. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur lees- dienst. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Tijdens de 51ste nationale boomfeestdag op 19 maart plantten kinderen van verschillende basisscholen in de gemeente in to taal 13 nieuwe bomen aan de Zuidplashof. Eén van de scholen die mee deed was de Dick Brunaschool. Leerlingen van deze school werden tij dens het planten ondersteund door medewerkers van de gemeente. Langs het fietspad aan de Zuid plashof werden de kinderen in groepjes verdeeld, leder groepje mocht een boom planten. Dat het af en toe flink regende maakte de leerlingen van groep 7 van de Dick Bruna School niet minder enthou siast. "Onze school doet ieder jaar mee. Het is belangrijk dat de kin deren, die veelal op een stadse ma nier tegen de natuur aankijken, af en toe op een andere manier naar bomen kijken," aldus Linda van der Zwet, juf op de Dick Brunaschool. Een groepje volledig bestaande uit jongens was als eerste klaar en hadden vooral plezier in het aan stampen van de modder rond de bomen. "Het is ook wel leuk dat je later nog kan zeggen dat jij die boom geplant hebt," aldus één van de jongens. De door de leerlingen geplante bomen bestaan uit sier- kersen, een prunussoort. Het thema van de boomfeestdag is dit jaar 'boom zoekt kind.' In het kader van deze dag werden er die zelfde middag ook activiteiten op de kinderboerderij georganiseerd, waaronder een boomspeurtocht. De kinderen werden bedankt door Shiona Vierbergen, medewerkster bij de gemeente. Als aandenken kregen de leerlingen bovendien een sleutelhanger. "De gemeen te hecht erg veel belang aan het werk van de leerlingen. Rondom de bomen zullen gemeentewer kers extra beplanting aanbrengen. Bovendien zullen de boompjes beschermd worden door hekjes die tussen de boompjes geplaatst worden om te voorkomen dat ie dereen er zomaar overheen kan lopen," aldus Vierbergen. Waddinxveen - Ook dit jaar werd op tweede paasdag een toertocht georganiseerd door Frank Pronk Haarmode en Auto Baas. Dit jaar viel Pasen erg vroeg en waren de weersomstandigheden een stuk kouder dan voorgaande jaren. Hagel en sneeuw kwamen de deelnemers tege moet. Op het laatste moment kwam er een man de showroom binnen die heel graag mee wilde rijden alleen hij had geen cabrio of oldtimer. Dus werd de brandweer gebeld, die terstond ter plaatse arriveerde. Met vereende krachten werd het dak verwijderd, en meneer had zijn cabrio. De cabrio nieuwe stijl ging als eerste van start. En om even voor twaalf waren alle 62 auto's vertrokken. Halverwege was er ge legenheid om het lunchpakket sol- Wet dak eraf en hop, een cabrio. daat te maken. Om half drie kwam de eerste auto alweer terug. Aan het eind van de route was er slechts een vraag waar antwoord op ge geven moest worden: Hoeveel ki lometer was de hele rit? Het goede antwoord is 112,45 kilometer. De hoofdprijs was een "weekend naar keuze". Bij terugkomst in de show room was er gelegenheid om een drankje en broodjes warme been ham te eten. Het bleef nog lang gezellig bij Baas. Waddinxveen/Moordrecht/Gouda - Gouda's Harmonie 'De Pionier' en muziekvereniging Kunst na de Ar beid (KndA) uit Moordrecht zullen zondag 30 maart om 13.00 uur een optreden verzorgen tijdens het Open Podiumconcert van Concor dia in gebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg 1a te Waddinx veen. De toegang is vrij. De 100- jarige 'Pionier' zal het concertge deelte voor haar rekening nemen en zal onder meer de nummers 'Se cond Walz' en 'What a Wonderful World' ten gehore brengen. Voor meer informatie: www.pio- nier-gouda.nl en www.concordia- waddinxveen.nl. Waddinxveen - Tijdens de Tuin ontwerpdag, welke wordt geor ganiseerd door de plaatselijke ves tiging van bibliotheek De Groene Venen voor vrijdag 18 april van 14.00 tot 17.00 uur. Tuinarchitect Cees Ykema zal deze dag gratis advies geven, waarbij hij vooral zal ingaan op de ruimtelijke aspecten van de tuin. Een en ander levert geen kant en klaar plan op, maar wel een eerste schets met een plan van aanpak voor verdere uitwer king. Een gesprek kan ongeveer 20 minuten duren. De Tuinontwerp dag is een initiatief van de Neder landse Vereniging voor Tuin- en Landschapsarchitectuur en wordt voor de negende keer georgani seerd. Voor meer informatie en aanmel den: www.bibliotheekdegroene- venen.nl (situatieschets, foto's van de tuin en een lijst van vaste be planting meenemen). Aanhouding voor vernieling autospiegel Waddinxveen - De politie heeft in de nacht van zondag 23 op maandag 24 maart een 19 jarige Waddinxvener aangehouden op verdenking van vernieling van een autospiegel. Een getuige meldde dat meerdere personen ter hoogte van de Mozartlaan dingen gooiden tegen auto's en woningen. Op basis van het op gegeven signalement werd de verdachte aangehouden op de Johannes Postlaan. De politie trof op de Mozartlaan een vernielde buitenspiegel van een auto aan. Getuigen gezocht van achterlaten scootmobiel De politie is op zoek naar getui gen die hebben gezien dat één of meerdere personen een blauwe scootmobiel hebben achterge laten in een speeltuintje op de Nicolaas Beetslaan. De scootmo biel van een 80 jarige man stond vrijdag 21 maart nog voor zijn woning bij het Anne Frankcen- trum bij het Jan van Bijnenpad. Na 18.00 uur werd het rijwiel weggenomen en zaterdagavond 22 maart weer aangetroffen in de speeltuin. Getuigen die infor matie hebben worden verzocht zich te melden via 0900-8844. De scootmobiel is inmiddels terug naar de eigenaar. Inbraak in bedrijf In de avond van donderdag 20 of de nacht van vrijdag 21 maart is ingebroken bij de slijterij aan de Brederolaan. Men heeft bij de achterdeur eerste een ruitje ver wijderd en vervolgens het slot geforceerd waarna het pand kon worden betreden. Er werd een hoeveelheid alcohol weggeno men. De politie stelt een onder zoek in en verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. Waddinxveen - Stichting Proplan organiseert in samenwerking met De Baanderij uit Gouda voor za terdag 19 april om 19.00 uur een benefietconcert van het Urker Vis serskoor Crescendo in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde. De ruim 90 zangers en twee so listen treden op in Urker kleder dracht onder leiding van Louwe Kramer. De netto-opbrengst van de kaartverkoop is bestemd voor de Stichting Proplan, die samen met 'goede doelen' tankstation De Baanderij fondsen inzamelt voor medisch werk in Zimbabwe. Ver pleegkundige Jojan Oudenaarden uit Amersfoort bereidt zich voor om daar, zonder enige vergoe ding, te gaan werken in een hos pitaal van het Leger des Heils. De toegang bedraagt 20,- euro. Door gezamenlijk kaarten te kopen is er een aantrekkelijke kortingsrege ling die oploopt tot 5,- euro per kaart: bij twee kaarten 2,- korting per kaart, bij drie kaarten 3,- per kaart, bij vier kaarten 4,- euro en bij vijf of meer kaarten 5,- korting per kaart. Bestellen kan op info® stichtingproplan.nl. Kaarten zijn tevens verkrijgbaar bij de boek handel in de Dorpsstraat, bij de dierenwinkel aan de Brederode- laan en bij De Baanderij te Gouda. Voor meer informatie: www.stich- tingproplan.nl of www.debaande- rij.nl. Urker Visserskoor Crescendo- Leerlingen van de Dick Brunaschool planten een boompje.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 24