FIETSEN MET PCOB SPULLEN GEVRAAGD VOOR ROMMELMARKT LICHTKRING PAASDRIVE BC IJSSELBRIDGE VERTRAGING EN ROMMEL ERGEREN BEWONERS B0MENBUURT DEMONSTRATIE T0UWBAAN IN OUDHEIDKAMER VEDJ GAAT PARANORMAAL LONRADIO: BONT EN ORANJE LONRADIO: VLOEKEN LUCHT OP NIEUWÈRKFR* ER WERD GEBRIDGED... Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 maart 2008 Nieuwerkerk aan den IJssel - Het nieuwe fietsseizoen van de ouderenbond PCOB afdeling Nieuwerkerk start op donderdag 27 maart met een tocht van circa 25 kilometer naar het Kra- lingse Bos en Hillegersberg. Start om 13.00 uur vanaf het Raadhuisplein. De tocht is voor zowel leden als niet- leden; men fietst voor eigen risico. Voor verdere infor matie over bijvoorbeeld het wel of niet doorgaan van de rit bij slecht weer: 0180- 314848 of 0180-314850. De volgende tochten staan ge pland voor dinsdag 1 met een trekhaak-fietstocht naar de bollen en 8 april een lange tocht van circa 50 kilometer naar de Reeu- wijkse plassen. Regio - Onder de titel 'Vloeken lucht op' werd donderdag 20 maart een discussieavond gehou den in gebouw de Duinen. LON- radio zendt zondag 30 maart van 20.00 tot 22.00 uur in een speciale uitzending veel fragmenten van deze avond uit. De stichting VEDJ en de Volle Evangelie Gemeente het Kruispunt organiseerden sa men deze discussieavond met een achttal stellingen onder leiding van VVD-raadslid Nick Rockx. Het signaal van de lokale omroep is te ontvangen op 107.3 FM in de ether en op 102.4 FM op de kabel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Pa ragnost Marianne van Peelen komt vanavond, woensdag 26 maart naar Con Musica, tweede gebouw op de voetbalvelden van vv Nieuwerkerk en tekenmedium Paula Schirmer komt op woens dag 2 april naar deze locatie. De avonden beginnen om 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur. Mini mum leeftijd is 14 jaar en de toe gang bedraagt 4,50 uur. Voor meer informatie en aanmel den (verplicht): info.vedj@gmail. com of 06-38787180. Regio - Het radioprogramma De Bonte Zaterdagavond bericht op 29 maart van 20.00 tot 22.00 uur over de Oranjeactiviteiten in de omgeving. Die avond zijn negen vertegenwoordigers te gast van de Oranjecomités van Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Stich ting Evenement van Nieuwerkerk. Speciale gasten zijn Daan, Joost en Simone van JOZ (Jongeren Oranje Zevenhuizen). LONradio is te vin den op 107.3 FM in de ether of op 102.4 FM op de kabel. Voor meer informatie: info@lonradio.nl of 0180-320700. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd maandag 17 maart de vijfde competitie gespeeld. De eerste vijf in poule A: 1. KarenSchudde- boom-Betsie Kuiper,55.83; 2. Wim Schreuder-Frithjof Blok, 55.42; 3. Joke van't Hoen-Joan Si- pman,54.17; 4. Marijke Blok-Gerda Goedhart, 52.92; 5. Michiel de Kor- ver-To Schreuder, 52.08. De eerste vijf in poule B: 1. Leny Hoogland- Elisabeth Tump, 60.42; 2. Jaap Severs-Trudi Kerkhoven, 59.17; 3. Guus Ham-Henny Hense, 58.75; 4. Ada van der Linde-Greet Galla gher, 54.17; 5. Irma en Ab Sonne- veldt, 52.50. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de rommelmarkt van de Lichtkring, welke wordt georganiseerd voor zaterdag 12 april van 10.00 tot 17.00 uur, kunnen op donderdag 10 april van 13.00 tot 21.00 uur en op vrijdag 11 april van 10.00 tot 21.00 uur spul len worden ingeleverd aan de Dreef 1. De opbrengst van de rommel markt, die een Indonesisch tintje zal hebben, is bestemd voor de Stichting 'Kinderen met een Toekomst'. Deze stichting zet zich in voor straatkin deren op Kalimantan in Indonesië (www.SKMET.nl). Informatie: 06- 14065116 of 06-48707961. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uitslag van de Paasdrive van afge lopen woensdag is als volgt. Ge zien het grote aantal deelnemers worden uit iedere lijn de bovenste vijf paren vermeld. A-lijn: I.Adri van Dortmont-Riet Roelofs 60,89; 2.Leo Hesseling-Dick van der Horst 59,64; 3.Thea en Toon de Kort 57,56; 4,Jannie van As-Gé Bantje 55,83 en 5.Joop Daniëls-Ruud Pel 55,03. B-lijn: I.EIIy Delwel-Patty Stuip 61,90; 2.Jolande Boorsma-Trees Hoofman 61,61; 3.Kitty van Meurs- Maarten Boer 53,87; 4.Marga Blok- Riet Scheele 53,27 en 5.Freddy en Rob van Leeuwen 52,08. C-lijn: I.Tonnie en Mary van Schaik 61,46; 2.Anneke en Hans de Jong 60,94; 3.Dini Gijzen-Piet van Schaik 58,59; 4.Bep Meyer-Nel Breenman 57,55 en 5.Corrie van 't Hart-Henny de Jong 55,99. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel is zaterdag 29 maart open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stal zolder is de wisselexpositie 'Knot wilgen bij Nooit Gedacht' te zien. Ook zijn er tal van lokale aanwin sten. Moordrechter Ab van Adri- chem geeft deze middag in een hooiberg een demonstratie op een door hem geschonken touwbaan. Garens worden ineengedraaid tot touw. De Oudheidkamer is te vinden op 's-Gravenweg 8 in de monumen tale boerderij 'Nooit Gedacht', na bij de Capelse grens. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180- 312228 of www.hvnweb.nl. De vol gende open middag is zaterdag 26 april. Een eerdere demonstratie door Ab van Adrichem. (foto HVN) lang gruis. Op de galerijen liggen al maandenlang spullen waarniets mee gebeurt. Het is dus zeer moei lijk om hier met een rolator of rol stoel langs te gaan. Bovendien is er in mijn woning ongevraagd een hinderlijke drempel neergelegd," aldus Els Koemans, die te maken heeft met ernstige medische com plicaties en daarom een zieken huisbed in de woonkamer heeft staan. De woning van mevrouw Koemans heeft bovendien te ma ken met waterschade door afval water dat uit het toilet omhoog kwam en water dat meerdere malen van bovenliggende verdie pingen naar benedenis gekomen. Vestia dient volgens Koemans de schade te vergoeden. Achterstand Hans van der Horst, bedrijfsdi recteur van Vestia, legt in een uitgebreide reactie uit dat de Esdoornflat inderdaad wat aan loopproblemen heeft, omdat het eerste flat betrof waar werkzaam heden begonnen. "Er heeft veel onderzoek in de Esdoorn plaats gevonden. We zijn in deze flat dingen tegengekomen die we niet verwacht hebben. De loop van de werkzaamheden in de andere flats zijn door deze ervaringen aange past," aldus van der Horst. De Es doorn is bovendien bijzonder om dat deze speciaal wordt aangepast voor senioren. Vestia investeert 600.000 euro meer in de Esdoorn. Van der Horst geeft toe dat Vestia achter loopt in de planning: "We verwachten eind mei klaarte zijn. Alle bewoners krijgen na de paas dagen een document met daarin een uitgebreide planning." Bewo ners maken zich volgens van der Horst ook schuldig aan overtredin gen. In het geval van het water uit het toilet van mevrouw Koemans hebben de bovenburen tegen de afspraken in toch het toilet ge bruikt. De communicatie met de bewoners is volgens van der Horst optimaal: "Bewoners kunnen te recht bij de adviesgroep en de be wonerscommissie. Bovendien is er elke dag van negen tot tien uur 's ochtends spreekuur in de bouw keet. Voor rust en een kop koffie is de Meidoorn 1a elke dag open. Als bewoners schade lijden, moeten ze deze melden bij de uitvoerders. Als bewoners recht blijken te heb ben op een vergoeding, zal Ves tia die zeker uitbetalen," Van der Horst benadrukte tenslotte sterk dat de aanpassingen in de wonin gen niet gespaard gaan met een huurverhoging. Bovendien wordt de reguliere huurverhoging voor één jaar overgeslagen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens een eerder bezoek aan de flats in de Bomenbuurt, toonde het college van burgemeester en wethouders niets dan lof over de werkzaamheden die uitgevoerd worden in opdracht van Vestia. Een aantal bewoners heeft echter een groot aantal klachten over de verbouwing. Vestia erkent dat er een aantal zaken mis zijn gegaan, maar benadrukt dat de service en communicatie met de bewoners opti maal is. Door Niels Raas Belangrijkste spreekbuis van de kritiek op Vestia is mevrouw Gar cia, woonachtig in de Esdoornflat. Er zijn volgens haar een groot aantal gebreken bij de nieuw aangebrachte elementen in de woningen. "Als er vuil op de anti slip tegels komt die in de douche liggen, is het er zelfs met hard schrobben nauwelijks af te krij gen," aldus Garcia. Zij is echter wel van mening dat het eindresultaat er mooi komt uit te zien. De ver bouwing die officieel op drie sep tember begonnen is en waarvan het eind nog niet in zicht is, duurt echter veel te lang. De flat had of ficieel eind februari klaar moeten zijn. "Voor het ophangen van zes keukenkastjes en het vervangen van een paar tegels hebben de mensen zes weken in de ellende moeten zitten. Bovendien wordt niet alles in één keer afgemaakt. Ik heb nu wel ventilatieschachten voor de douche en het toilet, maar geen ventilatoren. Ik kreeg te ho ren dat ik het raam maar open moest zetten. Na verloop van tijd kwam er echter ook nog eens vet uit de schachten zetten," aldus Garcia. Ook is er ergernis over het betalen van schoonmaakkosten terwijl er helemaal niet schoonge maakt wordt. Waterschade De Esdoornflat wordt speciaal ge schikt gemaakt voor senioren. Tij dens de werkzaamheden, wordt er echter te weinig rekening ge houden met zieke mensen. "In het trappenhuis is pas recentelijk de vloer gestort, er lag maanden- Voor mensen met een rollator of rolstoel is het moeilijk thuiskomen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 26