mi EENSGEZINDHEID ÉN FELLE DISCUSSIES BIJ DEBAT OVER RELIGIE HORROR FILMAVOND ZONDAGMIDDAGCONCERT SUZE CRAMER FEEST MET VEDJ PAASHAAS DEBAT OVER DILEMMA'S IN DE ZORG MET HELEEN DUPUIS NIEUWERKERKSE SCHOLIEREN KNOTTEN WILGEN r «HM NIEUWERKERK WERKT AAN MILIEU BERT VISSCHER IN DE VOORVERKOOP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 maart 2008 pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel - De stichting VEDJ (Voor en door jongeren) hield donderdag 20 maart, in samenwerking met de volle evangelische gemeente Het Kruispunt, een debat met als onderwerp 'Let's talk about religie'. De avond was een initiatief van de stichting VEDJ die jong en oud de kans wilde geven met elkaar te discussiëren over religie om zo meer begrip voor eikaars standpunten te krijgen. Volgens bestuurslid Melissa van Gelderen was het lastig een datum te vinden waarop ieder een beschikbaar was. "Het is toevallig dat deze discussie op de donder dag voor Pasen gehouden wordt. Het was de enige dag dat iedereen een gaatje in de drukke agenda had." ellende is omdat de mensen God hebben verlaten. Door Marlonneke Willemsen Oorlogen en ellende De avond werd geopend door de voorganger van het Kruispunt Leen Koster en Jung Terwijn van Stichting Vedj aan de hand van vijf ingezonden vragen, die werden beantwoord door Leen Koster. Hierna begon de eigenlijke discus sie. De aanwezigen werden opge deeld in twee groepen. Een grote groep gelovigen en een kleinere groep mensen die niet actief tot een bepaalde godsdienst beho ren. Er werden acht verschillende stellingen behandeld. De discus sie werd geleid door VVD-raadslid Nick Rockx en per stelling werd zo'n tien minuten uitgetrokken. Bij een aantal stellingen was ieder een het met elkaar eens. Zo vond iedereen datje niet iemand anders jouw geloof moet opdringen en dat vloeken vaak uit gewoonte ge beurt. Over andere stellingen werd juist erg fel gediscussieerd. Een van deze stellingen was 'Tegen de Bijbel is niets in te brengen'. Volgens een aantal leden van de groep gelovigen klopt deze stel ling, omdat de Bijbel geschreven is door God en volgens voorganger Koster kan dit worden bewezen door het feit dat er dingen, die nu gebeuren, al in de Bijbel be schreven worden. Als voorbeeld noemde hij dat er in de Bijbel staat dat er één Europa komt en dat er een gezamenlijk leger komt. De re actie hierop uit de zaal was: "Er is helemaal niet één leger. Door ver schil in godsdienst ontstaan vaak juist veel oorlogen en ellende". Dit werd verdedigd met de stelling dat iemand die haat en doodt geen echte christen is en dat er zoveel Eenzijdig Een andere stelling die een hevige, en voor sommigen schokkende, dis cussie veroorzaakte was 'Homofilie is een ziekte'. Binnen de groep ge lovigen waren enkele aanwezigen die 'door God genezen waren van deze ziekte'. Deze 'ziekte' zou zijn veroorzaakt door problemen in hun jeugd. Hier werd door de an dere groep fel op gereageerd: "Er zijn ook mensen uit harmonieuze gezinnen die homo of lesbisch zijn en mensen met deze gevoelens zijn geen uitzonderingen, maar het is een aanzienlijk deel van de bevolking." Per e-mail was er van te voren vanuit de homobeweging veel ge ageerd op deze stelling, maar er was van deze groep niemand aan wezig om hierop te reageren. De homobeweging heeft aangegeven open te staan voor een aparte dis cussieavond over dit onderwerp. Op sommige punten was de discus sie erg eenzijdig. Omdat op elke stelling eerst werd gereageerd door voorganger Koster, was er een verschil in de voorkennis van beide groepen. Daarnaast was de Voorganger Koster (rechts) reageerde steeds als eerste op de stelling. groep gelovigen groter dan de an dere groep. Hierdoor ontstond er een beetje een 'David versus Golia- theffect', waarbij in dit geval 'het kleintje' niet als overwinnaar uit de strijd kwam. Uiteindelijk bleek het erg moeilijk om op de stellin gen een antwoord te vinden waar iedereen het mee eens was. Er is dus nog genoeg stof overgebleven voor verdere discussieavonden. Wellicht komen er dan meer men sen op af, zodat het debat meer in balans is. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vedj organiseert voor vrijdag 28 maart om 20.30 uur in Con Musica, twee de gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk, een Horror Filma vond met de vertoning van de film 'The Others'. De toegang bedraagt 2,50 euro, inclusief popcorn. Zaal open om 20.15 uur. Voor meer informatie: jung.vedj@ gmail.com of 06-38787180. larin Nieuwerkerk aan den IJssel - "Hoe kunnen wij zelf bijdrage n aan een beter milieu?" Het antwoord volgt misschien op de klimaatmanifestatie die wordt k georganiseerd door de Protes tantse Gemeente Nieuwerkerk voor zaterdag 29 maart om 19.30 uur in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. Poli tieke partijen en andere organi saties zullen laten zien dat het milieu voor hen een zorg is. Be zoekers krijgen handzame tips voor verbeteringen in de eigen omgeving. De manifestatie start met de film 'Een ongemakkelijke waarheid' van oud-vice-president Al Gore van de VS. Tijdens een zogenaamd 'Lagerhuis-debat' kan iedereen het woord nemen. Voor informatie kan men terecht bij de stands van diverse organi saties en politieke partijen en in het 'Klimaatcafé' kan nagepraat worden. Voor meer informatie: 0180-316403 of lex.soeteman@ xs4all.nl. een maatschappelijk debat waar bovengenoemde vragen worden voorgelegd aan dr. Heieen Dupuis, hoogleraar medische ethiek aan de universiteit van Leiden en in 1976 gepromoveerd in de theologie op 'normen en waarden in de genees kunde'. Na een korte voordracht is er ruimte voor vragen en debat. Het debat wordt geleid door Daan de Neef. Voor meer informatie: 0180-316201 of 06-24633047. nen. de Fsdi- een de aan- het iam- veel lats- flat Nieuwerkerk aan den IJssel - Afgelopen maandag, tweede paasdag, had de Paashaas van de Vedj al vroeg 150 eieren verstopt in het Essepark. Ondanks het slechte weer kwamen toch nog ongeveer 50 kinderen op dit evenement af. Na het vinden van de eieren konden de kinderen de eieren verven. Veel kinderen wilden ook nog graag op de foto met de Paashaas. oei- rol- n is een 3d," ken om- cen- eeft 3UW ma- val- oog Je re Nieuwerkerk aan den IJssel - Met welke dilemma's worstelen artsen? Welke problemen ondervinden patiënten? Hoe om te gaan met essentiële vraagstukken omtrent leven en dood? Deze vragen, die zich allemaal rondom de medische ethiek concentreren, lijken vaak ver weg, maar komen voor ieder een op een moment dichtbij. Voor woensdag 16 april om 20.00 uur organiseert de openbare bi bliotheek aan het Raadhuisplein :wo- der ;din- :r uit nans n de ge- t de lorst te- be is er mr 's auw- fie is Als eten ders. heb- Ves- i der sterk onin- een /ordt voor Regio - Het Isala Theater in Capelle aan den IJssel is trots om Bert Vis- scher in september vier keer in het Isala Theater te verwelkomen. Kaarten voor de voorstelling 'Stof te jongens' op woensdag 17 of donderdag 18 september zijn nu al te koop. De andere twee voor stellingen worden verkocht in het nieuwe seizoen. Kaarten kunnen vanaf zaterdag 29 maart gekocht worden vanaf 10.00 uur bij het bespreekbureau van het Isala The ater. Maximaal vier kaarten per persoon. De kaarten kunnen niet telefonisch of via internet besteld worden. Aanvang 20.15 uurtoe gang 25 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wet houder Siem van Loon helpt scho lieren uit de groepen 5 en 6 van basisschool De Wingerd donder dag 27 maart bij het knotten van wilgen aan de Oostringdijk, achter kerkgebouw 'De Bron'. De Wingerd is niet de enige basis school die aan de buitenles 'Mens en geriefhout' van organisator Watersnip Natuuractiviteiten uit Reeuwijk meedoet. Ook leerlingen van de Montessori-, Elim-, Gideon-, Rehoboth- en Prins Willem Alexan- derschool gaan later op deze dag en de volgende dag met pistool zaagjes, driehoekszagen, jirizagen, takkenscharen en knotladdertjes aan de slag. Wilgen worden in Nieuwerkerk aan den IJssel eens in de twee jaar geknot om hun kenmerkende vorm goed te behouden. De afge zaagde takken worden gebundeld tot stevige takkenbossen, die als oeverbeschoeiing gebruikt kun nen worden. De medewerkers van de Watersnip leren de kinderen ter plekke welke toepassingen er nog meer denkbaar zijn voor dit hout. Watersnip Natuuractiviteiten ver zorgt meer dan twintig jaar natuur- en milieueducatie buitenlessen voor basisscholen in het Groene Hart. Voor het creëren van betrok kenheid bij natuur en milieu vindt deze organisatie het overdragen van kennis alleen niet voldoende. Door ruiken, voelen en soms ook proeven willen zij kinderen de na tuur en milieu in hun eigen omge ving laten ervaren. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van haar 35-jarig bestaan organiseert de Muziekschool in het TVO College aan de Kamer- lingh Onnnesstraat 4 voor zondag 13 april om 15.00 uur een zondag middagconcert, waar Suze Cramer een optreden zal verzorgen met haar programma Belle Epoque. Suze kreeg haar eerste muziek lessen op de muziekschool. Sinds twee jaar werkt ze aan haar eigen programma's waarin ze haar pas sie voor het Franse en Nederlandse chanson combineert met haar ei gen composities en die van haar Suze Cramer. muzikanten. Zaal open om 14.30 uur. De toegang bedraagt 6,- euro voor volwassenen, 3,- euro voor kinderen en de maximumprijs voor gezinnen is 12,- euro. Prijs inclu sief concumptie. Houders van de Rotterdampas betalen 4,30 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Pianoworkshop aan de Kerklaan, bij de Muziekschool van 13.30 tot 16.30 uur en aan de zaal. Het volgende zondagmiddagcon cert vindt plaats op zondag 25 mei met het Rotterdams Saxofoon kwartet met Tom de Vette.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27