MANNENKOOR 'DE VERENIGDE ZANGERS' BIJ SING-IN EUROPA KINDERHULP KERKIAAN FLEURT OP OP BOOMFEESTDAG m f KINDERTHEATER MIMI RICHI IN HET ISALA THEATER REGIONALE JONGE HONDENDAG NIEUWERKTRK- - Mimi Richi pagina 28 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 maart 2008 Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat wordt zondag 30 maart een Sing-ln gehouden. Het christelijk mannenkoor 'De Ver enigde Zangers' verleent mede werking aan deze happening. Het koor telt ruim honderd leden, is opgericht in 1937 en zingt het geestelijke lied in al zijn nuances, facetten en talen, klassieke liede ren van grote componisten, popu laire liederen uit opera's, musicals, films en negrospirituals. Dirigent van het koor is John Bak ker; organist/pianist is Lennart Morée. Dominee Robbemond voorziet het optreden van man nenkoor en de samenzang van ver bindende teksten. De organist is André de Jager. De Sing-ln begint om 17.00 uur (sa menzang vanaf 16.50 uur), ieder een is welkom. Regio - Na het succesvolle 'Paper World', met het grootste papierge vecht ooit, komt Mimi Richi nu met een nieuwe show naar Nederland. Het creatieve clowngezelschap, af komstig uit Oekraïne, laat 29 maart in het Isala Theater in Capelle aan den IJssel zien wat er allemaal met plastic mogelijk is. De voorstelling 'Plastic Fantastic', die geschikt is voor kinderen vanaf 5 jaar, belooft een rare mix te worden van clownerie en filosofie, waarin een wereld van cel lofaan wordt gecreëerd. Aanvang 19.30 uur, toegang 20,70, kinderen tot 14 jaar: 16,70 Foto: Ron Scharis. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nationale Boomfeest dag werd de dagen voorafgaand aan 19 maart overspoeld met vra gen of deze feestelijke dag met oog op de slechte weersvoorspel lingen wel doorgang kon krijgen. In Nieuwerkerk brak op het mo ment van de activiteit de lucht tussen twee maartse buien open, waardoor de leerlingen van Ba sisschool de Terp de perfecte om standigheden hadden om de bo men te planten. Binnen een half uur stonden dan ook alle 22 bo men aan de Kerklaan in de aarde. Om 10.00 uur verwelkomde wet houder Siem van Loon de dertig leerlingen en vertelde hen over het belang van bomen in Nieu werkerk. De leerlingen waren tij dens de lessen vooraf goed voor bereid en wisten al dat bomen in woonwijken ertoe bijdragen dat iedereen zich gezonder en lek- Dankzij een breuk in de maartse buien, was de klus in een half uur geklaard. kerder voelt. Bomen hebben een economisch en sociaal belang: groene, boomrijke wijken maken Wethouder Siem van Loon zet een boom op met leerlingen van basisschool de Terp. dat mensen meer contact met el kaar hebben en dat men er graag woont. Ook ecologisch zijn ze be langrijk omdat bomen bijdragen aan een schone lucht. Na deze woorden van de wethouder was het tijd om aan de slag te gaan. Gretig pakten de leerlingen de spades en renden op de bomen af. Wethouder van Loon hielp de kinderen een handje. De leer lingen hielden goed in de gaten waar ze 'hun' bomen planten. "Wij hebben een boom gepland bij huisnummer 52. We vinden dit heel leuk om te doen," vertel den Mandy en Sanne enthousiast. Wellicht kunnen ze later hun ei gen kinderen de boom laten zien die ze op deze dag in de grond hebben gezet. Een bewoonster van de Kerklaan kwam naar bui ten en genoot van het aanzicht van de lijsterbessen in de straat. "Het was het afgelopen jaar door de renovatiewerkzaamheden ook zo kaal hier in de straat." Nadat het fietspad was aangeveegd en de spades waren ingeleverd ver- Regio - Voor slechts 18 dagen per jaar in de zomer vraagt Europa Kinderhulp wat extra aandacht, warmte en zorg. Één bordje meer aan tafel, drie maaltijden per dag zijn soms al heel bijzonder, en ge wone dingen doen als boodschap pen, spelletjes, koekjes bakken, buiten spelen of misschien zelfs een dagje strand of zwembad. Voor wie dit wil en kan bestaat de mogelijkheid deze zomer een kans arm kind als Nabila uit Frankrijk in huis te nemen. Ziekte, werkeloos heid, emotionele verwaarlozing, drankmisbruik en gebroken ge zinnen zijn doorgaans de redenen waarom deze kinderen er even tus senuit moeten. De fotoboeken van ieder jaar worden gekoesterd.... De kinderen zien dat er ook nog een andere wereld bestaat. Stichting Europa Kinderhulp be staat al meer dan 45 jaar en het is nog steeds nodig om kinderen dé vakantie van hun leven te geven. Voor de eigen kinderen een verrij king om te ervaren dat niet alles zo vanzelfsprekend is. De Stichting werkt vanuit regio's met goed getrainde, vrijwillige, medewerkers. De mensen die zich aanmelden worden goed bege leid, zowel vóór als tijdens de va kantieperiode. ledereen kan zich aanmelden, ook ouderen tot 70 jaar of alleenstaanden. Het eerste jaar mogen de gastkinderen mee op vakantie binnen Nederland, daarna ook naar het buitenland. Europa Kinderhulp Regio ZH ont vangt jaarlijks ongeveer 400 kin deren en de data waarop de kinde ren op vakantie komen zijn: Franse kinderen van 2 juli tot en met 23 juli, van 6 juli tot en met 24 juli of van 19 juli tot en met 9 augustus; Duitse kinderen van 21 juli tot en met 7 augustus, van 28 juli tot en met 16 augustus; Nederlandse kinderen, onder meer uit kinder tehuizen van 21 juli tot en met 8 augustus; Engelse kinderen van 25 juli tot en met 12 augustus en Bos nische kinderen van 28 juli tot en met 15 augustus. De kinderen zijn tussen de 5 en 12 jaar. Het kind mag meerdere jaren blijven komen. Tussentijds kann men contact onderhouden met het gastkind, cadeautjes sturen, brie ven schrijven, bellen of e-mailen. Enthousiast geworden? Voor meer informatie en/of aanmelden: www.europakinderhulp.nl of re giomedewerker Ben van der Lem 0180-320379. Gouda - Kringgroep Gouda en omstreken houdt zondag 30 maart een Jonge Hondendag op haar terrein aan de Provinciale weg 2 (vlakbij de Julianasluizen). Kringgroep Gouda is onderdeel van de landelijke ras vereniging voor Duitse Herdershonden. Op deze Jonge Hondendag, die om 9.30 begint, staat dit ras dan ook centraal, ledereen met een jonge Duitse Herder met stamboom kan deelnemen. wjigj? -« - at-*- - Tijdens een Jonge Hondendag wordt voornamelijk gekeken naar hoe de jonge hond gebouwd en in welke mate de bouw de rasstan daard benaderd. Er zijn drie cate gorieën: de babyklasse voor reuen en teven van 4 tot 6 maanden en de puppyklassen reuen en teven van 6 tot 9 en van 9 tot 12 maanden Tussen de ochtend- en middagses sie kunnen alle deelnemers mee doen aan een workshop Puppybe hendigheid. Voor meer informatie: www.kg-gouda.com.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 28