Gemeente Zevenhuizen-Moer ktaMëilfei Feestelijke slofliijeeiiltonist 'AlvaLsdieiden, goed bezig!' m\m Ruimtelijke Ordening RAAD EN COMMISSIES BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKEVI MG ÖM NI 1WW Aanvragen bouwvergunning Bouwvergunningen: Sloopvergunningen Vrijstelling bestemmingsplan Vrijstelling bestemmingsplan Hart van Holland 26 maart 2008 WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPF.fF Ni se. Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: geme Besluiten gemeenteraad op dinsdag 18 maart 2008 VragenuurDe heer Oosterhoff stelt vragen over een hennepkwekerij die is "opgerold" in het pand op de hoek van de Moerka- pelse Zijde - Dorpsstraat te Moerkapelle. Hij vraagt om een structurele verbetering van deze plek. Te denken valt hierbij aan woningbouw. De heer Freeke stelt vragen over het mogelijk verdwijnen per 1.1.2009 van de bibliotheekbus in Moerkapelle. Besloten wordt om namens de raad een brief te zenden aan probiblio. Vaststellen van het Beleidsplan WMO 2008-2011. Prestatieafspraken 2008-2010 met Woon- partners Midden-Holland. Instemmen met de partiële wijziging van de gemeenschappelijke regeling Recreatie schap Rottemeren. Vaststellen van de jaarrekening 2006 en het goedkeuren van de begroting 2008 van de Scholengroep Holland. Beschikbaar stellen van een krediet voor de aankoop van het pand/perceel Dorpsstraat 85 te Zevenhuizen. Beschikbaar stellen van een krediet voor het actualiseren van de beheerplannen. Vaststellen van de Planning en Controlcy- clus 2008. Vaststellen van de Startnotitie bestem mingsplan Zuidpias Het Nieuwe Midden. Overleggen door de dorpshuizen Swanla en Op Moer van een accountants-verklaring. Vergaderschema Commissie I Commissie H Raad 7 april 2008 8 april 2008 22 april 2008 De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zeven huizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de ver gadering aan te melden bij de raadsgrifïier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. De complete agenda inzien In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commissies I en n inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek inge richt met gemeentelijke informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeentelijke website. Op 19 maart 2008 namen de verantwoorde lijke wethouders uit de regio Midden-Holland en Rijnstreek en de directeur van Cyclus afscheid van Bas de Bij, de mascotte van de voorlichtingscampagne 'Afvalscheiden, goed bezig!'. Bovendien namen ze deel aan een levendig én scherp debat over afvalscheiding, onder leiding van Wouke van Scherrenburg. Zo sloten zij na driejaar het project af waar binnen allerlei maatregelen zijn genomen om het afvalscheidingspercentage in de regio te verbeteren. Tijdens het Goed bezigdebat voelde Wouke van Scherrenburg de genodigden aan de tand. Zo vroeg zij Cyclus-directeur Mensing of hij tevreden is met de behaalde resultaten. Mensing: "Voor u staat een blij mens. We heb ben misschien niet het streefpercentage van 56% behaald, maar we hebben wel met 16 gemeenten samen een regiobrede campagne gevoerd die door alle gemeenten afzonderlijk nooit van de grond gekomen zou zijn." Afval scheiden gemakkelijker Van Scherrenburg vroeg een aantal genodig den naar concrete verbetermaatregelen die de afgelopen tijd zijn genomen. Wethouder Groen in 't Wout van de gemeente Alphen aan den Rijn vertelde over de invoering van minicontainers voor papier in een deel van zijn gemeente: "Het resultaat is verbluffend. De hoeveelheid ingezameld papier is ver boven verwachting!" In Schoonhoven zijn de duobakken vervangen door twee aparte mini- containers. Evelyn Dirkx van de gemeente ver telt: "De scheidingsresultaten zijn veel beter sinds we de duobakken hebben afgeschaft en er twee aparte voor in de plaats hebben ge kregen." Communicatieadviseur Suzanne de Vries van de gemeente Gouda kijkt tevreden terug op de campagne met Bas de Bij. "Samen met Cyclus hebben we ons echt ingezet voor de campagne. Bijvoorbeeld met een speciale locatie voor de prijsuitreikingen met Bas de Bij en het plaatsen van artikelen op onze website en in de huis-aan-huisbladen." Toekomstplannen Ook vroeg Van Scherrenburg de debaters wat er op het gebied van afvalscheiding nog staat te gebeuren na het project Wethouder Kas- teleijn van de gemeente Gouda: "Wij willen meer ondergrondse containers gaan plaat sen, blijven communiceren en zelf het goede voorbeeld geven, met name aan jongeren. Voor mij heeft dit echt prioriteit." Wethouder Vink van de gemeente Jacobswoude: "Wij wil len het afvalbrengstation dat wij samen met de gemeente Nieuwkoop en Cyclus hebben ingericht verder optimaliseren voor onze bur gers." Wethouder Brouwer van de gemeente Nieuwkoop tot slot: "Wij hebben een relatief groot buitengebied waar papierinzameling lastig is. Wij willen hier een oplossing voor verzinnen. Uiteraard maken we daarbij cBdum. graag gebruik van de kennis en expertise van Cyclus." Heeft Cyclus ook nog toekomst plannen, wilde Van Scherrenburg tot slot weten. Mensing: "We hebben afgelopen jaar een proef gedaan met het gescheiden inzamelen van plastic. Daarnaast zoeken we uit of na-scheiding minder belastend is voor het milieu. Na-scheiding betekent dat al het afval wordt opgehaald en later in een fabriek wordt gescheiden in verschillende fracties. Een andere belangrijke ontwikkeling is de invoering van ons nieuwe logistieke concept Zo zamelen we efficiënter in en maken onze voertuigen minder kilometers. Wat natuur lijk milieuwinst oplevert." Afscheid Bas de Bij Na het debat namen alle genodigden afscheid van Bas de Bij, die achterop een inzamelvoer- tuig de feestelijke slotbijeenkomst verliet Bas de Bij speelde de hoofdrol tijdens de regionale voorlichtingscampagne 'Afvalscheiden, goed bezig!', die onderdeel uitmaakte van het project. Overigens is het project nog niet hele maal ten einde. In april en mei verschijnt de eindrapportageDan wordt duidelijk in hoe verre de inwoners de maatregelen gewaar deerd hebben en of een en ander heeft geleid tot een beter afvalscheidingspercentage. Cyclus Cyclus is een gespecialiseerd bedrijf op het gebied van integraal beheer van de openbare ruimte en afvalbeheer. De volgende gemeen ten zijn aandeelhouders: Alphen aan den Rijn, Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Jacobswoude, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk aan den Ifssel, Nieuwkoop, Ouderkerk, Reeuwijk, Rijnwoude, Schoonhoven, Vlist Waddinxveen, Zevenhuizen-Moerkapelle. Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunning te verlenen aan: lions Club Zevenhuizen voor het houden van een "Voorjaarsconcert" op vrijdag 11 april 2008 van 19.00 uur tot 01.00 uur in de Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat 174 te Zevenhuizen. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij respectie velijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermij n bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbe treffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondis sementsrechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag. In de periode van 13/3/2008 t/m 20/3/2008 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Westland27,2751 EL Moerkapelle, vergroten woning achterzijde (BL/2008/0013) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 14/3/2008 Herenweg44,2751 DB Moerkapelle, bouw tuinbouwkas(BR/2006/0006): Verzonden: 19/3/2008 nabij Rottekade2 2761EA Zevenhuizen, restaureren sluis (BR/2007/0082); Julianastraat3,2751GC Moerkapelle, vergroten woning (BL/2008/0009); Ambachtsingel39,2761 LX Zevenhuizen, veranderen keukenraam (BL/2008/0011); Van Swaanswijckstraat38,2751 XL Moerkapelle, vergroten woning (BL/2008/0008); De Fuut4,2761 SN Zevenhuizen, plaatsen dakkapel voorzijde woning (BL/2008/0010); Bredeweg158,2761KC Zevenhuizen, nieuwbouw woning (Bl/2008/0005); Verzonden: 13/3/2008 Dorpsstraat40,2761AEZevenhuizen, slopen van de woning (SA/2008/0005) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecl it bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 'sGravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen" voor het plaatsen van een dakkapel op de voor- en achterzijde van de woning op het perceel De Fazant25 te Zevenhuizen. Her ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 27 maart 2008 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze monde ling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637733. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de geldende bestemmingsplannen 'Landelijk Gebied 1990' en 'Swanla' voor het oprichten van 30 appartementen op het perceel gelegen aan Ambachtsingel te Zevenhuizen. Het ont werpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf donderdag 27 maart 2008 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze monde ling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637728. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8 30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm 112 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids Politie 0900-8844 voor overige informatie Brandweer 0172-550550

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4