5 MEI BEVRIJDINGSDAG: VRIJHEID MAAK JE MET ELKAAR IN THE VALLEY OF ELAH EN THE KITE RUNNER IN FILMHUIS lindhout ia 't V/etd keukens Leendert van Reeuwijk Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd Leendert van Reeuwijk OMGAAN MET WERKSTRESS 44.000 exemplaren organisatie van lokale nieuwsmedia «sirffP Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 26 maart 2008 pagina 5 Een uniek mens is heengegaan. Nu zijn we verbijsterd en bedroefd, Maar hij zal altijd bij ons blijven door de onuitwisbare indruk die hij achterlaat. Overal en altijd. Toch nog onverwacht is van ons heengegaan mijn maatje, onze pa en opa „De lordd" ome Leen 7 augustus 1936 118 maart 2008 Bep van Reeuwijk-van der Windt Monique en Arie Tessa Gijs Bert en Doreen Nils Liz Annemarie Kruisweg 9, 2665 HA Bleiswijk De begravenis heeft inmiddels plaatsgevonden. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect Kantoor: Boekweitakker 1 2743 DL Waddinxveen DAG EN NACHT DIRECTE HULP NA OVERLIJDEN TEL. 0180-328094 Rouwcentrum "Zevenhuizen" Zuidplasweg 3, Zevenhuizen Rouwcentrum "Westhage" Akkerweg 84, Moerkapelle Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk Jeanne Matze-Koch Uitvaartverzorging 'Of van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Met verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van oprichter van Transportbedrijf de Lordd. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe met het verwerken van dit verlies. Personeel Transportbedrijf de Lordd 5 Mei is Bevrijdingsdag. Een dag waarop niet alleen de slachtoffers van de tweede Wereldoorlog wor den herdacht, maar ook die van oorlogen over de hele wereld. Het thema van 2008 is 'Solidariteit, de ruggengraat van vrijheid'. In de aanloop naar deze dag organi seert het Nationaal Comité 4 en 5 mei verschillende activiteiten voor jongeren. Deze maand ging een scholenpro ject van start, waarbij leerlingen van 14 tot en met 16 jaar inspire rende mensen kunnen nomineren voor de Tolerantieprijs 2008. Een competitie tussen Zuid-Hollandse scholen eindigt in een spectaculai re finale op 21 april in Rotterdam. Burgemeester Opstelten van Rot terdam reikt een spetterende prijs uit aan de winnende school. Vanaf 1 april rijdt de SolidariBus naar verschillende Zuid-Hollandse gemeenten voor een dialoog tus sen meerdere generaties over de betekenis van vrijheid. Jongeren van toen gaan hierover in gesprek met jongeren van nu. De leukste gesprekken worden beloond met een rondvlucht in het historische watervliegtuig de Catalina boven Rotterdam. Ook kunnen jonge ren op www.digitalevlam.nl de volgende zin aanvullen: "Vrijheid maak je met elkaar. Voor mij bete kent dat....". Elke vijftigste inzen der krijgt een speciale tas, de Soli- dariTas, cadeau. Jongeren worden opgeroepen van de digitale vlam een lopend vuurtje te maken. De beste inzendingen worden even eens beloond met een rondvlucht in het historische watervliegtuig de Catalina boven Rotterdam. Voor meer informatie: www.bevrijdingsdagzuid-holland.nl of www.4en5mei.nl. In het Filmhuis aan de Lethmaetstraat worden in de periode van 27 maart tot en met 2 april de vol gende films vertoond. 'In the valley of Elah' stelt regisseur Paul Haggis- over de misstanden aan de kaak die worden ver oorzaakt door de oorlog in Irak. Voormalig militair Hank Deerfield (Tommy Lee Jones), een pensiona- do zit het leger nog steeds in de genen. Zijn zoons zijn beiden militair geworden. De oudste is over leden tijdens de Golfoorlog. De wereld van Hank en zijn vrouw Joan (Susan Sarandon) wankelt als ze horen dat ook hun jongste zoon is verdwenen. Niet in Irak, maar tijdens zijn verlof in Amerika. Omdat Deerfield de zaak niet vertrouwt, gaat hij zelf op onderzoek uit. Al snel ontdekt hij dat zo wel de politie als het leger veel steken hebben la ten vallen. Bovendien heeft hij het gevoel dat de waarheid wordt achtergehouden en dat hij wordt tegengewerkt tijdens zijn zoektocht. Maar des ondanks weet hij samen met politie-inspecteur Emily Sanders (Charlize Theron) langzaam maar zeker de fatale gebeurtenissen rond zijn zoon te ontrafelen. Haggis construeerde zijn film heel doordacht. Door het lopende verhaal af te wisselen met flashbacks en wiebelende beelden uit een mobieltje laat hij ook de kijker stukje bij beetje het geheim rond de verdwenen soldaat oplossen. Dat de ontknoping desondanks hard aankomt blijft een knap kunstje van de regisseur, die een bijzondere mix maakte van drama, thriller, oorlogsfilm en maatschappe lijke aanklacht. The kite runner is de verfilming van het gelijkna mige boek van de Afghaanse auteur Khaled Hos sein! Het boek was, en is nog steeds, een inter nationaal megasucces. In Nederland land werden meer dan één miljoen exemplaren van De vliege- raar verkocht. De verfilming bleek direct na het uitbrengen een even grote kaskraker. De film gaat over een zeer hechte vriendschap tussen twee jongens die op een dag voorgoed verbroken wordt. Op latere leeftijd proberen ze hun verleden te verwerken. De film bestaat uit drie delen. Allereerst zien we de jon gens Amir en Hassan tijdens hun jeugdjaren in Afghani stan, vóór de Rus sische bezetting. Vervolgens gaat de film over het leven Amir als emigrant in de VS in de jaren tachtig. In het derde deel keert Amir terug naar Afghanistan, waar de Taliban inmiddels aan de macht is. Hij probeert er zijn vroegere vriend te helpen. Gouda - Steeds meer mensen heb ben last van stress op het werk. Voor wie daar iets aan wil doen or ganiseert GGZ Midden-Holland de cursus 'Omgaan met werkstress'. Voor de cursus die half april 2008 start zijn nog plaatsen beschik baar. Doel van deze cursus is te voorkómen dat zich bij mensen met werkstress ernstige psychische problemen ontwikkelen, welke zich soms als lichamelijke klachten gaan uiten. De cursus is bedoeld voor mensen die stress ervaren op het werk en aan het werk zijn of Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Bos koop, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289 Fax 0180-533503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur. Sluitingstermijn advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateriaal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging in Zevenhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nesselande: Elgersma Media, telefoon 0180-632289. Overige klachten: donderdag tus sen 18.00 en 20.00 uur: telefoon 0172-217615. Niets uit deze uitgave mag worden gekopieerd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. korter dan drie maanden met ziek teverlof thuis zijn en het vooruit zicht hebben weer aan de slag te gaan. De cursus bestaat uit acht bij eenkomsten en één terugkombij- eenkomst na afloop van de cursus. Het is geen therapie. Deelnemers krijgen elke bijeenkomst opdrach ten en leeswerk mee naar huis. Er kunnen maximaal 12 mensen deel nemen. De kennismakingsgesprek ken worden in deze periode ge houden. Informatie 0182-563656 of www.ggzmiddenholland.nl. 614706 Noordeinde 76c Waddinxveen tel 0182

Hart van Holland | 2008 | | pagina 5