PERZISCHE WIJSHEDEN EN HUMOR BIJ KADER ABDOLAH HET PUBLIEK BESLIST WINTERFEEST BIJ SINGEND GOETJE VOORJAARSCONCERT DE KLEINE TROMPETTER OPEN BIUARTKAMPIOENSCHAP GEEN VISSEN, WEL REIGERS OP ZEVENHUIZENSE KONINGINNEDAG RIDGE JAARUITVOERING S00TJEVISCH DIPLOMAZWEMMEN BIJ DE K00RNM0LEN I 7p\/FNHÜÏZËN-MOERKAPELLE VERGADERING PROGRAMMARAAD BCNZ TWEEDE RONDE PAREN COMPETITIE VAN START Wie heeft Simon Storck vermoord? Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 april 2008 pagina 11 Door Marianne Fortuin Zevenhuizen - In de bibliotheek werd woensdag 26 maart een schrijversavond gehouden in sa menwerking met De Zeven Muzen, de Wereldwereld en boekhandel Van Delft. Vestigingsmanager Het- tie Kolijn opende de avond met de mededeling, dat de schrijver iets later kwam; hij kon het niet vin den... Kader Abdolah verklaarde zijn vertraging door het feit dat er in Nederland zoveel Zevenhuizens zijn, en allemaal hebben ze een Dorpsstraat. Zijn humor veroverde direct de zaal. Toch was zijn met Perzische wijsheden doorspekte verhaal, hoe luchtig gebracht ook, niet onverdeeld vrolijk. jeugddromen Dit werd met name na de pauze duidelijk, toen hij op vragen uit het publiek reageerde en de ge volgen van zijn ballingschap zicht baar werden. Hij begon zijn lezing met het benoemen van zijn jeugd dromen en vertelde over zijn doof stomme vader, met wie hij een gebarentaal ontwikkelde. Door deze ervaring was hij later niet bang voor de Nederlandse taal en kon hij gaan schrijven zoals hij met zijn vader communiceerde: simpel en poëtisch. Meerdere keren liet hij blijken de Nederlandse cultuur goed te kennen. Zo gaf hij aan na aankomst in Nederland de taal te hebben geleerd via een boek van Jip en Janneke. Abdolah: "Het was wel een dik boek, 110 pagina's, niet op elke pagina tweehonderd Nederlands geleerd via Jip en Janneke. woorden. Drie jaar later had ik mijn eerste boek geschreven, de Adelaars, ook met 110 pagina's en tweehonderd woorden per pagina. Dan moest het wel goed zijn." De koran van de boodschapper Inmiddels heeft hij meerdere ver halenbundels en boeken uitge bracht. Hoewel hij in zijn jeugd de Koran de rug had toegekeerd en politiek actief werd, is bij hem na de publicatie van 'Het huis van de moskee' de behoefte ontstaan zijn wortels te onderzoeken en de Koran voor Nederlanders toegan kelijk te maken. Daartoe heeft hij zich in de profeet Mohammed als mens verdiept en de verzen van de Koran omgewerkt. Abdolah: "De Koran is niet aan één stuk te lezen, daarvoor zou je drie jaar moeten gaan zitten." Publicatie van 'De koran van de boodschapper' wordt binnenkort verwacht. De schrijversavond werd afgesloten door Truus Schipper van De Zeven Muzen, die onder andere een brief uit 'Het huis van de moskee' voor las en daarmee de link legde met de bedankjes die Abdolah kreeg: een bos tulpen, drie kaarsjes van Amnesty International ('lichtpunt jes') en een fles wijn. Capelle/Regio - In het gemeente huis van Capelle aan den IJssel wordt 23 april de negentiende openbare vergadering van de programma raad BCNZ (Bergschenhoek, Ca pelle aan den IJssel, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen- Moerkapelle) gehouden. Op de agenda staat voornamelijk het samenstellen van het voorlopige televisieadvies 2008/2009. Speciale aandacht krijgt de invulling van het ieeggevallen kanaal van Liveshop. Voorafgaand aan de vergadering geven drie aanbieders van tele visieprogramma's elk een korte presentatie. De programmaraad ad viseert, binnen de wettelijke mo gelijkheden, kabelexploitant Case- ma jaarlijks inzake de programma pakketten radio en televisie. Info: http://www.programmaraadbcnz. nl. Zevenhuizen - Bij Bridgeclub Zeven huizen isafgelopendinsdag indorps- huis Swanla de tweede ronde in de parencompetitie van start gegaan. Deze ronde bestaat uit zes avon den, waarop per paar zes keer vier spellen gespeeld worden. Er wordt in drie lijnen gespeeld. Winnaars in de A-lijn waren zijn de heren Wim van der Weerd-Ger van 't Slot met 68.40%, gevolgd door de dames Pa tricia Nieuwold-Marijke Stolker met 64.34%. Derde werden de dames Seia van der Berg-Greet Plooij met 62.38 In de B-lijn ging de winst naar het koppel Toos Blom-Truus van Kasteel met 60.42%, tweede werden Tjeu en Gerry op het Veld met 57.55% en derde de heren Ge rard van der Horst-Rob Poorter met 57.29%. In de C lijn eindigden Henk en Carolien de Koning met 57.42% op de eerste plaats, gevolgd door de dames Jannie Moonen-Anita Fraters met 55.42%; derde werden Frank en Detty Mol. Bridgeclub Ze venhuizen kan nog nieuwe leden gebruiken. Info: 010-2201427 of via j.p.gerrets@gmail.com. Moerkapelle - Biljartvereniging Moerkapelle organiseert voor de elfde keer het Open Kampioen schap Biljarten. Sinds jaren komen deelnemers uit de wijde omgeving om te strijden voor de wisselbeker en andere prijzen, ledereen van 16 jaar en ouder kan aan het biljart evenement meedoen, men hoeft geen lid te zijn van een vereniging. Er wordt gespeeld in poulevorm, Zevenhuizen - Theatergroep Pol derromance brengt op vrijdag 4 en zaterdag 5 april de interactieve misdaadcomedie De Sterfgenaam op de planken. Simon Starck is oud, rijk en ziek maar ook zeer tiranniek. Hij laat zijn familie tijdens een hevige on weersavond naar zijn afgelegen landhuis komen. Hij kondigt aan de volgende dag een nieuw testament te tekenen met daarin het kost bare plan zichzelf te laten klonen. Zevenhuizen - In dorpshuis Swan la werd voor afgelopen zondag door viswijvenkoor Sootjevisch de jaaruitvoering georganiseerd voor familie, vrienden, donateurs en andere belangstellenden. Het repertoire was gevarieerd en be vatte zowel feestnummers als luisterliedjes. Het zorgde voor een eigen tussenspel, door als countrygroep op te treden tussen de optredens van het koor door. Ook de dirigent liet, samen met twee gastzangeressen, zijn stem horen. De nummers van het koor waren behalve goed om naar te luisten, óók leuk om naar te kij ken door de acteerlessen die ge volgd waren. Zevenhuizen - In tegenstelling tot wat eerder door het Oranjecomité werd aangekondigd, zal viswijvenkoor Sootjevisch geen eigen optreden verzorgen tijdens de viering van Koninginnedag. Wel zullen de zingende dames in gepaste kledij meewerken aan de aubade die de kinderen van Zevenhuizen 's ochtends aan de vertegenwoordiger van de Koningin (de burgemeester) brengen. Naar een alternatief voor Sootjevisch in de pro grammering wordt gezocht. Hoewel er na de aubade geen vis op het podium zal verschijnen, J zullen er wel reigers landen in dé*''* Zevenhuizen. Het Oranjecomité Zevenhuizen meldt met trost dat het erin geslaagd is om de Haag- se band De Règahs te strikken voor een optreden op het po- €L| j||j jSL dium bij supermarkt C1000. Deze muziekgroep, die onlangs te zien was in het Tv-programma De we- reld draait door, brengt een zeer bijzondere vorm van muziek. De Règahs spelen Spaanse flamen- comuziek, maar de teksten zijn in onvervalst plat Haags. Een combi natie dus van de Spaanse flamin go en de Haagse ooievaar. Van daar de verwijzing naar de reiger in de naam De Règahs. "Hopelijk nemen de muzikanten van deze hetgeen inhoudt dat elke speler minimaal vier partijen speelt, ver deeld over twee avonden. Ook de tweede ronde wordt er in poules gespeeld zodat er uiteindelijk acht spelers overblijven voor de finale avond. Alle wedstrijden worden ge speeld in de biljartzaal van 'Het Wa pen van Moerkapelle'. Aanmelden kan tot vrijdag 4 april: md3004@ planet.nl of 079-5932722. Wat daarna overblijft van zijn ver mogen erft hijzelf als de nieuwe Si mon Starck en niet, zoals het oude testament vermeldt, de familie en het personeel. Die nacht wordt Simon om het leven gebracht, le dereen in het huis is verdacht. Uit de verdachten kiest het publiek in de pauze na het eerste bedrijf de moordenaar. In het tweede bedrijf wordt de meest gekozen verdach te in de kraag gegrepen. Aanvang 20.15 uur, toegang 10 euro. groep ook genoegen met een ge bakken visje, want dat zal er op Koninginnedag wel te koop zijn in Zevenhuizen. Nadere gege vens over aanvangstijden zal het Oranjecomité later verstrekken", aldus een van de leden van het comité. Zevenhuizen- In winterse sferen werd zondag 30 maart de jaarli jkse feestmiddag van theaterkoor Singend Goetje gehouden. Het koor trad in 'blokjes' op voor fami lieleden, vrienden en donateurs. Zo hoorden de aanwezigen liedjes in de thema's 'goud van oud', 'win ter' en 'internationaal'. Het combo van accordeon en dwarsfluit ver zorgde een instrumentaal inter mezzo. Met een buffet van wintersoepen en pannenkoeken werd de middag afgesloten. Voor meer informatie: www.sin- gendgoetje.nl Het combo kan versterking gebrui ken van een fluit, accordeon of gi taar. De repetities zijn op maanda gavond van 20.00 tot 22.00 uur in dorpshuis Swanla. Zevenhuizen - Bij zwembad De Koornmolen is onlangs gezwom men voor de diverse diploma's. De geslaagde kandidaten zijn: A- diploma: Joep van Straalen, Julia Slooijen, Nanne van der Wege, Sarah Kuperus, Julia van Ooijen, Laura Eilander, Giovanni Land- cel, Lloyd Martens, Berber Bak ker, Jennifer Springvloed, Wesley Oversloot en Faye McGillary. B-diploma: Lloyd Brouwer, Max Lamens, Tess Spruit, Miranda Bos, Britt van der Knaap, Stan van der Knaap, Marten Soer, Olaf van Oos terhout, Kim de Haan, Jennifer Schaus, Noa Schollaart en Damon van der Slik. Muziekvereniging De Kleine Trompetter gaf vorige week haar jaarlijkse voorjaarsconcert. Tijdens dit concert presenteert de gehele muziekvereniging zich. Het openingsnummer en de afsluiting werden gezamen lijk uitgevoerd. Daartussen wis selden de verschillende groepen zich af: harmonieorkest, oplei dingsorkest, Afslag 9, slagwerk- kids en de samenspelgroep. On danks dat de samenspelgroep bestaat uit muzikanten die nog maar een half jaar spelen lieten zij al erg leuke stukken horen. De slagwerkers voerden tijdens het spelen ook wat show op. De gehele avond stond in het teken van film. Tijdens de verschil lende muziekstukken werden beelden vertoond uit de betref fende film. Het harmonieorkest bracht onder andere muziek uit Scarborough fair, gezongen door Madeleine Boertje en, verrassend, door dirigent Karei Jongerling.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 11