XANDER VAN K00TEN WINT STUDIEREIS NAAR DUITSLAND Waddinxvener WSE START KNVB-PR0JECT ONTMOETINGSOCHTENDEN VOOR VROUWEN UIT VERSCHILLENDE CULTUREN Waddinxveen leeft! WAD Dl N X V ËN~1 KERKDIENSTEN ZONDAG 6 APRIL CONCORDIA 110 JAAR BINGO BONNEN- EN PRIJZENAV0ND in het nieuws... |p0 4 KLAVERJASSEN BINGO IN BOOG CURSUS KLEUTERMUZIEK CURSUS JEUGDVISSEN pagina 14 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 april 2008 Waddinxveen Ger. Kerk 9.30 uur ds. R. Kelder en 16.30 uur ds. A.S. van de Lugt. Ontmoetingskerk Groensvoorde 9.30 uur ds. H.G. van Viegen. Immanuelkerk Pr. Beatrixlaan 10.00 uur mw. N. van Andel. Rank Coenecoopcollege 10.00 uur ds. W.G. v.d. Top en 18.30 uuur G.J. van Beek. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden- Holland (DAM), (Groene Hart Ziekenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - Muziekvereniging Concordia neemt de toehoorders op vrijdag 4 april vanaf 20.00 uur tijdens het lustrumconcert in de Ontmoetingskerk mee op een mu zikale reis door de tijd. Naast het optreden van het harmonieorkest van Concordia, van opleidingsor kest C Akkoord en van Excelsior Boskoop verzorgt Jazzdans- en turnvereniging ook een aantal optredens. Concordia bestaat dit jaar 110 jaar en C Akkoord 10 jaar. Zowel voor, als na de pauze, wordt een grote diversiteit aan muziek werken ten gehore gebracht door de diverse orkesten, waarna een gezamenlijk slot zal volgen. Zaal open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Kaarten zijn ver krijgbaar op 0182-616297 of aan de zaal. Waddinxveen - In wijkgebouw Zon nig Zuid aan de Victorstraat wordt voor dinsdag 8 april om 20.00 uur een bingoavond georganiseerd. De prijzen bestaan onder meer uit cadeaubonnen van diverse winkels in de gemeente. Er worden tien rondes gespeeld. In Waddinxveen is iedere week van alles te beleven. Niet alle onderwerpen halen de krant. In deze rubriek laten we u kennismaken met een bijzondere 'Waddinxvener in het nieuws'. En ziet u wat er allemaal gebeurt in ons dorp.. Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Het Coenecoop College timmert hard aan de weg. De school laat op vele manie ren van zich horen. Naast meer aandacht in het onderwijspro gramma voor sport en cultuur, zijn er diverse nieuwtjes uit het taalonderwijs. Zo werd het aan bod lessen in het Angliaproject uitgebreid en was er onlangs een leerling die zich plaatste voor een 'studiereiswedstrijd'. Deze wed strijd wordt georganiseerd door het Europees Platform in samen werking met het Goethe Instituut en is bedoeld voor leerlingen uit 5 VWO, die het vak Duits volgen. De organisatoren schrijven jaar lijks middelbare scholen in ons land aan met de vraag of er leer lingen zijn die uitblinken in het vak Duits. Ton Lemmens is docent Duits op het Coenecoop College en had direct één van zijn leerlin gen op het oog. "Xander van Kooten voldoet in alle opzichten aan het profiel, dat voor deze wedstrijd werd gezocht. Hij is enthousiast over het vak, leert gemakkelijk en is bereid om er echt iets voor te doen. Xander volgt het profiel Natuur Tech niek. Daarnaast heeft hij Biologie, Economie en Duits als keuzevak ken. Mijn lesuren sluiten niet goed aan bij zijn profieluren, maar dat haalt hij naast de reguliere lessen in. Bijvoorbeeld als hij het eerste uur vrij heeft. Op die manier weet hij de stof goed bij te houden. De 'wedstrijd' van het Europees Plat form heeft als prijs een studiereis naar Duitsland. Xander heeft dat .zeker verdiend." Sollicitatie Van Kooten hoefde niet lang na te denken over zijn deelname. Wel was hij eerst nog wat in ver warring over de inhoud van de 'wedstrijd'. Hij dacht namelijk dat het ging om een internationale conferentie en dat hij voor een groot publiek zou moeten spre ken. "Gelukkig bleek dat niet het geval. Het gaat om een studiereis, waarin vooral de Duitse taal en maatschappij centraal staan. Ik moest een handgeschreven sollici tatiebrief insturen met algemene gegevens over mijzelf, een pas foto, mijn cijferlijst én een aan bevelingsbrief. Die laatste heeft de heer Lemmens geschreven. Vervolgens ben ik - samen met 36 andere jongeren - uitgenodigd voor een bijeenkomst op het Goe the Instituut in Amsterdam. Op 18 maart kwamen we - in groepen van vier - voor een jury. De juryle den stelden vragen aan ieder van ons en dat ging heel anders dan ik vooraf had gedacht. Ze vroe gen steeds dóór op antwoorden die we gaven. Ik zei bijvoorbeeld dat Duitsland belangrijk voor mij was en direct wilden ze weten waarom! Dat is best lastig uitleg gen, zeker in het Duits, maar het lukte toch aardig. Duitsland is na melijk best ver op het gebied van technologische ontwikkeling en er zijn veel onderzoeksinstituten. Ik wil na het VWO misschien natuur kunde in Leiden gaan studeren of elektrotechniek aan de TU in Delft of Twente. Techniek spreekt me zeker aan en daarnaast vind ik Duits een leuke taal. Het lijkt op Nederlands en het straalt kracht uit." Studiereis Vorige week hoorde Van Kooten van het Europees Platform dat hij één van de vijftien gelukkigen is, die de reis mag maken. "Ik was hartstikke blij en heb er veel zin in. De reis vindt plaats in de zo mervakantie en duurt drie weken. We verblijven in een gastgezin en de bedoeling is dat we praten met politici, fabrieken en andere bedrijven bezoeken én lessen vol gen op gymnasia in Duitsland. Na afloop moeten we een verslag schrijven en volgt er nog een eva luatie op het Goethe Instituut. In de komende maanden ga ik daar overigens ook nog een paar keer naar toe. Ik ben zeer benieuwd hoe het gaat lopen." Xander van Kooten is vorige week 17 geworden. Naast studeren maakt hij sinds een klein jaar re gelmatig tijd voor basketbal. Ook speelt hij al jaren gitaar. Xander is nieuwsgierig van aard. Hij is ge boren in Oman, verhuisde op zijn derde naar Abu Dabi en nóg drie jaar later naar Schotland. Vanaf zijn tiende woont hij met zijn ou ders en zus in Boskoop. Hij weet nog niet of zijn toekomst in Duit: land ligt. "Het kan, maar Amerika trekt me ook wel en met Engels kan ik me ook goed redden. Ik houd voorlopig alle mogelijkhe den nog open." Waddinxveen- Stichting Wijkwerk de Zuidpias houdt vrijdag 4 april een koppelklaverjasavond (Rot terdams systeem) in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: 0182-611171 ofwww.zuidhonk.nl. Waddinxveen - In buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan 2 wordt voor vrijdag 4 april om 20.00 uur een bingoavond georga niseerd. Zaal open om 19.00 uur. Waddinxveen - Het succesvolle kennismakingsproject voor voet bal, tussen voetbalvereniging WSE en de basisscholen De Regenboog en Theo Thijssen, is maandag 31 maart van start gegaan. Tijdens vier middagen onder schooltijd wordt de kinderen van groep 3 door professionele trainers van WSE de fijnste kneepjes van het voetballen aangeleerd. De KNVB heeft dit project opge start om kinderen, en vooral meis jes, aan het voetballen te krijgen. Door een speelse manier van het leren spelen met de bal hoopt de KNVB kinderen hiermee enthousi ast te krijgen. WSE heeft dit pro ject opgepakt en organiseert dit project met veel plezier inmiddels voor de derde keer.Na vier keer te hebben getraind zullen de kinde ren op woensdagmiddag 23 april het project afsluiten met een toer nooi waarbij medailles te winnen zijn. Vervolg van pagina 1 Voorkom gerold te worden De politie doet onderzoek, maar heeft nog geen idee over de iden titeit van de dader(s). De politie wijst het winkelende publiek erop alert te blijven. Voorkomen lukt misschien niet helemaal, maar er zijn een aantal tips die de kans om gerold te worden verkleinen, zoals: Draag een tas met schou derriem om een schouder en de hals, zodat de tas voor je hangt en niet naast of achter je; Draag een tas met de klep/sluiting al tijd aan de binnenzijde (naar het lichaam toegekeerd); Gebruik een tas van stevig materiaal dat niet makkelijk doorgesneden kan worden; Let goed op je spullen op plekken waar het heel druk is (bijvoorbeeld in een wachtrij en bij gedrang); Let op wanneer ie mand je aandacht probeert af te leiden (iemand loopt tegen je aan of een onbekend persoon spreekt je aan). Een eventuele handlanger maakt gebruik van die afleiding en slaat zijn slag. Veel zakkenrol lers werken in duo's; Neem nooit meer geld mee dan je nodig denkt te hebben. Gebeurt het toch? Doe dan altijd aangifte en blokkeer onmiddellijk bankpassen. Het signalement van de dader of de precieze toedracht kan wel eens extra tips voor de politie opleveren bij het opspo ren van zakkenrollers of misschien vinden anderen (een deel van) de spullen wel terug en geven dit af bij de politie. Waddinxveen - Stichting Vluch telingenwerk Waddinxveen e.o. Stichting Tawize en de Brede School Noord organiseren voor woensdag 9, 16, en 23 april van 9.15 tot 11.15 uur informatie-och tenden voor vrouwen uit verschil lende culturen in 'Waddinxveen Wereldwijd' aan de Mauritslaan 55. Elke vrouw die belangstelling heeft voor contact met andere vrouwen uit Nederland of van an dere culturele achtergrond 'en in teresse heeft om met hen over al lerlei onderwerpen van gedachten te wisselen is welkom. Thema van de maand april is 'gezondheid'. Vrouwen kunnen praten over vra gen als 'Hoe gaat het met je?', 'Voel je je eigenlijk wel gezond?' en 'Beweeg je wel genoeg en eet je wel gezond?'. Ter afsluiting zul len alle gezonde ideeën in praktijk gebracht worden op woensdag 23 april tijdens een ontspannen och tend vol beweging. De toegang bedraagt 1,- euro. Er zijn twee, gratis, oppasmoeders aanwezig. De voertaal is Nederlands, maar er wordt wel rekening gehouden met mensen die moeite hebben met de Nederlandse taal. Voor meer informatie: 0182- 611780. Waddinxveen - Bij stichting Vonk start donderdag 15 mei (17.00 uur) een cursus kleutermuziek. De cursus omvat acht lessen van 45 minuten en is bestemd voor kinderen van groep 1 en 2. De kinderen leren aan de hand van het verhaal over twee speelgoedmuizen Piep en Miep lied jes en eenvoudige muzikale begrip pen kennen. De liedjes zijn vaak met beweging. Maar er gebeurt meer: ze luisteren naar muziek en maken kennis met muziekinstrumenten. Te vens wordt er op klokkenspel, slag en ritme-instrumentjes gespeeld. De kinderen krijgen de liedjes en teke ningen in een mapje mee naar huis. Voor meer informatie: 0182-614422 of info@kreater.nl. Waddinxveen - Hengelsportvereni ging Waddinxveen, HSW, start, in samenwerking met Stichting Wijk werk De Zuidpias, op dinsdag 13 april een cursus 'Jeugdvissen' voor kinderen van 8 tot 12 jaar. De cursus bestaat uit acht avonden van 19 00 tot 20.15 uur en vindt plaats in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. De cursus wordt afgesloten met een viswedstrijd op zaterdag 28 juni van 10.00 tot 15.00 uur. Tijdens de cursus wordt tevens op speelse wijze aan dacht besteed aan het milieu, waar bij het leren kennen van de verschil lende vissoorten, waterdiertjes en waterplanten uitgebreid aan bod komt. De kosten bedragen 3,- euro per avond, inclusief materiaal. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-617889 of 0182-619005

Hart van Holland | 2008 | | pagina 14