GOUDEN GRIJPBOY VOOR 'EEN SCHONER NIEUWERKERK' ACTIVITEITENPROGRAMMA APRIL CHRYSANTHEMUM JONGE WILGENKNOTTERS AAN DE SLAG BIJ OOSTRINGDIJK INSCHRIJVING TOERTOCHT KOOG NAAR LAAG GEOPEND NIEUWERKERK VOORDRACHT OVER ERGOTHERAPIE Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 april 2008 pagina 23 Geweldplegers aangehouden Nieuwerkerk aan den IJssel - Vijf jongeren zijn zondag 30 maart rond 03.00 uur aangehouden voor het plegen van geweld. Het gaat hier om een 18-jarig meisje en drie jongens van 16, 20 en 20 jaar uit Nieuwerkerk en een 18- jarige jongen uit Rotterdam. Zij zaten in een auto en kwamen op de Kerklaan een groep jongeren uit Waddinxveen en Zevenhuizen tegen, die op weg naar huis was. Er ontstond een vechtpartij waar bij rake klappen vielen. Na het ge weld vertrokken de daders weer, maar werden op Rijksweg A12 aan de kant gezet en aangehouden. De verdachten zijn na hun verhoor allemaal weer vrijgelaten. De poli tie maakt proces-verbaal op. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wethouder van Loon reikte dinsdag 25 maart de Gouden Grijpboy uit. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een inwoner van Nieuwerkerk die zich verdienstelijk maakt op het gebied van de verwijdering van zwerfvuil. Dit jaar gaat de Gouden Grijpboy naar de heer Verlinde. Het feit dat Verlinde de prijs zou krijgen was ge heim gehouden; verbazing alom toen de wethouder bij hem op de stoep stond. Door Marlonneke Willemsen Verlinde is dit jaar uitgekozen, omdat hij een zeer grote bijdra ge levert aan het opruimen van zwerfvuil op meerdere plekken in de gemeente. Hij brengt, soms elke dag, meerdere zakken zwerf vuil naar het afvalbrengstation aan de Eerste Tochtweg. Vier jaar geleden is Verlinde min of meer bij toeval begonnen met het ver wijderen van zwerfvuil. "Nadat ik met vervroegd pensioen ben gegaan, ben ik vaker gaan wan delen en fietsen. Toen ik langs de IJsseldijk aan het fietsen was, viel me op dat daar veel grote stukken zwerfvuil, zoals jerrycans, lagen. Toen ik er later weer langs fietste, zag ik dat een bepaalde jerrycan er nog steeds lag en ik heb be sloten deze weg te halen. Daarna ben ik steeds vaker zwerfvuil gaan verwijderen. Ik denk dat je langs de IJsseldijk per honderd meter een grote plastic tas vol kunt ma ken. Het grote zwerfvuil is door de rivier meegebracht en het kleine zwerfvuil is afkomstig van automobilisten en fietsers, die zo maar hun afval op straat gooien. Door dit weg te halen, hoop ik dat mensen de dijk voortaan schoon willen houden." Hiermee levert Verlinde een grote bijdrage aan het schoonhouden van de gemeente. Hij haalt voorna melijk zwerfvuil langs de IJsseldijk van Capelle tot aan Moordrecht op, maar ook de straat waarin Verlinde woont, is schoon dankzij zijn inspanningen. Verlinde geeft drie redenen aan waarom hij het vuil opruimt. Ten eerste ergert hij zich behoorlijk aan het vuil dat op straat ligt, ten tweede kan hij zonder vuil veel prettiger fietsen en wandelen en ten derde krijgt hij erg veel positieve reacties. Een van de reacties was zelfs "Gewel dig, je verdient een lintje". Geen lintje, maar de Gouden Grijpboy voor zijn inzet voor een schoner Nieuwerkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zorgcentrum Chrysanthemum van Stichting Zorgbeheer De Zel lingen organiseert voor de maand april diverse activiteiten voor alle 55 uit de gemeente. Beter Bewegen Op maandagmiddag van 14.00 tot 14.45 uur onder leiding van Rob Schonk, fysiotherapeut. De kosten bedragen 5,- euro per maand. Handwerken Op maandagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. De toegang is vrij. Beeldenclub Op maandagochtend van 9.45 tot 11.45 uur wordt er geboetseerd onder leiding van kunstenares Sara van Roon. De kosten bedra gen 60,- euro voor een strippen kaart van acht lessen. Inloopmiddag 55+ Op vrijdag 4 en 18 april wordt de week afgesloten met een praatje en een spelletje. Men kan vanaf 14.30 uur binnenlopen. De toe gang is vrij. Men betaalt alleen de consumpties. Bingo Voor donderdag 3 en 17 april om 14.00 uur wordt een bingo geor ganiseerd. De kosten bedragen 2,- euro per plankje inclusief kof fie/thee. Maaltijden Men kan dagelijks vanaf 11.45 uur voor 5,50 euro de warme maal tijd gebruiken in het restaurant. Twee maal per maand op dinsdag wordt een 'andere' maaltijd ge serveerd: op dinsdag 15 april is dit erwtensoep en op dinsdag 29 april patat. De Bezige Bijtjes zingen Op zaterdag 26 april om 14.30 uur vindt er een optreden plaats van kinderkoor de Bezige Bijtjes. De toegang is vrij. Men betaalt al leen de conumpties. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-333777 of bij de recep tie aan de Boslaan 1. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het gebouw van Vereniging De Reisduif aan de Prinses Irenestraat 3 organiseert NBVP, Vrouwen van Nu, voor donderdag 24 april om 10.00 uur een voordracht over Er gotherapie door mevrouw Esther Jansen, ergotherapeut. Zij zal een toelichting geven op wat de mo gelijkheden zijn voor het oplos sen van problemen die ontstaan wanneer men op oudere leeftijd 'onhandiger' wordt. De toegang is vrij. Introducées zijn welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - De inschrijving voor de recreatieve fietstocht 'Van Hoog naar Laag' is geopend. De tocht wordt verre den op zaterdag 19 april. De deel nemers vertrekken op vrijdag 18 april per bus naar Vaals, waar om middernacht het startschot wordt gegeven voor een fietstocht van ongeveer 264 kilometer. Toertocht Deze toertocht is 10 jaar geleden opgezet ter markering van het laagste punt van Nederland. Het punt werd destijds onthuld door voormalig Commissaris van de Ko ningin van de Provincie Zuid-Hol land, Mw. Ing. Leemhuis-Stout. De toertocht start op het hoogste punt van Nederland, zijnde Vaals op 317 boven NAP en voert naar het laagste punt van Nederland in Nieuwerkerk, -6,75 NAP. De ren ners worden op zaterdag rond 14.00 uur verwacht. De groep be staat uit ongeveer 100 wielrijders die begeleid worden door een aantal auto's en motoren. Het in schrijfgeld bedraagt 17,50 euro. Reclamekaravaan Ondernemers die vanaf Schoonho ven tot het eindpunt willen meerij den in de reclamekaravaan kunnen voor 7,50 euro meedoen. Voor meer informatie en voor aanmelden voor fietstocht of ka ravaan: 0180-316318, www.go.to/ stichting.evenement of stichting- evenement@live.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het knotten van de wilgen langs de Oost ringdijk achter het kerkgebouw 'De Bron' stond donderdag 27 maart voor de gemeente op het programma. Dit jaar werd deze taak uitge voerd door een bijzondere groep vrijwilligers; de leerlingen van groep 5 en 6 van de Nieuwerkerkse basisscholen. Onder leiding van de mede werkers van Watersnip Natuuractiviteiten uit Reeuwijk werden de leer lingen omgetoverd tot echte wilgenknotters. Door Marlonneke Willemsen Zagen en scharen Als eerste waren om 9.00 uur de leerlingen van de Wingerd en de Gideon aan de beurt. Samen met wethouder van Loon kregen ze uitleg over de wilgen en hoe ze geknot moesten worden. Ook werd het aanwezige gereedschap besproken en werd verteld hoe je hier veilig mee om moet gaan. Na deze inleiding werden de leerlin gen in groepjes bij een aanwezige ouder of leerkracht ingedeeld en elk groepje kreeg een wilg toebe deeld. De leerlingen kregen ook verschillende soorten zagen en scharen mee en een speciale knot- ladder, zodat ze ook bij de hogere takken konden komen. Al snel ging iedereen enthousiast aan het werk. Tijdens het knotten waren de medewerkers van Watersnip aanwezig om aanwijzingen te ge ven en de leerlingen meer te ver tellen over de wilgen. Het knotten viel niet altijd mee. Zo zei een van de leerlingen "Het is best zwaar, vooral het zagen. Ik had hiervoor Een knotladder voor de hogere takken. nog nooit gezaagd en ik wist niet dat je daar zo sterk voor moet zijn". Allemaal een eigen wilg. Het nut van de wilg Het knotten van de wilgen was onderdeel van de buitenles 'Mens en geriefhout' van organisator Watersnip. In het kader van dit speciale lesprogramma hebben de leerlingen eerst op school een paar lessen gekregen over 'knotwilgen'. In deze lessen werd iets over de bomen zelf verteld en de flora en fauna eromheen, maar ook over hun historische functie. De wilgen worden van oudsher gebruikt om de grens van een erf aan te geven en voor het hout. Hiervan wordt onder andere beschoeiingen gemaakt en matten gevlochten. Hierdoor spelen deze bomen een belang rijke rol in het Nederlandse land schap. Door deze dag worden de leerlingen bewuster gemaakt van het nut van de wilg en zullen ze misschien in de toekomst helpen om deze bijzondere boomsoort te behouden.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 23