AFSTAAN VOOR MEER BEGRIP' JUBILEUM PCOB OlANJECOMITÉS BIJ ELKAAR BONTE AVOND LONRADIO CHLOORTRANSPORTEN DOOR NIEUWERKERK ZWEMTEAM IN DE STRIJD TEGEN KANKER pagina 27 ging worden en geen dwangmid del. Veel mensen kunnen echter hun eigen taal niet eens schrijven. Daarom moeten de taalcursussen aangepast worden op verschil lende niveaus; van analfabeten tot hoogopgeleiden." Tevens pleit te Vural voor een handvest met daarin duidelijk geformuleerd de Nederlandse normen, waar den en grondrechten. Vural vindt het merkwaardig dat juist vanuit liberale hoek beperkende stap pen worden gezet richting het allochtonenvraagstuk. "Het voor mensen die veel kritiek incasseren moeilijk om te integreren. Bij een hoge druk zoeken mensen sneller toevlucht tot hun eigen identiteit. De overheid moet iets van haar macht inleveren. Zo krijgen men sen door dialoog kennis van el kaar. Een gebrek aan kennis zorgt voor een verkeerde beeldvorming en angst," aldus Vural. Binnen het CDA bestaat volgens Vural deze ac ceptatie, waar wordt gekeken naar overeenkomsten en niet naar ver schillen. Vural pleitte vervolgens voor het oprichten van platforms waar sleutelfiguren uit alle organisa ties in vertegenwoordigd moeten worden, die continu met elkaar in gesprek zijn. Het is belangrijk dat hierbij vooral de jeugd bij betrok ken wordt, omdat dit mensen zijn waar volgens Vural nog wat uit ge haald kan worden. Theo Edel, oud fractievoorzitter van het CDA in Nieuwerkerk aan den IJssel - Op 27 maart was CDA-statenlid Yasar Vu- ial op bezoek bij het CDA Nieuwerkerk tijdens een bijeenkomst in de Batavier. Vural stelde als belangrijkste vraag hoe de inwoners van de gemeente tegen allochtonen, moslim en niet-moslim, in de gemeente aankijken. Daarnaast sprak Piet Groeneveld over zijn ervaringen met het kaasproject' in Marokko. Door Niels Raas Yasar Vural vertegenwoordigt als moslim een christelijke partij in de Provinciale Staten van Zuid-Hol land. Zelf vindt hij dat niet zo op merkelijk. "Ik zat als kind op een rhristelijke lagere en middelbare school. Bij instanties met een chris telijke achtergrond heerst een cul tuur van betrokkenheid. Je bent geen nummer, maar een persoon. Het CDA in deze gemeente heeft een brede visie op het allochtonen vraagstuk," aldus Vural. Allochto nen zitten volgens Vural tussen twee culturen. Door negatieve me dia aandacht in de media is er een wij versus zij cultuur ontstaan. Vu ral: "Dat mensen de Nederlandse taal leren is het belangrijkste. Het leren van de taal moet een uitda- Wethouder Verbeek laat zich de kaas goed smalen. de gemeente, merkte op dat er de afgelopen jaren wel meer allochto nen in organen zitting hebben ge nomen, maar dat de mensen toch negatiever tegenover elkaar zijn geworden. Vural noemde als voor beeld hiervan het feit dat bij sol licitaties allochtonen soms te hoog zijn opgeleid, waardoor zij een functie zouden krijgen waar zij bo ven autochtonen zouden komen te staan. Veel bedrijven vinden dit niet acceptabel. Na de discussie hield Piet Groene veld een presentatie over de reali sering van het 'kaasproject' in Ma rokko. Het idee is afkomstig van Marco Kranenburg, voorzitter van de Stichting Human Force. "Veel Marokkanen in zijn gek op jonge Goudse kaas. Het leek een fantas tisch idee om te kijken hoe Marok kanen zelf kaas zouden maken in Marokko," aldus Groeneveld. Groeneveld sprak verder over de grote cultuurverschillen die hij in Marokko tegenkwam. 'De wil was er. De grondstoffen waren er. In Marokko gaan dingen echter veel trager. Je moet de juiste mensen kennen en zaken via de juiste men sen geregeld hebben. Bovendien kun je als je denkt alles geregeld te hebben nog zaken tegenkomen als onverwachte belastingen," al dus Groeneveld. Na afloop konden de bezoekers onder het genot van een drankje genieten van het re sultaat van het kaasproject: diverse soorten Marokkaanse kaas. Vural: "Door negatieve media aandacht in de media is er een wij versus zij cultuur ontstaan." Nieuwerkerk aan den IJssel - De ouderenbond PCOB afdeling Nieuwer kerk bestaat 20 jaar. Dit wordt gevierd op woensdag 9 april om 14.00 uur met een programma vol tractaties, muziek en een terugblik. Ook is er een quiz over nieuws en nieuwtjes uit de regio, waarbij leuke prijzen te winnen zijn. De feestelijke bijeenkomst vindt plaats in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat. Deur open oni 14.00 uur. ledereen is welkom. fusie geen bedreiging voor de ei gen identiteit van de verschillende dorpskernen en zullen op hun ei gen manier Koninginnedag blijven organiseren en vieren. Wie zijn/haar stichting of ver eniging via LONradio onder de aandacht van de luisteraars wil brengen, wordt in de gelegen heid gesteld te mailen naar info@ lonradio.nl onder vermelding van 'Bonte Zaterdagavond'. Het signaal van de lokale omroep is te ontvangen op 107.3 FM in de ether en op 102.4 FM op de kabel. Regio - De oranjecomités van Ze venhuizen, Moerkapelle, Oud Verlaat en Nieuwerkerk aan den IJssel (stichting Evenement) waren zaterdag 29 maart te gast in de ra dio-uitzending 'de Bonte zatedag- avond' van LONradio. Er werden ervaringen en verhalen uitgewis seld over de beleving van Konin- ginnedag in de fusiegemeenten. leen quiz werd de kennis getest I over 'Oranjezaken' en ontvingen de genodigden een medaille met lintje voor hun verdiensten voor de diverse comité's. De comités zien in de komende Nieuwerkerk aan den IJssel - Chemieconcern Akzo zal de komende maand weer chloortransporten over het Nieuwerkerkse spoor laten rij den. Elf transporten van zes tot tien wagons, die ieder ongeveer 500 ton chloor vervoeren. Omdat de chloorfabriek in de Botlek een onderhouds- stop heeft, wordt het chloor tijdelijk geïmporteerd en per trein naar de andere fabrieken vervoerd. In 2006 werden de transporten ge staakt na jarenlange acties van onder andere milieuorganisaties, de SP en burgemeesters langs de route. Bur gemeester Bonthuis, die zich inder tijd achter de actie 'Rood sein voor de chloortrein' schaarde, lijkt zich nu veel minder zorgen te maken. De gemeente Nieuwerkerk laat we ten geen protest te willen aanteke nen bij Akzo en verwijst naar een convenant tussen Akzo en het Rijk dat indien noodzakelijk een beperkt aantal transporten doorgang mag vinden. Een gemeentewoordvoer der laat weten dat de op handen zijnde transporten zijn besproken met de brandweer en er een ram penbestrijdingsplan klaarligt. André Muller, voorzitter van de SP afdeling Nieuwerkerk, en indertijd betrokken bij 'Rood sein voor de chloortrein' vindt de transporten onaccepta bel. "Met de onderhoudsstop heeft Akzo gemeend zomaar een maand lang structureel transport zonder aanmelding te mogen doen. Het zou goed zijn als deze transporten, ook op incidentele basis, totaal verbo den worden." Verder heeft hij veel vraagtekens of Akzo wel alles er aan heeft gedaan om deze transporten te voorkomen "Uit ervaring weet ik dat grote onderhoudsstops zoals nu bij Akzo een lange voorbereidings periode vragen dus Akzo heeft ook een iange tijd gehad om een alter natief voor deze transporten te zoe ken. Nu lijkt het erop dat Akzo ge woon niks gezegd heeft en de weg van de minste weerstand heeft ge kozen met deze transporten". Hoe wel de kan dat het misgaat gering is, kunnen de gevolgen bij een lek groot zijn. De commandant van de Nieuwerkerkse brandweer zegt mid dels het rampenbestrijdingsplan te zijn voorbereid op eventuele onge lukken. "De wijze van vervoer is aan gepast op mogelijke risico's, ik heb echter geen pasklaar antwoord op alle mogelijke scenario's. Een chloor- lekkage in het vrije veld vraagt om een andere aanpak dan een in het centrum van Nieuwerkerk. Als er uit een lekkende afsluiter chloor drupt, kunnen we dat dichten. Is een he lemaal opengescheurd, kunnen we niet voorkomen dat er chloorgas vrij komt. Ik kan alleen zeggen: we zijn voorbereid." Zowel in de Tweede Kamer als in de gemeenteraad van Rotterdam zijn inmiddels vragen ge steld over deze kwestie. Nieuwerkerk a/d IJssel - Heftig gaat het water tekeer in zwembad het Polderbad. Het water klotst over de randen en de zeven personen die in het water zijn worden naarmate de tijd verstrijkt steeds fanatieker, mede door de coach die vanaf de kant aanwijzingen geeft. Het zijn de zwemmers van Zwemteam Polder- bad. Die nu al druk aan het trainen zijn om de nachtmarathon goed te kunnen doorstaan. In de nacht van zaterdag 3 op zon dag 4 mei nemen acht collega's (ze ven zwemmers en één coach) van Sportcentrum Parkzoom deel aan een zwemmarathon in Spijkenisse. In die nacht zullen zij twaalf uur lang zwemmen. Het doel? Zoveel mogelijk geld ophalen voor de stich ting Roparun. Deze stichting, die het doel heeft 'trachten leven toe te voegen aan de dagen, waar geen dagen meer kunnen worden toege voegd aan het leven', zullen het geld gebruiken om het leven van kanker patiënten aangenamer te maken. Dat kan zijn in de vorm van het bou wen van hospice huizen, maar ook door deze mensen een weekendje aan te bieden in één van de vakan tiehuisjes die de stichting Roparun in bezit heeft. Om aan geld te komen is het Zwemteam al weken druk be zig. Zo zijn er pas geleden meer dan zeventig brieven verzonden aan be drijven in Nieuwerkerk en omstre ken met het verzoek een donatie te doen aan het zwemteam. Maar ook is er gecollecteerd tijdens het diplomazwemmen op 15 maart in het Polderbad. Deze collecte heeft ruim 250 euro opgebracht. Ook over de landsgrenzen hebben twee deel nemers gecollecteerd, in Oostenrijk. Niet voor niets, dit heeft 403 euro opgebracht. Inmiddels staat de tel ler op ruim 1400 euro. Meer geld is welkom. Voor meer informatie: www.zwemteampolderbad.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27