1000E UITZENDING RONDOM DE KERKEN BIJ LONRADIO NOG GEEN AKKOORD OVER DANCEPARADE RAAD BOOS OVER NIET UITVOEREN DOELMATIGHEIDSONDERZOEK LITIEBERICHTEN LEERLINGEN NIEUWERKERKSE MUZIEKSCHOOL WINNEN PRIJZEN OP IJSSELC0NC0URS nieuwerkerk^ POLITIE HOLLANDS MIDDEN VORDERT RIJBEWIJZEN IN BIJ ALCOHOLCONTROLES Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 april 2008 pagina 29 Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Rondom de Kerken', één van de programma's van het eerste uur ran de Lokale Omroep Nieuwer kerk en Zevenhuizen-Moerkapelle zal op zondag 6 april van 9.00 tot 11.30 uur voor de 1000e keer wor den uitgezonden. De uitzendingen ran dit programma zijn gevuld met een directe kerkdienst, nieuws en informatie uit de kerkbladen, ge dichten en passende muziek. De makers van het eerste uur (1990) hebben intussen plaats gemaakt voor nieuwe vrijwilligers, maar het programma is nog onveranderd en mag zich naar de wekelijkse reacties gemeten verheugen in een brede belangstelling vanuit de wijde regio. Karin Voordendag coördineert al acht jaar de uit zendingen voor presentator Jicky Schiebaan en de technici Marcel Mulder en Youri de Brons. Henk van der Wijngaard is de redacteur voor alle kerkenprogramma's en is verantwoording schuldig aan de Doelgroep kerken, het interkerke lijke overleg van de LON. Bijzondere momenten De jaarlijkse afsluiting van de Witte Tentenweek, een kerkdienst op lo- katie en de extra dienst bij het af- Het Rondom de Kerken team bestaat uit (v.l.n.r.): Henk van der Wijngaard, Jickey Schiebaan, Karin Voordendag, Marcel Mulder en Youri de Brons. Niet op de foto: Anjes Brinkman, Pim Hensen, Arie van de Eijk, Bert den Uijl en Alex Verhage. scheid van dominee Van de Akker waren memorabele momenten, alsmede de eerste Kerkdienstuit zending op 6 mei vorig jaar vanuit IJsselhage, het wooncentrum voor mensen met een verstandelijke be perking. Fusie Door de komende gemeentelijke fusie zullen meer kerken aan het rijtje toegevoegd worden waar voor een uitzending verzorgd kan worden. Contacten hiervoor zijn al gelegd met Zevenhuizen en Moer- kapelle. De wens van het team is uitbreiding met nieuwe collega's en in plaats van de herhalingen op zondagavond ook dan een directe radio uitzending te verzorgen, zo dat er twee kerkdiensten op zon dag te beluisteren zijn. Feestelijke uitzending De bijzondere uitzending zal in het teken staan van het thema 'wereld nieuws'. Kinderen van basisschool De Triangel uit Capelle hebben aan dit project gewerkt. De preek van dominee De Groot vanuit de Licht kring zal gaan over Marcus 16:15. Voor meer informatie, ook om het team te versterken: info@lonradio. nl. Het signaal van de lokale omroep is te ontvangen op 107.3 FM in de ether en op 102.4 FM op de kabel. Ook via www.lonradio.nl en de ka belkrant in Nieuwerkerk aan den IJssel zijn de uitzendingen live te beluisteren. Nieuwerkerk aan den IJssel - Gesprekken tussen VEDJ en de gemeente Nieuwerkerk lijken vooralsnog niet tot een akkoord te hebben geleid over de Danceparade. De gemeente liet onlangs weten geen vergunning te willen afgeven voor het evenement wegens vermeend drankgebruik gedurende voorgaande parades, maar ging desondanks met VEDJ in ge sprak. Jaqueline van Gelderen van VEDJ hield geen goed gevoel over aan het gesprek. "Met het voorstel van burgemees ter Bonthuis om de duur en route het evenement in te korten heb ben we in principe geen probleem. We vragen voor de zekerheid altijd een ruime vergunning aan, van 13.00 tot 17.00 uur, maar we zijn altijd ruim voor die tijd klaar." Pro blemen heeft VEDJ echter wel met de alcoholbepaling, die volgens Van Gelderen inhoudt dat de orga nisatie van de Danceparade de wa gens alcoholvrij dient te houden, en na een waarschuwing drinken de jongeren van de wagen moet verwijderen. "Dat schiet natuurlijk niet op, dan staat zo iemand met zijn blikje bier op straat, en is het aan de politie om op treden. We willen de jongens en meisjes juist op de wagen om zaken beheers baar te houden." Bij overtreding van de vergunningsvoorschriften, zo vertelt Van Gelderen, zou de po litie bekeuringen kunnen uitdelen aan de organisatie. De gemeente kan eventueel besluiten de parade stop te zetten. "Hier kunnen we niet mee akkoord gaan." Volgens VEDJ moet een pilsje tij dens de parade kunnen. Van Gel deren: "Er staan geen kratten op de wagens, de organisatie drinkt niet, schenkt geen alcohol, maar we tolereren het als een jongere een biertje drinkt. In de voorgaan de jaren zijn er nooit problemen geweest, dus ik zie niet waarom de Nieuwerkerk aan den IJssel - De raad toonde groot ongenoegen over een brief van de rekenkamercommissie, waaruit blijkt dat het college be opdracht om onderzoek te doen naar de doelmatigheid en doeltref fendheid van de gemeentelijke organisatie, niet heeft uitgevoerd. Het college blijkt wat betreft dit onderzoek al jaren op de handen te zitten, want de opdracht, vastgelegd in verordening 213a, stamt al uit het jaar 2003. Door Niels Raas De heer Lamberts (GBN) maakte duidelijk dat doeltreffendheid en doelmatigheid juist punt van on derzoek zouden moeten zijn in bet kader van de naderende fusie. Lamberts riep op om met de fusie partners te bekijken wat er op dit moment in alle fusiegemeentes ge beurt aan doelmatigheid en doel treffendheid, om zo een bestuurs- krachtige gemeente te handhaven. De heer Slooters (PvdA) uitte felle kritiek op de gang van zaken en diende een motie in. "Het is te laat om nu voor de fusie alsnog de on derzoeken te doen. Er is maar een beperkte tijd om nog wat te doen. De strekking van de motie zal daarom zijn de raad te informeren over hoe het college denkt toch op een goede manier de doelmatig heid en doeltreffendheid van het gevoerde bestuur in de gemeente Nieuwerkerk te kunnen bewaken tot aan de fusie," aldus Slooters. De heer Slobbe (CU/SGP) vond het merkwaardig dat er vanuit het college zoveel de nadruk wordt gelegd op het rechtmatigheidon- derzoek. Slobbe uitte tevens zijn teleurstelling over het feit dat er met de raad geen woord is gespro ken over het achterwege laten van verordening 213a. Wethouder Verbeek erkende dat 213a inderdaad uitgevoerd had moeten worden, maar benadrukte tegelijkertijd dat er veel gebeurd is in de gemeentelijke organisa tie. "Over 2005-2006 heeft de 4 Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - De politie heeft het afgelopen weekend drie rijbewijzen ingevor derd van bestuurders die werden betrapt op het rijden onder invloed. Bij de ademanalyses werd boven de limiet van 220 ug/l geblazen en boven de invorderingsgrond. Deze ligt op 350 ug/l voor de beginnend bestuurder en voor anderen op 570 ug/l.. Naast dat de bestuurders hun rijbewijzen hebben moeten inleve ren, maakt de politie proces-ver- baal tegen ze op. In Nieuwerkerk werd zaterdag 29 maart rond 02.00 uur op de Hitlandlaan een 34 jarige automobilist uit die plaats aange houden. Niet alleen verkeerde hij onder invloed van alcohol, hij was ook doorgereden nadat hij bij het wegrijden een geparkeerde auto had beschadigd. De uitslag van zijn ademanalyse was 850 ug/l. Naast een proces-verbaal voor het rijden onder invloed maakt de politie ook proces-verbaal tegen hem op voor het doorrijden na aanrijding. Wel proces-verbaal geen invordering Verder kregen nog zestien bestuur ders van motorvoertuigen een pro- ces-verbaal voor het rijden onder invloed. Deze bestuurders kwa men boven de limiet van 220 ug/l (90 ug/l beginnend bestuurder) uit maar bleven onder de invorderings grond van 570 ug/l (350 ug/l voor beginnend bestuurder). Het ging hier om de plaatsen; Sassenheim, Noordwijk, Oegstgeest, Leiden, Leiderdorp, Ter Aar, Noorden (2x), Alphen aan den Rijn (2x), Benthui zen, Reeuwijk, Nieuwerkerk aan den IJssel, Bergambacht, Stolwijk, Lekkerkerk. In het belang van de verkeersveiligheid zal de politie blij ven controleren op het gebruik van alcohol in het verkeer. Snelheidsduivel gepakt Het Regionaal Verkeershandha- vingsteam van Politie Hollands Mid den heeft zondag 30 maart bij een snelheidscontrole op de Schieland- weg een snelheidsduivel gepakt. Een 30 jarige automobilist uit Ca pelle aan den IJssel reed daar met een snelheid van 168 km/h.. Op die weg is 80 km/h. de maximumsnel heid. Naast een proces-verbaal voor het te hard rijden heeft de man ook een vordering gekregen om zijn rij bewijs in te leveren. Danceparade nu ineens niet door zou mogen gaan." Volgens Van Gelderen wordt er met twee ma ten gemeten. "Op evenementen als Greppelpop of op Koninginne dag mag je je rustig klemzuipen, maar bij de danceparade ligt dat blijkbaar anders." VEDJ laat weten niet met de voorwaarden voor een nieuwe vergunning in te stemmen en wacht de discussie in de raads commissie veiligheid op 7 april af. Burgemeester Bonthuis zat voor het ter perse gaan van deze krant in een collegeoverleg, en was zo doende niet in de gelegenheid te reageren. Een woordvoerder van de gemeente verwijst eveneens naar de commissievergadering van 7 april. Op de website nieuwerkerk.sp.nl van de SP afdeling Nieuwerkerk stromen de steunbetuigingen voor de Danceparade binnen. Van de 160 stemmers in de poll is 82 pro cent is van mening dat het evene ment door zou moeten gaan. Nieuwerkerk aan den IJssel/Capelle aan den IJssel - Op de Capelse Mu ziekschool vond afgelopen zaterdag voor de vierde keer het IJsselcon- cours plaats, waar kinderen in diverse categorieën en op verschillende instrumenten een optreden verzorgden. Alle kinderen ontvingen een certificaat, in elke categorie waren drie prijzen te verdienen en de uit eindelijk best gekwalificeerde spelers uit elke groep mogen optreden tijdens het Midzomerfestival op 22 juni in het Schollebos. Aan het IJs- selconcours deden leerlingen van de muziekscholen uit Krimpen, Capelle en Nieuwerkerk mee, waarbij de jury bestond uit docenten van deze scholen. gemeente de verklaring recht matigheid gekregen. De werk groep planning en control is erg belangrijk. Bovendien heeft de werkgroep financiën in het najaar van 2007 werk gemaakt van een controle systeem," aldus Verbeek. De wethouder betreurde de gang van zaken en maakte duidelijk dat het college een andere indruk had over aanpak van de verordening in de werkgroepen en de bestuurlijke klankbordgroep. De heer Slooters maakte duidelijk grote waarde te hechten aan ver ordening 213a, gezien het feit dat het college veel vrijheid heeft in het vormen van de gemeentelijke organisatie. De heer Slobbe riep op vooral ook eens opnieuw te kij ken naar de indicatoren die bij de onderzoeken gebruikt worden en riep wethouder Verbeek op voor de zomer actie te ondernemen. Alle fracties vonden dat hun on genoegen over de gang van zaken goed werd weergegeven in de mo tie van de PvdA, die daarop una niem werd aangenomen. De Nieuwerkerkse Muziekschool was goed vertegenwoordigd met 29 optredens van solisten, duo's en een trio. Bij de 'beginnende' leerlingen tot 11 jaar won de zevenjarige Bas Vogel de eerste prijs vanwege zijn vaardigheid op de gitaar. De twee de prijs ging naar Jan van Dijke op de piano en de Spetterprijs, be doeld voor een opmerkelijke pres tatie die niet in aanmerking komt voor één van de hoofdprijzen, ging naar Nieuwerkerker Thomas Verstuijft op viool. Hij werd bege leid door zijn broer Philippe op de vleugel. In de categorie van 12 tot en met 15 jaar waren twee prijzen be stemd voor leerlingen van de Nieu werkerkse zangdocente Tineke van Geuns, waaronder een prijs voor Martine Hordijk die het num mer 'You'll be in my heart' zong, begeleid door Chris Lassooij. In de categorie van 16 jaar en ouder ging de eerste prijs overtuigend naar de pianovertolking van Léon Jacobse. De tweede prijs was voor Esther van der Zee, begeleid door haar vader Peter van der Zee. Ook in deze categorie werd de Spetter- Een aantal prijswinnaars. prijs door een Nieuwerkerker in de wacht gesleept: Christian Bouman raakte een gevoelige snaar met zijn eigen compositie "A kiss from you", die hij niet allen speelde op de vleugel, maar waarbij hij ook nog eens zelf zong. Bas Vogel neemt zijn prijs in ontvangst.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 29