VOORLOPIG ONTWERP GROENBLAUWE ZONE GOED ONTVANGEN FEESTELIJKE OPENING WINKELCENTRUM DE SMIDSE EXPOSITIE AGNES DEN HARTOGH MOORDRECHT ONDERZOEKT WOONWENSEN N MOORDRECHT ywK. IJSSELV0GELS VERLIEST LAATSTE ZAALWEDSTRIJD MOORDRECHT WINT VAN FYSIEK STERK LEKKERKERK VOORJAAR- EN Z0MER- KINDERKLEDINGBEURS KERKDIENSTEN Z9NDAG 6 APRIL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 april 2008 pagina 31 Moordrecht - Het ontwerpbestemmingspian en het voorlopig ontwerp groen-blauwe zone zijn op de drukbezochte informa tieavond van 27 maart positief ontvangen. De Moordrechtse raadsleden hadden vooral vragen over de geplande woonbebou wing. Een enkeling maakte zich zorgen om de afwikkeling van de verkeersstromen in en buiten het plangebied Westergouwe. Daarnaast werden er vragen gesteld over de waterhuishouding en waterberging in het gebied en de rol die de groen-blauwe zone hierin heeft. Het ontwerpbestemmingspian Westergouwe beslaat zowel grondgebied van Gouda als van Moordrecht. Beide gemeen teraden zijn verantwoordelijk voor de vaststelling van dat deel van het bestemmingsplan dat betrekking heeft op hun grondgebied. Voor de gemeen te Moordrecht is dit de groen blauwe zone. Het ontwerpbe stemmingspian Westergouwe grondgebied Moordrecht en het voorlopig ontwerp groen blauwe zone, zijn in maart door het college vastgesteld. De groen-blauwe zone beslaat een oppervlakte van circa vi jftig hectare en bestaat uit een ecologische zone met een oppervlakte van circa twintig h ectare en een recreatieve zone met een oppervlakte van circa dertig hectare. De zone zal een natuurlijke (visuele) buffer vor men tussen Westergouwe en de gemeente Moordrecht. Met de firichting van de ecologische zone van de groen-blauwe zone compenseren de gemeen ten natuursoorten die moeten wijken voor de bouw van Westergouwe en de berging scapaciteit van water. Uitzon dering hierop vormt de verplic hte weidevogelcompensatie op basis van nationale en provin ciale flora- en faunawetgeving. De compensatie vanwege het verlies aan weidevogel habitat kan niet worden gerealiseerd in de groen-blauwe zone maar zal door de gemeente Gouda elders in de Provincie Zuid-Hol land moeten worden geboden. Het ontwerpbestemmingspian ligt naar verwachting vanaf de tweede helft van mei 2008 ter inzage. Hiermee wordt het formele gedeelte van de bestemmingsplanprocedure gestart. In deze fase krijgt ie dereen de gelegenheid om ge durende zes weken zienswijzen in te dienen. De gemeenteraad van Moordrecht stelt na de ter inzage legging het bestem mingsplan vast, waarbij alleen die delen kunnen worden vast gesteld die op Moordrechts grondgebied liggen. Daarna wordt het bestemmingsplan ter goedkeuring aan Gedepu teerde Staten van de Provincie Zuid-Holland aangeboden. J^HJ/vVfJuAfföïfcjp Moordrecht - Ontwikkelingscombinatie Dorpskern Moordrecht (ODM) en de gemeente Moordrecht openen vrijdag 18 april isamen met de ondernemers van De Smidse officieel het nieuwe winkelcentrum in de Dorpskern van Moordrecht. Met de komst van winkelcentrum De Smidse is een compact winkelgebied ontstaan met twee supermarkten en an dere detailhandel en dienstverlening. straks op een gedeelte van het plein ook de weekmarkt kan wor den gehouden. den verbeterd en gemoderniseerd; Het parkeeraanbod in het centrum moest worden verbeterd; - Het re aliseren van levensloopbestendige appartementen; - Meervoudig ruimtegebruik door de realisatie van een ondergrondse parkeerga rage; - Het project voldoet aan het politiekeurmerk Veilig Wonen; De eisen voor Duurzaam Bouwen zijn gevolgd. Opening De officiële openingshandeling vindt plaats op vrijdag 18 april om 19.00 uur. Daarna volgt een fees telijke avond met muziek, kraam pjes en diverse festiviteiten. Project Dorpskern De herontwikkeling van winkel voorzieningen en wonen in de dorpskern is gefaseerd aangepakt. In januari 2004 is men begonnen met de sloop van de panden aan de Sluislaan en de Koningin Juliana- straat. Na de sloop van de gebou wen in het gebied is de aanwezige verontreiniging uit de ondergrond verwijderd. Het totale plan be staat uit 56 woningen en 2200 m2 voor supermarkten, 1300 m2 voor andere winkels en voorzieningen en een ondergrondse parkeerga rage. Voor de supermarkten is een parkeerterrein aangelegd waarop Uit het onderzoek blijkt dat een groot gedeelte van de geënquê teerden tevreden is over het aan tal kamers en de grootte van de kamers in hun huidige woning. Relatief veel huurders zijn echter ontevreden over de geluids- en warmte-isolatie. Ook zijn veel huurders minder tevreden over de prijs-kwaliteitverhouding van hun woning. Bij de eigenaar-bewoners is er weinig ontevredenheid over de woning. Het minst tevreden zijn de eigenaar-bewoners over het aspect berging bij de woning. Veel bewoners zijn tevreden over de zorgvoorzieningen, ligging van de woning ten opzichte van het centrum en rust in de buurt. Onte vreden is men over het onderhoud van straten, parkeergelegenheid en het voorzieningenniveau. Het Moordrecht - Agnes den Hartogh tekent het leven; het straatbeeld, een markt, kinderen in schooluni form tijden de les... Zomaar een aantal indrukken van het gewone dagelijkse leven aan de andere kant van de wereld. De Nieuwer- kerkse grafisch vormgever en beeldend kunstenaar Agnes den Hartogh (1968) reist om te teke nen. Agnes den Hartogh kent in haar vrije werk een scala aan tech nieken en werkt met diverse ma terialen. Tijdens de expositie zijn ook de originele illustraties uit het boek '15+15 is meer dan de optel som van een gedeelde ervaring' te zien. Dit boek schreef en tekende Den Hartogh naar aanleiding van een werkreis in 2006 naar Mexico en geeft een bijzondere visuele indruk van het leven van jongeren op vuilnisbelten en in weeshuizen. Voor meer informatie: www.agnestekent.nl. Compact winkelgebied Het winkelaanbod in Moordrecht was tot de bouw van de Smidse geconcentreerd in het historisch centrum: in de Dorpsstraat en in de Oostbuurtstraat. In de loop der jaren is het winkelgebied geleide lijk versnipperd geraakt De mees te winkels waren slecht bereikbaar en er was weinig parkeergelegen heid in de directe omgeving. Met de bouw van De Smidse stond ook een aantal andere doelen voor ogen: - De hele locatie moest wor- gaat hier bijvoorbeeld om de aan wezigheid van winkels, banken en een postkantoor. Ongeveer 38 procent van de huis houdens is van plan de komende vijf jaar te verhuizen. Van deze huishoudens geeft ruim zeventig procent aan binnen de gemeente Moordrecht te willen blijven wo nen. De twee belangrijkste rede nen voor huishoudens om te gaan verhuizen, zijn de leeftijd en dat de huidige woning te klein is. Van de huishoudens die willen verhuizen, wil een derde graag een nieuw bouwwoning. Het populairst is een nieuwbouwwoning op een inbreidingslocatie in Moordrecht (locatie binnen de huidige grenzen van de kern van Moordrecht). Ruim veertig procent van de 65- plussers met verhuiswensen geeft aan op zoek te zijn naar een spe cifieke seniorenwoning. Van deze groep heeft de meerderheid de voorkeur voor een seniorenwo ning, met in ieder geval een slaap kamer, badkamer en toilet op de begane grond. Van de thuiswonende jongeren van 18 jaar en ouder heeft bijna de helft plannen om binnen vijf jaar op zichzelf te gaan wonen. Ruim zestig procent van deze starters zoekt een woning binnen de ge meente Moordrecht. Het aandeel starters dat een huurwoning zoekt, is 44 procent. Ruim 35 procent van de starters heeft de voorkeur voor een koopwoning. De resultaten van het woonwen- senonderzoek worden gebruikt bij de actualisatie van de gemeente lijke woonvisie, waarmee onlangs gestart is. Daarnaast zullen de re sultaten worden gebruikt voor het opstellen van het woningbouw programma voor de komende ja ren. Voor meer informatie: www. moordrecht.nl Moordrecht - Geen van beide ploegen maakte nog kans op een kampioenschap of streed tegen degradatie. En dat was aan het spel te merken. Het was niet echt een wedstrijd om met superlatieven te beschrijven. IJsselvogels was aanvallend on machtig en had na één helft pas vijf doelpunten gemaakt. Avanti stelde daar acht doelpunten te genover. Avanti kwam sterk uit de startblokken: de eerste twee aanvallen leverden direct twee doelpunten op. De ploegen zochten de kleedkamers op bij een 5-8 ruststand. Er was voor de toeschouwers niet veel te be leven geweest. Na de rust sloeg Avanti meteen haar slag. Het liep vrij gemakkelijke uit naar 5- 13 halverwege de tweede helft. IJsselvogels kwam in de slotfase nog wel iets beter in de wed strijd, maar de opgelopen ach terstand werd niet meer goed gemaakt. Avanti keerde met een 10-17 overwinning van het veld. Andere uitslagen: Kinder dijk - Maassluis 13-12 en ONDO - ODO 24-14. Eindstand: 1. VEO 14 -26, 2. ONDO 14-21, 3. Avanti 14-19, 4. KOAG 14-13, 5. IJssel vogels 14 - 12, 6. Kinderdijk 14 - 9, 7. ODO 14 - 7 en 8. Maassluis 14-5, VEO kampioen en promo veert, ODO en Maassluis degra deren naar de 2e klasse/ Moordrecht - Moordrecht be- i gon goed aan de wedstrijd en kon Lekkerkerk goed onder druk houden. Met prima voet bal werd de verdediging van de gasten bestookt. Dit leverde na ruim een kwartier de 1-0 op door een treffer van Bas Oo- men. Lang kon Moordrecht niet van deze voorsprong genie ten, want enkele minuten later lag de gelijkmaker in het doel. Moordrecht herpakte zich en steeg weer naar het niveau van de beginfase van de wedstrijd. Dit resulteerde in de 2-1 van de voet van Marnix Kasbergen vlak voor de rust. Na de thee kwa men beide ploegen niet meer aan voetballen toe. Lekkerkerk gooide er een portie fysiek ge weld tegenaan en voor Moor drecht was het motto alleen nog maar: stand houden en heel zien te blijven. Een aantal spelers van Lekkerkerk kreeg voor ernstige overtredingen slechts een gele kaart, daar waar rood beter op zijn plaats was geweest. San- der Overeinder kwam namens Moordrecht in het boekje van de scheidsrechter. Ondanks deze fysieke overmacht hield Moor drecht goed stand en deed het prima zaken in de strijd om de derde periodetitel. Moordrecht - De gezamenlijke vrouwenverenigingen organi seren voor dinsdag 8 april in het IJsclubgebouw aan de Le liestraat een voorjaar- en zo- merkinderkledingbeurs. Kle ding, heel, schoon en modieus en vanaf maat 104, kan worden ingeleverd op maandag 7 april van 19.00 tot 21.00 uur. De ver koop vindt plaats op dinsdag 8 april van 9.00 tot 15.30 uur. Afrekenen en ophalen van niet verkochte kleding vindt plaats op dinsdag 8 april van 19.00 tot 19.30 uur. Met rood geprijsde ar tikelen, welke niet zijn verkocht gaan naar een goed doel. Voor meer informatie en/of een klantnummer: 0182-375099 of 0182-374178. Moordrecht Volle Evangelie Gem. 15.00 uur dhr. J. Seepma. Ger. Kerk 10.00 uur drs. Joost Schelling. Herv. Gem. Dorpskerk 10.00 uur ds. H. Schipper. R.K. parochie St. Jo hannes Onthoofding: 10.00 uur Woord- en Communieviering met voorganger Dick Vrijburg. Verder is de kerk elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Moordrecht - Om inzicht te krijgen in de woonwensen van haar inwoners, heeft het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Moordrecht in oktober 2007 een woonwensenonderzoek uit laten voe ren. Met een enquête is ongeveer zevenhonderd huishoudens gevraagd naar de kenmerken van hun huishouden, hun woning, waardering van de woning en woonomgeving en eventuele verhuiswensen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 31