HEROPENING BOOMKWEKERIJMUSEUM J T' B0SK00PS DIALECT- EN BOOM KWEKERSWOORDENBOEK CLUBKAMPIOENSCHAP TRIPLETTEN MATIGE COMPETITIESTART VOOR TREKVOGELS VOORJAARSCONCERT EXCELSIOR GESLAAGD DESIREE DEN OUDEN NAAR NK DIVISIE 4 PAASEIERENBRIDGEDRIVE SUCCES WORKSHOP ZILVEREN SIERAAD MERCY SHIPS HELPT LIBERIA KERKDIENSTEN ZONDAG 6 APRIL Hanggaiten en vuilropertjes JEU DE BOULES MIDGETGOLF TURNEN pagina 32 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 2 april 2008 Boskoop - Bij de workshop 'zilveren sieraad' is nog ruimte voor enkele cursisten. Er wordt een hanger of oorbellen van silver artday gemaakt. De workshop wordt gehouden op dinsdag 8 en maandag 21 april in de Tuinkamer aan de Halve Raak 33. Voor meer informatie en aanmelding: www.bosk- oopcreatief.nl of 0172- 212274. Boskoop - Tijdens de burgeroorlog in Liberia, die 14 jaar duurde, is de gezondheidszorg verwoest en zijn Liberianen met medische kennis het straatarme land ontvlucht. Daarom heeft president Ellen Johnson-Sirleaf Mercy Ships gevraagd om de directe nood te lenigen en te helpen bij de wederopbouw van de medische zorg. Ambassadeur van Mercy Ships, de Boskoper Kasper Kranenburg, vertrekt vrijdag 4 april, als onbetaald vrijwilliger, naar Liberia aan boord van het grootste hospitaalschip ter wereld, de 'Africa Mercy'. Het schip heeft een lengte van 152 meter en een breedte van 23 meter en is acht verdiepingen hoog. Aan boord bevinden zich 474 bemanningsleden met meer dan 35 nationaliteiten. Het schip biedt plaats aan een ziekenzaal met 78 bedden, zes operatiezalen, CT Scan, een röntgenkamer, een tandartspraktijk en een apotheek. Tal van projecten zullen de komenden maanden worden uitgevoerd. Donaties zijn welkom op giro 1990184 ten gunste van Mercy Ships Holland. Voor meer informatie: www. mercy ships.nl. Boskoop Chr. Ger.kerk 9.30 en 17.00 uur stud. M. Bergsma. De Stek 9.30 uur ds. D. Wolters. Zijdekerk 9.30 uur ds. S. Janse en 18.30 ds. E. Westrik, lofprijzingsdienst. Dorpskerk 9.30 uur dr. R. de Reuver. Chr.gem.Bethel 9.30 uur Paul Rullmann. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Evang. Gem. Parousia 10.00 uur R. Holvast, a.maal. MEDISCHE WEEKENDDIENST Voor spoedeisende huisart senhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH) en Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), (Groene Hart Zie kenhuis) locatie Bleuland aan de voorzijde van het ziekenhuis bij Spoedeisende Hulp, Gouda, 0182-322488. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Boskoop - Na een jaar van intensie ve fondsenwerving en een periode van allerlei bouwactiviteiten, her opent het boomkwekerijmuseum aan de Reijerskoop 54 opnieuw zijn poorten. De veranderingen betref fen onder meer de realisatie van een glazen ontvangstpaviljoen, een nieuwe vaste expositie en een buitenterras met uitzicht op de achterliggende museumkwekerij. De Historische Vereniging Bos koop en de V.V.V. zijn nu ook in het nieuwe onderkomen gehuis vest. Zaterdag 5 april wordt het museum officiéél heropend door mr. J. Franssen, commissaris van de koningin in Zuid-Holland met aansluitend een feestweek en een speciaal aan Boskoop gerelateer de tentoonstelling, waar diverse Boskoop - Tijdens de opening van het vernieuwde Boomkwekerijmu seum op vrijdag 4 april wordt aan Commissaris van de Koningin Frans sen het eerste exemplaar van het Boskoops dialect- en boomkwe kerswoordenboek overhandigd. 'Hanggaiten en Vuilrapertjes' is vanaf dat tijdstip te koop in de boekwinkel in Boskoop. Auteur Rob Tempelaars signeert zaterdag 5 april van 10.00 tot 12.00 uur bij Bruna Jongejan aan de Koningin neweg. Waddinxveen - In het kader van het triplettenkampioenschap van de Jeu de Boulesvereniging Wad dinxveen werden vorige week onder redelijke weersomstandig heden, twee partijen gespeeld. In de kop en de staart van het klas sement waren weinig verrassende uitslagen, waardoor er weinig verschuivingen in de tussenstand zijn: 1. Alex van Ofwegen/Herman Verwaal/Wim Verboom 6-6-19+; 2.Wout Versluis/Leen en Andries Roos 6-5-46+; 3. Wim van Bockom Maas/Norbert Schifferling/Nel Ou- dijk 6-4-11 4. Willem de Leeuw/ Gerard Verschoor/Jopy Hulskamp 6-3-1 -; 5. Jos Verboom/Harm Mail- lé/Arnold Janssen 6-3-8-; 6. Wim Hendriks/Toon v.d. Velde/Piet Fi- anen 6-2-6-; 7. Bert en Anneke Grootjen/Corrie Jacobs 4-2-2+; 8. Hans van Woudenberg/Babs Al- laart/Corrie Monster 6-2-11 -; 9. Jan Kooistra/Ton Hulskamp/Henry van Wageningen 5-1 -14-; 10. Kees van Eijk/Jan Lapaer/Wendy Tönjes 5-0- 38-, plaatselijke kunstenaars exposeren en waar met de titel 'Bomen over Boskoop' wordt aangetoond hoe het boomkwekerscentrum mede ontstaan is door de komst van de appel uit Kazachstan. Feestweek In de week van zaterdag 5 tot en met zaterdag 12 april is de toegang vrij. Voor iedere bezoeker is er een fruitpresentje. Er is een expositie van Boskoopse kunstenaars en een tentoonstelling over de (her)komst van de fruitbomen. Op zaterdag 5 april verzorgt muziekvereniging Excelsior om 15.00 uur een optre den en harmonie Concordia speelt op zaterdag 12 april om 15.00 uur. Tevens is er een speurtocht voor kinderen. Boskoop - Voor de teams in District West startte afgelopen zondag in Heerhugowaard de competitie. De Trekvogels speelt met één team met vijf andere teams in de eerste klasse en met één team in de twee de klasse, die slechts uit drie teams bestaat; duidelijker kan het niet zijn dat de interesse voor midget golf als wedstrijdsport langzaam aan het verdwijnen is. De start voor De Trekvogels 1 was niet overtuigend, met 106 werd de voorlaatste plaats in de eerste ron de ingenomen. Heerhugowaard 1 deed goede zaken met 96 slagen en nam de leiding in handen. In de tweede ronde werden er door De Trekvogels minder fouten ge maakt en dat resulteerde in een score van 100 en de aansluiting was weer daar. Els van der Stroom was goed op dreef met 23. In de derde ronde wist De Trekvogels de ban te breken door met 98 ook eens onder de 100 slagen te dui ken. Deze stijgende lijn kon echter niet behouden blijven. De vierde ronde eindigde in een teleurstel lende 106 en daarmee kwam het totaal op 410 slagen. Daarmee ver gooiden ze een goede eindklasse ring, want Bilthoven kwam op 390 slagen, Heerhugowaard op 406 en Hole Ridders op 409. De Trekvogels 2 deed goede za ken in de tweede klasse door met 446 slagen de wedstrijd te winnen. Loosdrecht 1 en Amigo 2 eindig den met 458 en 474. Jan van der Stroom was in het tweede de beste man met 107 slagen. Waddinxveen/Boskoop - Harmonie Excelsior verzorgde voor vrijdag 28 maart een afwisselend concert in de Ontmoetingskerk. Na de ope ningsfanfare vanuit de achterzijde van de kerk door de koperblazers van Excelsior, was het begin van het concert voor rekening van beginnersorkest B-Groot onder leiding van Liesbeth Blonk. De ne gen- en tien-jarigen uit dit orkest hebben pas een anderhalfjaar les, maar hun prestatie mocht er zijn. Vooral 'Antique Car Parade' scoor de hoge ogen bij het publiek, hoe wel in dat stuk veel dissonanten te horen zijn. Maar omdat presenta tor Rogier van Boxtel de toehoor ders vooraf had gewaarschuwd voor de vreemde klarinetklanken zaten alle belangstellenden op het puntje van hun stoel. Excel sior zette, onder leiding van diri gent Sander van der Loo, de toon met fanfare de 'Montana Fanfare', waarna muziek uit de musical Kuif je volgde. Vervolgens was het de beurt aan solist Friso Valkema in het 'Manhattan'. Bij 'Tricky Trum pets' zetten alle trompettisten van Excelsior en C-Akkoord hun beste beentje voor en zij werden tijdens het slow-gedeelte zelfs nog ondersteund door trompet tisten uit de diverse andere koper secties van het orkest. Excelsior kon tevens rekenen op de steun van vakbroeders van De Pionier uit Gouda. Het aatste werk voor de pauze was 'Rood', bekend van Marco Borsato. Na de pauze en de loterij was het de beurt aan Jeroen Wentel, de dirigent van leerlingor kest C-Akkoord. Zoals altijd was de ritmesectie van het orkest zeer ge degen. De muziekleerlingen van Trompetsolist Friso Valkema. Excelsior en Concordia Waddinx veen hadden zichtbaar veel plezier in hun optreden, waarin ook zij de trompet een centraal plekje had den gegeven: 'Mexican Trumpets' werd gevolgd door het populaire 'Irish Dance Master' en 'Bugler's Holiday'. C-Akkoord eindigde met het veelzijdige Universal Band Col lection en werd beloond met een dik verdiend applaus. Van der Loo nam vervolgens het stokje overvan Jeroen Wentel voor 'The Phantom Regiment' en 'Convergents'. 'Jam- balaya' nam het publiek mee naar warmer oorden en zo effende het orkest de weg voor 'Le Carnavai de Venise'. Daarin was wederom een prominente rol weggelegd voor trompettist Valkema. Met 'Sway' en 'Dance Party' nam Excelsior af scheid van het publiek. Het orkest is nog één keer te beluisteren op zaterdag 5 april vanaf 15.00 uur bij de opening van het Boomkweke rijmuseum. Waddinxveen - De Victor Activitei ten Commissie (VAC) organiseerde voor zaterdag 22 maart in gebouw De Hoge Noot, het verenigingsge bouw van muziekvereniging Con cordia, voor de vierde maal een zogenaamde Paaseierenbridge- drive. Onder begeleiding van een aantal vrijwilligers speelden 60 paren een ochtend- en een mid dagsessie. Aan het eind van de dag bleek dat als eerste was geëindigd het damespaar W. Goedhart-A. Leeuwen met 60.952 punten, op de tweede plaats het damespaar E. Heerema-Van Vos-E. Storm met 59.7620 punten en op de derde plaats het echtpaar A. Binken-A. Verweij met 59,524 punen. Alle deelnemers gingen naar huis met een doos eieren. De opbrengst van de dag, zijnde bijna 2.000,- euro, is bestemd voor het restauratiefonds van de Sint Victorkerk. Waddinxveen/Amsterdam - De 40 beste turnsters per leeftijdsca tegorie van Zuid Holland namen het afgelopen zaterdag in Am sterdam tegen elkaar op tijdens de district finales turnen divisie 4 in de hoop zich te plaatsen voor het Nederlands kampioenschap. Namens het TOOS turn team kwa men vijf turnsters in actie. Bij de instappers hadden Laura van der Eijk uit Zevenhuizen en Petra van der Eijk uit Waddinxveen zich ge plaatst voor deze wedstrijd. Hoe wel beide dames een duidelijke verbetering ten opzichte van de rayon wedstrijd in januari lieten zien, konden zij niet meedoen met de besten. Anouk Lens deed mee in de categorie pupil 1. Door de zenuwen ging de balkoefening van Anouk niet goed, met een keurige vloeroefening liet zij zien wel in dit niveau thuis te horen. Zij plaatste zich echter ook niet voor het NK. Bij Marijn van Dijk uit Boskoop, uitkomend bij pupillen 2 waren de verwachtingen hoog gespannen maar ook zij was niet in staat zich te mengen in de strijd om de startbewijzen. Op de vloer en de sprong ging het goed maar de balk- en brugoefeningen vie len tegen. Alleen junior Desiree den Ouden uit Boskoop wist zich te plaatsen voor het NK. Hoewel haar oefeningen niet vlekkeloos waren, was het goed genoeg om mee te mogen doen aan de finale wedstrijd.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 32