Ze ve n h u i ze n - M oe Gemeente 10 april informal] vnujri omMdingweg N219 Tweemaandelijkse mflieiitip NEEM ER iar<ria MAATREGELEN BV HUIS EN SRRARHET MILIEU: RAAD EN COMMISSIES Rumiïel^Qïxkïimg Aiyif Aanvragen bouwvergunning Aanvragen sloopvergunning Bouwvergunningen Sloopvergunningen: Vrijstelling bestemmingsplan Bekendmaking Wet milieubeheer Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente®zevenhuizen-moerkapelle.nl WWW.ZEVENH U IZEN-MOERKAPELLE.NL WEEK 14 Voor iedereen die geïnteresseerd is in de nieuwe N219, die om de kern Ze venhuizen wordt gelegd, organiseert de Provincie een informatieavond op donderdag 10 april. De avond start om 19.00 uur en eindigt om 21.00 uur en wordt gehouden aan de huidige N219 in dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 te Zevenhuizen. Zoals u wellicht gemerkt hebt, is er onlangs gestart met de eerste voor bereidende grondwerkzaamheden zoals het verleggen van sloten en het afgraven van grond. Hierna wordt zand aangebracht om de ondergrond te laten inklinken. De werkzaam heden vinden zowel langs de N219 (Zuidplasweg) als de Bredeweg plaats. Hiervan zal het verkeer weinig hinder ondervinden. De werkzaamheden worden verricht door aannemersbe drijf GMB. De nieuwe weg zal medio 2010 in gebruik worden genomen. Inlopen U kunt tussen 19.00 en 21.00 uur inlopen. Medewerkers van de provin cie, Rijkswaterstaat en de aannemer zijn aanwezig om al uw vragen over de aard en plaats van de werkzaam heden te beantwoorden. Ook kunt u zien waar de nieuwe N219 precies komt te liggen en waar deze aansluit op de A12. Voor meer informatie kunt u ook kijken op de website www.n219.nl r»7T«7ïl Aan het drukke verkeer door de kern Zevenhuizen komt medio 2010 een einde. U kunt uw huis beter laten presteren en een gunstig energielabel in de wacht slepen. Want hoe energiezuiniger uw huis, hoe la ger de energierekening kan uitvallen. Boven dien is het mogelijk dat kopers meer willen betalen voor een energiezuinig huis. En in een goed geïsoleerd huis woont u prettiger. Denk maar aan het comfort van isolerend glas. Ook levert u met uw energiezuinige huis een positieve bijdrage aan het milieu. Reden genoeg om te kijken hoe u met uw huis energie kunt besparen. De gecertificeerd adviseur let op de volgende punten bij de bepaling van het energielabel: Ventilatie Onvoldoende ventilatie blijft een onderschat probleem. Het soort ventilatie speelt ook een rol bij de bepaling van het energielabel, zoals mechanische ventilatie. Door 24 uur te ventileren wordt de lucht in huis droger en droge lucht verwarmt stukken makkelijker dan vochtige lucht en dat scheelt weer in uw stookkosten. Isolatie Isoleren is energiebesparing en wonen in een comfortabel huis is toch veel pret tiger. Dus wat moet er geïsoleerd worden? Verschillende vormen van isolatie verdienen uw aandacht, zoals: muur-, leiding-, vloer en dakisolatie. Voor de isolatie van glas is dubbel glas een zeer gangbare vorm, maar ook driedubbel glas en voorzetramen zijn belangrijke energiebesparende maatregelen. Verwarmingsketel De onmisbare verwarmingsketel zorgt niet alleen voor warm water, maar ook voor een aangename temperatuur in huis. Is uw verwarmingsketel aan vervanging toe? Goed nieuws, want dan kunt u meteen kiezen voor een echt energiezuinige oplossing: een hoogrendementsketel (HR) of zelfs een HR++ ketel. Wilt u weten wat het energieverbruik van uw huidige woning is? En nog belangrijker: wilt u weten hoe u energie en dus ook geld kunt besparen? Met de Energiebesparings verkenner weet u in een aantal stappen wat de mogelijkheden zijn. Kijk op: www.energiebesparingsverkenner.nl. Vergaderschema Commissie I 7 april Commissie II 8 april Raad 22 april De openbare vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. De aanvang is om 19.30 uur. Bent u slechthorend? Onze raadszaal is voorzien van ringleiding en voldoet aan de internationaal geldende normen op dit gebied. Agenda commissie I 7 april 2008 Ingekomen stukken en mededelingen De brief van 28 januari 2008 van Ot- tevanger Machinefabrieken B.V., inzake bouwplannen Zijdehof te Moerkapelle en de reactie van het college van burge meester en wethouders daarop; De Ontwerpbegroting 2009, Meerja renbegroting 2010-2012 en ontwerp Aankoop Strategiekader 2009-2012 van de Grondbank RZG Zuidpias; De Notitie vrijkomende agrarische be- drijfsbebouwing en de daarop betrek king hebbende mededeling van het college van burgemeester en wethou ders van 25 maart 2008. De raad wordt op grond van het bepaalde in artikel 169, lid 4, van de Gemeentewet in de gelegenheid gesteld om zijn wensen en bedenkingen kenbaar te maken. Door het college van burgemeester en wethouders is op 18 maart 2008 de Nota van inspraak en vooroverleg voor ontwerpbestemmingsplan Tweemans polder en Polder De Wilde Veenen gewijzigd vastgesteld .Op basis van de aangepaste nota zal het ontwerpbe- stemmingsplan worden voorbereid. Na afronding van de zienswijzeprocedure zal het bestemmingsplan ter vaststel ling aan de raad worden aangeboden. Beslissing op bezwaar voorberei- dingsbesluit aanleg watergang nabij de Knibbelweg te Zevenhuizen Door de raad is op 18 september 2007 een voorbereidingsbesluit genomen om het opstarten van een vrijstellingsprocedure ex artikel 19.1 Wet Ruimtelijke Ordening mogelijk te maken voor de aanleg van een bermsloot nabij de Knibbelweg te Zevenhuizen ten behoeve van de Omlei- dingsweg N219. Het besluit is op 8 november 2007 in werking getreden en heeft zes weken ter inzage gelegen. Tegen het voorbereidings besluit is een bezwaarschrift ingediend door de maatschap Gebr. Verburg. Dit bezwaarschrift is behandeld door de Commissie Bezwaarschriften, welke inmiddels advies heeft uitgebracht. Het college stelt de raad voor - conform het advies van de Commissie Bezwaar schriften - reclamant ontvankelijk te ver klaren in zijn beroep, het bezwaarschrift ongegrond te verklaren en het bestreden besluit in stand te laten. Agenda commissie II 8 april 2008 Ingekomen stukken en mededelin gen Fusie Zevenhuizen-Moerkapelle - Nieuwerkerk aan den IJssel - Moordrecht a. Het Informatiebulletins fusie van februari 2008. b. Tijdens de vergadering vindt er terug koppeling plaats vanuit de Klankbord groep en Raadsconferenties. Wijzigen Tarieventabel Legesverordening en de Verorde ning reinigingsrechten Door de raad zijn op 18 december 2007 de Legesverordening 2008 en de daarbij behorende Tarieventabel en de Verordening reinigingsrechten 2008 vastgesteld. Bij controle is gebleken dat in de Tarieventabel behorende bij de Legesverordening de bepaling over het aanbieden van bouw- en sloopafval bij het afvalbrengstation is opgenomen. Omdat het hier om de inzameling van afvalstoffen gaat is het beter om de bepaling in de Verordening reinigings rechten op te nemen. Het college stelt de raad voor de Ta rieventabel behorende bij de Leges verordening 2008 en de Verordening reinigingsrechten 2008 te wijzigen. Uitgangspunten begroting 2009 Door de raad is op 18 maart 2008 de Planning Controlcyclus 2008 vast gesteld. Hierbij is aangegeven dat de eerste uitgangspunten voor de begro ting 2009 ter vaststelling aan de raad worden voorgelegd. Het college stelt de raad voor de Uit gangspunten voor de begroting 2009 vast te stellen. Spreekrecht burgers Indien u van het spreekrecht gebruik wilt maken, dient u zich voor aanvang van de vergadering aan te melden bij de raadsgriffier, de heer H. Sterken, telefoon 0180-637713. De complete agenda inzien In het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respectievelijk raad en de commis sies I en II inzien. Ook in de dorpshuizen "Op Moer" te Moerkapelle, "Swanla" te Zevenhuizen, "De Vierkap" te Oud Verlaat en in de Openbare Bibliotheek te Zevenhuizen is een plek ingericht met gemeentelijke informatie. Tevens kunt u deze stukken raadplegen via de gemeen telijke website. In de periode van 20/3/2008 t/m 27/3/2008 zijn de volgende aanvragen om vergunningen binnengekomen: Oranjestraat55,2751BJ Moerkapelle, plaatsen woning (BR/2008/0013) Rozenstraat 2222761GL Zevenhuizen, sloop asbesthou dende vloerbedekking (SA/2008/0007) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Voor de volgende plannen is vergunning verleend Verzonden: 27/3/2008 Raadhuisstraat IS, 2751AV Moerkapelle, plaatsen dakop bouw (BR/2007/0052) Raadhuisstraat 16,2751 AV Moerkapelle, plaatsen dakop bouw (BR/2007/0051) Verzonden: 20/3/2008 Bredeweg158,2761KC Zevenhuizen, slopen van de wo ning (SA/2008/0004) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen (alleen) de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te 's-Gravenhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van he! geldende bestemmingsplan "Dorpsgebied Moerkapelle" voor het plaatsen van een dakkapel op de achterzijde van de woning op het perceel Wilhehninastraat20,2751BMMoerkapelle Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukke; liggen vanaf 3 april 2008 t/m 14 mei 2008 gedurende 6 weken tijdens de openingstijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kan een ieder naar keuze monde ling of schriftelijk zienswijzen indienen bij burgemeester en wethouders. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180-637732. VERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende vergui: ningen te verlenen: Dekker Zevenhuizen B.V.: veranderingsvergunning voor een groothandel van keuken- en badkameraccessotres en productie van keukenbladen op het perceel Nijverheidscentrum 2 7,9 en 9a 2761JP Zevenhuizen; Mts. Scholten: revisievergunning voor een vleeskuikenhouderii op het perceel Knibbelweg85,2761JCZevenhuizen, Deze ontwerpbesluiten kunt u vanaf 3 april tot en met 15 mei 2008 inzien bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. U kunt uw schriftelijke zienswijzen over een ontwerpbesluit gedurende deze periode bij het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle indienen, per adres Milieudienst Midden-Holland, Postbus 45,2800 AA Gouda. Voor mondelinge zienswijzen kunt u contact opnemen met de Milieudienst Midden-Holland (telefoon 0182-545700). Belanghebbenden die tijdig hun zienswijzen naar voren bren gen over een ontwerpbesluit kunnen later beroep instellen tegen een definitief besluit. Inzage Voor inzage en informatie kunt u tijdens kantooruren terecht in het gemeentehuis, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen (telefoon 0180637777). Voor inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken. Deze bekendmaking, met bijbehorende stukken, staat ook op de website van de Milieudienst Midden-Holland, wwwmilieudienstmidderiholland.nl. Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8 30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm Politie Brandweer 112 0900-8844 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4