DROOG ACHTER HET GLAS TIJDENS REIGERBOSLEERLINGEN OP NATTE KOM IN DE KAS ZOEK NAAR 'LENTE' EENEN EEN ACTIVITEITEN-AGENDA ZEVENHUIZEN-MOERKAPFmTJ Aflevering zevenendertig van een serie over tweetallen in de regio door Ernst de Vogel Caterpillar Zevenhuizen De Zevenster ANBO Musea Zevenhuizen Vogelvereniging Zang en Kleur De Zeven Muzen Oud Verlaat Moerkapelle-- STATIEGELDACTIE ZONNEBLOEM GROOT SUCCES pagina 10 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 april 2008 Liefhebbers... in staat om iets rijdend te houden. Wim de Zeeuw heeft er tweeentwintig jaar op gereden. Zo'n Caterpillartje. Dorsen, ploegen, zaaien... in weer en wind. Lang zonder cabine... veel herrie. 'Ach... ik heb wat kou geleden'. Wim is blij met z'n gehoorapparaten... Er volgt een warm pleidooi voor oorbescher mers. Ook de jeugd in de disco krijgt een waarschuwing. 'Doe voorzichtig met hard geluid! Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel; geopend di en do in Sam Sam, Lange Zijde 9; voor meer informatie: www.beestenboel-zevenhuizen.nl. - 30 april van 7.00 - 17.00 uur viering van kononginnedag in Zevenhuizen, georgani seerd door het Oranjecomité en J O Z; thema Zevenhuizen, traditioneel sterk! - Avondvierdagse. 26 - 30 mei. Voorverkoop 24 mei Raadhuisplein Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 ur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111) Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Kaarten 18 april; 2 en 16 mei; 6 en 20 juni; 4 en 18 juli; 1 en 15 aug.; 19 sept; 17 okt; 21 nov; 19 dec. - Amateurmuziekavond 12 april Ger.kerk Zevenhuizen - Amateurmuziekavond 12 april 20.00 uur in de Ontmoetingskerk, Dorpsstraat 106; Gro te aovond thema: beweging. 19.00 - 20.30 uuur Ontmoetingskerk. w Groeneweg Klaverjassen 20.00 uur: 11 en 25 april iedere donderdagmiddag 14.00 u DE VIERKAP - Maandagavonden toneelrepetitie 20.00 u - klaverjassen: 18 april; 2 mei - Schakel: 6 mei - Soos: 15 en 29 april13 en 17 mei - 14-15 april toneelvoorstelling kaarten (0638314223) - 26 april bingo - 30 april koninginnedag - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - Ouderen soos: Dorpshuis Op Moer 10 april en 8 mei; van 9.30-11.30 uur. - 20 mei 2008: Seniorenreis. -13 sept. Open Monumentendag de oude herv.kerk is open, mogelijkheid tot het beklimmen van de toren. -13 sept. Zendingsrommelmarkt van 9.00u tot 16.00 u in de Dorpsstr. Moerkapelle Door Mariska van Bommel Zevenhuizen-Moerkapelle - De jaarlijkse 'Kom in de Kas'-dag vond op zatterdag 5 april plaats. Dit is een jaarlijks terugkerend, landelijk evenement waarbij glastuinbouw bedrijven hun deuren voor het publiek openstellen. Zo ook bij de tuinders te Zevenhuizen-Moerka pelle. Dit jaar vond de dag plaats bij glastuinders gesitueerd aan het Oogstpad. Het was niet mogelijk om bij het Oogstpad te parkeren. Wel kon men wederom vanaf het truckcen ter op de pendelbus stappen, die je op locatie afzette. Van deze mo gelijkheid werd gretig gebruik ge maakt, aangezien het 's ochtends flink regende. Snij-Anthuriumkwekerij Oosterzon is zo'n beetje de eerste kwekerij op het pad en hier was genoeg te doen en te zien. Naast een Anthu- rium en Gerbera-presentatie vond er ook een bloemschik-presentatie plaats. Goed doel Bovendien was team ZePaRo hier aanwezig ten behoeve van de stichting Roparun. leder jaar wordt voor de Kom in de Kas-dag een goed doel gekozen. Dit jaar was dat de stichting Roparun. Jaarlijks vertrekt het estafetteteam ZePaRo vanuit Zevenhuizen via Parijs naar Rotterdam. Met de opbrengst door sponsoring, donaties en le denwerving probeert de Stichting het leven van kankerpatiënten te veraangenamen. "Het gaat dan met name om het welzijn van de patiënten. Zo heeft de stichting vakantiebungalows in het beheer voor patiënten en hebben ze bij voorbeeld een aantal hoofdhuid- koelers aangeschaft voor zieken huizen", vertelt Arthur Schollaart, één van de lopers van het team. Druk verkeer Maar er was nog veel meer te zien, beleven en proeven afgelopen za terdag bij de glastuinders. Bij Spi der Roses kon men zien hoe rozen geoogst werden. Het was nog op passen geblazen voor bezoekers én werknemers. De werknemers re den op 'elektrokarren' bij de oogst op de paden. Bij voldoende oogst, moesten ze via het middenpad om de wagen te gaan legen en daar liepen de bezoekers nog wel eens in de weg. Bij Spider Roses kon ook de sorteermachine in werking wor den gezien. "Deze machine meet zelf de lengte, dikte en hoogte van de steel", aldus Leendert van Pijl van de rozenkwekerij. Hier werd ook heerlijk boerenijs verkocht. Bij tomatenkwekerij Lijntje was Dus hier komen tomaten vandaan. vanwege het slechte weer, het springkussen binnen opgesteld. Hier werden ook snacks verkocht voor hongerige bezoekers, er was een groente- en fruitshow en er was zelfs een heuse bar aanwezig. Kinderen konden zich, naast het springen, ook nog vermaken met voetbaltafels. Achter het glas kon men zien hoe de tomaten groeien. Aarebeijeplukkers Bij aardbeienkweker 'De Aardbei enoogst' mochten bezoekers ook een kijkje nemen in de kas. De aardbeien werden nog niet ver kocht; dit is pas mogelijk vanaf 12 april. Wel waren er al wat aard beien te proeven. Ook kon hier een lekker pannenkoekje gegeten worden met stroop of....aardbei enjam. Blaaskapel 'De Aarebeije plukkers' uit Roelofarendsveen probeerde de regen weg te blazen met een vrolijke noot. Dat lukte aardig; in de loop van de middag werd het droger. Blaaskapel 'De Aarebeijeplukkers' uit Roelofarendsveen zorgde voor de vrolijke noot. Bij Spider Roses kon men zien hoe rozen geoogst worden. Zevenhuizen - De kinderen uit de groepen 1 en 2 van basisschool 't Reigerbos behandelen het thema 'lente'; de kinderen gingen daarom naar kinderboerderij De Blijde Wei in Ommoord. Daar was het lente dankzij de vele jongere dieren. Zevenhuizen - De statiegeldactie bij C1000 heeft 440 euro opgele verd voor de Zonnebloem in Ze venhuizen-Moerkapelle. Het geld zal worden besteed aan diverse ac tiviteiten die met de bijna 40 gas ten worden ondernomen. De Zon nebloem biedt mensen met een fysieke beperking, voor wie een zaamheid dreigt, mogelijkheden om contacten te leggen en erop uit te trekken door huisbezoek, dagactiviteiten en vakanties. Voor meer informatie: www.zon- nebloem.nl. Info over de afdeling Zevenhuizen-Moerkapelle: 0180- 631826.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 10