NIET WEGLOPEN VOOR DRUKTE mam tttoks k pgBtogj "We yf'ivac pruil Naast v rschi v Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 april 2008 tPss^SÊ Hit- c - ROMS8 '"'Kuf'jÉÊ^V^é 4'& Zevenhuizen - Het recreatieschap Rottemeren en de gemeente Rotterdam ondertekenden donderdag 3 aprii de realisatieovereenkomst voor een roeibaan in de Eendragtspolder. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in restaurant De Strandgaper werd het startsein ge geven voor de bouw van een roeibaan die de concurrentie met de Amsterdamse Bosbaan moet aangaan. Door Elias van der Plicht Het zuidwestelijke gedeelte van de Een dragtspolder krijgt in de komende jaren een andere bestemming. Akker- en tuin bouwbedrijven maken plaats voor een gebied waar waterberging, recreatie en topsport bepalend zullen zijn. Het gebied dat begrensd wordt door de Rotte, de Rot temeren, Nesselande en Zevenhuizen krijgt een andere aanzicht. Het pronkstuk van het project is de aanleg van een roeibaan, ge schikt voor internationale wedstrijden. Het ministerie van Landbouw, Natuur en Voed selkwaliteit, de provincie Zuid-Holland, de gemeenten Rotterdam en Zevenhuizen- Moerkapelle, het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, het recreatieschap Rottemeren, het Nationaal Bestuursakkoord Water, de roeibond en NOC-NSF zijn allen betrokken bij de aanleg van de roeibaan en de veranderingen die de Eendragtspolder zal ondergaan. De roei baan krijgt een lengte van meer dan twee De Eendragtspolder: landbouwgrond maakt plaats voor water. kilometer en wordt 162 meter breed. In de heringerichte Eendragtspolder is naast ruimte om te roeien onder meer plaats voor wandelen, skeeleren en fietsen. In de loop van 2010 staat de opening van de nieuwe Eendragtspolder gepland. De heer Boedhoe, bestuurlijk secretaris van het recreatieschap Rottemeren, meende dat in het afgelopen jaar veel werk is verricht en de nodige stappen in de goede richting zijn gezet. Hij beargumenteerde dat het Bolsius, ni voornaamste doel van het recreatieschap is om zoveel mogelijk ruimte te geven aan allerlei vormen van openluchtrecreatie en dat het project in de Eendragtspolder past in deze doelstelling: "We verwachten veel spektakel. Op diverse manieren zal gebruik worden gemaakt van grond en water. Naast verschillende vormen van recreatie zal er plaats zijn voor het maken van toppresta ties. Straks kun je roeien waar nu spruitjes groeien." Naar aanleiding van de vraag hoe het met zijn eigen sportprestaties staat, refereerde de Rotterdamse wethouder Bolsius aan de afspraak die hij vorig jaar met burgemees ter Ivo Opstelten heeft gemaakt. Bij de opening van de roeibaan zullen Bolsius en OVEREENKOMST Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - In de afgelopen jaren is regelmatig overleg gevoerd over de toekomst van de Eendragtspolder. Burgemeester Fijen en de heer Boedhoe, bestuurlijk secretaris van het recreatieschap Rottemeren, blikken terug en kij ken vooruit. "Oorspronkelijk was het de bedoeling dat de Eendragtspolder zou worden ingericht als waterbergingsgebied, noodzakelijk door de verandering van het klimaat", aldus Boedhoe. Hij beschrijft dat vervolgens bepaald werd dat de wa terberging goed te combineren viel met het creëren van een recreatiegebied. Fijen: "Het plan om een roeibaan aan te leggen kwam pas later. Dit was een wens van de gemeente Rotterdam, die de banden met de roeisport wil verster ken. Zevenhuizen-Moerkapelle heeft toen aangegeven hieraan mee te willen werken, mits van begin af aan duidelijk zou zijn dat de extra kosten voor de aanleg en het gebruik van de roeibaan voor rekening van Rotterdam komen." Boedhoe: "Alle partijen zitten met een bepaalde insteek in dit project, leder heeft zijn eigen belangen. Daarom duurde het even voordat iedereen bij el kaar is gebracht." Fijen vult aan: "Discussie hoort erbij, maar de samenwerking verloopt goed. Het is bijzonder dat er zoveel partijen betrokken zijn bij dit pro ject." Fijen: "Het gebied rondom Zevenhuizen-Moerkapelle zou open moeten blijven. Het moet een groen en waterrijk gebied blijven. Er mag geen bebouwing ko men. Er moet sprake zijn van een mooie grensscheiding met de buurgemeen ten." De burgemeester benadrukt het belang van een recreatiegebied dichtbij huis: "Ondanks dat we in deze regio met z'n allen opeengepakt zitten, mag het niet zo zijn dat als je wilt recreëren je op de Veluwe bent aangewezen." Boed hoe: "Vanzelfsprekend gaat er straks in dit gebied meer gerecreëerd worden." Meer mensen betekent echter meer auto's. Fijen: "ledereen die weieens over de Middelweg rijdt, zal zich afvragen hoe dat straks bij grootschalige activiteiten in zijn werk zal moeten gaan. Daarom hebben we afspraken gemaakt over een tweede ontsluitingsweg, waardoor een soort rondrijdroute ontstaat en proble men met het verkeer voorkomen worden. Tegelijkertijd moet je niet weglopen voor één of twee keer per jaar drukte. Men moet niet te snel klagen als er een paar keer per jaar flink gebruik wordt gemaakt van de toegangswegen." Boedhoe: "We verwachten veel spektakel."

Hart van Holland | 2008 | | pagina 24