HOLLAND ACHT KAN NIET WACHTEN «De Wi ïndel veel spektakel. Op diverse manieren zal worden gemaakt van grond en water, ast v Schillende vormen van recreatie zal er plaats zijn voor het maken van topprestaties, kun je roeien waar nu spruitjes groeien." uter\ Pj van Rei Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 april 2008 Haen en Van Andel kunnen niet wachten om hier te kunnen roeien. Rotterdam: "Ik wil Rotterdam feliciteren dat al deze plannen mogelijk zijn op het grondgebied van Zevenhuizen-Moerka- pelle." Fijen benadrukte dat er nog wel een aantal klussen liggen te wachten. Hierbij doelde hij op de ontsluiting van het gebied: "Wie A zegt, moet ook B zeggen. We ho pen dat er veel mensen komen en daarom zijn goede toegangswegen nodig. Hier zijn goede afspraken over gemaakt." Door gedeputeerde Evertse werd ingehaakt op de woorden van Fijen: "Wie A en B zegt, moet ook C zeggen en dan heb ik het over de centen. Het is een goede zaak dat we dit project gezamenlijk financieren." Namens het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard maakte de heer Klein duidelijk dat de metamorfose van de Eendragtspolder nodig is om in de toekomst natte voeten te voorkomen. "Bij calamiteiten kan ongeveer vier miljoen ku bieke meter water in de Eendragtspolder worden opgevangen. Dat zijn ongeveer 2.500 zwembaden vol." Klein liet doorsche meren dat het niet altijd gemakkelijk was geweest om alle neuzen dezelfde kant op te laten staan: "Ondanks alle strubbelingen van de afgelopen jaren zijn wij blij dat we elkaar vast hebben gehouden en zijn blij ven samenwerken. Ik hoop dat we met el kaar deze topprestatie vast kunnen blijven houden." De mannen Holland Acht, het roeiteam dat Nederland op de Olympische Spelen hoopt te kunnen vertegenwoordigen, was present om de bijeenkomst luister bij te zetten. Vrij wel het volledige team was aanwezig. Van uit de roeiploeg werd het belang van de nieuwe roeibaan onderstreept. De nieuwe baan moet uitgroeien tot een optimale trai nings- en wedstrijdfaciliteit. Tot slot kregen de ondertekenaars van de realisatieovereenkomst, de heer Bolsius en de heer Boedhoe, de kans om hun roei- talent te tonen. Na een gelijkopgaande wedstrijd op twee roeiapparaten werd de Rotterdamse wethouder tot winnaar uitge roepen. Copljn IUTH- ru lAKOSCHAMAROmtatM Door Elias van der Plicht Zevenhuizen - Roel Haen en Olaf van Andel studeren in Rotterdam en maken deel uit van de Holland Acht, de nati onale roeiploeg die zich in juni in Poz- nan moet zien te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Beijing. De roei ers trainen op dit moment vrijwel uit sluitend op de Bosbaan in Amsterdam. Beide roeiers vertellen waarom een nieuwe roeibaan noodzakelijk is. Van Andel steekt van wal: "De Bosbaan is geen optimale roeifaciliteit. De baan is verouderd. Onder bepaalde weersom standigheden heeft het weer invloed op de uitslag van de wedstrijd." Haen: "Tijdens het afgelopen Neder lands kampioenschap gingen wij op de Bosbaan aan de leiding. Halverwege werden we voorbijgewaaid door de concurrentie, terwijl wij de sterkste wa ren. De wind kan een wedstrijd nadelig beïnvloeden. Als het waait, kan er in de Bosbaan bovendien stroming optre den, doordat de baan niet zo diep is. De nieuwe baan in de Eendragtspolder ligt in de meest voorkomende wind richting midden op het water en niet tussen de bomen, zoals de Bosbaan. Hierdoor maakt het niet uit of je aan de rand of middenin de baan roeit. Op papier is de nieuwe baan veel beter dan de Bosbaan. Er komt bijvoorbeeld een aparte oproeibaan, om je te kunnen voorbereiden op de wedstrijd. Dat is een belangrijke onderdeel van een roei baan, maar nog geen enkele roeibaan in Nederland beschikt daarover." Van Andel: "Alle problemen waar de Bos baan en andere banen in Europa mee te kampen hebben, zijn bestudeerd en worden bij deze nieuwe roeibaan voor komen. De ontwerpers van de roeibaan weten waarom andere banen niet per fect zijn en hebben hiermee rekening kunnen houden bij het ontwerpen van de baan in de Eendragtsolder." Haen: "Er is echt over nagedacht." Van Andel: "Ik kan niet wachten om hier te kunnen roeien." Opstelten plaats nemen in een roeiboot en hun roeitalent etaleren. Bolsius gaf toe in eerste instantie geen voorstander van de roeibaan te zijn geweest, maar verklaarde dat hij steeds enthousiaster is geworden: "De nieuwe roeibaan kan een impuls geven aan het roeien in Nederland en Europa. Ik ben ervan overtuigd dat we de concurrentie met de Amsterdamse Bosbaan aankunnen. De Bosbaan is een begrip, deze baan wordt een enorm begrip. We zouden wel erg veel lef hebben als we nu zouden zeggen dat we over enkele jaren het EK kunnen orga niseren, maar internationale evenementen gaan er zeker komen." sius, n het droge, straks met Opstelten in de boot. Burgemeester Fijen richtte zich in zijn toe spraak met een kwinkslag tot de gemeente

Hart van Holland | 2008 | | pagina 25