ER WERD GEBRIDGED AANSTAANDE FUSIE SLAAT IN ALS BOM BIJ LEERLINGEN MONTESSORISCHOOL EINDRESULTAAT NUT-CURSUS SCHILDEREN TE BEWONDEREN IN BIBLIOTHEEK UITBREIDING PARC IJSSELHOEVE OP DE TOCHT ORKESTENAVOND MUZIEKSCHOOL POLITIEBERICHTEN KLEZMERMUZIEK OP SL0TAV0ND VROUWEN VAN NU Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 april 2008 pagina 27 Nieuwerkerk aan den IJssel - Uit slag van de derde avond van de vijfde competitieronde, die ge speeld werd op maandag 31 maart. Blijkens de uitslag in de A- poule blijven Gerda Goedhart en Marijke Blok onverdroten scoren. Opvallend deze keer was de eerste plaats van Freek Bijlsma en Kees van Winden. Als zij zo door gaan dan kan de strijd om promotie wel eens heel hevig worden. Poule A: I.Wim Schreuder-Ton Vissers 60.83; 2.Marijke Blok-Ger- da Goedhart 57.92; 3.Ineke van den Heuvel-Lucy Eldering 56.67; 4 Martha Boers-Joke van 't Hoen 55.83; 5.Michiel de Korver-To Schreuder 52.92; 6.Maarten Goed hart-P. Bijsterveld 51.67; 7.Freddy en Rob van Leeuwen 48.33; 8.Arie van Veen-Rob Moelker 47.08; 9-Renate Tournier-Lucy Wijnen 45.42; 10.Wim en Martha Verhoe ven 43.75; 11.Frithjof Blok-Ruud Rijks 42.08; 12.Joan Sipman-Karen Schuddeboom 37.50. Poule B: I.Kees van Winden-Freek Bijlsma 58.33; 2.Ada van der Lin- de-Greet Gallagher én Irma en Ab Sonneveldt 57.92; 4.Rina Koolhaas- Betsie Kuipers 56.25; 5.Cilia van Ooyen-Alice de Looze 52.08; 6.Wil Blok-Wil Valk 51.25 én Frans en Adrie Bijl 51.25; 8.Guus Ham-Hen- ny Hense 50.42; 9.Arie van der Lin- de-Mike Gallagher 42.92; 10.Thea Michels-Selma van der Berg 42.08; 11.Tiny van Winden-Alice van den Heuvel 41.25 en 12.Leny Hoogland- Elisabeth Tump 38.33. In de A-lijn gaan Wim Schreuder- Ton Vissers aan de leiding, gevolgd door Marijke Blok-Gerda Goedhart en op de derde plaats staat het koppel Ineke van den Heuvel-Lucy Eldering. In de B-lijn staan Jaap Severs-Tru- di Kerkhoven op de eerste plek, gevolgd door Ada van der Linde- Greet Gallagher en op drie Leny Hoogland-Elisabeth Tump. PARANORMALE AVOND EN LAATSTE MEDITATIEAVOND BIJ VEDJ Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor woens dag 23 april van 20.00 tot 22.30 uur een paranormale avond met als thema 'overleden dierbare' door paragnost Yvonne Timmer. Zij zal deze avond aandacht besteden aan psychometrie door middel van foto's van overleden dierbaren, dus een foto meenemen. De avond vindt plaats in gebouw Con Mu- sica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk en is bestemd voor iederen van 14 jaar en ouder. De toegang bedraagt 4,50 euro. Zaal open om 19.30 uur. Meditatieavond Voor 16 april van 20.00tot22.00 uur organiseert Vedj de voorlopig laat ste meditatieavond van dit seizoen in Con Musica onder leiding van FrancoiseWesselius.Detoegang be draagt 7,50 euro. Info en opgeven (verplicht) voorbeideavonden; info. vedj@gmail.com of 06-38787180. Door Niels Raas Nieuwerkerk aan den IJssel - GBN- raadslid Rob Snoeck kwam op vrijdag 4 april op bezoek bij de leerlingen van groep 8 van de Montessorischool. Om wat ver- f tellen over de lokale politiek en belangrijke zaken die in en om de gemeente plaatsvinden. De kin deren hoorden het verhaal goed 1 aan. Toen echter doordrong dat de gemeente gaat fuseren met Ze- venhuizen-Moerkapelle en Moor drecht, bracht dit nieuws veel re acties teweeg. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat 53 organiseert de NBvP, Vrouwen van Nu, voor don derdag 17 april om 19.30 uur de Slotavond voor leden en introdu- cées. De avond zal in het teken staan van Klezmermuziek, joodse verhalen en gedichten en er zijn traditionele joodse hapjes. Bij Klezmermuziek staan melancholie en vitale vreugde centraal onder het motto 'het leven moet je zin gen'. De Klezmorim waren de mu zikanten die met vrolijke en droe vige muziek feesten en partijen begeleidden. Vanuit Oost-Europa zijn veel joosde immigranten naar Amerika gegaan alwaar de muziek zich vermengde met onder meer de jazz. Vanuit Amerika is de Klez mermuziek vervolgens 'herondekt' in Europa. De toegang bedraagt 2,- euro voor leden en 3,50 euro voor introducées. De leerlingen van groep 8 hebben reeds een bezoek gebracht aan de Tweede Kamer. Het bezoek van Rob Snoeck is bedoeld om de kinderen een illustratie te geven hoe het er in de politiek op lokaal niveau aan toe gaat. Er is een kleine link tussen Rob Snoeck en de school, want juf Hanny is zijn echtgenote. Snoeck begon zijn uitleg met een korte illustratie van de lokale politiek. Het verhaal belandde al snel bij ruimtelijke ordening. "Een beetje brutaal misschien, maar waarom moet alles volgebouwd worden?" vroeg een meisje. Snoeck maakte duidelijk dat het volbouwen niet ten koste moet gaan van groen en dat er genoeg ruimte moet blijven voor kinderen om te spelen. Eén van de jongens, duidelijk een voet balliefhebber, maakte zich zorgen om de verplaatsing van de sport velden in de gemeente. "Er komt in de gemeente een nieuwe grote sportvereniging, met meer voet balvelden en andere sportvoor- GBN-raadslid Rob Snoeck vertelt over de politiek in de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. zieningen," stelde Snoeck hem gerust. Vervolgens ging hij in op de positie van GBN, als lokale par tij. "De VVD is de grootste partij in de gemeente, maar heeft geen meerderheid. Daarom moet er een coalitie gevormd worden. Op deze manier komt de functie van de raad veel beter tot zijn recht, namelijk het voeren van debat." Toen Snoeck wilde vertellen over de fusie van de gemeentes die ge pland staat voor 1 januari 2010, bleek dat dit bij nog geen enkele leerling was doorgedrongen. Na een aanvankelijk licht emotionele reactie, sloeg de stemming om naar enthousiasme. De kinderen begonnen door elkaar namen te roepen voor de nieuwe gemeen te. De juf attendeerde hen op de website www.welkenaam.nl, waar mensen op potentiële namen kun nen stemmen en er zelf één kun nen opsturen. Snoeck maakte duidelijk dat iedereen hieraan kan meedoen, dus ook kinderen. Eén van de leerlingen wilde weten, waar het nieuwe gemeentehuis moet komen. Een punt dat tijdens de afgelopen raadsvergadering nog aan bod is geweest. Een ander vroeg zich af waar de fusie nu pre cies goed voor is. "Dit is besloten door de provincie. De fusie is ook aan bod geweest in de Tweede Kamer, waar jullie op bezoek zijn geweest," aldus Snoeck. Hiermee keerde Snoeck terug naar het punt waarmee hij zijn verhaal begon nen was: de link tussen lokaal en landelijk bestuur. De orkesten van de Nieuwerkerkse Muziekschool en de leden van het Symfonisch Blaasorkest da Capo verzorgden op vrijdag 4 april een con cert in de aula van het Thorbecke Voortgezet Onderwijs. Nieuwerkerk aan den IJssel - Van modern abstract tot klassieke stil levens, dinsdag 1 april was de openbare bibliotheek omgetoverd tot kunstgallery. Na tien weken oefenen, zwoegen en heel veel verfstre ken, toonden de cursisten van de NUT-cursus schilderen en de cursisten kinderkleicursus trots hun schilderijen en kleibeeldjes aan een belang stellend publiek. Door Lynn Stroo "Ik ben ontzettend trots op het resultaat." Cees de Jong, beeldend kunstenaar en de schilderdocent van de cursus, kijkt tevreden naar de tientallen schilderijen. "Het is ontzettend leuk om te zien hoe de cursisten in die weken van hun witte-vlak-angst afkomen en hele goede schilderijen gaan maken. De cursus begint meestal met de veel gehoorde zin 'ik kan niet tekenen of schilderen'. Uiteindelijk staan ze hier trots naast hun eigen schilde rij, dat is toch mooi?" De schildercursus van het NUT was bedoeld voor iedereen die graag eens wilde leren schilderen. Jong, oud, ervaren of onervaren, het maakte niet uit. De Jong: "Bij deze cursus is het niet de bedoeling om kunstenaars van de deelnemers te maken. Het gaat er juist om dat de mensen op weg geholpen worden. Ik leer ze hoe ze een landschap moeten opzetten, of hoe ze een lucht moeten schilderen." Met de tips gingen de cursisten zelf aan de gang. Zo werden er o.a. etiketten van olijfolie en plaatjes uit de Allerhande nageschilderd. Cees de Jong: "Ik geef al meer dan 25 jaar schildercursussen en ik heb veel schilderijen gemaakt zien wor den. Deze groep was uitzonderlijk leuk. Erg gezellig en er zaten zeker weten een paar talenten tussen." Ook werden de kleibeeldjes van de kinderkleicursus tentoongesteld. Docente Annemieke Wigmore van Roon: "De kinderen hebben erg hun best gedaan. Ik ben heel blij met het resultaat. Kinderen zijn nog zo impulsief en onbevangen. Ze zijn niet bang om fouten te ma ken en daardoor komen er prachti ge dingen uit de klei naar voren." Hoewel het NUT ophoudt te be staan, gaan de schilder- en kleicur- sussen gewoon door. Cees de Jong en Annemieke Wigmore starten in het najaar met een nieuwe cursus. Snelheidscontrole Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Re gionaal Verkeershandhavingsteam heeft donderdag 3 april een snel heidscontrole gehouden op de Pro- vincialeweg N219 (leTochtweg). De controle vond plaats tussen 16.00 en 22.10 uur. Het aantal passanten bedroeg 6384, het aantal overtre ders 187. Van die 187 reden er maar liefst 29 harder dan 100 km/uur, daar waar 80 km/uur is toegestaan. Uitschieters waren: 132km/uur, 137 km/uur en 155 km/uur. DEN HAAG/Nieuwerkerk aan den IJssel - Een uiterst gemakzuchtige houding van de provincie Zuid-Holland heeft gezorgd voor een flinke vertraging in de vernieuwingsplannen van Pare IJsselhoeve in Nieuwer kerk aan de IJssel. De Raad van State besliste onlangs dat het plan voor de 'upgrading' van het bungalowpark langs de Hollandse IJssel voorlo pig moet worden stilgelegd. De provincie keurde de uitbreiding goed zonder acht te slaan op de precieze plek van die uitbreiding. Volgens enkele bewoners van het park aan het Klein Hitland is een deel van het plangebied in het streekplan Zuid-Holland Oost aan geduid als natuurgebied. En daar mogen niet zomaar ingrepen wor den gedaan. Pare IJsselhoeve wil in dit omstreden deel overigens geen nieuwe huisjes plaatsen. De bedoe ling is om dit terrein voor recreatie te gaan gebruiken. Een blik op de kaarten van het plangebied maakte de Raad van State argwanend, omdat die kaar ten niet nauwkeurig genoeg ble ken te zijn. De provincie bleek ook niet in staat om het bezwaar van de parkbewoners overtuigend te weerleggen. Nu niet duidelijk is of er inderdaad sprake is van een na- tuurgebied, vindt de Raad schor sing van de plannen noodzakelijk. De Raad van State gaat de zaak over ruim een halfjaar nader bekij ken. Is de provincie er dan nog niet in geslaagd om aan te tonen dat de uitbreiding van het park buiten het natuurgebied ligt, dan sneu velt het plan. Ook zal de provincie moeten bewijzen dat het natuur gebied niet wordt aangetast door de modernisering van het park. In het gebied zouden beschermde vogelsoorten voorkomen.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27