relent! genda HEEL DE GIDEONSCHOOL BEWEEGT 30 MINUTEN karate VIJF PRIJSWINNAARS HOTEL ORANJE BOVEN HELPT MENSEN IN DE OEKRAÏNE MAATSCHAPPELIJK DEBAT MET HELEEN DUPUIS LAATSTE TRAINING VOOR ZWEMMARATH0N VOOR TEAM POLDERBAD NIEUWERKFRK Een uitgave van de Stichting CultureelNetwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RG Nieuwerkerk aan den IJssel, 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag 8,15,22 en 29 april Volksdansen Locatie: Chrysantheum aanvang 14.30 Vrijdag 11 en zaterdag 12 april Rockweekend Locatie: Taverna 's-Gravnweg 95 aanvang 20.00 Zondag 13 april concert Suze Cramer Locatie TVO College aanvang 15.00 Maandag 14 april voorspeelavond leerlingen piano Locatie: Muziekschool, Schubertstraat aanvang 19.00 Donderdag 17 april voorspeelavond leerlingen cello/piano Locatie: Muziekschool Schubertstraat aanvang 19.00 Donderdag 17 april Klezmer muziekavond Locatie: Hervormd centrum, J.A. Beyerinkstraat 19.30 Zondag 20 april Music high tea on a Sunday afternoon Locatie: De Batavier, Batavierlaan 4 aanvang 13.30 Zaterdag 26 april kinderkoor De Bezige Bijltjes Locatie: Chrysantheum, Boslaan 1 aanvang 14.30 Zaterdag 26 april open middag Oudheidkamer Locatie: "S Gravenweg 8 14.00 - 17.00 Expositie Schilderen met acryl en kinderklei "t Nut Locatie: Bibliotheek de gehele maand april Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00- 16.00 Vijf Boeken 12 pagina 28 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 april 2008 Nieuwerkerk aan den IJssel - Het NISB (Nederlands instituut voor sport en bewegen) organiseerde de actie 'heel Nederland beweegt 30 minu ten'. Het doel van deze actie is om ervoor te zorgen dat mensen meer gaan sporten en bewegen. Om dit te realiseren heeft de NISB een re cordpoging georganiseerd, waarbij men heeft geprobeerd overal in Ne derland zoveel mogelijk mensen tegelijkertijd te laten bewegen. Uitein delijk deden donderdag 3 april 190.000 mensen aan deze actie mee. De Gideonschool was een van de deelnemers. Door Marlonneke Willemsen De recordpoging werd in de gym zaal geopend door de directeur van de Gideonschool, Arjan Drost en de wethouder van Financiën, Onderwijs en Sport, Jan Verbeek. Na een inleiding van Drost, vertel de Verbeek de kinderen waarom het belangrijk is om elke dag te bewegen. "Zelf moet ik hier ook op letten. We hebben laatst met de andere politici in Katwijk zes kilometer moeten hardlopen. Ik deed hier 37 minuten over, maar ik ga hard trainen om het in dertig minuten te kunnen. Dat is name lijk hoe lang je elke dag moet be wegen. Als jullie nu elke dag vijf minuten voor en na school bewe gen en ook in het speelkwartier extra je best doen, hebben jullie al bijna de 30 minuten gehaald." Verder vertelde hij wat er kan ge beuren als je niet genoeg sport en beweegt. In de gymzaal kregen de leerlin gen van groep 5 tot en met 8 com- bat-training. Verbeek moest hier voor een oranje veiligheidshesje aan; op deze manier viel hij goed op tussen de kinderen. Er werd begonnen met een warming-up. Hierna begon de echte les. De in structeur leerde de kinderen hoe ze zich kunnen verdedigen als ze aangevallen worden. Voor een paar oefeningen had ze een vrij williger nodig om ze voor te doen. Hiervoor werd directeur Drost uit gekozen; hij keek soms benauwd, maar bleef ongedeerd. In de kleine gymzaal beneden deden de groepen 1 tot en met 3 ook mee aan de recordpoging. Hier werden, onder leiding van de juffen, allerlei leuke dansjes, zoals de kabouter- en de vogeltjesdans, gedaan. Na het bezoek aan het hoofdge bouw, zijn directeur Drost en wet houder Verbeek gaan kijken bij de vestigingen aan het Wulpendaal en de 's Gravenweg, waar de re cordpoging uiteindelijk werd af gesloten. Kindercentrum De Duinen De peuters en dreumesen van kindercentrum De Duinen deden eveneens mee aan de actie. Op muziek van K3 werd een uur lang 'flink bewogen'. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zoe- termeer - De '15th day of the Youth and Beginners' werd afgelopen zondag in Zoetermeer gehouden. Op dit grote full-contact kyokushin karate toernooi, georganiseerd door sportschool Da Graca, gin gen ruim 200 karateka's uit Polen, Duitsland, Belgiëen Nederland met elkaar de strijd aan. Uit Nieuwer kerk wisten vijf jeugdkarateka's in verschillende leeftijdsgroepen en gewichtsklassen een podiumplaats te bereiken. Voor Jesse Koolhaas was er een derde prijs; Robin en Remco Koolhaas wisten een twee de prijs in de wacht te slepen en Charell van Dooijewaard en Ma- resha Molenaar konden zelfs een eerste prijs mee naar huis nemen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat gaat op Koningin nedag Hotel Oranje Boven weer open. Van 14.00 - 18.30 uur wor- dene r koffie emt egbak enandere dranken geserveerd. Vanaf 16.30 uur staat er nasi met een verfris send pilsje op het menu.Verder staan er kleine muzikale optre dens en een rad van avontuur op het programma. Voor de kleintjes is het mogelijk om zich te laten schminken en zijn er kleurige bloe men of plantjes te koop. De directie van Hotel Oranje Boven bestaat uit vier jongeren van de PKN-Nieuwerkerk die de opbrengst van het hotel geheel ten goede la ten komen aan een hulpproject in de Oekraïne. Deze zomer gaan zij naar het plaatsje Svaljava waar zij helpen de basisvoorzieningen in een zigeunerkamp op te zetten Net als bij vorige jongerenacties is dit een project via de hulporgani satie Livingstone. Voor meer informatie: www.lst.nl http://www.pkn-nieuwerkerk.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De plaatselijke bibliotheek aan het Raadhuisplein organiseert voor 16 april om 20.00 uur een debat over dilemma's in de zorg met als gast Heieen Dupuis, hoogleraar medi sche ethiek aan de universiteit van Leiden en in 1976 gepromoveerd in dde theologie op 'normen en waarden in de geneeskunde'. Dertig minuten bewegen op een opvallende manier. Een groep vandalen gooide tijdens de nachtelijke training een ruit in. baldadige jongeren die uiteinde lijk zelfs een ruit van het Polderbad hebben ingegooid. Het zwemteam was hier zo door aangeslagen dat ze besloten hebben om detraining vroegtijdig af te breken. Dit incident heeft de vechtlust van het team gelukkig maar tijdelijk beïnvloed. Maandag zijn ze weer volop doorgegaan met het zoeken van sponsoren. Op dit moment is er al 1500 opgehaald, maar dit vindt het team nog lang niet ge noeg. Volgens coach Ingrid den Hollander willen ze zo veel moge lijk geld ophalen. "We gaan abso luut voor de prijs voor het team dat het meeste geld heeft opgehaald Hier hebben ze nog dringend spon sors voor nodig. Meer informatie hierover is te vinden op de website www.zwemteampolderbad.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - In de nacht van 3 en 4 mei wordt in het Rivierabad in Spijkenisse een zwemmarathon georganiseerd om zo veel mogelijk geld op te halen voor de stichting Roparun. Deze stichting zet zich in om mensen en in het bijzonder kinderen met kanker te helpen. Een van de teams die aan deze marathon meedoet, is het zwemteam Polderbad. Om goed voorbereid aan de start te staan, werd afgelopen zaterdagnacht van 20.00 tot 4.00 uur een extra training georganiseerd. Door Marlonneke Willemsen De zwemmarathon duurt van 's avonds 20.00 uur tot de volgende ochtend 8.00 uur. Tijdens deze pe riode moet er continu één zwem mer van elk team in het water zijn. Toe nu toe hebben zich negen teams ingeschreven, waaronder het team van het Polderbad. Het doel van de marathon is om zoveel mogelijk banen te zwemmen en natuurlijk om zoveel mogelijk geld in te zamelen. Het idee om aan de marathon mee te doen komt van een van de deelnemers, Kitty Swijnenburg. Volgens coach Ingrid den Hollan der was het team daarna heel snel compleet. "Een vriendin van Kitty werkt in het zwembad in Spijke nisse en zij heeft over de marathon verteld. Kitty vond het een goed idee en heeft het initiatief geno men voor team Polderbad. leder een was hier heel enthousiast en ons team was binnen een half uur compleet." Om goed voorbereid aan de start van de marathon te staan, moet het team regelmatig trainen. Omdat de marathon 's avonds en 's nachts plaatsvindt, is er afgelopen zater dag een extra nachttraining geor ganiseerd. Elke zwemmer moest vijftien minuten zwemmen en kon vervolgens anderhalf uur uitrusten tot de volgende beurt. De eerste die moest zwemmen was Erika van den lerssel. Na vijftien minuten had ze dertig banen gezwommen. Hier was ze erg tevreden over. "Het ging hartstikke goed! Ik heb niet alles voluit gezwommen, dus vind ik dertig banen best veel. Dat kwartier was ook zo voorbij." Ook voor de andere zwemmers verliep de training goed. Om 2.00 uur werd de training bruut verstoord door een aantal Het Polderbadteam mikt op de prijs voor het team dat het meeste geld ophaalt.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 28