DE STAND-UP COMEDY SHOW LAAT TAVERNA LACHEN DROGE VOETEN EN SCHOON WATER HISTORISCHE WANDBORDEN BOERENLEENBANK AAN OUD HEIDKAMER OVERHANDIGD NI EU WERKER K V00RJAARSMARKT EN RONDVAARTEN BIJ MOLEN WINDLUST SPOEDCURSUS DRANK EN DRUGS STENEN WONINGEN AAN HET WATER i 'ii RÉSIDENCE ELZENHOF VRAAG VRIJBLIJVEND DE BROCHURE AAN Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 april 2008 pagina 29 Door Lynn Stroo Nieuwekerk aan den IJssel - Geen amateur cabaretiers, maar be- roeps comedians stonden vrijdag 4 april op het podium van Taverna aan de 's Gravenweg. Het was de eerste editie van de Stand-up Co medy Show, een nieuw initiatief van de jongerenorganisatie. De mannen Patrick Meijer en Roel C Verburg wisten het verwachtings- volle publiek flink aan het lachen te krijgen. "Zoiets is toch spannend. Voor hetzelfde geld is het helemaal niet grappig en hangt er een doodse |j stilte", zegt Marije Dirksen, jon- gerenwerker van Taverna. De jon- - gerenorganisatie heeft veel eve nementen op haar naam staan, j waaronder Greppelpop, Urban i Open Air, de straatvoetbal toer- 1 nooien en de vele feest- en thema- avonden in het clubhuis aan de 's I Gravenweg. Een comedy avond I ontbrak nog op het iijstje. I Voor de aftrap van de Stand-Up Co- medy Show werden niet de minste I cabaretiers uitgenodigd. Patrick Meijer had de eervoile taak het I publiek op te warmen en voor zich i te winnen. Meijer is een bekende in de comedywereld. In 2005 won I hij de Comedy Award en sloot zich I daarna aan bij Comedy Explosion, I waarmee hij optredens geeft door I heel het land. Toch was hij naar ei gen zeggen heel blij met z'n komst naar Taverna. Na wat over zichzelf verteld te hebben zei hij: "Jullie zijn volgens mij een geweldig pu bliek, wij gaan denk ik het beste P uit elkaar naar boven halen." Zijn grappen gingen voornamelijk over Nieuw op het Taverna-lijstje: Stand-up Comedy Show. actuele onderwerpen zoals de NS, Geert Wilders en Boer zoekt Vrouw. Ook zijn geboorteplaats Hengelo en zijn lengte (twee me ter en twee centimeter) waren een bron van verhalen waar hard om gelachen werd. Omdraaigrappen Na de pauze was het tijd voor de tweede man van de avond, Roel C Verburg. Ook hij kwam al een aan tal keer in de buurt van een prijs (hij zat bij de laatste tien van het Leids Cabaret Festival in 2002 en in de finale van de Culture Comedy Award in 2003) en is ook aange sloten bij Comedy Explosion. Naast cabaretier en stand-up comedian is hij zanger en gitarist in verschil lende bandjes. Zijn optreden werd daardoor ook afgewisseld met ver schillende zelfgeschreven liederen, waarin het publiek geacht werd mee te doen. Hoogtepunt van zijn voorstelling waren zijn 'omdraai grappen'. Vlekkeloos draaide hij woorden, zinnen en zelfs hele lied jes om en zei het zonder probleem van achteren naar voren. Zo zong hij onder andere 'Heb je even voor mij' van Frans Bauer als 'Beh ej neve roov jim'. Bezoeker Benjamin: "Dat was echt knap. Hij draaide de woorden die het publiek noemde, in één keer op, zonder na te den ken. Dat was indrukwekkend." De organisatie was blij met de ge slaagde avond en er zal hoogst waarschijnlijk snel weer een Stand- up Comedy Show komen. Voor meer informatie: www.patrickme- ijer.nl en www.roelcverburg.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Een informatieavond heeft de raad ener zijds inzicht verschaft in het waterbeheer van de gemeente en ander zijds in zaken die een rol spelen bij de totstandkoming van een wa terplan. Aan het eind van 2008 of aan het begin van 2009 moet het waterplan gereed zijn en in een raadsvergadering behandeld worden. Door Elias van der Plicht In oktober heeft het collége bij de behandeling van de gemeente begroting toegezegd dat in 2008 een waterplan zal worden opge steld, waarbij verschillende as pecten van waterbeheer in ogen schouw worden genomen. Om de gemeenteraad te informeren over de invulling van het waterplan werd vorige week dinsdagavond een informatieve bijeenkomst ge houden waarin de twee betrokken raadscommissie werden ingelicht over verschillende mogelijkhe den rondom het waterplan en de stand van zaken van het waterbe heer in Nieuwerkerk. Onlangs heeft Arcadis de water kwaliteit van Nieuwerkerk onder zocht. De kwaliteit van het water in Nieuwerkerk is in het algemeen hoog. Namens Arcadis constateer de Jaap de Ron dat de helderheid van het water nog wel te wensen overlaat. Op de meeste plaatsen is het water troebel en heeft het een bruine kleur. De belangrijkste joorzaak hiervan is sterk ijzerhou dend kwelwater, dat moeilijk valt terug te dringen. Nico de Rooij van het Hoogheem raadschap van Schieland en de Krimpenerwaard maakte duide lijk wat het doel van het hoog- j heemraadschap is: droge voeten jen schoon water. "Het water moet van goede kwaliteit zijn en jhet waterpeil moet op het juiste niveau worden gehouden. Dit kost de burger gemiddeld hon derd euro per jaar, waarvan het 9rootstë gedeelte besteed wordt aan de waterkwaliteit," aldus de heer De Rooij. Tegelijkertijd gaat steeds meer aandacht uit naar het verbeteren van het ecosysteem. Onder andere natuurvriendelijke oevers kunnen daarbij helpen. Vervolgens ging De Rooij in op het belang van een waterplan: "In deze regio valt er elke tien jaar vijftig millimeter meer neerslag dan in het decennium daarvoor. Een goede oplossing voor dit pro bleem is om het water meer ruim te te geven. Er moet meer plaats komen voor oppervlaktewater. Inmiddels zijn hierover normen vastgelegd. De komende jaren zal de aandacht steeds meer worden gevestigd op de manier waarop we het water buiten de deur kun nen houden. Daarom moeten zo veel mogelijk gemeenten een wa terplan opstellen, zodat duidelijk wordt wie wat doet met betrek king tot de veiligheid." De bij het hoogheemraadschap werkzame Jan Peter Speelman legde uit wat een waterplan is. Hij gaf aan dat de laatste jaren veel nieuwe regelgeving is ontstaan op het gebied van de kwaliteit van het water en de veiligheid rondom water. Een waterplan is een integraal plan dat rekening houdt met al deze zaken, waar door het watersysteem zal ver beteren. Speelman: "Omdat het watersysteem in Nieuwerkerk redelijk op orde is, zou gekozen kunnen worden voor een minima listisch waterplan. Maar als toch met het water aan de slag wordt gegaan, is het goed om een bre dere watervisie te ontwikkelen. Rotterdam heeft bijvoorbeeld een uitgebreid waterplan waarbij ook aandacht is voor stedelijke en ruimtelijke ontwikkelingen. De keuze is aan de gemeente Nieu werkerk." Nieuwerkerk aan den IJssel - Mevrouw Lenny van Iperen, de laatste bestuursvoorzitter van de Rabobank Nieuwerkerk-Moordrecht, kon er bijna geen afstand van doen: twee tegeltableaus en een rond wandbord uit 1929. Ze bood deze kunstvoorwerpen donderdag 3 april aan de heren Maarten Molenaar en Adri den Boer van de Oudheidkamer aan. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Dagcentrum Korenaer, geves tigd in de bijgebouwen van Molen Windlust aan het Kortenoord in Nieuwerkerk aan den IJssel, wordt zaterdag 12 april een voorjaars- markt gehouden. Tussen 10.00 en 16.00 uur kan men het dagcentrum bezoeken en een kijkje nemen in de bakkerij, de werkplaats en de theeschenkerij. Ook zijn er allerlei producten uit de eigen bakkerij te koop en ambachtelijke spullen, die door de cliënten van het dagcen trum zijn gemaakt. De kinderen kunnen genieten van een aantai kleine huisdieren, zoals konijnen en kippen. Niet alleen het dagcentrum is zaterdag geopend, maar belangstellenden kunnen ook vanaf 10.00 uur voor 12,50 euro een rondvaart van 1 Vi uur maken met de boot Libra. In het dagcentrum kan men voor slechts 5 euro een eenvoudige lunch bestellen. Ook Molen Wind lust is vanaf 10.00 uur geopend voor bezoekers, die kennis kunnen maken met alle aspecten van het malen van het meel en het func tioneren van een molen in vol be drijf. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jon gerencentrum Taverna organiseert in samenwerking met Bouman GGZ voor woensdag 16 april van 19.30 tot 21.30 uur een spoedcur sus EHBD, eerste hulp bij drank en drugs. Deze avond wordt allerlei informatie gegeven, maar er kun nen juist ook veel vragen gesteld worden. Het gaat met name over soorten drugs en wat de uiterlijke kenmerken zijn van iemand die ze gebruikt heeft. Waarom gebruiken mensen drugs, wat gebeurt er met je lijf als het misgaat en wat kun je dan het beste doen? De toegang is vrij. Door Marianne Fortuin Buitenlust Op de tegeltableaus, vervaardigd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Coöperatieve Boe renleenbank, staat de villa Buiten- lust uit 1884 afgebeeld. Dit pand aan de 's-Gravenweg 182 werd destijds gebouwd in opdracht van J.E. Voorthuysen, gemeentesecre taris en burgemeester van Nieu werkerk, en was in de eerste helft van de 20e eeuw in gebruik als Boerenleenbank. De tableaus zijn praktisch identiek; het verschil is dat het ene exemplaar werd aan geboden aan de voorzitter van het bestuur. Ook bood mevrouw van Iperen twee wandborden aan, die betrekking hebben op de uitbrei ding van een bankpand in 1986. Het bijzondere aan deze borden is, dat ze met de hand geschilderd zijn door een Nieuwerkerker, Ger- rit van Erkel. In een trommeltje achterop Deze week is het laatste historische voorwerp van de bankgeschiede- nis al aan de muur gehangen: de gedenksteen uit 1951 van het nieu we bankgebouw aan de 's-Graven weg. Deze historalia krijgt de Oud heidkamer in bruikleen. Secretaris Adri den Boer leverde een stukje historie, dat verklaarde waarom de bank destijds zulke prachtige tableaus kon laten vervaardigen: "De bank was in de eerste 25 jaar van haar bestaan behoorlijk rijk ge worden. De tuinders van Nieuwer kerk hadden hard gewerkt, zuinig geleefd en veel gespaard, vooral in de Eerste Wereldoorlog. Maar niet alleen tuinders: een veldwachter zat in die tijd wat bij te verdienen door bonen af te halen in het lij kenhuisje." Maarten Molenaar gaf een aanvulling: "Een tuinder inves teerde, maar een boer wilde eerst verdienen voordat hij ging investe ren. Als een boer leende, ging het voor zijn gevoel niet goed." Mevrouw van Iperen wist ook een tijdsbeeld op te roepen: "In de be ginjaren van de bank ging iemand van het bestuur op de fiets naar een klant, het geld dat men wilde lenen in een trommeltje achterop." Ze is zo'n vijf jaar bestuursvoor zitter geweest van de Rabobank Nieuwerkerk-Moordrecht, met veel enthousiasme en goede resul taten. Nu stopt ze ermee, hoewel sommigen haar te kennen gaven dit te betreuren, omdat zij de eer ste en nu dan voorlopig laatste vrouwelijke voorzitter is. Ze heeft gezien het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd besloten niet herkiesbaar te zijn voor de nieuwe fusiebank die 31 december 2007 is ontstaan uit de Raboban- ken van Nieuwerkerk-Moordrecht, Zevenhuizen-Moerkapelle, Bos- koop-Reeuwijk en Gouwezoom. De heren van de Oudheidkamer waren zeer verguld met de aan geboden werken en gingen direct aan de slag met waterpas, boor machine en schroevendraaier. Wie de nieuwe aanwinsten wil bewon deren kan terecht op de open mid dagen van de Oudheidkamer. Tegeltableaus gaan over In handen van Oudheidkamer. ZATERDAG ZONDAG GEOFEHD Résidence Elzenhof is een luxe recreatiepark gelegen in Gouda. De sloten en vaarten welke zo kenmerkend zijn voor de omgeving vinden hun weg in het park langs de ruim aangelegde percelen eigen grond. - Stenen bungalows van 80 m2. -Ruime indeling met berging, entresol, open haard en grote raampartijen. - Percelen eigen grond van ca. 400 -800 m2. - Vele grote waterpartijen. - Mogelijkheid om bootje aan te leggen. -Veel rust en ruimte. Prijzen v.a. 234.000,= V.O.N. ex btw www.residence-elzéphof.nl Verk.info: GSM: 06 22 48 01 04 Tel: 0318 457 420 Stoofkade 11 -97 te Gouda

Hart van Holland | 2008 | | pagina 29