IJSSELVOGELS Dl NAAR HET NK IN RODEN EXPOSITIE SHONA BEELDEN RIDE OUT MOORDRECHT COLLECTE SIMAVI FEESTELIJKE OPENING DE SMIDSE P0 LITI E BERICHTEN KERKDIENSTEN 13 APRIL MUZIEKVERENIGING KNDA EXPOSITIE AGNES DEN HART0GH Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 9 april 2008 pagina 31 De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steen plaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Moordrecht - IJsselvogels D1, uit komend in de hoogste klasse van Nederland is ongeslagen kampioen geworden door de laatste wedstrijd tegen Sporting Delta uit Dordrecht winnend af te sluiten. De Dordte- naren werden verslagen met 2-13. Door deze overwinning hebben ze recht op deelname aan het NK korf bal dat wordt gehouden op 12 april in Roden (Groningen). Een bus vol supporters reist de ploeg achterna. Het team bestaat uit Dion Hokke, Kimberley Verbeek van Mourik, Hannah Klijn, Lois Dowden, Aron de Zwart, Schalk Abbekerk, Remon Groenendijk, Leon Bleijenberg en Coach Dirk Rijneveld. Moordrecht - Bij de onlangs ge houden collecte van Simavi is een bedrag van 923,97 euro opgehaald voor de aanleg van toiletten op scholen. De organisatie dankt ge vers en collectanten voor hun bij drage. Collectant gemist? Giften zijn welkom op giro 300100 ten name van Simavi in Haarlem. Moordrecht - Ontwikkelingscom binatie Dorpskern Moordrecht (ODM) en de gemeente Moor drecht openen op 18 april samen met de ondernemers officieel winkelcentrum De Smidse. Op het parkeerterrein van De Smidse zijn allerlei attracties voor jong en oud, zoals een springkussen, een bal lonnenclown en een lasergame- tent. Ook staan er kraampjes van verschillende sportverenigingen en een suikerspinmachine. Om 18.30 gaat et feest van start met een optreden van de Moordrecht se fanfare. Wethouder Jan Oomen zal om 19.00 de officiële opening verrichten. Vanaf 23 april zal de weekmarkt worden gehouden op het parkeerterrein van De Smidse en niet langer op het Kerkplein. Identiteit van man die in brand stond bekend Moordrecht - De identiteit van de man die woensdag 2 april bij de kruising Zuidelijke Dwarsweg met de 5e Tochtweg in brand stond en aan de gevolgen daar van overleed, is bekend. Het gaat om een 60-jarige man uit Reeuwijk. Uit het door de poli tie ingestelde onderzoek is niet gebleken van misdrijf. Getuigen zagen de man die dag rond 11.30 uur brandend uit een auto stap pen. Zij maanden de man in een naast de weg gelegen sloot te springen. Dit deed hij niet. Een dekzeil dat ze over hem gooiden doofde de vlammen. Deze red dingspogingen mochten niet ba ten. De man overleed terplaatse aan zijn verwondingen. Moordrecht Volle Evangelie Gem. 15.00 uur dr. K.D. Goverts. Ger. Kerk 10.00 uur drs. A.D. Noordam. Herv. Gem. Dorpskerk 10.00 uur ds. H. Schipper. Herv. Gem. Bethel 10.00 uur ds G.C. de Jong en 18.30 uur ds. B. Oosterom. R.K. parochie St. Johannes Onthoofding: 10.00 uur eucharistieviering met voor ganger A. Baan ofm. Om 11.30 uur instailatieviering van nieuwe pastoor Dick van Klaveren in Ont- moetingskerk te Waddinxveen. De kerk is voorts elke donder dagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrijburg is in de kerk aanwezig. Maatschappelijke Dienstver lening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel: 0900-1202150/0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl Moordrecht - Muziekvereniging Kunst na de Arbeid organiseert voor 12 april om 20.00 uur haar jaarlijkse Voorjaarsuitvoering in sporthal de Zuidpias aan de Sport- laan. Alle disciplines treden voor het voetlicht. De drumband, die voor deze gelegenheid bestaat uit een grote groep slagwerkers staat onder leiding van Henk de Bruin. Het leerlingenorkest, geleid door Richard Vrijhoef, speelt twee stukken én het gezamenlijk werk 'Laurena' met het grote orkest. v Wegens het succes van vorig jaar zal er wederom een optreden van dansgroep Totally Dance van Sport school Fit en Fun op het program ma staan: 'Cheer en Twirling' voor meisjes van vijf tot en met twaalf jaar onder leiding van Soraya Sip. Het senioren orkest, onder leiding van vaste dirigent Richard Vrijhoef, speelt muziekwerken van uiteen lopende aard met lichtbeelden van het dorp Moordrecht. De avond wordt besloten met 'Moonlight Serenade' van Glenn Miller. De presentatie is in handen van Felix Bots. Voor donateurs is de toegang vrij; alle overige belangstellenden betalen 2,50 euro. Moordrecht-In de plaatselijke ves tiging van bibliotheek De Groene Venen exposeert Galerie 'Shona Stoneart' uit Gouda tot 6 mei een selectie van de nieuwste Zimbab waanse beelden. In Zimbabwe wor den aanstaande kunstenaars nog opgeleid zoals dat in onze contrei en vele eeuwen geleden nog alge meen gebruikelijk was, namelijkvia het gildesysteem. De aankomende kunstenaar ontwikkeld zich onder het toeziend oog van een allround kunstenaar, zodat men kan sprek en van hakken (houwen) vanaf de basis tot meesterkunstenaar. De beelden worden gehouwen en gebeiteld uit steensoorten die worden gevonden in de bergketen de 'Great Dyke', waarvan 'Serpen- tijn' de meest geliefde steensoort is. De kleurcombinaties van deze steensoort lopen van zwart tot groen, van rood/oranje tot violet. De steensoorten Cobalt, Verdite (half edelsteen), Leopardrock en dergelijke zijn in de galerie ruim vertegenwoordigd. Voor meer informatie: www. Shona-Stoneart.nl. Voor infor matie over openingsuren van de bibliotheek: www.bibliotheekde- groenevenen.nl. Moordrecht - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek De Groe ne Venen is tot het einde van deze maand een expositie te bezich tigen van werken van Agnes den Hartogh. Het bijbehorende boek, waarvan de opbrengst bestemd is voor het goede doel, is tevens in de bibliotheek verkrijgbaar. Voor meer informatie over ope ningsuren: www.bibliotheekde- groenevenen.nl. Moordrecht - Twinbrothers orga niseert voor zaterdag 5 juli voor de 10e keer de Moordrechtse Ride Out met aansluitend de 'Ride Out Ride Out After Party'. Vanaf 12.00 uur wordt verzameld bij eetcafé East End waar men terecht kan voor merchandise, hap snap, muziek en consumpties. Er kan een rit door de regio gemaakt worden met een tussenstop en bij terugkomst vindt de uitreiking van de jaarpin plaats. De rit start om 14.00 uur. inschrijven kan tussen 12.00 en 13.30 uur. De kosten bedragen 5,- euro. Voor elke rijder is er dit jaar een surprise. Party Vanaf 20.00 uur staat eetcafé East End in het teken van 'The Party Of The Year' met een BBQ, roadsongs en nog veel meer. Kaarten zijn van af zaterdag 12 april verkrijgbaar bij East End en kosten 10,- euro. Kinde ren tot en met 12 jaar gratis. Tot 1 juni zijn entreekaarten alleen be stemd voor motorrijders; na 1 juni vrije verkoop. Door Elly van Gelderen De 'grote werf' in het Oosteinde. Mevrouw Inge Groeneveld- Stougie uit Moordrecht, geboren 1924, vertelt: "De naam Stougie is Zweeds, mijn overgrootouders komen uit Zweden. Ik ben in Capelle geboren en opgegroeid in een kindertehuis. Op veertienjarige leeftijd ging ik werken als keukenhulp in het Bergweg ziekenhuis waar mijn vader ook werkte. Later ging ik bij de spoorwegen werken waar ik de Moordrechtse Huib Kortlever en Nico van Vliet leerde kennen. Ik kreeg verkering met Huib en ging bij zijn zus Nel inwonen in Moordrecht. Wat ik heel vreemd en vies vond, was het feit dat heel Moordrecht op tonnen poepte die opgehaald werden als ze vol waren; overal werd gemorst. Vandaar dat de Moordrechtenaren tot op heden nog 'tonnenschijters' worden genoemd. Na twee jaar ging de verkering uit; dat was in de tijd dat ik bij de K.V.T werkte. Ik moest de gemaakte foutjes in de tapijten herstellen. Ik zocht een ander tehuis en kwam bij vrouw Groeneveld terecht en kon het goed vinden met haar zoon Marinus, die ook bij de CVT. werkte. Daarna heb ik nog bij een plateelfabriek in Gouda gewerkt. Goochelaar Marinus en ik zijn getrouwd en gingen in een oud buurtje op de zogenoemde 'grote werf' in het Oosteinde wonen. We woonden er fijn en maakten plezier en bielpen elkaar; je deelde lief en leed, je was allemaal arm in die tijd. Mijn overbuurvrouw Setje Stolk bracht vaak wat eten °f kleertjes voor de kinderen, kina Boom hielp iedereen na de bevalling. Zomers zat iedereen gezellig buiten, het was toen nog mooi daar met allemaal brugjes en bloeiende fruitbomen. Bij veel regen liep het water °nder de vloer en hadden we daar een dierentuin: salamanders, muizen en vrolijk kwakende kikkers. Koken deden we op een Potkacheltje, er was geen douche en geen warm water. Naast ons ln de Burgemeester Brandtstraat stond de oude muziektent waar de kinderen veel speelden en er onder kolen opgroeven, ik weet met hoe die daar kwamen. Met Inge Groeneveld-Stougie. feesten kwam er soms een goochelaar in de muziektent die zich bij ons kwam omkleden. De buurtkinderen kwamen allemaal in huis en er werden goocheltrucs gedaan, een hoed waarsjaaltjesin gingen en koekjes en fladderende duiven uitkwamen, dat was zo gezellig! Schuur in vlammen op Bij de buren Bongers liepen de kippen los en één kip kwam iedere dag bij mij zijn eieren leggen achter de schuur die wij opaten natuurlijk, en zij maar klagen dat die kippen zo slecht lagen. Mijn kinderen speelden eens met lucifers toen ik even een boodschap deed, het schuurtje ging in vlammen op. We hebben ons 25-jarige huwelijk nog daar gevierd, we hadden geen stoelen meer, iedereen kwam met veel lol erbij zitten op de grond. Iedere dag kwam mevrouw Pleuntje haar creaties laten zien, sjaaltjes, kettingen, hoeden en opzichtige kleding waar ze mee flaneerde door het dorp. Je kon wel lachen met haar. Positief Later zijn we naar het Westeinde verhuisd, met de scheldnaam Mongoliëplein, waarvoor weet ik niet. Met een kruiwagen en een karretje gingen we verhuizen, we hebben samen gelachen toen mijn matras er af waaide en in een plas terecht kwam, we besloten om de natte kant onder te leggen en later te drogen. De kinderen gingen naar de katholieke school en kregen les van nonnen. We gingen in die tijd nog biechten bij de pastoor achter de gordijntjes die wel eens rare dingen aanhoorde denk ik, maar je was dat zo gewend. We kregen zes kinderen, nu ben ik weduwe en woon in het zorgcentrum in Moordrecht. Ik probeer altijd positief te zijn, er zijn al genoeg vervelende dingen in de wereld."

Hart van Holland | 2008 | | pagina 31