Wijzigingen waterschapsbelastingen met ingang van 2009 www.hhsk.nl BESTUURSVERGADERINGEN BEKENDMAKINGEN Rectificatie Adressering belastingaanslagen leidt soms tot verwarring Nieuws van dijkgraaf en hoogheem- raden (D&H) Ontwerp verordening Kostentoedeling 2009 ter inzage pagina 32 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 9 april 2008 week 15, nr. 8 Wa t e r werken - Met ingang van 2009 wijzigt het belastingstel sel van de waterschap pen. Dit is het gevolg van nieuwe wetgeving die door alle waterschappen moet worden toegepast. Wat wordt betaald? De uitvoering van de waterschapstaken wordt nagenoeg geheel bekostigd uit de opbrengsten van eigen belastingen. Het bestuur ziet er daarom op toe dat naast effectief ook efficiënt wordt gewerkt om de belastingen zo laag mogelijk te houden. De laatste jaren zijn de tarieven daardoor slechts met enkele procenten gestegen of zelfs gelijk gebleven. Dit verandert niet.Tot 2009 blijven de vier taken, t.w. het beheer van waterkeringen, waterpeil, waterkwaliteit en in de Krimpenerwaard ook de wegen en hieraan gekoppelde belastingen, onveranderd. Met ingang van 2009 worden door de Wet modernisering waterschapsbestel (Wmw) een aantal taken en de bijbehorende belastingen veranderd. Het beheer van de we gen verandert niet. Het beheer van de waterkwaliteit wordt gesplitst in het beheer van de zuiveringsinstallaties en het overige beheer van de waterkwaliteit. Onder dit overige beheer van de waterkwaliteit vallen het onderhoud en de maatregelen dje in sloten, tochten en plassen voor het in stand houden of verbeteren van de waterkwa liteit worden uitgevoerd. De beheren van en daarmee de aparte belastingen voor de waterkeringen, het waterpeil en het overige beheer van de waterkwaliteit worden samengevoegd in het zogenaamde beheer van het watersysteem en één belasting: de watersysteemsheffing. Terwijl het beheer van de zuiveringen in een aparte belas ting (zuiveringsheffing) wordt ondergebracht. De veranderingen leiden er dus toe dat vier taken worden teruggebracht naar drie; het waterysteem-, zuiveringen- en wegenbeheer. Wie betaalt? Tot nog toe worden de waterschapsbelastingen opgebracht door de belangheb bende groepen (categorieën in ons beheersgebied, te weten de categorie ingezete nen (burgers), ongebouwd (agrariërs e.d.), gebouwd (eigenaren van eigendommen). Bedrijven zijn voor hun opstallen onderdeel van de categorie gebouwd, en vormen een categorie bij de verontreinigingsheffing. Naast verandering in de samenstelling van de belastingen wordt met ingang van 2009 natuur als een vierde bestuurs- en belastingcategorie toegevoegd. Al met al betekenen de veranderingen in de taken en belastingcategorieën dat van 2008 naar 2009 sprake zal zijn van lastenverschui vingen. Het bestuur van het hoogheemraadschap streeft er naar om binnen de wettelijke mogelijkheden deze verschuivingen bij het vaststellen van de belastingta rieven in novemberzo veel mogelijk te beperken. Kostentoedeling en het tarief Bij het vaststellen van de belastingtarieven voor de watersysteemheffing en de wegenheffing zijn twee onderdelen bepalend, t.w. de zogenaamde vérordening kostentoedeling en de kosten van de beheren zoals deze in de begroting worden geraamd. De begroting wordt in november vastgesteld. In de verordening kosten toedeling voor het watersysteembeheer en wegenbeheer worden de aandelen die de verschillende belastingcategorieën moeten dragen in de kosten van de beheren vastgelegd. Het vaststellen van de verordening kostentoedeling is dan ook een be langrijke stap in het vaststellen van de tarieven in november. Opgemerkt wordt dat de zuiveringsheffing geen deel uitmaakt van de kostentoedeling. Deze heffing wordt net als de voormalige verontreinigingsheffing gebaseerd op het aantal vervuilings eenheden, dat wordt geloosd. Deze heffing wordt in rekening gebracht bij de lozers, dus de ingezetenen (burgers) en de bedrijven als de belastingcategorieën van de zuiveringsheffing. Toon van der Klugt, portefeuillehouder financiën Graag nodigen wij u uit voor de volgende vergaderingen: - De territoriale commissie Krimpenerwaard op 17 april vanaf 19.30 uur. De vergadering wordt gehouden in partycentrum Amicitia, Raadhuisplein 1/5 te Lekkerkerk. - Openbare vergadering van het algemeen bestuur op 23 april vanaf 14.00 uur. De vergadering wordt gehouden in het kantoor aan de Maasboulevard 123 te Rotterdam. De agenda en de onderwerpen van de vergadering zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergadering is mogelijk nadat u het heeft aangemeld bij de voorzitter of het secretariaat, tel. 010 45 37 272. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keuren het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV). De volgende vergunningen liggen tot 22 mei 2008 ter inzage: Capelle aan den IJssel - (K.08.115)TNT Post, het plaatsen van een tweelingbrievenbus, Bakboord 1. Gouda - (K.07.669) Oasen N.V., het aanleggen van een drinkwatertransportleiding d.m.v. een gestuurde boring onder de ringvaart tussen de Oostringdijk en de Sluisdijk; - (K.08.018) D. Wilmsen, het maken van een afrit, Gouderaksedijk 71; - (K.08.144) Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, het plaatsen van een informatiebord, Provincialeweg West 64. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.07.693) Gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel, het maken van een visplaats, Groenendijk; - (K.08.001) R. van der Pluijm, voor het vervangen van een schuur, Schoolstraat 21. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.07.477) Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, het bouwrijp maken van de nieuwbouwwijk Groot Swanla, tussen de Swanlaweg, Knibbelweg Stampioenstraat en de Perkstraat; - (K.08.099) A. van 't Wout, het maken van een steiger en het innemen van een vaste ligplaats in de Rotte, Rottekade 22. De vergunningen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie over de vergunningen kunt u contact opnemen, tel. nr. 010-453 73 35 of onze website raadplegen. Tegen de keurvergunning kunt u schriftelijk tot 22 mei 2008 bezwaar maken bij het hoogheemraadschap. In de vorige WATERWERKEN (week 13,nr.7) werd melding gemaakt van de peilverlaging in de Ringvaart. Abusie velijk is hier aangegeven dat dit onder het metroviaduct in ommoord zou zijn, en het peil 0,15 cm zou worden verlaagd. Dit moet zijn het metroviaduct in de Alexander- laan ter hoogte van de Bermweg, en een peilverlaging van 15 cm! Uit een aantal krantenartikelen is gebleken dat de adres sering van de belastingaanslagen, die eind februari zijn verstuurd, soms tot verwarring leidt. De achtergronden en redenen hiervan worden toegelicht in een nieuwsflits op onze website! In de vergadering van 2 april is besloten om: - Met het gunstige resultaat van 17.000,-de jaarreke ning te accepteren en deze ter beoordeling en advise ring van de verenigde vergadering (VV) voor te leggen aan de commissie jaarrekening. -De verschillende bespreekpunten van het nieuwe Water beheersplan conform het voorstel in de informele W van 15 april a.s. in te brengen. -Het kredietvoorstel voor de uitvoering van diverse on derhoudswerken aan waterkeringen conform het 10-jaren onderhoudsplan aan de W ter besluitvorming voor te leggen. De planning van de werken zal in de commissie waterkeringen en wegen van 2 april worden toegelicht. -In de commissies en de verenigde vergadering van juni de notitie over de financiering van de toekomstige zorg van de waterkeringen van gedachten te wisselen. Ge constateerd wordt dat de meningen in den lande over deze financiering verdeeld zijn. -Af te zien van participatie aan het regionale samenwer kingsverband Water - Stad - Land. Met dien verstande dat een eventuele samenwerking hiermee niet wordt geblokkeerd, noch de relatie met het vaarwegenbeheer wordt ontkent. Voorts zijn besluiten genomen over de verwerving van diverse gronden voor de versterking van de Lekdijk nabij Nederlek. Dijkgraaf en hoogheemraden maken bekend dat vanaf maandag 14 april tot maandag 26 mei 2008 op werk dagen van 9.00 uur tot 17.00 uur op het kantoor van het hoogheemraadschap het ontwerp van de verordening Kostentoedeling watersysteem- en wegenbeheer 2009 ter inzage ligt. U kunt het ontwerp ook inzien op onze website. In de verordening kostentoedeling wordt voor het water systeembeheer en het wegenbeheer vastgelegd welke aandelen in de kosten vanaf 2009 door de verschillende belastingcategorieën worden gedragen. U kunt tot 26 mei schriftelijk of mondeling reageren op het ontwerp. Uw schriftelijke reactie kunt u richten aan het dagelijks bestuur van het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanten informatie telefoonnummer 010 45 37 372 of kijken op onze of onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam Q

Hart van Holland | 2008 | | pagina 32