Zevenhuizen- REGENTONNEN Spaanse margriet GtoenRij< allesvon.nl Gemeente Moerkapelle viert Koninginnedag Activiteiten 4 en 5 mei Ruimtelijke Ordening 4 en 5 mei 34,85 19,85 Nu O," provincie zuid-holland www.freekwijmans.dds.nl WEEK 15 Het was niet zeker dat er dit jaar in Moerka- pelle Koninginnedag zou worden gevierd. Het oranjecomité Moerkapelle was namelijk op zoek naar nieuwe leden voor de orga nisatie van Koninginnedag. De gemeente is dan ook bijzonder blij dat zich op het laatste moment toch nieuwe leden meldden. Weliswaar voor een jaar, maar Moerkapelle krijgt haar Oranjefeest op Koninginnedag dat is een feit. De kersverse leden hebben een uitgebreid programma samengesteld, waaronder de traditionele braderie, een puzzeltocht door de drie kernen en als klap op de vuurpijl een jongerenfeest! Hou deze krant de komende weken in de gaten voor het volledige programma! (Wijzigingen voorbehouden) Nog steeds nieuwe leden welkom Wil je zelf ook mee helpen organiseren om de viering van Koninginnedag in Moer kapelle tot iets onvergetelijks te maken? Aanmelden kan nog steeds. Neem contact op met de gemeente, mw. J. Groenveld, tel. 0180-637777. Dit jaar is de provincie Zuid-Holland aan de beurt om de viering van 5 mei gestalte te geven. Op maandag 5 mei 2008 organi seert de provincie in samenwerking met het Nationaal Comité 4 en 5 mei, de stad Rotterdam en de stichting Bevrijdingsfes tival, de Start Nationale Viering van de Bevrijding. Alle Zuid-Hollandse gemeen ten zijn bij het programma betrokken. U ontvangt op 25 april aanstaande de spe ciale Bevrijdingskrant in uw brievenbus (ongeveer 1.400.000 huishoudens) in Zuid- Holland. Hierin leest u welke activiteiten waar worden georganiseerd. Gesprekken over oorlog tussen jong en oud Op 24 april zullen in de kern Zeven huizen op scholen gesprekken worden georganiseerd tussen de groepen acht en inwoners die de oorlog hebben meege maakt. In de kern Moerkapelle vindt een dergelijke bijeenkomst tussen jong en oud plaats op 5 mei in het café. Bevrij dingsvuur Op bevrijdingsdag wordt tra ditioneel het bevrijdingsvuur ontstoken in Wageningen waar het Nederlandse bevrijdingsvuur eeuwig brandt. De commissaris van de koningin in Zuid-Holland neemt dit jaar in de nacht van 4 op 5 mei het vuur in Wageningen in ontvangst en geeft dit door aan fietsers uit de diverse gemeenten uit Zuid-Holland. De Tourclub van Zevenhuizen gaat het bevrijdings vuur ophalen in Wageningen. Een legerauto zal het vuur voor Moer kapelle in Rotterdam ophalen en het vuur overnemen van de Tourclub Zevenhuizen. Onder begeleiding van NOC/NSF sporters brengen gemeentelijke sportverenigingen het vuur naar Rotterdam. Hier wordt het vuur van Rotterdam in ontvangst genomen door de minister-president. Het vuur wordt vervolgens door de fietsploe- gen naar de diverse gemeenten gebracht, waar om 13.00 uur in elke gemeente het bevrijdingsvuur ontstoken zal gaan wor den. Onze fietsers worden feestelijk in de kernen opgevangen. Namens de gemeente zullen de Oranjeco mités op 5 mei worden afgevaardigd om de afsluitende feestelijkheden in Rotter dam bij te wonen. Ook op 5 mei le paal woningen in Moerkapelle Op 5 mei zal wethouder M. Bosman in de kern Moerkapelle op de Van Dorp/Koster lokatie de le paal slaan. Het vormt het symbolische vertrekpunt van de revitali sering in de kern Moerkapelle. Want het centrum Moerkapelle krijgt een vitaler aanzien met onder meer nieuwbouw en een nieuwe supermarkt. Ter gelegen heid van 5 mei en de le paal op de Van Dorp/Koster locatie wordt vanaf 16.30 uur een kinderbraderie georganiseerd en 's avonds een lampionnenoptocht gehou den. Nadere informatie volgt nog op deze pagina. Meer informatie Op www.bevrijdingsdagzuid-holland. nl vindt u meer informatie over de Start Nationale Viering van de Bevrijding 5 mei 2008. Ook op deze pagina houden wij u op de hoogte van de lokale activiteiten op Ko ninginnedag en op 4 en 5 mei 2008. In de periode van 27/3/2008 t/m 02/04/2008 zijn de volgende aanvragen om veigunningen binnengekomen: Aanvragen bouwvergunning Noordeinde39,2761 BR Zevenhuizen, tijdelijk plaatsen kantoorunit (BR/2008/0014) Aanvragen sloopvergunning Wollefoppenweg119,2761 Dl Zevenhuizen, sloop loslig gende asbesthoudende rioleringspijp (SA/2008/0008) Het bekendmaken van deze aanvragen is ter informatie. U kunt pas een bezwaarschrift indienen als een vergunning is verleend of als een vrijstellingsprocedure wordt gevolgd. Vrijstelling bestemmingsplan Buigemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle zijn voornemens met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan Dorpsgebied Zevenhuizen voor het vergroten van de opslagruimte op het perceel Nijverheids centrum 24,2761JP Zevenhuizen. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 10 april 2008 tjm 21 mei 2008 gedurende 6 weken tijdens de openings tijden van het gemeentehuis voor een ieder ter inzage bij de afdeling VROM. Tijdens de terinzagelegging kunnen belanghebbenden naar keuze mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen bij buige meester en wethouders. Mondelinge zienswij zen kunnen naar voren worden gebracht bij de afdeling VROM, tel. 0180637732. BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft besloten een horeca exploitatievergunning te verlenen aan brasserie 't Zonnetje voor 100 m2 aan overdekte horeca. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Be stuursrecht bij respectievelijk de burgemeester en of het college van burgemeester en wethouders, naar gelang hun hierboven genoemde bevoegdheid, bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ont heffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank, postbus 20302,2500 EH Den Haag. inhoud: 228 Itr 1/2 vat OPA FREEK 43 44 SUPERDROOG OPENHAARDHOUT Van 1,79 Nieuws voor en door de bewoners uit de regio Alle bedrijven in de regio UW BEDRIJF IS MET EEN MUISKLIK TE VINDEN Alle sportverenigingen in de regio Openstaande vacatures in de regio Activiteitenkalender voor de regio Bezoek de websites: www.allesvan.nl/nieuwerkerkaandeniissel www.allesvan.nl/moordrecht www.allesvan.nl/ouderkerk-zh Of bel voor informatie: J; van Pelt Tel.nr overdag: 06-15448395 Tel.nr. na 18.00 uur 0180-315631 pagina 4 Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gei Hart van Holland 9 april 2008 Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Publiekszaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm 112 Politie 0900-8844 Brandweer 0172-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 I Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie eerste keus De Osteospermum zijn mooie, vrolijke zomerbloeiers. Verkrijgbaar in diverse kleuren. Potmaat 10,5 cm. Per stuk. GroenRijk Zoetermeer - Olof Palmelaan 1 5 (naast Praxis) - 079-3200522 - www.groenrijk.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 4