«Mtfes 50pk. PrZUIDH°LLAND AA 4AAAAAAaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAÏÏ Wat is er te doen? I Schoon genoeg van vuile lucht 5 meifeesten in Zuid-Holland Zorgvuldigheid is de maat De toekomst van de Krimpenerwaard 50pk. cultuurmaand De voorjaarstuinen van de Keukenhof Finale van het Prinses Christina Concours Fietsvierdaagse Alblasserwaard/Vijfheeren- landen Familietentoonstelling 'Ziezo' pagina 6 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 9 april 2008 April 2008 Zicht op Zuid-Holland Provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie. Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, telefoon: 070 441 66 22, e-mail: zuidholland®Pzh.nl Laat u in april verrassen door bijzondere 50+ activiteiten www.50pk.nl tijd voor cultuur Bezoek t/m 18 mei het mooiste lentepark van de wereld www.keukenhof.nl Op zondag 20 april is het Lucent Danstheater het podium voor jong talent www.christinaconcours.nl Van 30 april t/m 3 mei fietsen of wandelen door Alblasserwaard en Vijfheerenlanden www.fietswandelmeerdaagse.nl Schone lucht, wie wil dat niet? Een goede samenwerking tussen burger en overheid is daarbij van essentieel belang. De provincie heeft daarom het Actieprogramma Luchtkwaliteit opgesteld met maatregelen voor een schonere en gezondere lucht. Zo vindt de provincie het belangrijk dat u in de gelegenheid bent keuzes te maken wanneer u van A naar B wilt reizen. Als aanvulling op het treinverkeer biedt de provincie daarom milieubewuste alternatieven op het gebied van openbaar vervoer en fietsvoorzieningen. Omdat reizen met de auto soms onvermijdelijk is, wordt in twee jaar tijd het aantal aardgasvulpunten in Zuid-Holland uitgebreid van één naar 22. En wist u dat de provinciale auto's ook op aardgas rijden? Schoon schip Maar er is niet alleen aandacht voor het wegverkeer. Want ook de beroepsvaart levert een bijdrage aan schonere lucht door veel vracht verkeer van de weg naar het water te verplaatsen. Een openstaande brug die wel eens tot ergernis leidt, scheelt zo per keer tientallen vervuilende vrachtwagens. Daarnaast voorzien varende schepen in hun eigen stroom. En wanneer een schip afmeert, is het aangewezen op accu's. Om deze accu's bij te laden is een luidruchtige en vervuilende verbrandingsmotor nodig. De provincie legt daarom op een aantal punten walstroom- voorzieningen aan, waar de scheepvaart schone stroom kan aftappen. Meer informatie over luchtkwaliteit, vervoer en milieu vindt u op www.zuid-holland.nl leder jaar wordt in een andere provincie het startsein gegeven voor de viering van 5 mei. Dit jaar begint bevrijdingsdag in Zuid-Holland met een officiële bijeenkomst in de Cruise Terminal in Rotterdam. Minister-president Balkenende zal het bevrijdingsvuur op een heel bijzondere manier ontsteken, waarna in het hele land de 5 meifeesten losbarsten. Het Haagse Museum voor Communicatie vertelt t/m 1 juni alles over zintuigen www.muscom.nl Wilt u meer weten over onderwerpen in deze advertentie kijk dan op www.zuid-holland.nl/zichtopzuid-holland "Als volksvertegenwoordiger vind ik het belangrijk om zelf naar burgers toe te gaan als er belangrijke onderwerpen spelen die hen aangaan. De herziening van Streekplan Oost voor de Krimpenerwaard is zo'n onderwerp." Aan het woord is Henk van Dieren, SGP lid van de ChristenUnie/SGP fractie in Provinciale Staten. "Het publieksdebat op 31 januari jl. was alleen al door de hoge opkomst zeer geslaagd. Er werd waardig en direct gediscussieerd en bezwaren werden zeer duidelijk voor het voetlicht gebracht. Bijvoorbeeld over de plek voor de begrenzing tussen natuur en agrarisch gebied in het noorden. Ook vroeg men of zoveel natuuraanleg wel nodig is en of er snel duidelijkheid gegeven kon worden. Er wordt in dit gebied al veel te lang gepraat met jaren lange onzekerheid van dien." Goed inzicht in knelpunten Op 13 februari jl. bezochten enkele statenleden de Krimpenerwaard. "Al deze knelpunten waren ook de basis van dit werkbezoek. Duidelijk was de boodschap van de bestuurders van de regionale K5 om niet aan de grenzen van het Veenweidepact te tornen. Het opmerke lijke voor mij daarbij was dat het ook de mening Alphen aan den Rijn Leidschendam Den Haag Bevrijdingsdag is ook in 2008 nog steeds bijzonder: samen vieren we de dag van de vrijheid. Een vrijheid die je met elkaar maakt. De provincie Zuid-Holland, het Nationaal Comité 4 en 5 mei, de gemeente Rotterdam en het Bevrijdingsfestival Zuid-Holland werken intensief samen aan een aantal speciale activiteiten op 5 mei en in de weken daarvoor. Activiteiten Zo kunt u via internet het vuur opstoken onder de digitale vlam van de vrijheid (www.digitalevlam.nl) of op de speciale bevrijdingssite 5 mei foto's delen met anderen. Ook doet een rode dubbeldekker diverse gemeenten in Zuid-Holland aan. In en rond deze bus praten mensen die jong waren in 1945 en jongeren van nu met elkaar over vrijheid. Enkele middelbare scholen dingen mee naar de Tolerantieprijs 2008: Samen Solidair, die op 21 april a.s. wordt uitgereikt. Als klap op de vuurpijl is er speciaal voor jongeren in Rotterdam op 5 mei om 13.00 uur een groot bevrijdingsfestival met twee poppodia. Aan de voet van de Erasmusbrug start de ambassadeur van de vrijheid VanVelzen zijn helicoptertour door Nederland. Meer weten over wat er allemaal te doen is? Kijk op www.bevrijdingsdagzuid-holland.nl en let op uw brievenbus voor de speciale Bevrijdingskrant. is van de gemeente Ouderkerk waar toch verschillende vragen leven. De toelichting van het Hoogheemraadschap over de grens- afwegingen gaf duidelijkheid over de risico's. Verhelderend was het bezoek aan het bedrijf Kruiswijk in Vlist dat is gehuisvest op een onmogelijke plaats. Ook kwamen we voor- en tegenstanders van het bedrijventerrein Veerstalblok in het gebied tegen. Aan het eind van het werkbezoek maakten agrariërs in een weiland aan de Tiendweg inzichtelijk dat de bodem op die locatie beter geschikt is voor landbouw dan voor natuurontwikkeling." De belangen zijn groot en dat vraagt om een afgewogen standpunt. "Nu ook de hoorzitting heeft plaatsgevonden, liggen alle stukjes gereed om de puzzel in elkaar te leggen." Op 23 april a.s. besluiten Provinciale Staten over de streekplanherziening voor de Krimpenerwaard. Het belangrijkste voorstel is een verschuiving van landbouw- en natuurgebieden. In het voorgestelde streekplan worden nieuwe grenzen aangegeven voor landbouw en natuur. De natuurgebieden verschuiven van het zuide lijke deel naar het snelzakkende noordelijke deel van de Krimpenerwaard. Natuur past beter bij een nattere ondergrond en zorgt er boven dien voor dat de bodem minder snel daalt. In het noordelijke deel wordt daarom de eerder afgesproken 2450 hectare natuur ont wikkeld. Daarnaast dienen Provinciale Staten te besluiten of zij het nodig vinden het bedrij venterrein Veerstalblok aan te leggen in het noorden van de Krimpenerwaard. Het zuidelijk deel is, vanwege de minder snel dalende bodem, bestemd voor landbouw. Agrariërs schadeloos gesteld De streekplanherziening betekent een duur zamere toekomst voor de Krimpenerwaard voor landbouw, natuur en waterhuishouding. Door de verschuiving van landbouw naar natuur moeten enkele agrarische ondernemers hun bedrijf voortzetten op een andere locatie of beëindigen. De agrariërs om wie het gaat worden schadeloos gesteld. Waar boeren bedrijven vertrekken, zijn wel andere vormen van bedrijvigheid wenselijk, zoals bed and breakfast. De gemeenten werken dit verder uit in de bestemmingsplannen. Meer informatie vindt u op www.zuid-holland.nl

Hart van Holland | 2008 | | pagina 6