BOSKOOP BEEFT JEUGD IN ACTIE ZONDER ETEN 2= "IK HEB NOG GEWOON TIJD VOOR MIJN VRIENDINNEN" MumM mm mül mm Alain Clark i in WaterFront zip your lip8 J peptalk Nederlands kampioen veldrijden bij de junioren Tessa Van Nieuwpoort: Alain Clafc pagina 20 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 april 2008 Door Lynn Stroo Nieuwerkerk aan den IJssel - Brit pop, Rock en Alternative music, het was allemaal te horen tijdens de Amsterdamse Popprijs On Tour, vrijdag 11 april in Taverna. De prijs wordt sinds een aantal jaren uitgereikt aan nieuw muzi kaal talent. Dit jaar gingen de drie finalisten voor het eerst op tour door het land om hun talent te laten horen. De band T.IF.T werd door de jury verkozen tot winnaar van de Am sterdamse popprijs. Het idee voor de tour ontstond vlak na de finale. Menno Zweers, manager TIFT en coordinator van de tour: "Ik dacht gelijk, 'hier moeten we wat mee doen!' Toen heb ik de tour door Nederland bedacht. Ik vind dat zulk muzikaal talent gezien moet worden. De drie finalisten geven nu veertien optredens in verschil lende zalen en het is een groot succes!" Een groot succes is de tour ze ker. Zo treden de bands op in de grotere popzalen van Nederland, waaronder Het Paard van Troje (Den Haag), Stairway to Heaven (Utrecht) en de Melkweg (Amster dam). Menno Zweers: "Voor de bands is dit een geweldige erva ring. Ze winnen er geen prijs mee, maar wel naamsbekendheid en podiumervaring. Ze staan grote zalen zoals de Melkweg, maar ook in kleinere zaien zoals hier in Taverna. Bij elk optreden zie je de kwaliteit en het niveau groeien." De bands die als eerste drie ein digde in de finale waren Dog Cal led Phenix, Alura en T.IF.T. Alledrie vormen ze al jaren een serieuze band en schrijven en componeren hun eigen muziek. Zweers: "Een prijs als de Amsterdamse popprijs is heel belangrijk voor nieuw en jong talent. Een band als T.IF.T zit zeker tegen een landelijke door braak aan, het is echt een top- band. Het is nu wachten op een goed platenlabel!" Hoewel de zaal van de Nieuwer- kerkse jongenorganisatie niet af geladen was met publiek, ging het dak er wel af. Vol overgave speel den de bands hun repertoire. De Amsterdamse Popprijs is van plan om de tour ook volgend jaar weer te organiseren. Wil je de drie bands ook een keertje zien optre den? Kijk op www.myspace.com/ amsterdamsepopprijsontour. T.IF.T Boskoop - OJC De Tunnel organiseert voor zaterdag 19 april vanaf 21.30 uur een kleinschalig livefestival onder de naam 'Boskoop Beeft' met op tredens van vier bands uit verschillende muziekstijlen met opzwepende ritmes en het nodige gitaarwerk. Opgetreden wordt door LOTM (punk/ hardcore/metal), I wannabee and the wannabees (pop/punk/rock), Bruver (funk) en Thruth of Dare rock/metal). De toegang bedraagt 3,- euro. Waddinxveen - Twee weken nadat de landelijke actie Zip your Lip is afgesloten gaan 35 jongeren uit Waddinxveen 24 uur 'zippen'. Bij deze actie is het de bedoeling dat je 24 uur lang niet eet en hiervoor sponsors zoekt. De opbrengst wordt door World Vision gebruikt om kwetsbare kinderen te helpen in Oeganda, Somaliland en Oost- Congo. Het gaat om kinderen uit arme gezinnen die door aids of oorlog wees geworden zijn. Want elk kind heeft recht op goede be scherming, goede gezondheid en onderwijs. Onder het motto 'Jouw dag, hun leven' gaat de actie op zaterdag 19 april om 19.00 uur van start. De 24 uur brengt de jeugd met elkaar door. Er is een vol programma om de deelnemers af te leiden van hun knorrende magen. Zaterdag avond en -nacht verblijven zij in ToosPlaza. De jeugd, in de leeftijd van 12 tot 20 jaar, is voornamelijk afkomstig uit verschillende Wad- dinxveense kerken. Wat nou, honger?! De actie wordt afgesloten met een jeugddienst met als thema 'Wat nou, honger?!'. Tijdens deze dienst wordt de opbrengst bekendge maakt. In 2007 was de opbrengst 3200 euro. De jeugddienst wordt gehouden in het Coenecoop col lege achter sporthal De Dreef en begint op zondag 20 april om 17.00 uur. De musicalgroep Rejoice zal optreden en enkele liederen zin gen uit de laatste musical 'De won derlijke reis van mijn leven'. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het jaar 2008 is voor Tessa van Nieuwpoort erg goed begonnen. Op 5 januari is ze Nederlands kampioen veldrijden bij de junioren geworden en een paar dagen later werd ze gekozen tot Sportvrouw van het jaar bij de Rabobank Sport Awards. Je zou denken dat een zo succesvolle veld- en wielrenner bijna full time met haar sport bezig is, maar volgens Tessa is dit niet zo. "Ik heb nog gewoon tijd voor mijn vriendinnen en de paarden waar ik voor zorg." Tessa is begonnen met wielrennen toen ze zeven jaar oud was. "Mijn vader heeft altijd veel gefietst, dus toen ik klein was ging ik vaak met hem mee. Dan fietste ik achter hem aan door het Hitlandbos op mijn roze fietsje." Vanaf haar dertiende is Tessa wedstrijden gaan rijden. "In het begin was ik heel nerveus voor een wedstrijd, maar dat ging steeds beter. Veel mensen zeiden dat ik talent had, maar daar was ik zelf helemaal niet mee bezig. Ik reed toen nog mee bij de jongens en dat is voor meisjes heel zwaar, dus kon ik nog niet vooraan meerij den." Vanaf het moment dat Tessa bij de nieuwe lingen meedeed, werd het duidelijk dat ze veel beter was dan ze dacht. Bij haar eerste wedstrijd werd ze gelijk achtste. Door deze goede prestaties viel Tessa op en dit heeft ervoor gezorgd dat ze nu voor team Flexpoint, het team oud wielrenner Jean-Paul van Poppel en Mirjam Melchers, mag uitkomen. "Omdat mijn vader al jaren als meca nicien in de wielersport werkt, ben ik in contact gekomen met Flexpoint en hebben ze gevraagd of ik voor hun team wilde rijden. Ik was hier na tuurlijk heel blij mee en het bevalt me nog steeds erg goed." Tessa rijdt op dit moment alleen bij het cyclocross team van Flexpoint. "Bij veldrijden mag je als junior al voor een profteam uitkomen. Bij wielrennen mag dat nog niet. Daarom rij ik op de weg voor GRTC Excelsior." Washandje Tessa wil voorlopig zowel op de weg als in het veld blijven rijden. "Ik vind de combinatie erg leuk, maar als ik zou moeten kiezen, vind ik veld rijden toch iets leuker. Het is afwisselender en je rijdt de hele wedstrijd in het rood. Bij wielrennen kun je soms even uitrusten, maar bij veldrijden kan dat niet." Tessa vindt het niet erg dat ze bij het veldrijden soms helemaal onder de modder komt te zitten. "Bij de finish staat mijn moeder altijd klaar met een washandje en dan ben ik zo weer schoon." De ouders van Tessa zijn haar persoon lijke begeleidingsteam. "Mijn moeder zorgt dat ik goed eet en gaat altijd mee om me aan te moe digen en mijn vader zorgt voor mijn fietsen. Hij is mijn mecanicien, waardoor mijn fiets altijd super goed in orde is. Ik mag van hem mijn fiets ook niet zelf schoonmaken. Dat moet ik aan hem overla ten." Het komende seizoen hoopt Tessa geselec teerd te worden voor Wereldbekerwedstrijden veldrijden en misschien wel het WK. Daarnaast wil ze ook steeds beter worden op de weg. Dit gaat vast lukken en we zullen in de toekomst nog veel van haar gaan horen. Zevenhuizen - Op het grasveld naast de Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat vindt op vrijdag 18 april om 20.00 uur het Youth Alpha Invitation Event plaats. Er is muziek, gezelligheid, een hapje en een drankje. Youth Alpha is een kennismaking met het christelijk geloof voor jongeren van 14 tot 25 jaar. Op een relaxte manier: eerst gezellig met elkaar eten, daarna een kort praatje om daarna in een ontspannen sfeer te praten, ontdekken, discussiëren en vragen te stellen over het onderwerp van die avond. De eerste avond is op dinsdag 22 april. De avonden worden gehouden in het Hervormd Centrum, Dorpsstraat 156 van 18.30 tot ongeveer 20.45 uur. Er wordt gestart met een maaltijd. In totaal zijn er tien avonde. Voor het weekend van 6,7 en 8 juni staat een 'weekendje weg' gepland. Voor meer informatie: www.youthalpha-zevenhuizen.nl. Aanmelden op: aanmelden@youthalpha-zevenhuizen.nl Rotterdam - Alain Clark, Nederlandse soulzanger van wereldformaat treedt doonderdag 17 april op in de grote zaal in Waterfront. Deur open om 19.30 uur. De toegang bedraagt 15,- euro. Tickets via Velvet Rot terdam, Plato Rotterdam, Sounds Rotterdam, www. waterfront.nl of www.easyticket.nl. Bronwater - Verse Hiphop uit de haven met onder meer GMB Tegelijkertijd treedt deze avond in de kleine zaal GMB op. Velen kennen hem als rapper, maar hij heeft meer in zijn mars. Zo produceert, host, zingt, beatboxt en acteert hij ook. Ook Vieira staat op het programma van deze editie, evenals J'83. Op zijn beat zal de hoofdact ter plekke een tekst maken en optreden. De track zal vervolgens de volgende dag opgenomen worden in de studio van WaterFront. De bedoeling is dat er aan het einde van het seizoen een compilatie- cd van al deze tracks gemaakt wordt. De avond wordt gehost door Mattie Mo. Deur open om 21.00 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Voor tickets zie boven. Voor meer informatie: www.bronwater.org.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 20