LEERLINGEN GROEP 8 VUREN VRAGEN AF OP RAADSLEDEN EN BURGEMEESTER I LITiEBERICHTEN COLLEGE GESCHOKT OVER STAAT SKATE PIPE EN ACHTERKANT GYMZAAL GIDEONSCHOOL LENTERIT SKYMASTERS MlFUWERKERK BIJEENKOMST MET AGNES WOLBERT OP 18 APRIL GAAT NIET DOOR ER WERD GEBRIDGED... Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 april 2008 pagina 27 Door Niels Raas Nieuwerkerk aan den IJssel - De leerlingen van groep 8 van de Rehobothschool en de Montes sorischool konden op 9 april in de raadszaal vragen stellen aan bur gemeester Bonthuis en verschil lende raadsleden. Enkele belang rijke zaken die in de gemeente en omgeving spelen passeerden de revue. Het bezoek aan de raadszaal was de afsluiting van een project over iandelijke en lokale politiek. Eer der gingen de leerlingen op excur sie naar het Binnenhof en kwam een gemeenteraadslid op bezoek in de klas. Burgemeester Bonthuis verwel komde de kinderen en legde uit wat de functie van de raadsle den is. Vervolgens toonde hij de ambtsketen en gaf aan wanneer deze precies wordt gebruikt. Ver volgens konden de kinderen vra gen stellen. De eerste vraag was direct een praktische: Wat te doen bij een ramp? De heer Lamberts (GBN) stelde de jongen gerust en maakte duidelijk dat er in de ge meente geen hoog risico bestaat op een ramp en dat je er niet van wakker hoeft te liggen. De heer van der Torn (VVD) maakte echter van de vraag gebruik om de kinde ren duidelijk te maken dat bij een ramp de burgemeester ineens heel machtig is en de raad dan vrijwel niets te zeggen heeft. Een meisje vroeg zich af waarom er geen lan taarnpalen bij het Hitlandbos staan gaf aan bang te zijn in het donker. Lamberts verzekerde de opmer king mee te nemen naar de echte raadsvergadering. Burgemeester Bonthuis spoorde jongeren ook aan om zelf voorstellen bij de ge meente in te dienen. "Vanaf 12 jaar kan iedere inwoner een plan indienen, mits je vijftig handteke ningen hebt verzameld. Het plan Burgemeester Bonthuis spoorde jongeren aan om ook zelf voorstellen bij de gemeente in te dienen. wordt dan ook daadwerkelijk be handeld in de raad," aldus de bur gemeester. Naast deze vragen kwamen ook belangrijke zaken aan bod. Een meisje maakte duidelijk erg veel last te hebben van de verbouwing van de flats in de Bomenbuurt. Een jongen verbaasde zich over het feit dat de parkeergarage bij de Reigerhof niet open is voor publiek. Van der Torn maakte van de gelegenheid gebruik één van de speerpunten van de VVD, het parkeerbeleid, uiteen te zetten. "Het is jammer dat de parkeerga rage niet open is voor publiek. De garage is te krap en niet handig gebouwd. De gemeente is echter wel actief aan het nadenken hoe we meer parkeerplaatsen in het centrum kunnen maken," aldus Van der Torn. Een andere jongen ging in op een probleem waar het college de dag daarvoor tijdens de wijkschouw in de wijk Zuidpias ook al aandacht aan had besteed: "Bij de skatebaan in 'het Groene Hart' in de wijk Zuidpias hebben kinde ren veel last van oudere jongeren. Als we er willen spelen worden we weggeduwd." De raadsleden en de burgemeester zagen dit als een steuntje in de rug. De heer de Romph (CU/SGP): "Dit is opval lend. Meestal klagen vooral oude ren over de overlast, maar naar nu blijkt zijn er ook veel kinderen die zich ergeren aan hangjongeren." Zelfs het heikele punt over de flats bij het Hitlandbos werd aange sneden. De raadsleden maakten duidelijk dat geen van de partijen de flats graag gebouwd had zien worden, maar dat ze er niets aan kunnen doen, omdat deze in Ca- pelle staan. Daarnaast volgden er nog vragen over de fusie en de ontwikkeling van de Zuidplaspol- der. Uiteindelijk sloot burgemees ter Bonthuis de bijeenkomst af. De burgemeester gaf de kinderen mee dat het bij het nemen van be sluiten altijd van belang is alle be langen goed af te wegen. Politie onderzoekt autobranden Op een een afgesloten terrein van een autodealer aan de Vijf Boeken onstond in de nacht van dinsdag 8 op woensdag 9 april op onverklaar bare wijze brand in vier auto's. Rond 02.40 uur kwam de melding bij 112 binnen. De brandweer be streed het vuur. Omdat de oorzaak onbekend is en brandstichting niet is uitte sluiten, is de politie met een onderzoek begonnen. Gestolen auto teruggevonden Nieuwerkerk aan den IJssel - Dank zij het 'trace tracking systeem' en het zoeken van agenten van de korpsen Hollands Midden en Rot terdam-Rijnmond, is dinsdagnacht een bij een inbraak in een woning aan het Zwanendaal gestolen auto teruggevonden in de wijk Nesse- lande in Rotterdam. Van de daders ontbreekt nog ieder spoor. Rond 04.00 uur werden de bewoners wakker van de inbraak. De man des huizes kreeg de twee daders bene den in het zicht. Hij ziet ze er van door gaan met zijn Audi Q7 waar bij ze op hem inrijden. Door weg te springen weet hij zich het vege lijf te redden. Onmiddellijk belt hij de politie die een zoekactie op touw zet en daarbij wordt geholpen door het systeem. De politie zet het onderzoek in deze zaak voort. Drie aanhoudingen op heterdaad Dankzij een oplettende getuige heeft de politie op donderdag 10 april, rond 00.45 uur, drie verdach ten op heterdaad kunnen aanhou den. De getuige belde de politie met de melding van een verdachte situatie. Hij had op de Hoofdweg Noord een aantal jongens uit een auto zien stappen die grote inte resse toonde voor een woning. De politie is er direct op afgegaan en zag bij aankomst meerdere jon gens het weiland in vluchten. De mist bemoeilijkte de zoektocht naar de verdachten, waarop er besloten werd een hondengelei der te laten overkomen uit Rot terdam. Andere politie-eenheden die ter plaatse waren gekomen, zetten ondertussen het gebied af door strategische posities in te nemen. De politie heeft drie verdachten uiteindelijk aangehouden, een 18 jarige en een 20 jarige jongen uit Capelle aan den IJssel en een 16 ja rige jongen uit Zoetermeer. Zij zijn allen in verzekering gesteld. Van de inbraak in de woning is aan gifte gedaan. Buiten de woning werd een laptop aangetroffen die uit het huis afkomstig is. De politie zet het onderzoek voort. Nieuwerkerk aan den IJssel - Door onvoorziene omstandigheden kan de bijeenkomst over de hulp bij het huishouden op vrijdag 18 april van 15.00 tot 16.30 uur in de Batavier niet doorgaan. De bijeenkomst staat nu gepland voor woensdag 21 mei. Voor meer informatie: 0180-316684 of www.pvdanwk.nl. Door Niels Raas Nieuwerkerk aan den IJssel - Het college van burgemeester en wet houders hield wederom een wijk schouw per fiets, dit maal in de wijk Zuidpias. Centraal in de wijk schouw stonden locaties waar in de nabije toekomst een aantal nieuwe parkeerplaatsen gerea liseerd gaat worden. Daarnaast was er sprake van vernieling, graf fiti en achterstallig onderhoud bij de Skate Pipe in 'het Groene Hart' en bij de Gideonschool. Het eerste stoppunt betrof een speelplaatsje aan het Lupineveld. Op het veldje klagen kinderen en omwonenden over loslopen de honden en hun uitwerpselen. Wethouder Van Loon constateer de vrij snel dat de bordjes waar opstond 'verboden voor honden,' waren verweerd en kondigde daadkrachtig aan dat er nieuwe bordjes geplaatst zullen worden. Het college vervolgde de tocht naar het Groene Hart, waar de Skate Pipe zich bevindt. Burge meester Bonthuis merkte op dat er iets gedaan moet worden om de aantrekkelijkheid van de plek als geheel te vergroten, 's Nachts wordt de plek gebruikt als hang plek en daardoor is het muurtje bij de Skate Pipe kapot en zijn een aantal bielzen afgebroken. Wet houder Slagt pleitte echter voor een wat meer terughoudende aanpak. "Het is een mooie plek, waar bovendien ook nog sociale controle op is. Niet alles moet in één keer overhoop gehaald wor den. We moeten de inrichting Het college ziet het terrein van de Skate Pipe aan. voorlopig zo houden als hij nu is. Het kapotte hout moet echter wel vervangen worden en het moet er netjes uitzien," aldus Slagt. Ook de burgemeester zag de aantrek kelijkheid van de plek voor jonge ren in: "Onder de halfpipe is het overdekt, iets dat aantrekkelijk is voor hangjongeren." Wethouder Verbeek toonde zich geschokt over de situatie aan de achterkant van de gymzaal bij de Gideonschool en sprak over een unheimisch gevoel. "De entree van de gymzaal ziet er slecht uit. Bovendien wordt de fietsenstal ling als hangplek gebruikt. Iets waar de graffiti van getuigt," al dus Verbeek. De wethouder pleit te ervoor om de fietsenstalling te verwijderen, maar de fietsenrek ken zelf te laten staan. Vervolgens dient achter de rekken een hek te komen dat doorgetrokken wordt rondom de entree van de gym zaal, zodat er geen hangjongeren meer kunnen komen Tenslotte bracht het college nog een bezoek aan diverse locaties in de wijk waar binnenkort een aantal nieuwe parkeerplaatsen zal verschijnen. De nieuwe par keerplaatsen zullen aangelegd worden op de kruising tussen het Goudmos en het Schotelmos, op het Sterremos, op de Spreeuwen- daal en de Kauwendaal. De invul ling is gedaan door middel van uitgebreide samenwerking met de bewoners, onder andere op een inloopavond. Nieuwerkerk aan den IJssel - Au tomobielclub The Skymasters or ganiseert voor vrijdag 18 april de Lenterit in de omgeving van de ge meente. Dit jaar bestaat AMC The Skymasters 61 jaar en ter ere daar van mogen deelnemers die voor het eerst een puzzelrit rijden kos teloos meedoen. Voor diegene die eens kennis willen maken met een autopuzzelrit is er een beginnerre glement (C-klasse). Voorafgaande wordt er uitleg gegeven omtrent het rijden van een puzzelrit. Voor de A en B-klassers geldt het NRF/ KNMV 2000 en DRR reglement. Inschrijven tussen 19.45 en 20.30 uur in Sportcomplex Parkzoom, bij zwembad Het Polderpad, aan de lersestraat 15. Voor meer informatie: 06-46611861 of www.skymasters.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd afgelopen maandag de vierde ronde van de vijfde com petitieronde van het seizoen 2007-2008 gespeeld. In de A-lijn was de uitslag bij de eerste vijf paren als volgt: 1.Marijke Blok- Lucy Eldering 58,75; 2.Martha Boers-Joke van 't Hoen 57,08; 3.Michiel de Korver-To Schreu- der 55,83; 4.Wim Verhoeven- Ron van Domburg 52,08 en 5. Freddy en Rob van Leeuwen én Arie van Veen-Rob Moelker 50,83. In de tussenstand gaat het paar Marijke Blok-Gerda Goedhart aan kop, gevolgd door Ineke van den Heuvel-Lucy Eldering op de tweede plaats en op de derde plaats staat het koppel Martha Boers-Joke van 't Hoen. In de B-lijn was de uitslag bij de bovenste vijf als volgt: I.Guus Ham-Henny Hense 61,67; 2.Frans en Adrie Bijl 55,83; 3. Irma en Ab Sonneveldt 55,42; 4.Ada van der Linde-Greet Gallagher 54,17 en 5.Leny Hoogland-Elisabeth Tump 51,25. De stand in de B- lijn: Uaap Severs-Trudi Kerkho ven, 2.Ada van der Linde-Greet Gallagher en 3.Guus Ham-Hen-»T ny Hense.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27