NIEUW BOUWPLAN THOMAS ASSCHEMAN BALLENJONGEN 00STEINDE OVERWEGEND VOOR ORANJE POSITIEF ONTVANGEN IJSSELVOGELS Dl DERDE PRIJSUITREIKING FOTOGRAFICA MOORDRECHT KERKDIENSTEN 20 APRIL NK KORFBAL Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 april 2008 pagina 33 Moordrecht - Een half jaar geleden maakte het toen ingediende bouw plan voor de Oosteinde de tongen los bij de omwoners en de fracties van de gemeente. In het totaal werden er 26 zienswijzen ingediend tegen het bouwplan en werd het onderwerp uitgebreid besproken in de com missievergaderingen van oktober en december. Na aanleiding hiervan besloot de gemeente tot het instellen van een werkgroep om te bezien of er een alternatief bouwplan gecreëerd kon worden, die de instem ming kon krijgen van alle betrokkenen. Vorige week dinsdag werd ver slag gedaan van deze besprekingen en een nieuw plan gepresenteerd aan de fractieleden. In het oorspronkelijke bouwplan werd uitgegaan van 34 apparte menten met aan de kant van de Oosteinde vier lagen en drie lagen aan de kant van de Crocusstraat. In verschillende bijeenkomsten zijn er door de werkgroep (bestaande uit de gemeente, de projectont wikkelaar, drie bewoners namens het Oosteinde, Crocusstraat en de Touwbaan en een stedenbouw kundige) in totaal zeven varianten ontwikkeld, waarvan er zes om verschillende redenen niet haal baar waren. De zevende variant bestond uit een plan om 25 grond gebonden woningen te maken met inpandige parkeerplaats, die ontsloten zou worden vanaf het Oosteinde. Hoewel dit het beste plan leek, bleek het niet haalbaar omdat de woningen dicht op el kaar zouden worden gebouwd, waardoor er weinig mogelijkhe den waren om de straat leuk en levendig te maken. Dus werd geke ken naar een combivariant. Hierbij zou aan de kant van de Touwbaan 12 grondgebonden woningen komen met een verkoopprijs van gemiddeld 205.000 euro en aan de andere kant totaal 21 apparte menten met een verkoopprijs van gemiddeld 130.000 euro. Het ap partementencomplex krijgt drie lagen en is daarmee even hoog als de grondgebonden woningen die er tegenover staan. Voor de appartementen komen parkeer plaatsen. Parkeren bij de grondge bonden woningen vindt inpandig plaats. Zo blijft de kastanjeboom aan de Oosteinde, geheel naar de wens van de bewoners, behouden. Het nieuwe bouwplan is minder Moordrecht Volle Evangelie Gem. 15.00 uur ds. A. Agtereek. Ger. Kerk 15.00 uur ds. H. Schip per en ds. W.G. de Wit (bevesti ging ds. T.R. Schep). Herv. Gem. Dorpskerk 10.00 ds. A. Vastenhoud. Herv. Gem. Bethel 10.00 uur ds G.C. de Jong en 18.30 uur ds. M.B. van den Akker. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: 10.00 uur Woord- en Communieviering. De kerk is elke donderdagochtend open van 10.00 tot 13.00 uur met om 12.30 uur een gebedsdienst. Dick Vrij burg is in de kerk aanwezig. Maatschappelijke Dienstverlening Inloop- en telefonisch spreekuur: 'De Kraal', Pr. Beatrixstraat 15a, Moordrecht, dinsdag en don derdag van 9.00 - 10.00 uur, tel 0900-1202150/0182-594710. www.stichtingkwadraad.nl info@stichtingkwadraad.nl massief en massaal dan het oor spronkelijke en biedt huisvesting aan meerdere groepen. Het ap partementencomplex is bij uitstek geschikt voor starters. Op 3 april is het voorstel besproken tussen de bewonersvertegenwoordigers en de projectontwikkelaar. Beiden hebben hun voorkeur voor deze variant uitgesproken. Op 21 april zal in De Zespunt een informatie avond gehouden worden voor alle bewoners om hen kennis te laten maken met dit plan en het verder toe te lichten. De reacties van de fractieleden op het nieuwe bouwplan waren wis selend. Mevrouw Beekman (VVD): "Voor zover ik het in de presenta tie kan zien ziet het er prachtig uit. Wel heb ik nog mijn bedenkingen of de straat wel breed genoeg is." De PvdA uitte haar blijdschap over de aanwezigheid van starterswo- ningen in het plan. Ook het CDA gaf aan uitermate verheugd te zijn. "Het blijft echter wel jammer dat we maar over een klein stukje van het in de toekomst gerealiseerd ge bied praten. Daarom moet er toch heel veel op een beperkte ruimte gepropt worden," zei de heer Groenendijk. "Als we het totale ge bied hadden kunnen ontwikkelen dan was de opzet toch iets ruimer geweest." Niet alle fractieleden re ageerden positief op het plan. Be ter Moordrecht gaf aan het lastig te vinden om van een presentatie met alleen plaatjes een beeld te vormen. De heer de Koning: "Ik blijf een gevoel houden van 'hoe proppen we zoveel mogelijk wo ningen op een klein stukje grond'. Ik vind dat toch jammer, want als je kijkt naar het gebied is het toch iets dat niet past in de omgeving." Ook de SGP vond het plan een ko lossale indruk maken. Beter Moor drecht riep verder op om ook in de toekomst bewoners bij plannen te blijven betrekken. Daarnaast vroeg BM om uitgebreidere informatie over het nieuwe bouwplan om een beter beeld te kunnen vormen. De SGP sloot zich hierbij aan. Wethou der Oomen had echter andere ge dachten over het verdere verloop van het proces. "Wij hebben de commissie nu ruim geïnformeerd en het college moet het verder af handelen." Deze opmerking werd niet goed ontvangen door Beter Moordrecht. "Ik maak fundamen teel bezwaar tegen de gang van zaken," aldus de heer de Koning. "Tijdens de commissievergadering in december hebben we, inclusief de VVD, kenbaar gemaakt dat we het op prijs zouden stellen als we op basis van de stukken en de aan gepaste versie het onderwerp nog eens inhoudelijk met elkaar in de commissie zouden bespreken. De commissie heeft deze ruimte toen geclaimd. Dit neemt niet weg dat de wethouder formeel gelijk heeft en dat hij lak kan hebben aan deze commissie en zelf een besluit kan nemen." Dit viel niet goed wet houder Oomen: "Het college heeft géén lak aan de commissie. We heb ben toen goed naar de commissie geluisterd en een werkgroep inge steld en intensief overleg met hen gehad. We zijn gekomen tot een variant die in ieder geval voor een groot deel voldoet aan de wensen van de bewoners en ik ben blij met de resultaten." Op 21 april zal de nieuwe variant aan bewoners wor den voorgelegd tijdens een infor matiebijeenkomst in de Zespunt. Zeist/Moordrecht - De KNVB en Nuon hebben uit 21.000 gemoti veerde jongens en meiden zeventig officiële ballenjongens geselecteerd voor het Nederlands elftal. Dit ge beurde zaterdag 12 april tijdens de landelijke selectiedag in Zeist. De eerste wedstrijd waar de ballenjon gens in actie komen, Nederland-Oe- kraïne, vindt plaats op 24 mei in De Kuip in Rotterdam. Thomas Asscheman uit Moordrecht is een van de geselecteerde ballen jongens. Onder leiding van Rob Wit- schge en Aron Winter doorliep hij, samen met 240 jongens en meisjes in de leeftijd van 12 tot 16 jaar, een selectieproces van praktische en the oretische voetbalonderdelen. Van een behendigheidsparcours en een dribbelcontest tot penalty schieten en een partij handbal 6 tegen 6. De ballenjongens werden beoordeeld op doorzettingsvermogen, sportivi teit, samenwerking en assertiviteit. De ballenjongens worden ingezet tijdens de oefenwedstrijden van Oranje in aanloop naar het EK voet bal 2008 op 24 en 29 mei en op 1 Bal hooghouden. juni. Na de zomer worden ze inge zet voor minimaal één kwalificatie wedstrijd in aanloop naar het WK voetbal 2010. oden Moordrecht - IJsselvogels D1 heeft een unieke prestatie neergezet door derde te worden op het Nederlands kampioenschap voor D-pupillen, dat zaterdag 12 april werd gehouden bij korfbalvereniging K.V. Noordenveld in Roden (Groningen). In de poulewedstrijden heeft IJsselvogels D1 twee wedstrijden gewonnen en één wedstrijd verloren, hierdoor werd de finale op een haar na gemist. De wedstrijd tegen SKF om de derde en vierde plaats werd gemakkelijk gewonnen door IJsselvogels met 4-7. Moordrecht - Tijdens de expositie Fotografica konden kinderen van 6 tot en met 12 jaar op de woens dagmiddagen 19 en 26 maart een aantal activiteiten doen. Er stond een grote saloncamera waar de kinderen door konden kijken. Het object waar zij naar keken, vaak hun vader of moeder, zagen zij dan 'ondersteboven'. Tevens kon den de kinderen oude camera's be kijken en een 3D-brilletje maken. Bij de fotowedstrijd 'Moordrecht in stereo' kregen de kinderen kre gen tien foto's te zien van plaatsen in Moordrecht. Deze foto's konden zij door de stereokijker bekijken waardoor de foto's in stereo, dus 'net echt' te zien waren. In de ca tegorie 6 tot en met 9 jaar heeft Britt van Loon gewonnen. In de ca tegorie 10 tot en met 12 jaar is Lau- dycia Noorlander de winnares. Zij hebben op woensdag 10 april hun prijs van Wil Costerus van de bibli otheek in ontvangst genomen. Voor openingstijden van de bibli otheek: www.bibliotheekdegroe- nevenen.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 33