'DE BUURT VERPAUPERT EN VERLOEDERT' "DE BEWEGENDE MENS KAN DE GEZONDHEIDSZORG VEEL GELD BESPAREN" COLLEGE BELOOFT ACTIEF OVERLEG TE FACILITEREN TUSSEN VAN DER VALK HOTEL EN OMWONENDEN BETER TOEZICHT BIJ DE SMIDSE POLITIEK pagina 38 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 april 2008 Nieuwerkerk Waddinxveen Moordrecht -Tijdens een marathonsessie van drie verschillende commissievergade ringen, hield inspreker de heer Zwaan op dionsdag 8 april een emotioneel betoog tegen de scholenbouw op de locatie Vijf akkers-Noord. "Ik ben bewoner aan de Weidezoom. De buurt waar ik woon verpaupert en ver loedert omdat er zoveel woningen leeg staan," vertelt de heer Zwaan. "De bouw van de school heeft me verbaasd. Kan de school niet op een andere plek komen? Door het bouwverkeer verzakt de straat, de woningen scheuren en de rioleringen barsten. Het stinkt daar. Dit moet een keer ophouden. Zet dit scholencomplex op een andere plek en niet daar." De heer Loch (PvdA) reageerde: Ik wil aan de heer Zwaan meegeven dat we met het besluit tot scholenbouw op de locatie Vijf akkers-Noord niet over een nacht ijs zijn gegaan. Daar is uitgebreid over gepraat. Ik denk dat de verplaatsing van de scholen een gepasseerd station is. Ik hoor echter van de heer Zwaan dat het probleem gro ter is dan alleen de scholen. Ik hoor hem ook praten over onderwerpen als onveilig heid en problemen die te maken hebben met de bouw van de scholen." De heer Groenendijk (CDA) haakte hier op aan: "Als de opmerkingen van de heer Zwaan kloppen met betrekking tot scheuren en stank dan neem ik aan dat daar maatregelen voor genomen gaan worden." Wethouder Gast zei toe de op merkingen over het bouwverkeer door te geven aan de betreffende wethouder. De burgemeester meldde dat met betrekking tot de veiligheid het in de Weidezoom vrij redelijk gesteld is. Ook zei hij dat het zware materieel er naar toe moet, maar dat het een logisch gevolg is om na afloop de betreffende straten een extra beurt te geven. Als laatste zegde de burgemeester toe dat het college eens extra zal kijken naar de verpaupering van de wijk. Waddinxveen - De heer de Boer (CDA) gaf tijdens de commissie Samenleving afgelopen week een toelichting op de stand van zaken rond het stellen van kaders voor de sport- nota. Naast de vraag wat nu precies tot sport gerekend moet worden, is de vraag hoe de gemeente bij het beleid betrokken moet worden ook nog niet volledig ingevuld. Door Niels Raas De Boer maakte in zijn toelichting duide lijk dat het stellen van kaders niet makke lijk is. "We moeten ons in deze fase beper ken tot de kaders. Een belangrijke vraag is of bijvoorbeeld schaken of dammen ook onder de sportnota moeten vallen," aldus de Boer. Tenslotte keek de Boer in de toe komst en benadrukte dat bij het opstellen van soortgelijke nota's in de toekomst het procedurele traject in de gaten moet wor den gehouden. De gemeente moet zich meer pro-actief opstellen, in plaats van re actief zoals in het verleden. De heer Rubeling (D66) toonde zich en thousiast over de strategische kaderstellin gen, maar maakte duidelijk dat het beter bekend maken van sport en de verenigin gen toch een taak zal moeten zijn van de verenigingen zelf. Als de gemeente moet promoten, moet volgens Rubeling vooral de recreatieve dimensie van sport bena drukt worden. De heer Heemskerk (WeWa) wees op de complicaties die ontstaan bij het betrekken van ongeorganiseerde spor ten bij de nota. "Als je deze groepen gaat benaderen, push je ze in feite om zich wel te gaan organiseren. De vraag is of dit wel wenselijk is," aldus Heemskerk. De heer Bergman (CDA) vroeg zich vooral af wat met de nota beoogd moet worden. "Wil je dat iedereen gaat bewegen of is de ver sterking van de sociale cohesie nu juist het belangrijkste? Eerst moet het bestaans recht van de nota vastgesteld worden. Daarna volgen pas de kaders. Tenslotte moeten de normen vastgesteld worden," aldus Bergman. De heer Rubeling had een duidelijke visie op het bestaansrecht van de nota: "De be wegende mens kan de gezondheidszorg veel geld besparen. Doordat er dan meer gesport gaat worden, wordt tegelijkertijd de sociale cohesie versterkt." Rubeling pleitte tevens voor de invoering van de jaarlijkse benoeming van een sportman of vrouw van het jaar. Dit is volgens Rubeling een uitstekende gelegenheid om sport te promoten. Mevrouw van Went (D66) riep vooral op om sport ook betaalbaar te hou den, om zo de toegankelijkheid voor ie dereen te garanderen. Wethouder Lont maakte duidelijk dat sportverenigingen zelf moeten zorgen voor promotie. De vraag is alleen hoe de gemeente dit kan stimuleren. Lont gaf aan dat ook een goede sportraad kan bijdra gen aan de nota. De nota zal volgens de wethouder ook kaders stellen met betrek king tot tariefstijgingen. Het is de bedoe ling dat het onderwerp in het najaar weer in de commissie aan bod komt om verder invulling aan de nota te geven. De nota zal ergens in 2009 in werking moeten treden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de vorige commissie ruimtelijke ordening werd besloten een inloopavond te organiseren voor de omwonenden van het van der Valk hotel om te kijken of er bezwaar was tegen de uitbreiding van het hotel. Dit resulteerde 8 april in een volle raadszaal en de oprichting van het actiecomité Nieuwerkerk: laag, groen en sociaal. Door Niels Raas Namens het actiecomité sprak mevrouw Domhof-Drenth in. Domhof bracht een lijst mee met 150 handtekeningen van directe omwonenden. Het comité is niet tegen uitbreiding van het hotel, maar te gen de manier waarop. Eén van de belang rijkste bezwaren is dat de nieuwe vleugel van het hotel te hoog wordt. Dit zou niet passen in het landelijke karakter van de gemeente. Bovendien bestaat er kans dat de uitbreiding gepaard gaat met planscha- de. Domhof was bovendien niet te spre ken over de houding van het hotel. Deze bleek alleen bereid te zijn een bruggetje weg te halen. Na het eerste overleg tus sen mevrouw Domhof en de directeur van het hotel, bleek deze niet bereid tot meer aanpassingen. In de discussie in de commissie werd vooral het belang van een goed overleg tussen het hotel en de bewoners benadrukt. De heer Slooters (PvdA) gaf aan de voorkeur te geven aan de artikel 19:2 procedure en niet aan het idee om het plan op te nemen in het bestemmingsplan. Het college heeft bij een 19:2 procedure meer mogelijkhe den het hotel aan te sturen tot overleg. De heer Lamberts (GBN) toonde zich verbaasd over de geluiden van de insprekers, waar uit zou blijken dat het van hotel minder bereid zou zijn de omwonenden tegemoet te komen en betreurde dat de inloopavond niet heeft geleid tot meer overleg. Wel op perde Lamberts het idee om de verhoogde parkeerdruk die in de wijk na uitbreiding zou ontstaan, op te lossen door extra par keerplaatsen te creëren langs de parallel weg. Een andere zorg van meerdere com missieleden was wie gaat opdraaien voor eventuele planschade. Wethouder Slagt benadrukte dat bij het verlenen van een vergunning een overeen komst met het hotel zal worden afgesloten, waarin zal staan dat het hotel voor plan- schade zal gaan opdraaien. De gemeente moet volgens Slagt in het overleg geen bemiddelende rol vervullen: "Het primaire gesprek moet plaatsvinden tussen de ver gunningaanvrager en de omwonenden. Bij de aanvraag voor een bouwvergunning is het faciliteren van overleg tussen partijen traditioneel geen taak van de gemeente. Het college gaat het gesprek niet opdrin gen." De heer Slooters zette uiteen dat het pro ces bij het tot stand komen van het defi nitieve bouwplan zorgvuldig uitgevoerd dient te worden. "Bij een bedrijf als Vestia laat men door middel van modellen zien, wat de invloed is van een verbouwing op de omgeving. Mensen weten hierdoor waar ze aan toe zijn. Het is van belang dat van der Valk door middel van een goed inzichtelijk proces haar bedoelingen aan de omwonenden en het college duidelijk maakt," aldus Slooters. De heer Slooters bleef samen met de heer Rockx (VVD) ervoor pleiten de uitbreiding niet in het bestemmingsplan op te nemen. De heer Janse (CDA) gaf aan het voorstel juist wel in het bestemmingsplan te willen opne men, omdat de wethouder had aangege ven niet aan te sturen op een actieve rol voor het college. Indien het voorstel in het bestemmingsplan zit, is volgens Janse bij bezwaar en beroep de gerechtelijke pro cedure korter. De heer Hoogendoorn (CU/ SGP) maakte duidelijk geen bezwaar te hebben tegen uitbreiding, maar wel tegen de manier waarop. Hoogendoorn maakte duidelijk de beslissing welke richting op te gaan, te laten afhangen van welke rol de wethouder gaat vervullen bij het overleg. In de slotfase werd duidelijk dat het plan van het hotel nog niet definitief is en nog aangepast kan worden. Wethouder Slagt kwam de commissie tegemoet door aan te geven dat indien gekozen wordt voor artikel 19:2, het college actief zal aanstu ren op overleg tussen de partijen. "Dit plan is zo ingrijpend van aard dat het col lege hiervoor een uitzondering zal maken. Bovendien zal de raad uitvoerig op de hoogte worden gehouden van de ontwik kelingen in het proces," aldus Slagt. Met deze toezegging toonden alle fracties zich tevreden en besloten daarbij unaniem het bestemmingsplan Zuidplaspolder zonder de uitbreiding van het hotel naar de raad te sturen en daarmee te kiezen voor een artikel 19:2 procedure. Moordrecht - De VVD-fractie vroeg tijdens de commissievergadering van dinsdag 8 april aandacht voor overlast en inbraken bij het plein bij De Smidse. "Vorig jaar heb ben wij besloten tot cameratoezicht en de inhuurvan buitengewoon opsporingsamb tenaren (BOA's). Er is wel wat cameratoe zicht daar maar niet direct op De Smidse. Ik zou graag van het college willen weten welke afspraken hierover met politie en justitie zijn gemaakt en hoe op De Smidse de problemen de kop ingedrukt kunnen worden," aldus de heer van Tilborg. De burgemeester vertelde de fractie leden dat het college recent een brief heeft ontvangen van de Vereniging van Eigenaren van De Smidse. "Naar aanlei ding van deze brief hebben wij twee we ken geleden samen afspraken gemaakt. Als gevolg daarvan hebben we BOA's in gehuurd en bikers ingezet op tijdstippen dat het echt nodig is. De Vereniging van Eigenaren was hier zeer over te spreken. Er wordt nu zwaar gesurveilleerd en er worden resultaten geboekt," vertelde de burgemeester. Op deze pagina politieke onderwerpen in de samenleving. Deze pagina wordt samengesteld onder redactie en verantwoordelijkheid van medewerkers van het Hart van Holland

Hart van Holland | 2008 | | pagina 38