POLITIE ONTDEKT HENNEPKWEKERIJ SJSW! UITSTAPJES CBS EENDRAGT CARWASH FOR CHANGE I Car v T" ZEVENHUIZEN-MOERKAPEILE EN W00NPARTNERS ONDERTEKENEN PRESTATIEAFSPRAKEN ACTIVITEITEN-AGENDA P ,p,CMuin^^lMRKAPELLE" it - ZevenUiulzeii Oud Verlaat Moerkapelie Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 16 april 2008 pagina 9 De nieuwe teamchef van de politie Raoul Verwey toont de 'moederplanten'. Zevenhuizen - De politie heeft op woensdag 9 april rond het mid daguur een professionele hennep kwekerij annex stekkerij ontdekt in een loods aan de Zuidplasweg. Achter een matrassengroothandel bleek in werkelijkheid deze kweke rij annex stekkerij schuil te gaan. Er groeiden ongeveer duizend moe derplanten die klaar waren om stek van te plukken en enkele dui zenden hennepstekken. Deze zijn door Ecoloss geruimd. De politie hield vier verdachten aan, twee vrouwen van 28 en 33 jaar waarvan de verblijfplaats nog niet bekend is en twee mannen van 35 en 37 jaar uit Vlaardingen en Rotterdam. De politie sluit niet uit dat er nog meer aanhoudingen in dit onderzoek volgen. De ver dachten zijn voor het onderzoek ingesloten. De politie deed de ont dekking na een melding die was gedaan via MeldMisdaadAnoniem en eigen onderzoek. Wie wil d'r een stekkie, een stek kie, een stekkie.. Zevenhuizen-Moerkapelle - De gemeente en woningcorpora tie Woonpartners Midden-Hol land hebben op dinsdag 8 april prestatieafspraken ondertekend, voor de periode 2008 tot 2010. De overeenkomst werd onderte kend door burgemeester Fijen en directeur-bestuurder René Mascini van Woonpartners. De prestatie afspraken gaan onder meer over de kwaliteit van de nieuwbouw en de bestaande woningvoorraad, de verhuur van woningen, het betrek ken van huurders bij het beheer en beleid, de financiële continuïteit en de leefbaarheid in buurten en wijken. Woonpartners en de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle hebben in 2001 voor het eerst prestatieaf spraken gemaakt, voor een peri ode van vijf jaar. Vanwege de fu sie van Zevenhuizen-Moerkapelle 'net Nieuwerkerk aan den IJssel en Moordrecht, in 2010, is nu voor een looptijd van 3 jaar gekozen. Daarnaast staan in het document een aantal plannen en ideeën voor de jaren daarna. Volgens de gemeente en Woon partners hebben 'ze elkaar hard nodig' Wethouder Bosman van huisvesting„Dat geldt voor het lokale woningbouwprogramma tot 2010, maar ook voor de regio nale ontwikkeling van de Zuidplas- Polder die voor een groot deel op "et grondgebied van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle ligt. Daarnaast zijn er nog diverse an dere onderwerpen, zoals wonen, z°rg en welzijn, leefbaarheid en de overdracht van huurwoonwagens. De prestatieafspraken hebben dan ook een integraal karakter. Met deze afspraken werken we samen aan een goed woonbeleid, op lo kaal niveau." Directeur-bestuurder René Mascini "an Woonpartners is het daarmee eens: „Landelijk is de relatie tussen de overheid en de woningcorpora ties behoorlijk bekoeld. Ik ben blij dat dat niet geldt voor de relatie met de gemeenten in ons werkge bied." De twee partijen zetten zich onder meer in om de wachttijd voor wo ningzoekenden in Zevenhuizen- Moerkapelle te bekorten. Dit kan door de realisering van voldoende woningbouw in de sociale huur sector, maar ook door de door stroming te bevorderen van de huur- naar de koopsector, door de bouw van voldoende goedkope en middeldure koopwoningen. De gemeente en Woonpartners hebben tevens afspraken gemaakt op het vlak van leefbaarheid. Zo is afgesproken dat de gemeente jaarlijks wijk- of kernbezoeken or- Zevenhuizen - De groepen 1, 2 en 3 van CBS De Eendragt brachten dinsdag 8 april een bezoek aan de 'Bus van Bobbel'. Deze themabus is een initiatief van de bibliotheek. In de bus keken de kinderen naar een powerpointpresentatie over het thema 'wonen' waarin verschil lende prentenboeken aan de orde kwamen. Het tweede deel van het programma bestond uit het zelf le zen van boeken en het spelen met het aanwezige spelmateriaal. Kleuters Eendragt naar kinderboerderij Onlangs brachten de kleuters van De Eendragt een bezoek aan kin derboerderij 'De Blijde Weide' in Rotterdam, waar voor de kinderen een speurtocht was uitgezet langs de diverse dieren met als thema 'Lente'. Op de kinderboerderij waren allerlei jonge dieren te be wonderen, waarbij het aanraken Lezen in de bibliobus. van pasgeboren kuikentjes een bij zondere ervaring voor de kinderen was. Zevenhuizen - Nederland kent tot 25 april een historisch aantal a u to wasst raten, schoen en poet sers, modeshow-organisatoren, tuinonderhouders en boodschap pendoeners. Meteen microkrediet van Day for Change van 20 euro zetten basisscholleerlingen in hun groep één of meer bedrijfjes op. Met de winst die zij maken worden vervolgens in de derde wereld meer - echte - microkredieten mogelijk gemaakt. De kluskids van het Reigerbos staan te trappelen om alle auto's in Zevenhuizen- Moerkapelle te laten glimmen. Burgemeester Fijen en directeur-bestuurder René Mascini van Woon partners Midden-Holland ondertekenen de overeenkomst. Wethouder Bosman, medewerkers van de gemeente en Woonpartners kijken toe. ganiseert, zodat bewoners kunnen laten weten welke problemen er spelen. „De gemeenteraad krijgt hierbij een meer actieve rol", al dus wethouder Bosman. Voor de inrichting van de openbare ruimte zullen de gemeente en Woonpart ners gezamenlijk projecten ont wikkelen waaraan in de wijken behoefte is. Hierbij kan gedacht worden aan het aanplanten van openbaar groen en het vervangen van grote bomen door bomen die beter in het straatbeeld passen. Bewoners kunnen bovendien en beroep doen op het leefbaarheids budget van Woonpartners, als ze plannen hebben om de veiligheid en de leefbaarheid in hun wijk te verbeteren. De uitvoering van de gemaakte prestatieafspraken zullen jaarlijks worden geëvalueerd. Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com - Koffieochtenden Hervormd Centrum: 9.30-11.00 uur - Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel; geopend di en do in Sam Sam, Lange Zijde 9; voor meer informatie: www.beestenboel-zevenhuizen.nl. - 30 april van 7.00 - 17.00 uur viering van kononginnedag in Zevenhuizen, georgani seerd door het Oranjecomité en J O Z; thema Zevenhuizen, traditioneel sterk! - Avondvierdagse. 26 - 30 mei. Voorverkoop 24 mei Raadhuisplein De Zevenster Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke Ie woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111) ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (1x per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, eike laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verderop afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur Kaarten 18 april; 2 en 16 mei; 6 en 20 juni; 4 en 18 juli; 1 en 15 aug.; 19 sept; 17 okt; 21 nov; 19 dec. De Zeven Muzen -Grote avond. 28 juni 19.00 Thema: Beweging. 20.30 u Ontmoetingskerk. Dorpsstraat Zevenhuizen. w Groeneweg Klaverjassen 20.00 uur: 25 april iedere donderdagmiddag 14.00 u DE VIERKAP - Maandagavonden toneelrepetitie 20.00 u - klaverjassen: 18 april; 2 mei - Schakel: 6 mei - Soos: 29 april13 en 17 mei - 26 april bingo - 30 april koninginnedag - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. - Ouderen soos: Dorpshuis Op Moer 8 mei; van 9.30-11.30 uur. - 20 mei 2008: Seniorenreis. -13 sept. Open Monumentendag de oude herv.kerk is open, mogelijkheid tot het beklimmen van de toren. -13 sept. Zendingsrommelmarkt van 9.00u tot 16.00 u in de Dorpsstr. Moerkapelle.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 9