VROEG OP VOOR VEEL VOORDEEL HISTORISCH CENTRUM ONS VERLEDEN GERANIUMMARKT OPENT HAAR DEUREN SPAARPOTACTIE VOOR UITZENDING FAMILIE VAN DER LEE ACTIVITEITEN-AGENDA /pt/PMH' ll7^ï\M\/IOERl<APËlir Musea Zevenhuizen BZAV TOERNOOI VAN START ©iac3 Verlaat Moerkapelle leyenhuizen Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 april 2008 pagina 13 Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dins dagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Zevenhuizen-Moerkapelle - Stich ting Oud Zevenhuizen-Moerka pelle opent in het Historisch Cen trum aan de Tweemanspolder 15 op zaterdag 26 april van 13.30 tot 16.00 uur haar deuren. Op de be nedenverdieping kan men de re gionale voorjaarstentoonstelling 'De Zonnebloem' bezichtigen met knipsels, foto's en kaarten, verza meld door 'archivaris van De Zon nebloem' Riet Koole-Karreman. Op de bovenverdieping vindt men een tentoonstelling over molens met onder meer de geschiedenis rond de Rotte alsmede de thematen toonstelling over het waterschap Rijnland. Voorts is er een kleine tentoonstelling te zien van de op hande zijnde restauratie van de in 1740 gebouwde sluis in de Hennip- sloot. In de filmzaal wordt een film vertoond over houtzaagmolen De Salamander te Leidschendam al waar de Zevenhuizenaar Chiel de Graaf actief is als houtzager. Zevenhuizen - De Lions Club Zevenhuizen organiseert op zaterdag 26 april de jaarlijkse geraniummarkt. Een keur van planten zal vanaf 8.00 's morgens uitgestald worden op het plein voor het gemeente huis. Leden van de Lions Club Zevenhuizen bezorgen aangeschafte pot-en perkplanten gratis thuis. De opbrengst van de markt zal ten goede komen aan de doelen die door de Lions Club Zevenhuizen worden ondersteund zoals onder meer het Hospice IJsselthuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, het nor men en waardenprogramma Lions Quest voor de basisscholen in Ze venhuizen en de stichting Breath. Vogelvereniging Zang en Kleur Kaarten 2 en 16 mei; 6 en 20 juni; 4 en 18 juli; 1 en 15 aug.; 19 sept; 17 okt; 21 nov; 19 dec. Moerkapelle - Bij VV Moerkapelle staat men aan de vooravond van de 26e editie van het Bedrijfs Zo meravond Voetbaltoernooi. Waar bij veel andere clubs het bedrijfs voetbal is verdwenen, hebben zich bij de VV Moerkapelle dit jaar toch weer acht bedrijven aangemeld. Deze acht teams zijn gelijkelijk verdeeld in een recreatie- en pres tatiepoule. In de recreatiepoule komen uit: Gebroeders Bac, Ad ministratiekantoor Vermeer, Su perboeren Moerkapelle en Porta Nova. In de prestatiepoule gaan de teams van Bontenbal Interieur, Van der Dussen, Eshuis/Eindhoven en No Sponsor de strijd met elkaar aanbinden. In totaal zal het toer nooi vier weken duren, op maan dag 28 april wordt het startschot gegeven. In de eerste twee weken komen de teams voor het eerst te gen elkaar uit; in de twee weken daarna volgen de returns. Op vrij dag 23 mei wordt het toernooi af gesloten met de finales en daarna de traditionele feestavond. De Zeven Muzen -Grote avond. 28 juni 19.00 - 20.30 u Ontmoetingskerk. Dorpsstraat Zevenhuizen. Thema: Beweging. vv Groeneweg Klaverjassen 20.00 uur: 25 april iedere donderdagmiddag 14.00 u "In Februari kwamen bij mij de ge gevens binnen. Ik heb toen direct de heer Wals van C1000 geïnfor meerd en via het secretariaat van de middenstandsvereniging is er toen een mail uit gegaan naar alle leden. Daar kwamen veel positieve reacties op." Eendracht Wiggers: "Dat heeft toch wel een bepaalde charme, zoals dat vanuit de hele middenstand Zevenhuizen wordt opgepakt. Je moet het ten slotte met eikaar doen.In een dorp als het onze moet je wel activitei ten ontplooien, je kunt gewoon niet achterover leunen en afwach ten. Je moet dingen actief aanpak ken. Op deze manier kunnen we gezamenlijk naar buiten treden. We hopen natuurlijk dat het en thousiasme van de deelnemende winkeliers overslaat naar de con sumenten zodat die zaterdagoch tend massaal naar Zevenhuizen komen." Zaterdagmorgen kunnen consu menten die er op tijd bij zijn ge bruik maken van allerlei leuke aanbiedingen. Alle deelnemende winkeliers geven kortingen of heb ben andere aantrekkelijke acties. "Dit is een actie die eendracht uit straalt. De Middenstand Zevenhui zen gaat ervoor. Samen. Dat is ook nodig. De koek is in bijna iedere gemeente hetzelfde, daar doe je niets aan, maar we kunnen wel het smaakje veranderen. Met deze ac tie onderscheiden we ons van an dere gemeenten." Moerkapelle - Het Hart van Holland maakte een jaar geleden melding van het zendingswerk van David en Grea van der Lee en zoon Joshua. Zij stonden destijds op het punt een jaar naar Engeland te vertrekken voor een opleiding aan de Bijbelschool. Dat jaar zit er bijna op en het gezin hoopt uitgezonden te worden door de GZB (Gereformeerde Zendingsbond) en de OMF (Overseas Missionary Fellowship). Daco Bac overhandigt de eerste spaarpot aan de voorzitter van de Thuisfrontcommissie, IJsbrand Verdoes. David en Grea voelen zich erg aangetrokken tot het zendings werk. Ze willen het contrast tussen hier en daar (Derde Wereld) over bruggen door 'naast mensen te gaan staan'. Door hun geloofs overtuiging voelen zij dit als hun opdracht. In het opleidingsjaar in Engeland hebben ze veel geleerd en ze zien er naar uit dit in praktijk te gaan brengen. Voor de beoogde uitzending is geld nodig. De TFC (Thuisfrontcommissie) steunt David en Grea. Er worden dan ook volop acties georganiseerd. Dit is nodig omdat een groot gedeelte van de kosten 'aanwezig' moet zijn voor zij uitgezonden worden, een voorwaarde die de GZB en de OMF stellen. Het streven van de TFC is om zoveel mogelijk permanent inkomen te krijgen. Zo is de 'financiële adoptie' gestart (machtiging voor automatische afschrijvingen). Maar ook de nieuwe spaarpotactie. Deze actie is vooral gericht op gezinnen, om zo ook de kinderen te betrekken bij de uitzending de familie Van der Lee. Koninginnedag Het idee hierbij is om 250 spaar potten in de vorm van een wereld bol, 'uit te zetten' bij gezinnen. De spaarpot wordt genummerd en elk halfjaar geleegd door een TFC-lid. De opbrengst wordt aan de deelnemers bekendgemaakt. Moerkapellenaar Daco Bac steunt met zijn bedrijf de actie. Tijdens Koninginnedag staat de TFC met een kraam op de braderie om spaarpotten aan de man te brengen. Ook verder dit jaar organiseert de TFC acties om het gestelde, financiële doel te bereiken: statiegeldflessenactie, bloembollenactie en aanwezigheid tijdens het oogstfeest. DE VIERKAP - Maandagavonden toneelrepetitie 20.00 u -klaverjassen: 2 mei - Schakel: 6 mei - Soos: 29 april13 en 17 mei - 26 april bingo - 30 april koninginnedag - Rode Kruis gebouw, iedere laatste dinsdag van de maand: Ouderen contact middag van 13.30 tot 15.30. Ouderen soos: Dorpshuis Op Moer 8 mei; van 9.30-11.30 uur. - 20 mei 2008: Seniorenreis. -13 sept. Open Monumentendag de oude herv.kerk is open, mogelijkheid tot het beklimmen van de toren. -13 sept. Zendingsrommeimarkt van 9.00u tot 16.00 u in de Dorpsstr. Moerkapelle. Chiel de Graaf in 'zijn' Salamander. Door Geertrude Verweij Zevenhuizen - Langslapers lopen zaterdag 26 april een hoop mis in Zevenhuizen. Winkels zullen op 26 april vanaf zeven uur 's ochtends geopend zijn en voor vroege klan ten zijn er kortingen en voordeel tjes. Deze Vroeg Op Actie werd aangeslingerd door Kees Wiggers van Schotte Novy Fixet. Middenstand De heer Wiggers: "Als Fixet doen wij al vier jaar mee aan de Vroeg- Op-Actie.Dat is een landelijke actie vanuit de Fixet-organisatie. Fixet winkels die daaraan mee doen ge ven tussen zeven en acht uur 20% korting en tussen acht en negen uur 15 korting. Dat loopt altijd prima. Er komen werkelijk heel wat mensen zo vroeg op af. Ik heb al eens aangekaart dat het leuk zou zijn als de hele middenstand daar iets mee zou kunnen doen." Vanuit de Middenstandsvereniging Zevenhuizen ontving hij vorig jaar het verzoek of hij een volgende Vroeg Op Actie tijdig wilde mel den zodat de andere leden daarop in konden haken. "We kunnen wel het smaakje veranderen." Kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Activiteiten kunnen gemeld worden bij mevrouw G. Beunder: 0180-631733 of greebeunder@yahoo.com ANBO Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dgn. op woens dag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (1x per 14 dgn): verzamelen bij dorpshuis Swan- la vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: zwembad De Koornmolen: donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. - Koffieochtenden Flervormd Centrum: 9.30-11.00 uur Ondernemersvereniging: iedere 1e donderdag van de maand: ondernemerscafé in dorpshuis Swanla van 17.30 tot 19.00 uur. - Speel-o-theek Beestenboel; geopend di en do in Sam Sam, Lange Zijde 9; voor meer informatie: www.beestenboel-zevenhuizen.nl. 30 april van 7.00 - 17.00 uur viering van kononginnedag in Zevenhuizen, georgani seerd door het Oranjecomité en J O Z; thema Zevenhuizen, traditioneel sterk! - Avondvierdagse. 26 - 30 mei. Voorverkoop 24 mei Raadhuisplein De Zevenster Lunchrestaurant de Flertenkuil geopend elke werkdag van 12.00-13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil voor 55-plussers: geopend elke 1e woensdag van de maand (vooraf reserveren 0180-637111)

Hart van Holland | 2008 | | pagina 13