www.hhsk.nl BEKENDMAKINGEN Wegreconstructie N210 Geschiedenis van Zevenhuizense Ver laat in de Oudheidkamer Zevenhuizen BH Water is een belangrijk, maar o zo gewoon onderdeel van ons leven. We genieten ervan als we er in zwemmen, op varen of in vissen. Maar ook spoe len we er ons afvalwater mee weg en gebruiken het in de keuken en tijdens het douchen of baden. Daarnaast is de hoeveelheid water be langrijk. ledereen heeft graag droge voeten, maar het waterpeil moet ook niet te laag zijn om verdroging van het gebied te voorkomen. Dus niet te veel en niet te weinig. En om ons te beschermen tegen het rivierwater leven we achter veilige dijken. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Voor drinkwater is het hoogheemraadschap niet verantwoorde lijk; dat doen de drinkwaterleidingbedrijven. Maar voor voldoende schoon oppervlaktewater, dus het water in de sloten, singels, plas sen, vlieten en vaarten wel. Dat doen we door het afvalwater eerst te zuiveren voordat het wordt geloosd en door te zorgen voor een goede leefomgeving voor dieren en planten in de sloot. En de gema len te laten pompen om overtollig water te lozen op de rivier of juist - in droge tijden- in te laten. En natuurlijk door de dijken op veilige hoogte te brengen en houden. Water de school in Over de manier waarop het waterschap dit werk doet, vertellen we graag aan leerlingen van de basis- en middelbare scholen. Dit vinden we heel belangrijk. Zij zijn onze toekomstige klanten en misschien zelfs wel onze toekomstige collega's! Regelmatig werkt het hoogheemraadschap mee educatieprojec ten. We gaan naar de scholen toe om het verhaal van het water te vertellen en ontvangen groepen kinderen (vanaf de bovenbouw basisschool) op een gemaal of een afvalwaterzuivering voor een rondleiding. Iedere school in het gebied van Schieland en de Krimpe nerwaard komt hiervoor in aanmerking. Niet alleen kinderen Uiteraard vertellen we graag aan iedereen hoe het waterschapswerk gedaan wordt. Door een presentatie in het buurthuis, het vereni gingsgebouw of bij u op het werk. Ook bieden we excursiemogelijk heden aan voor geïnteresseerde volwassenen. Ook groepen alloch tone burgers maken we graag bekend met ons werk. Voor meer informatie kunt u met ons contact opnemen (zie colofon); we zijn u graag van dienst! Voorde kleintjes Je kunt veel over water leren. Kijk eens samen met mama of papa of met de juf of meester op school op www.droppiewater.nl. Daar maak je met het figuurtje Droppie Water een hele reis door de wereld van het water. Ga maar eens gauw kijken. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap vergunningen en ontheffingen op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo), de Keur en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW). De volgende vergunningen liggen t/m 5 juni 2008 ter inzage: Nieuwerkerkaanden IJssel - (K.08.179) Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, voor het rooien van bomen ter plaatse van de Groenendijk. Zevenhuizen-Moerkapelle - (K.07.695) Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, aanleggen van een riool, Zuideinde 1b. De vergunningen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie over de vergunningen kunt u contact opnemen, tel. nr. 010-453 73 35. Tegen de keurvergunningen kunt u schriftelijk t/m 5 juni 2008 bezwaar maken bij het hoogheemraadschap. Regelmatig komen er vragen van weggebruikers en bewoners binnen over de wegreconstructie van de N210 tussen Krimpen aan den IJssel en Bergambacht. Deze wegwerkzaamheden worden echter uitgevoerd in op dracht van de provincie en niet het waterschap. Wilt u op de hoogte blijven van de meest recente ontwikkelingen kijk dan op de website www.n210.nl. HHSK herstelt de eeuwenoude sluis het Zevenhuizense Verlaat. Een sluis met een rijke geschiedenis in een ty pisch polderland. In samenwerking met de vrijwilligers van de Oudheidka mer is een kleine tentoonstelling ingericht over het Ze venhuizense Verlaat. Op zaterdag 26 april is de Oudheids kamer van 13.30 tot 16.00 uur geopend voor publiek. Op 31 mei kunt u de herstelwerkzaamheden aan de sluis van dichtbij bekijken. U bent dan welkom tijdens de Dag van de Bouw. In onze volgende advertentie kunt u hier meer over lezen. De sluis in de zeventiger jaren. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanten informatie telefoonnummer 010 45 37 372 of kijken op onze of onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123,3063 GK Rotterdam pagina 22 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 23 april 2008 f* m Waterwerken w>I-T'-K-v

Hart van Holland | 2008 | | pagina 22