Waddinxveen viert feest op 30 april! En hoe?! Koninginnedag 2008 wordt mede mogelijk gemaakt door: IVADD*** ABS Glasbeek Aerostat Ballonvaarten Anders Repro Bastiaan Optiek Bedrijfs en kantine service C. de Rooij Boonstoppel Truckservice Cl 000 Complex E-techniek De Pater makelaardij De Waardt Bestuursmij. Flexcom Gemeente Waddinxveen Golfclub IJsselweide Grontmij Hart van Holland Online ICW - Waddinxveen in Bedrijf in 't Veen Keukencentrum Palfinger Nederland Partners Rabobank Gouwestreek Reijm Installatiebedrijf REO Groep Team Toyota Van Leeuwen Van den Hondel Trappenfabriek Van der Linden Groep Van Leeuwen Truckservice Van Noort Transporten Verhuizingen Op- en overslag Van Vliet Hoveniers Vis Waddinxveen Wijsman Hoveniers Zwammerdam Vastgoed en natuurlijk alle ballonteams, passagiers, politie Hollands-Midden, vrijwilligers brandweer Waddinxveen, E.H.B.O., Waddinxveen en muziek vereniging Concordia. pagina 27 Hart van Holland Dè krant voor de Zuidpias 23 april 2008 KONINGINNEDA S Van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat is er op Koninginnedag voor jong en oud her en der in Waddinxveen van alles te beleven. Daarvoor zorgen de tientallen vrijwilli gers die al maanden geleden de eerste voor bereidingen voor hun activiteiten startten. Hun doel is duidelijk; een groot feest in Waddinxveen voor de inwoners van het Gouwedorp en uit de omliggende gemeenten. De ochtend Reeds bij het krieken van de dag vertrekken de eerste auto's voor de traditionele puzzelrit die de bestuurders en hun passagiers door het Groene Hart voert. Niet veel later melden de leden van Lionsclub Waddinxveen-Boskoop zich op de Nesse. Zij organiseren voor de 29e keer de succesvolle kindermarkt. Hier verkopen kooplui in spé hun overtollige speelgoed of zelfgemaakte dingen zoals armbandjes en ket tinkjes. Een door hen zelf te bepalen deel van hun opbrengst doneren zij aan SOS Kinderdorpen. Voor datzelfde goede doel zijn ook de leden van de Lionsclub en hun partners drukdoende met de verkoop van onder meer oranje-artikelen, snacks, snoep en loten waar mee prachtige prijzen zijn te winnen. Het is inmiddels tien uur wanneer bij hockey- vereniging Waddinxveen het Ratjetoernooi met een fluitsignaal begint en het Koninginnefeest bij Scouting Sint Victor losbarst. Een half uur later vangt de aubade onder begeleiding van muziekvereniging Concordia op het Raadhuisplein aan. Kort daarna volgt in het gemeentehuis een officieel ontvangst van de gedecoreerden door burgemeester H.C.J. Roijers en geeft Concordia op de Nesse een feestelijk Oranjeconcert. Min of meer tegelij kertijd wordt de expositie van de Waddinxveense Kunstkring in het Anne Frank- centrum geopend. De middag Heb je het over tradities, dan mag het feest dat door het Waddinxveense brandweerkorps in en rond de kazerne aan de Noordkade wordt geor ganiseerd natuurlijk niet ontbreken. Zij geven spectaculaire demonstraties, organiseren allerlei leuke (water)spellen, tonen ouderwetse en modeme brandweer-voertuigen en laten bezoe kers in een brandweerwagen meerijden. Ook de Waddinxveense Reddingsbrigade neemt passa giers mee, maar dan voor een boottochtje in de Gouwe. Veilig Verkeer Nederland vertoont een film. De kinderboederij Dierendal neemt een aantal van haar dieren mee en de stichting Wanawa verkoopt producten voor een goed doel. Verschillende andere verrassingen en een gezel lig grand café maken het feest op het terrein van de Waddinxveense brandweer compleet. Dit feest is nog maar nauwelijks gedoofd of het spektakel op het terrein van voetbalvereniging WSE laait op. Hier start om 16.00 uur "Waddinxveen Bruist!"; een heerlijk feest waaraan iedereen heel veel plezier beleeft. Dezelfde middag kunnen sportievelingen bij speeltuin De Overkant terecht voor Oudhollandse spellen en bij Korbis voor het ouder/kind- en tienerkorbaltoernooi. Waddinxveen Bruist! Behalve het ballonfestival waaraan dit jaar maar liefst 27 hete luchtballonnen deelnemen, vormen onder meer ook de klim- en klauterpar- tijen, het "doe-het-zelf-circus", het doldwaze straat-theater, een adembenemende demonstra tie met modelballonnen, optredens van blaasor- kesten en een lampionnenoptocht onderdeel van het "luchtige" programma dat ook bij min der goed weer gewoon doorgaat. Nieuwsgierig naar de grootte, kunnen bezoekers zelfs een luchtballon inlopen. Met een indrukwekkende Night Glow en een spectaculaire muziek- en lasershow wordt het bruisende Koninginnefeest afgesloten. Het feest begint om 16.00 uur en eindigt rond 22.30 uur. Dankzij de inzet van tientallen sponsoren en vrijwilligers zijn de toe gang tot het terrein en alle attracties gratis. Vorig jaar veranderde de Stichting Nationale Feestdagen Waddinxveen (SNFW) de opzet van het grootste ballonfestival van West- Nederland drastisch. Dat bleek een schot in de roos te zijn. Want ondanks het tegenvallende weer en het afgelasten van het ballonfestival was het vanwege het aantrekkelijke programma druk op het voetbalterrein. Vandaar dat ook dit jaar de SNFW naast het ballonfestival weer een gezellig programma voor de hele familie orga niseert. Wanneer de ballonnen niet kunnen ver trekken is er tot aan de start van de lampion nenoptocht om 21.00 uur voldoende vermaak voor iedereen. Aansluitend aan de optocht langs het Anne Frank, de Pette-flats en Souburgh start op het W.S.E.-terrein de spectaculaire Night Glow en de muziek- en lasershow. De Night Glow beleefde vorig jaar in Waddinxveen haar Zuid-Hollandse primeur. Nog niet eerder werd een dergelijk grote show van licht en geluid opgevoerd. Ook nu voert Ben Blass de regie van een ongekend schouw spel waarbij de branders van zeven ballonnen op de maat van de muziek wisselend worden open- en dichtgezet. Daardoor lijkt het alsof de grote hete luchtballonnen enorme lampionnen zijn geworden. Ben Blass organiseert over de hele wereld ballonfestivals en Night Glows. De SNFW is er dan ook maar wat trots op dat uit gerekend hij naar Waddinxveen komt om van de Night Glow een adembenemende show te maken. De SNFW houdt rekening met heel veel belangstelling voor het gratis toegankelijke evenement. Om die reden adviseert zij haar bezoekers lopend of met de fiets naar het W.S.E.-terrein toe te komen. Wie meer infor matie over "Waddinxveen Bruist!" en/of het actuele programma van Koninginnedag wenst, klikt en kijkt op www.snfw.nl.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 27