genda OUDHEIDKAMER OPEN NATIONALE MOLEN- EN GEMALENDAG PASSAGE SLUIT SEIZOEN AF ROMMEL MARKT E-JEUGD DE IJSSEL GENIET VAN H0CKEYCLINIC DAMES 1 GIDE0NSCH00L MAAKT ER WERK VAN 7 ACTIVITEITEN TAVERNA DOLLE F0T0PRETACTIE WERELDWINKEL NIEUWERKERK K0NINGINNIKR0EG NIEUWERKFRk- pagina 32 Hart van Holland: dé krant voor de Zuidpias 23 april 2008 Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 26 april ge opend van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is de wisselexpositie 'Knotwilgen bij Nooit Gedacht' te zien. Ook zijn er tal van lokale aanwinsten, zoals tegeltableaus en wandborden van de Boeren leenbank. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's-Gravenweg 8 in de monumentale boerderij 'Nooit Gedacht'. De toegang is vrij. Buiten de open middagen zijn groepsbe zoeken mogelijk. Voor meer infor matie: 0180-312228 en www.hvn- web.nl. De volgende open middag 2JJAKIG 61STAAfl is donderdag 1 mei (Hemelvaarts dag). Nieuwerkerk aan den IJssel - Ko renmolen Windlust en Dagcen trum Korenaeraan het Kortenoord organiseren voor de Nationale Molen- en Gemalendag op zater dag 10 mei tal van activiteiten. De rondvaartboot Libra ligt aange meerd aan de steiger van Molen Windlust en verzorgt deze dag een pendeldienst tussen de molen en het gemaal Abraham Kroes. Be- Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg van Taverna is woensdag 30 april geopend. Deur open vanaf 21.00 uur. Er is van alles te doen als schaken en x-boxen en er is goede muziek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Chris- telijk-maatschappelijke vrouwen beweging Passage organiseert voor donderdag 24 april om 20.00 uur in het Hervormd Kerkelijk Cen trum aan de J.A. Beijerinkstraat 53 de laatste avond van dit seizoen die in het teken zal staan van lente en zomer met als thema 'Steeds nieu we wonderen'. Spreker deze avond is de heer Snijders uit ter Aar die een diavoorstelling zal verzorgen. Ook niet-leden zijn welkom. Voor meer informatie: 0180-312664. Nieuwerkerk aan den IJssel - Rond om het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat wordt voor zaterdag 24 mei de jaarlijkse rom melmarkt georganiseerd. Ruim 75 kramen zullen gevuld zijn met tweedehands spullen. Men kan tevens een bezoek brengen aan de plantenmarkt, een consumptie nuttigen in de koffiehoek, een lot kopen voor het prijzenrad of mee doen aan de veiling. De ophaal dag staat gepland vooor zaterdag 12 mei. Aanmelden hiervoor kan via www.rommelmarkt-nwk.nl of op 0180-316154, 0180-316778 of 0180-314347. Spullen kunnen ook gebracht worden bij de familie Roth aan de 1e Tochtweg 24 (0180- 312348)of aan het Kortenoord 108 bij de familie Palsgraaf (0180- 313139). De opbrengst van de rom melmarkt is bestemd voor de Her vormde Gemeente en voor diverse hulpfondsen. Een uitgave van de Stichting Cultureel Netwerk Nieuwerkerk aan den IJssel die tot doel heeft activiteiten van alle individuen en instanties die iets met cultuur hebben onder de aandacht te brengen van alle Nieuwerkerkers. Mededelingen 1 voor deze agenda zijn welkom bij SCNN, t.a.v. Patricia van Schaick, Uilendaal 9, 2914 RC Nieuwerkerk aan den IJssel,1 0180-319041 of info@scnn.nl. Dinsdag,22 en 29 april Volksdansen Locatie: Chrysantheum aanvang 14.30 Zaterdag 26 april kinderkoor De Bezige Bijltjes Locatie: Chrysantheum, Boslaan 1 aanvang 14.30 Zaterdag 26 april open middag Oudheidkamer Locatie: "S Gravenweg 8 14.00 - 17.00 4 Expositie Schilderen met acryl en kinderklei "t Nut Locatie: Bibliotheek de gehele maand april Schilderen PCOB Elke maandagmiddag 14.00 - 16.00 Vijf Boeken 12 Nieuwerkerk aan den IJssel - Eén keer per jaar verzorgt Dames 1 een hockeydinic voor de jongste jeugd van NHC De IJssel. Dit jaar waren de eerstejaars E (8-9 jaar) aan de beurt. Ruim veertig kinderen kwa men zondagmiddag 20 april naar de club om allerlei nieuwe trucjes te leren van de dames uit het eerste. Op het grote veld waren allerlei verschillende oefeningen uitgezet, zodat er zeer gevarieerd getraind werd. De goede trainsters uit Dames 1, de leuke oefeningen, en het voorjaarszonnetje maakten de middag tot een groot succes. Het hockeyspel 'Jeu de Boules', waar de kinderen een ijsje (of een zakje chips) mee konden verdienen was favoriet. Ter afsluiting werd er over het gehele veld nog een par tijtje gespeeld: alle kinderen tegen Dames 1 en dat met twee ballen; de eindstand werd 1-1. Tot slot zijn de kinderen met de dames op de foto gegaan. zoekers van molen en dagcentrum kunnen met de rondvaartboot op de Hollandsche IJssel meevaren en worden bij de sluis van het gemaal afgezet. Na afloop van de bezich tiging van het gemaal kunnen zij weer met de boot terugvaren naar Molen Windlust. Voor meer informatie over het programma: www.kortenoord.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Gideonschool laat kinderen door middel van het project 'We maken er werk van' kennismaken met verschillende beroepen. Op don derdag 24 april wordt het project afgerond met een presentatie. Sommige beroepen zijn heel bekend zijn zoals de politie of brandweer, maar beroepen die honderden jaren geleden werden uitgeoefend kent niet iedereen meer. Daarom leert groep 8a meer over de rietdekker, de papierschep per, de klompenmaker en de man denvlechten De heer de Deugd, een opa van één van de leerlingen, kwam vrijdagmiddag demonstreren hoe je manden en bijenkorven vlecht De heer de Deugd laat zien hoe je bijenkorven moet vlechten. en hij vertelde alles over bijen en de imker. De kinderen mochten aan het eind van de middag zelf ook een kaars maken van bijenwas. De inloopavond op donderdag is tussen 18:30 en 20:00 uur. Taverna a-go-go Nieuwerkerk aan den IJssel - Taverna organiseert voor vrijdag 2 mei vanaf 21.00 uur dé grote Nieuwerkerkse muziekquiz: Taverna a-go-go waarin zal worden uitgemaakt wie dé mu ziekkenner van Nieuwerker wordt. Opgeven, tot 25 april, in teams van twee personen kan op 0180-315381. Maar let op: 'there can only be one winner!'. Er zijn geen kosten aan verbonden. Er kunnen maximaal zes teams meedoen en voorzeggers ge ven een rondje. VRoege VRijdag! Vrijdagmiddag: VRoege Vrijdag in Taverna aan de 's-Gravenweg 95. Iedere week is het bruin café op de vrijdagmiddag vanaf 15.00 uur ge opend. Er wordt gezellige muziek gedraaid, bijgepraat en geborreld. Extraatjes zijn de pelpinda's en het nieuwe tosti-apparaat! Kroegavond Vanavond, woensdag 23 april, is de kroeg open. De week door midden breken met even wat anders dan werken, school, huis werk, 'bankhangen'. Er is van al les te doen, men kan genieten van goede muziek onder het ge not van een drankje en bijpraten. De bar wordt gedraaid door Joost en Dave. Deur open vanaf 20.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op een verrassende manier op de foto, dat kan op zaterdag 26 april bij de 'Dolle pret-fotoactie' in de Wereldwinkel. Van 13.00 tot 15.00 uur mag iedereen op de foto met Oranje versiersels, gekke brillen, een Afrikaans masker of iets dat men zelf van huis mee neemt. In de Wereldwinkel Verrassingsverkleedbox zit van alles. Nog meer acties Voor een kleine bijdrage maakt de fotograaf een foto. Met het gratis wenskaartje is de 'Dolle pret-fotoactie' een cadeau-idee voor Moederdag. Vanaf 3 mei kan men de foto in de Wereldwinkel winkel afhalen. Een andere actie in Wereldwinkel Nieuwerkerk die deze week van start gaat is de Spaaractie voor Fair Trade voetbal len. In de aanloop naar de EK 2008 heeft FaiRSupport een spaaractie op touw gezet: Fairplay 2008. le dereen kan sparen voor 50% kort ing op een fairtrade voetbal met het Max Havelaar keurmerk. De spaaractie loopt van 7 april tot en met 29 juni. Voetbalplezier voor Pakistaan se kinderen Pakistan is met 73 procent van de wereldproductie veruit de groot ste leverancier van voetballen. Bij het stikken van de ballen was tot een paar jaar geleden kinderarbeid de normaalste zaak van de wereld. Sinds in 1996 de Atlanta over eenkomst is getekend, is er veel veranderd. Dankzij organisaties als Fair Trade en de Wereldwinkel kri jgen de volwassen voetbalstikkers nu voldoende betaald en kunnen hun kinderen naar school én zelf met plezier voetballen. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Prins Bernhardstraat 7a, vlakbij het NS station en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur, op zaterdag tot 16.00 uur. Voor meer informatie: nieuwerkerkijssel.wereldwinkel.nl. Voetbalvervoer.

Hart van Holland | 2008 | | pagina 32